Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Jak sądzisz, kto zostanie prezydentem Polski w 2010 ?

W. Pawlak
2
6%
A. Olechowski
0
Brak głosów
J. Kaczyński
10
30%
B.Komorowski
9
27%
J. Korwin-Mikke
6
18%
G. Napieralski
1
3%
M. Jurek
5
15%
 
Liczba głosów: 33

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: prot » 22-06-10, 13:25

W odpowiedzi na komentarz KubaCh któremu dziękuję za zwrócenie uwagi, chciałbym przeprosić wszystkich których wprowadziłem w błąd w sprawie dotyczącej "synalka aparatczyka PRL-owiskiego". Sprostowanie zamieszczam poniżej.
KubaCh pisze:Prot - a mogę spytać co to za "synalek aparatczyka PRL-owskiego"? Bo wg informacji z KRS w zarządzie Gfk Polonia zasiadają: (...)
Pomyliłem nazwy firm.
Napisałem że, GfK Polonii prezesuje do chwili obecnej "synalek aparatczyka PRL-owskiego", co nie jest prawdą (chodziło mi o inną sondażownię, o czym później).

Za powstanie firmy GfK Polonia odpowiada twórca CBOS, wieloletni doradca gen. Jaruzelskiego, obecnie wykładowca na wyższych uczelniach (kształtuje nową polską inteligencję hahaha) płk Stanisław Kwiatkowski, tatuś Roberta Kwiatkowskiego szefa TVP w latach 98-04. W 1996 zastąpiono nim wakat po Marku Siwcu (człowieku który zasłyną w oczach opinii publicznej tym filmem ) w KRRiTV.

Natomiast, wracając do tematu "synalka aparatczyka PRL-owskiego" wyjaśniam, że miałem na myśli firmę znaną z "błędnych sondaży" amianowicie SMG/KRC, której szefuje syn prof. Krzysztofa Kruszewskiego, o tym samym imieniu.
W 2008 roku w artykule Piotra Lisiewicza opublikowanym przez Niezależny Serwis Informacyjny (http://iskry.pl/) możemy przeczytać o SMG/KRC jak i również o panach Kruszewskich m.in.:
Kto zorganizował dziwny sondaż dla Faktów, pokazujący gwałtowny spadek notowań PiS? Firma SMG/KRC. Była to nie lada niespodzianka, bo ta licząca się na rynku badań marketingowych firma powróciła do badań preferencji politycznych po kilku latach przerwy.
Kim są szefowie SMG/KRC? Prezes tej firmy Krzysztof Borys Kruszewski to syn prof. Krzysztofa Kruszewskiego, słynnego sekretarza Komitetu Warszawskiego PZPR, organizatora bojówek, które w 1979 r. katowały uczestników spotkań opozycyjnego Towarzystwa Kursów Naukowych, nazywanego latającym uniwersytetem. W latach 1980&#8211;1981 Kruszewski-senior był ministrem oświaty.

