Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: hiob » 01-05-10, 10:29

Zaczął się miesiąc maj. Nie zapomnij...
<object width="480" height="270">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uBjhmF6pQ44&hl=en_US&fs=1&" />
<param name="allowFullScreen" value="true" />
<param name="allowscriptaccess" value="always" /><embed width="480" height="270" src="http://www.youtube.com/v/uBjhmF6pQ44&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed>
</object>


"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie!
W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was" (1 Tes 5, 16-18)

PS PS. Więcej o tym filmie można przeczytać TUTAJ. God loves you.
Ostatnio zmieniony 01-05-10, 10:42 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: KubaCh » 01-05-10, 18:41

Dobre :)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: Anaheim » 01-05-10, 19:46

JAk sie nazywa piosenka z poczatku ? :D

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: KubaCh » 01-05-10, 21:21

Hiobie, dziękuję za to przypomnienie. Po chwili reflekcji stwierdziłem, że skoro Ty możesz każdego dnia, to czemu ja miałbym nie móc. Dzisiaj dzień pierwszy - trzymajcie za mnie .... różańce. :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: hiob » 02-05-10, 03:56

KubaCh, powodzenia. Będę wspomagał modlitwą. Ja zacząłem w listopadzie 1999. Jeden dzień. Potem drugi, trzeci... I dziś, po ponad dziesięciu latach stało się to częścią mojego "ja".

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić dnia bez różańca i gdy, tak jak dziś, w sobotę, przyjechałem do domu po całonocnej pracy i poszedłem spać, to po przebudzeniu się po południu, zanim włączyłem laptopa :oops: :mrgreen: , wsiadłem w auto i pojechałem do kaplicy adoracyjnej pomodlić się. A teraz, u mnie jest 22, mogę spokojnie zajmować się głupstwami, bo to, co ważne, już zrobione. To, co ważne, czyli rozmowa z Bogiem. ;-)

Pozdrawiam
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: Zbyszek Michał » 04-05-10, 08:07

Odmawiam od jakiś 2 lata! Dzięki łasce Pana Boga udaje mi się prawie każdego dnia odmówić jedną tajemnicę :-) . Prawie - parę razy była to tylko jedna dziesiątka. Kubo - dzisiaj będę modlił się za Twoje postanowienie!
:-)
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: GiE » 06-05-10, 14:39

Ja również proszę Was o modlitwę za mój różaniec, żebym wytrwał w tej modlitwie na długie lata, żeby również stała się częścią mojego "ja" ;)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: Zbyszek Michał » 06-05-10, 16:07

+++
Jezu ufam Tobie!

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: Anaheim » 06-05-10, 16:57

Zbyszek Michał pisze:+++
Tak, ja Ciebie tez plus ;)

http://www.youtube.com/watch?v=EkHTsc9PU2A

Jason Mraz - I'm Yours - pierwsza piosenka, jakby komus sie tez podobala :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06-05-10, 16:58 przez Anaheim, łącznie zmieniany 2 razy.

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: N* » 27-05-10, 17:48

Ja nie. Dla mnie to strata czasu. Wole pomoc blizniemu jesli ma kłopot lub zwyczajnie z nim być.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: hiob » 27-05-10, 19:03

N*, tylko to wcale nie ,usi i nie może być alternatywa: Albo modlitwa, albo pomoc bliźniemu. Raczej modlitwa daje nam łaskę i moc, by temu bliźniemu pomagać.

Gdy ktoś się nie modli, bardzo często nie ma także serca dla pomagania innym. Jesteś być może chlubnym wyjątkiem i chcwała Ci za to, ale ja naprawdę nie znam nikogo, kto naprawdę ma głębokie życie duchowe, życie modlitwy i kto nie myśli cały czas o innych. I w modlitwie i w dzialaniu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: N* » 27-05-10, 22:19

Nie jest to alternatywą, ale łatwiej jak widać Polakom się modlić niż żyć uczciwie. Następujące porównanie jest zdecydowanie niewystarczające, ale coś jednak pokazuje. Mianowicie, porównajcie sobie wskaźniki korupcji w krajach skandynawskich (gdzie ludzie kazdej niedzieli nie lecą do kosciola się modlic) z Polską (nazywaną przez niektorych ostatnim bastionem katolicyzmu itp) Tak jak mowie, takie porównania mogą się wydawać dziwne i nie na miejscu, ale niestety pokazuja rzeczywistość. Mozna tez polski ciąg do złodziejstwa i oszukanstwa tlumaczyc zaborami i innymi historycznymi zabawkami, ale kiedys trzeba z tym skonczyc i wziac sie za przyszlosc.
Ostatnio zmieniony 27-05-10, 22:20 przez N*, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: GiE » 27-05-10, 22:26

N* świeć zatem dla wszystkich przykładem. Zmieniaj tą sytuację. Jak każdy zacznie od siebie, myślę, że można zmienić naprawdę dużo.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: hiob » 27-05-10, 22:42

N* pisze:Nie jest to alternatywą, ale łatwiej jak widać Polakom się modlić niż żyć uczciwie.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Skąd wiesz, ile Polacy się modlą? Bo to nie chodzi o "chodzenie do kościoła" i nawet nie chodzi o "odmawianie paciorka", ale o prawdziwą rozmowę z Bogiem. Obawiam się, że ta sztuka jest już w zupełnym zaniku. Także w Polsce.
Następujące porównanie jest zdecydowanie niewystarczające, ale coś jednak pokazuje. Mianowicie, porównajcie sobie wskaźniki korupcji w krajach skandynawskich (gdzie ludzie kazdej niedzieli nie lecą do kosciola się modlic) z Polską (nazywaną przez niektorych ostatnim bastionem katolicyzmu itp) Tak jak mowie, takie porównania mogą się wydawać dziwne i nie na miejscu, ale niestety pokazuja rzeczywistość. Mozna tez polski ciąg do złodziejstwa i oszukanstwa tlumaczyc zaborami i innymi historycznymi zabawkami, ale kiedys trzeba z tym skonczyc i wziac sie za przyszlosc.
Masz rację. Ale też prawdą jest, że nikt, kto rzeczywiście jest naprawdę wierzącym chrześcijaninem, nie będzie postępował w niemoralny sposób. A co do Twojego nieco naiwnego i sielskiego obrazu Skandynawii, to warto poczytać najnowsze statystyki. Kraje te mają poważne problemy z przestępczością i choć może korupcja nie jest ich największym problemem, to mają całą masę innych.

Jednak nie chodzi tu o porównywanie się do kogokolwiek, ale o prawdziwe nawrócenie. Chrześcijanin to "drugi Jezus". I nikt, kto naprawdę żyje tak, jak Jezus, nie daje swym życiem nikomu powodów do oburzenia. Chyba, że kogoś oburzają święci ludzie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Tomasz81
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 20-10-09, 13:23
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Ja tak... Każdego dnia... A Ty?

Post autor: Tomasz81 » 28-05-10, 13:45

Z korupcja Skandynawia problemów nie ma ale z alokoholizmem przekraczającym nawet normy Rosyjskie ( choć praktykowanym w innym stylu), z plagą samobójstw itp...
z tym Skandynawia ma ogromny problem. Łatwo jest stawiać za przykład coś czego się totalnie nie zna tylko , gdzieś usłyszało.
"Wiara, radość, optymizm.-Ale nie głupota zamykania oczu na rzeczywistość."

ODPOWIEDZ