Zalozyc wlasną firme transportową

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Endriunh2 » 06-01-10, 01:01

Witam moje pytanie polega na tym co bym musial zrobic zeby jezdzic na tych samych zasadach co Hiob ,lecz w Europie.Czy oplacalne jest to w ogóle? czy wiele osob jezdzi tak jak Hiob w jednoosobowej firmie ? i czy w ogóle realne jest miec taka jednoosobowa firme jak na polskie realia ?.
Ostatnio zmieniony 06-01-10, 05:53 przez Endriunh2, łącznie zmieniany 1 raz.

poul1987
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 29-11-09, 22:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: poul1987 » 06-01-10, 18:29

witam, realne to może to i jest ale stawki są strasznie małe i za wiele byś nie zarobił a w dodatku o wszystkim musisz myśleć.Jeśli byś chciał jeździć po europie to koszt jakieś 15000zł na start(wliczając zrobienie prawka i kurs na przewóz rzeczy) nie liczę ceny samochodu i kosztów związanych z przygotowaniem auta.w dodatku trzeba by sobie zapewnić jakąś prace, czyli zlecenia a z tym też nie jest łatwo.Lepiej na początek pojeździć u kogoś przez jakiś czas i złapać doświadczenia. Pozdrawiam
Początkujący tracker, podchodzić z dystansem :)

poul1987
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 29-11-09, 22:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: poul1987 » 06-01-10, 18:32

aa i zapomniałem dodać , żeby nie było bezpodstawnych podejrzeń skąd ja to wiem, mój brat prowadzi taką jednoosobową firmę ale kursuje tylko po Polsce, więc chcąc nie chcąc trochę się dowiedziałem jak to u nas wygląda :/
Początkujący tracker, podchodzić z dystansem :)

general_Wladek
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 06-01-10, 12:57
Lokalizacja: Rypin

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: general_Wladek » 06-01-10, 21:45

a poza tym w naszej Europie nie ma internetu tak szeroko dostępnego jak w stanach :-) więc tak jak Hiob napewno nie bedziesz jeżdził bo kamery nie bedzie:-) Ameryka to inny świat więc naszego transportu nie ma co porównywać z tym zza oceanu z resztą jak wszystko inne

Awatar użytkownika
Radek (świder)
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 18-01-10, 11:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Radek (świder) » 23-01-10, 14:42

Witam przy okazji tematu mam pytanie do poul1987 może bedziesz w stanie mi odpowiedziec Jakie pozwolenia potrzebne są że by prowadzic własna firme transportową i jaki koszt z tym sie wiąże ???

dzieki!!!
i pozdrawiam

poul1987
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 29-11-09, 22:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: poul1987 » 23-01-10, 16:54

Radek (świder), no to na pewno potrzebna Ci będzie:

*Certyfikat kompetencji zawodowych na transport krajowy(koszt w zależności od miasta w zeszłym roku kosztowało to jakieś 2000-2500zł+ koszt egzaminy w warszawie lub poznaniu ok.400-500zł)

*jeśli byś chciał za granice to i certyfikat na transport zagraniczny( ceny nie znam niestety ale chyba jest podobna to tej z krajowej)

Jak się zda egzaminy, jakieś 6 tygodni( bo na egzamin się czeka 3-4 tygodnie),to po 3-4 tygodniach przychodzi Ci ten certyfikat.Wtedy idzie się do starostwa powiatowego i wykupuje się

*Licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego(jeśli zagranicznego to oczywiście też) i tu w zależności na ile lat chce się ją wykupić bo można od 2 do 50 lat :lol: no i oczywiście + odpisy do każdej ciężarówki po jednym( ceny Ci nie powiem bo już zapomniałem)

Jeszcze w gminie płaciłem jakiś podatek od środków transportu w zależności od ładowności pojazdu.

To wszystko będzie Ci potrzebne jak będziesz chciał jeździć autem powyżej 3,5t
no i jak przy każdej formie NIP i REGON a tu ceny są jakieś śmieszne.