Krzysztof Borys Kruszewski podkreśla, że nigdy nie podzielał poglądów ojca. Jego firma została założona w 1989 r. przez grupę młodych absolwentów socjologii i kojarzona była z nowym, "solidarnościowym" rządem. Badania robiła głównie na zlecenie otoczenia premiera Mazowieckiego, ministra Balcerowicza oraz Jeffreya Sachsa, a także zlecane przez Amerykanów. Jak powiedział nam Kruszewski-junior, Amerykanie uważali, że ośrodki, które działały w PRL, są mało wiarygodne. Szukali kogoś nowego i tak trafili do SMG/KRC.
Ktoś powie że Iskry to oszołomy i piszą brednie, są stronniczy, nieobiektywni, no bo przecież publikuje tam Rafał Ziemkiewicz publicysta z "Rzepy" (czyt. Rzeczpospolita) i nie ma tam nikogo z Agory czy ITI, więc nie ma sensu tego czytać. Ok. Jego wola.
Ale... skoro nawet w TVN24 SMG/KRC ratuje swój wizerunek nadszarpnięty przez wspomniany wyżej artykuł i samo przyznaje dzień po wyborach 21 czerwca 2010, że błąd jest za duży SMG/KRC: Nasz błąd jest za duży Cóż to oznacza? A no to, że po raz kolejny wyniki sondażowe są z uwagi na ogromną niedokładność niepotrzebne. A może nawet, sądząc po aferze z Wielkiej Brytanii z 1992 roku, kiedy to wybuchł skandal po tym jak sondażownie przewidziały 2% wygraną Partii Pracy, a wygrali konserwatyści i to aż z 8% przewagą. Brytyjczycy bardziej zakorzenieni w demokracji niż Polacy mieli prawo poczuć się zagrożeni, więc powołano do życia komisję parlamentarną która szczegółowo i dogłębnie przebadała przyczyny pomyłki. Dzięki tym wysiłkom już nigdy więcej skandal sondażowy nie miał miejsca.

KubaCh pisze:TVN należy do Grupy ITI - przynajmniej tak mówi wpis z KRS. Jeśli masz inne dane to poproszę o źródła - bo na razie zamiast WSI można tam równie dobrze wstawić UFO, Mafię Ujgurską lub Opus Dei (zależnie od osobistych preferencji)
Jakoś jak myślę o ITI, TVN to paluszki sami lecą mi do klawiszy: W, S oraz I. Obrazek
Jak mawiają w Karpatach Wschodnich -pewnie dopadła mnie niwudź. :mrgreen:

KubaCh pisze:Tutaj też poproszę o źródło - bo jedyne informacje, które znalazłem, to sondaż GfK Polonia (rzeczywiście dla TVN) z piątku 21.10.2005r. (czyli 2 dni przed wyborami) dawały wynik 52:48 na rzecz Tuska - czyli błąd był rzędu 6 pkt procentowych (wynik rzeczywisty to 46:54).
Jeszcze rok, półtorej temu źródeł byłoby kilka, na chwile obecną dysponuję tylko tym z "Wprost" inne poginęły w ostępach internetu :roll:
Sondaż telefoniczny GfK Polonia dla TVN ze środy 12 paź 2005 tj. 3 dzień po I turze.
http://www.wprost.pl/ar/81938/GfK-Polon ... i-38-proc/

KubaCh pisze:To jeszcze uwaga metodyczna - jeśli badanie mówi o wyniku 62 proc. (w co osobiście wątpię, ale niech Ci będzie - czekam tylko na źródło), a wynik rzeczywisty to 46 proc., to błąd wynosi 16 pkt procentowych (62-46=16). A nie 32 - nie wiem jak to sobie wymyśliłeś, żeby te 16 pomnożyć przed 2 (może 16 dla Tuska + 16 dla Kaczyńskiego - tyle, że mówimy o błedzie pomiaru, a nie sumie błędów 2 pomiarów i to jeszcze skorelowanych).
Rzeczywiście jest to nieco naciągne 32%, w istocie sondażowna pomyliła się o 16% w przypadku jednego jak i (też 16%) drugiego kandydata.
W UK 10% wystarczyło aby rozpętała się burza... :roll:

KubaCh pisze:Podsumowując - poproszę o źródła, a nie rzucanie słowami "towarzysz", "PRL" i "WSI"
Określenie Tow. przed nazwiskiem nie musi oznaczać "towarzysz", a nawet gdyby to póki cie sądzę aby miało ono charakter pejoratywny :roll:
Zwłasza wobec osoby o której można przeczytać w/w artykule Piotra Lisiewicza m.in.:
Kwiatkowski zadowolony był z efektów swej pracy. W 1985 r. meldował: "Jak sądzę, mogę liczyć, że Obywatel Generał uzna zadanie za wykonane". Z notatek umieszczonych w "Szkicowniku": "Kończę rok 1985 w przekonaniu, że wywiązałem się z zadania, jakie otrzymałem w okresie stanu wojennego". Proponuje, że w tej sytuacji może podać się do dymisji. Kwiatkowski znalazł godnego następcę: "Nadmieniłem, że nareszcie znalazłem odpowiedniego zastępcę ds. badań: dr Eugeniusz Śmiłowski &#171;może kandydować na następcę dyrektora&#187;" &#8211; odnotował.

