Programy do obróbki filmów video...

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 08-02-09, 08:31
Lokalizacja: Koniaków / woj.sląskie
Kontakt:

Programy do obróbki filmów video...

Post autor: michalone » 17-12-09, 11:42

Mam takie pytanie jakiego programu używacie do przeróbki i tworzenia swoich filmów video.
Obecnie korzystałem z "Windows Movie Maker" ale zabrakło już w nim potrzebnych efektów itd po prostu znudził się.
Ściągnąłem kilka dni temu "Corel VideoStudio 12" tylko że wersję Beta i za bardzo nie skorzystałem z tego programu...

Moglibyście mi polecić jakiś w miarę dobry program i łatwy w obsłudze do obróbki i tworzenia filmów :lol:
Myślę że ktoś jeszcze z tego skorzysta a jak powtórzyłem temat to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Ostatnio zmieniony 17-12-09, 11:56 przez michalone, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: KubaCh » 17-12-09, 12:39

Ja używam iMovie i moim zdaniem jest rewelacyjny. Tyle, że tylko na Mac'a

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: Jaruno » 17-12-09, 16:28

Sony vegas czy jakos tak, podobno ogromne studio video, ale wiesz jak z licencja, trzeba uzyc "witaminki czy cos"

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: tomasw90 » 26-12-09, 15:34

Nie znalazlem takiego tematu, ktory by pasowal do mojego pytania, mysle ze ten w miare pasuje. Mam pytanie odnoscie przegrania filmow z kaset vhs na plyty (dvd,avi) obojetne, byle bylo na komputerze, i nie zajmowowalo ogromnych ilosci miejsca:) Pytam dlatego, poniewaz widzialem ze Hiob pisal ze sie takiej sztuki nauczyl, a mi jest wlasnie potrzebna:D.
Jesli wiedzielibyscie cos na ten temat, albo Hiobie jak bys mogl mi cos napisac, bylbym wdzieczny. Jaki trzeba sprzet, oprogramowanie? Z gory dzieki za odp.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: hiob » 27-12-09, 14:48

tomasw90 pisze:Mam pytanie odnoscie przegrania filmow z kaset vhs na plyty (dvd,avi) obojetne, byle bylo na komputerze, i nie zajmowowalo ogromnych ilosci miejsca:) Pytam dlatego, poniewaz widzialem ze Hiob pisal ze sie takiej sztuki nauczyl, a mi jest wlasnie potrzebna:D.
Jesli wiedzielibyscie cos na ten temat, albo Hiobie jak bys mogl mi cos napisac, bylbym wdzieczny. Jaki trzeba sprzet, oprogramowanie? Z gory dzieki za odp.
Ja kupiłem odtwarzacz i nagrywacz, "recorder" VHS i DVD. Mogę odtwarzać w tej maszynie stare taśmy VHS, równocześnie nagrywając je na płyty DVD. Dopiero z takiej płytki ściągam na twardy dysk, czy też wysyłam na youtube.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: tomasw90 » 27-12-09, 20:36

Yhym, tak wlasnie myslalem ze trzeba bedze kupic taki sprzet:D A po takim zgraniu duzo zajmuje np 30 minut filmu? Mozna jakos regulowac jakosc zgrywania? Format? Z tego co widzialem na Twoich filmikach to jakosc bardzo dobra.

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: pgo » 27-12-09, 22:28

tomasw90 pisze:Mam pytanie odnoscie przegrania filmow z kaset vhs na plyty (dvd,avi) obojetne, byle bylo na komputerze, i nie zajmowowalo ogromnych ilosci miejsca:)
Nie musisz kupować takiego sprzętu jak Hiob, choć tak może być wygodniej. Wystarczy posiadać w komputerze wejście wideo. Może ono być w karcie graficznej lub na pewno już będzie w tunerze telewizyjnym. Jeżeli to mamy, to każdy program do obróbki wideo powinien to widzieć i wtedy można coś zgrać. Ustawienia zgrywania mogą być różne w zależności jakie mamy kodeki zainstalowane w komputerze.
tomasw90 pisze:A po takim zgraniu duzo zajmuje np 30 minut filmu?
W formacie takim jak na DVD, przy typowych ustawieniach, zajmie 900 - 1800 MB. Warto zauważyć, że nieskompresowany (bez zastosowania żadnego kodeka) materiał wideo o rozmiarze PAL (720 x 576) będzie zajmował 30 MB na sekundę!

Jeżeli chodzi o programy, to jest sporo możliwości. Ja w przeszłości używałem np. produktów firmy Cyberlink: PowerDirector i PowerProducer; darmowe WinodwsMediaEncoder (formaty wmv), VirtualDub (także w wersji z obsługą dekompresji MPEG2), Windows Movie Maker.

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: tomasw90 » 27-12-09, 23:55

Dzięki pgo za wyjaśnienie, jak sie nie myle posiadam wejscie video w karcie graficznej, sproboje wlasnie skorzystac z kabli, postaram sie je jutro kupic. Poszukalem jeszcze dokladniejsze dane na ten temat w necie, jak by kogos interesowalo to znalazlem dwa opisy. KLIK 1 KLIK 2 . Gorzej może być z miejscem na dysku i konwersacja, bo jak sie domyslam sama konwersacja dosc dlugo trwa, ale badzmy dobrej mysli:)

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: pgo » 28-12-09, 03:43

tomasw90 pisze:... konwersacja ...
Domyślam się, że chodzi o konwersję. Możesz to ominąć, przy zgrywaniu od razu kompresując kodekiem docelowego formatu (np. MPEG2 i docelowo wideo na płytę DVD). Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie jeżeli zamierzasz dokonywać bardziej zaawansowanej edycji (efekty, przejścia) - wtedy lepiej mieć na wejściu materiał w jak najlepszej jakości.

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Programy do obróbki filmów video...

Post autor: tomasw90 » 28-12-09, 10:09

No o konwersje :-D Dzieki, mi raczej tylko chodzi o to zeby zgrac na plyte i tyle, takze mysle ze ten sposob przy zgrywaniu bedze dobry. Dzięki Wielkie za pomoc, jak cos nie bede jeszcze wiedzial to zapytam :-)

ODPOWIEDZ