Na razie tyle co pamiętam, jak wróci brejdak to się jeszcze podpytam.
Ostatnio zmieniony 23-01-10, 16:57 przez poul1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Początkujący tracker, podchodzić z dystansem :)

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Endriunh2 » 31-01-10, 19:23

A jak wyglada sprawa jesli chcialbym zalozyc firme w Ameryce lub w Kanadzie podobie jak tu ??

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Endriunh2 » 02-02-10, 23:18

Czy to dobry pomysl zalozyc firme transportowa i jedzic miedzynarodowki dostawczakiem o masie DMC do3,5t plus w tym ze wystarczy kat b bez zadnych licencji a minusy to slyszalem ze malo towarow jest i duza konkurencja co sadzicie o tym ? ktos juz tak probowal?

Adasko_PL
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-03-10, 21:14
Lokalizacja: Bytom, Polska
Kontakt:

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Adasko_PL » 05-03-10, 01:39

endriunh2, Kolego na Unii, aż takiego tłoku niema jeśli chodzi o autka o dmc do 3,5t. Zezwoleń nie potrzebujesz, żadnych licencji i temu podobnych rzeczy. Potrzebujesz (jeśli chodzi o trasy po UE) Wpis do ewidencji DG, REGON, NIP UE. Koszty jakie ponosisz pora granicami PL to normalne winiety czy gobox-y (w zależności od kraju) i to wszystko. Co do internetu poza Polską niema się co martwić, jest sporo parkingów z WiFi, czasem są one płatne, ale i tak się opłaci za całodobowy dostęp do internetu. A towarów wcale mało nie jest. Pozdrawiam :)

żubr
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 06-10-10, 21:10
Lokalizacja: Warszwa

zapytanie o certufiakt

Post autor: żubr » 07-10-10, 11:47

Witam serdecznie mam nadzieję, że dobrze trafiłem i podpowiecie mi co robić. Pracuje jako kierowca międzynarodowy od 5 lat obecnie z żoną planujemy otworzyć własna firme transportową gdzie chce kupic 1 samochód i sam jeżdzić a żona zajeła by sie cała ,,robotą papierkową'' i teraz nie wiem czy na EGZAMIN NA CERTYFIKAT mam iśc ja czy zona? Wiadomo, że trzeba sie do niego poduczyć,niby żona tych pojęcia z prawa szybciej by sie poduczyła u mnie było by gorzej natomiast z zagadnien transportowych ja wiem więcej poprostu z życia jak się jeżdzi, tak myśle żeby na jakis kurs sie zapisać tylko komu łatwiej bedzie zdac egzamin???

Maciek12
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 04-09-09, 21:47
Lokalizacja: PL

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Maciek12 » 09-10-10, 17:27

Witam ! Zależy na kogo będzie firma transportowa jak na żonę to żona a jak na ciebie to ty . Opłaca ci się otwierać firmę na jeden zestaw ?

żubr
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 06-10-10, 21:10
Lokalizacja: Warszwa

...

Post autor: żubr » 09-10-10, 21:42

No mam juz nagrana robote na zachod, i chce od tego zaczac. A słuchaj t musi byc tak ze na kogo firma ten musi miec certyfikat ? a poprostu jedna osoba z właścicieli jak bedzie go miałą to nie moze byc tak? jaka jest roznica?

Awatar użytkownika
Radek (świder)
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 18-01-10, 11:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zalozyc wlasną firme transportową

Post autor: Radek (świder) » 09-10-10, 23:52

Siema certyfikat kompetęcji zawodowej może mieć każdy, jeśli oboje będziecie zarejestrowani w tej firmie, a myślę że tak bedzie, to nie ma znaczenia kto to będzie, Ty czy żona, możesz sobie nawet za trudnić taką osobę z certyfikatem na jakiś etat np.1/4 i też będzie ok. To nie musi być koniecznie właściciel firmy.
Ostatnio zmieniony 09-10-10, 23:53 przez Radek (świder), łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