Śmiłowski na uznanie zasłużył zapewne jako publicysta związanego z ZSMP pisma "Pokolenia", w którym opublikował artykuł "Młodzież&#8211;partia&#8211;społeczeństwo", czyli relację z konferencji "naukowej" zorganizowanej w Pokrzywnej przez "Komitet Wojewódzki PZPR w Opolu przy współpracy Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR" ("Pokolenia" 6/83).

Obecnie Śmiłowski jest prezesem Pentora.* Przypomnijmy: ośrodka, który opublikował sensacyjny sondaż z Cimoszewiczem jako liderem.
Co innego napisać skrót Tow. przed nazwiskiem np. P. Andrzeja Gwiazdy, a co innego przez nazwiskiem wyżej wymienionego. Tak więc nawet gdybym nazwał go mianem towarzysza to chyba nie powinien się obrazić. :roll:

* - artykuł ma parę lat ale jak widać po wpisach w KRS jest nadal aktualny przynajmniej w tej kwestii.


Obiecuję że ograniczę używanie słów niecenzuralnych tj. skrótu Tow., PRL oraz WSI, gdyż im mniej takich bluzgów tym lepiej. Nie powinny się one znajdować na tym zacnym forum.

damski75 pisze:Został Komorowski który będzie marionetką ze 150 kilową żoną
Wybaczmy damskiemu75 tę nieroztropność i miejmy na uwadze, że w naszym kraju (PL) gdzie potok jadu i kpin wylewał się z każdego głośnika przez ostatnie 5 lat pod adresem a to wzrostu, wagi, kształtu nosa, etc itd itp nie trudno było zarazić się takim postrzeganiem świata.

damski75, nie zniżaj się do poziomu patrzenia na świat, na ludzi jaki reprezentują osobniki pretendujace do miana "głosu młodego pokolenia" jak np. Zbigniew Hołdys częsty gość stacji TVN, który tak oto zabłysnął kilka dni temu na facebook'u

Mnie w jego żonie nie podoba się jedno, ale nie ma to związku z jej wyglądem.
Popatrz na takiego Stephen'a Hawking'a. Miarą wielkości człowieka nie jest jego ciało.
Gdybym miał czegokolwiek współczuć żonie Komorowskiego to tylko męża. :mrgreen: Chociaż zdaję sobie sprawę, że są jeszcze gorsi. ;-)
Ostatnio zmieniony 22-06-10, 13:29 przez prot, łącznie zmieniany 1 raz.

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 23-06-10, 01:45

W czym Komorowski jest taki zły ?

W czym Komorowski jest gorszy od Kaczyńskiego ?

damski75
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-10, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: damski75 » 23-06-10, 15:27

N* pisze:W czym Komorowski jest taki zły ?

W czym Komorowski jest gorszy od Kaczyńskiego ?

Choćby w tym że kłamie i jest trochę fałszywy wielokrotnie to pokazywali (są nawet filmiki na YT) nie wie co mówić itd. Jest to osoba która nie nadaje się w moim odczuciu na urząd prezydenta


Dla mnie sprawia wrażenie jakby nie wiedział o czym mówi jakby Tusk mu kazał co ma mówić robić etc.

Zobaczcie że jak ogłosili wyniki wyborów to nic nie miał do powiedzenia szczerzył zęby tylko a Kaczyński nawijał przez cały czas

wasyl
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 10-05-10, 17:46
Lokalizacja: PL

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: wasyl » 23-06-10, 17:40

Przynajmniej ma żone, nie ważne jaką, a Kaczyńskiego nawet na taką nie było stać. Jedynie na kota :-D

damski75
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-10, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: damski75 » 23-06-10, 17:49

wasyl pisze:Przynajmniej ma żone, nie ważne jaką, a Kaczyńskiego nawet na taką nie było stać. Jedynie na kota :-D

Zamiast Bronka z Palikotem wole Jarka z kotem

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 23-06-10, 18:44

Widzę, że poziom dyskusji szybuje na wyżyny intelektu ;-)

A wracając do "kłamie i jest trochę fałszywy" - damski75, czy możesz dać linka do jakiegoś filmiku z YT, który to pokazuje? Ja póki co wpisałem w wyszukiwarkę na YT "Komorowski kłamie" i znalazłem taki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=3t7gqoEY_vI

Obejrzałem uważnie i nie zauważyłem tam żadnego kłamstwa ze strony Komorowskiego.

damski75
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-10, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: damski75 » 23-06-10, 22:12

KubaCh Pan Komorowski zaliczył wiele kłamstw i wpadek już przed prezydenturą a wyobraź sobie co będzie jak już nim zostanie.

Tusk nam również obiecywał drugą Irlandie obniżkę podatków i wiele innych rzeczy no wybacz ja drugiej Irlandii nie widzę żyje się w naszym kraju jak się żyło a obaj są z PO więc czeka nas 5 lenia kadencja oparta na nic nie wartych obietnicach podobnie jak Tusk Pan Komorowski nie zrobi dla naszego kraju nic dalej będzie kierował kraj ku eurosocjalizmowi

http://www.youtube.com/watch?v=fTbVj9B6O1w Jeden z filmików

Baboon

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Baboon » 23-06-10, 22:30

Zarzucanie kłamstw Komorowskiemu w konfrontacji z Kaczyńskim to baaardzo odważne zagranie :)

Co do gaf to ciekawe, ze wszyscy nagle zapomnieli o niezliczonych gafach braci Kaczyńskich, zwłaszcza Lecha. Tyle że nie wypada ich przywoływać z wiadomych powodów. Można więc ile wlezie wytykać gafy Komorowskiego.
Ostatnio zmieniony 23-06-10, 22:54 przez Baboon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 23-06-10, 22:44

damski75,

najpierw napisałeś, że Komorowski "kłamie i jest trochę fałszywy" i odesłałeś na YT.

Poszukałem na YT i owszem, znalazłem film, który w tytule miał "Komorowski kłamie", ale w treści lipa.

Teraz piszesz, że "Pan Komorowski zaliczył wiele kłamstw i wpadek" i odsylasz do filmu z wpadkami (jak chcesz, mogę się zrewanżować mnóstwem filmików z wpadkami Kaczyńskiego - ale to jest poważne forum i oczekuję poważnej rozmowy). Więc po raz kolejny pytam - gdzie są te kłamstwa Komorowskiego? Bo dużo o nich piszesz, ale jeszcze żadnego nie pokazałeś.

A o Tusku, drugiej Irlandii i eurosocjaliźmie chętnie podyskutuję - ale najpierw poproszę o te kłamstwa Komorowskiego i zamknijmy ten wątek.
Ostatnio zmieniony 23-06-10, 22:45 przez KubaCh, łącznie zmieniany 1 raz.

damski75
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-10, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: damski75 » 24-06-10, 09:23

KubaCh pisze:A o Tusku, drugiej Irlandii i eurosocjaliźmie chętnie podyskutuję - ale najpierw poproszę o te kłamstwa Komorowskiego i zamknijmy ten wątek.

Również chętnie podyskutuje o Eurosocjaliźmie chcesz filmiku proszę bardzo http://www.youtube.com/watch?v=VeYsm3Zcf7E

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 24-06-10, 10:06

Podczas tej kampani już 2 razy Kaczynski przegrał w sądzie. Przegra po raz 3 ? Odwoła się po raz 3 ;p

Mam nadzieje, ze ludzie głosujący za Kaczynskim zostaną w Polsce. A może kiedyś doczekam się Federacji Polskiej ? Tak aby wyborcy Pisu nie spowalniali postępu tych którzy chcą się rozwijać... Marzenia..

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 24-06-10, 17:07

damski75 pisze:chcesz filmiku proszę bardzo http://www.youtube.com/watch?v=VeYsm3Zcf7E
Obejrzałem i nie zauważyłem w tym filmiku żadnego kłamstwa Komorowskiego (za to jest dużo napisów, mówiących, że Komorowski kłamie).

Dlatego jeśli obejrzałeś ten film i Twoim zdaniem pokazuje on, że Komorowski kłamie - wskaż proszę w którym miejscu tego filmu (najlepiej podając konkretny czas) i na czym owo kłamstwo polega.

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 24-06-10, 19:28

Pan "Prawo i Sprawiedliwosc" Kaczynski przegrał po raz 3. Ale on nie kłamie czekam na 3 i 4 i 5 odwołanie...

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 24-06-10, 20:22

Uwaga!!! Ten post piszę nie jako uczestnik tej dyskusji, ale jako moderator tego forum (niestety moderatorom też się zdarza brać udział w dyskusjach, stąd ten wstęp).

Otóż obserwując tą dyskusję czuję się zmuszony przypomnieć jej uczestnikom następujące fragmenty regulaminu tego forum:
5. Zabrania się używania wulgaryzmów, prowokowania kłótni, obrażania i ośmieszania uczestników forum.
6. Zabrania się stosowania personalnych uwag dotyczących charakteru, wyglądu, sposobu pisania, wykształcenia, kompetencji, poglądów czy motywacji forumowiczów. Wszelkie uwagi - pozytywne czy krytyczne - powinny dotyczyć jedynie tematu dyskusji.
7. Zabronione jest poniżanie innych z jakiegokolwiek powodu.
W związku z tym proszę (i zalecam pod groźbą wyciągnięcia sankcji, które określone są w regulaminie) powstrzymanie się od:
- uwag odnośnie wagi czy wyglądu kandydatów na urząd Prezydenta i ich rodzin,
- uwag na temat spowalniania psotępu przez zwolenników konkretnych kandydatów/ugrupowań politycznych
- wytykania gaf kandydatów na prezydenta w celu ich ośmieszenia
- innych działań mających na celu poniżenie któregokolwiek z kandydatów lub jego zwolenników

Podsumowując - jeśli wyrażamy opinię, to róbmy to w sposób kulturalny (i taki, który wskazuje na to, że jest to nasza opinia, a nie fakt bezprzecznie obiektywny). A jeśli stwierdzamy fakt bezsprzecznie obiektywny, to też zadbajmy o to, by wyrazić go w sposób nie poniżający nikogo.

Aha - jeśli ktoś uważa, że ja w tej dyskusji zachowałem się niezgodnie z regulaminem albo zasadami dobrego wychowania, to proszę mnie upomnieć przez Prywatną Wiadomość.

I jeszcze jedno - od jutra od 13:00 do środy wieczorem nie będzie mnie na forum. Ale administratorzy będą czuwać :mrgreen:

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 25-06-10, 02:12

Zaznaczam, to jest moja opinia. Zauważam na tym forum pewną tendencję (związaną z tematami politycznymi,społecznymi) Podczas krytyki niemerytorycznej przeciw Kaczyńskim / Pisowi przypominanie o regulaminie i grożącym...sankcjom jest naprawdę szybkie. W przypadkach krytyki, również mało związanej z faktami czy argumentami, strony związanej z obecnym rządem czyli stroną przeciwną lub ze sprawami "niekatolickimi", nawoływanie do kultury jest jakoś...pomijane lub przychodzi z dużym opóźnieniem

Moja opinia może wynika z małego doświadczenia z tym forum.

Zablokowany