Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 03-01-10, 03:39

endriunh2, jak na razie nic się nie zmieniło. Mam 5 GB transferu na miesiąc, więc muszę oszczędzać. Ale jak będę siedział w domu pół miesiąca, to kamera będzie włączona dłużej. Prze Świętami była włączona całymi dniami, bo wiedziałem, że będę w domu, a ciągle wykorzystałem tylko 3,8 GB.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: TLS » 14-01-10, 22:00

Hiobie u Nas w Erze są specjalne pakiety , ja jestem w sieci Era już 6 lat za 2 lata kończy mi się umowa , i pytałem się w erze czy dało y rade po tych dwóch latach przedłużyć umowę wliczając do tego internet bezprzewodowy bez ograniczeń , odpowiedziała że jest taka możliwość , Czy Hiobie u ciebie też nie dało by się wziąć jakiś internet w abonamencie bez ograniczeni ???
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

Kamil
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Kamil » 28-04-10, 21:03

Instrukcja jak udostępnić internet z Androida (bo to chyba Hiob ma) na komputer: http://pdaclub.pl/forum/android/%28mini ... oid-do-pc/
Powodzenia ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 30-04-10, 07:45

Kamil, dzięki. Chyba już byłem na stronie, która podaje to samo po angielsku, choć nie jestem pewien do końca, czy to ten sam sposób. Zobaczymy, będę miał chwilę czasu, pobawię się. Jak się uda, będzie kamera 24 godziny na dobę. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 02-05-10, 08:52

Udało się i mogę się łączyć przez komórkę z Netem, choć nie potrafię skonfigurować programu Camstreams Media Encoder z tym modemem. Żeby to działało, to muszę znać swoje prawdziwe IP. Nie jest to trudne do odnalezienia, ale Encoder nie przyjmuje tego adresu i wyświetla mi się błąd.

Być może da się to jakoś naprawić, ale ja nie mam pojęcia jak. Na razie poprzyglądałem się alternatywnym możliwościom i zalożyłem konto na stronie ustream.tv Mój kanał to http://www.ustream.tv/channel/trucker-hiob

Mam nadzieję, że Vul znajdzie chwilę czasu, by monitorek z tej strony przenieść na naszą stronkę z mapką i wtedy, w zależności od tego, jakie będę miał łącze, albo w jednym, albo w drugim będzie wizja. Może nawet dokupię drugą kamerę i będzie można mieć czasem dwa widoki, np. na drogę przed autem i do wnętrza kabiny.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robert_78
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 17-08-08, 22:00
Lokalizacja: Konin

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: robert_78 » 25-08-10, 22:06

Coś się Hiobie zmieniło, że teraz możesz mieć kamerę włączoną cały czas, bo kiedyś były chyba jakieś limity czasu związane z ilością przesyłanych kilobajtów, prawda?
" Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." MK 3,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-10, 21:17

robert_78, prawda. Zmieniło się przynajmniej częściowo. Co prawda nadal mam "dobrowolny limit" 5 GB w camstreams, ale mam też alternatywną możliwość łączenia się z Internetem, używając telefonu komórkowego jako modemu. Gdyby więc mnie sprint wywalił za przekraczanie limitu, pozostaje mi ciągle verizon.

W tej chwili łączę się:

1. Przez małego netbooka, komórkę (modem), ustream (usługodawca umożliwiający nadawanie obrazu z kamery) i sprint (sieć komórkowa), gdzie nie mam limitów

... i 2. Przez laptopa, kartę Merlin EX720 jako modem, camstreams i verizona, gdzie mam "dobrowolny limit 5GB", ale się nim nie przejmuję i go przekraczam.

W praktyce więc obie kamery są włączone, gdy jestem w drodze, od mojej pobudki do zmroku, a nawet czasem trochę dłużej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robert_78
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 17-08-08, 22:00
Lokalizacja: Konin

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: robert_78 » 27-08-10, 22:23

Piszesz, że łącząc się z Internetem przez komórkę nie masz limitów. To pewnie płacisz olbrzymi rachunek za nią, dostęp do sieci jest chyba u was płatny? Chyba, że to jakaś promocja, która kiedyś się skończy lub specjalny pakiet?
" Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." MK 3,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-10, 23:50

robert_78 pisze:... pewnie płacisz olbrzymi rachunek za nią, dostęp do sieci jest chyba u was płatny? Chyba, że to jakaś promocja, która kiedyś się skończy lub specjalny pakiet?
Rachunek miesięczny to 120 dolarów za cztery telefony, plus $18 podatku, coś w rodzaju VATu. Mamy pakiet rodzinny, cztery telefony, każdy ma 12 numerów, na które może dzwonić bez limitu. Do tego wszystkie telefony w USA w sieci verizon są bez limitów i wszystkie rozmowy w nocy i weekendy, niezależnie czy na komórkę, czy na telefon stacjonarny, są bez limitów. Na pozostałe rozmowy mamy 1400 minut.

Na te 120 dolarów składa się 30 dolarów za Internet w moim "droidzie" plus 80 dolarów za minuty w moim telefonie (który jest "głównym telefonem" w rodzinie). Do tego trzy dodatkowe linie telefoniczne po 10 dolarów każda. Razem to 140, ale mamy zniżkę z pracy Grażynki, więc płacimy $120 plus podatek.

SMS-y extra, po 20 centów, za wysłane i otrzymane. U nas w domu nikt nie wysyła SMS-ów, ale jak ktoś dużo "tekstuje", to może także wykupić odpowiedni pakiet. To kosztuje $30 extra. Ponieważ to jest 150 SMS-ów, to w naszym przypadku się to nie opłaca.

Nie wiem, czy to dużo, czy mało, wiem, że w Polsce niemal wcale nie rozmawiałem, a musiałem doładowywać telefon co parę dni. Tutaj, dzięki dwunastu darmowym numerom wykorzystuję zaledwie jedną czwartą minut z tych 1400. W poprzednim miesiącu 361 minut. Natomiast jeżeli chodzi o przepływ danych, to zużywam około 30 GB miesięcznie.

Verizon oferuje także plan za $120 miesięcznie za rozmowy bez limitu, za $150 za rozmowy i SMS-y bez limitu, a dodatkowe telefony w rodzinie są po $50. To oczywiście za rozmowy głosowe, nie Internet.

Usługa ze Sprinta, ta ograniczona do 5 GB i wykorzystująca kartę Merlin, kosztuje 60 dolarów miesięcznie, ale mam 20% zniżkę z pracy żony i płacę 48 dolarów. Wykorzystuję około 10 GB miesięcznie, dwukrotnie przekraczając limit. Jednak nie mogą mnie za to obciążyć, bo umowę podpisałem na nielimitowany dostęp. Mogą natomiast zerwać umowę, bowiem jej czas już się zakończył i podpisać nową, gdzie każą mi płacić za dodatkowe gigabajty.

Na razie jednak wygląda na to, że im nie przeszkadza. Ja zresztą nie podpisałbym innej umowy. Zostałbym przy jednej kamerce, tej z ustream. Camstreams bowiem nie połączy przez komórkę tego typu. Chyba, że znajdą jakieś rozwiązanie. Na razie jednak nie planuję zmian.
Ostatnio zmieniony 29-08-10, 00:21 przez hiob, łącznie zmieniany 5 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robert_78
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 17-08-08, 22:00
Lokalizacja: Konin

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: robert_78 » 28-08-10, 18:05

Dzięki Hiobie za tak dokładne wyjaśnienie sprawy :-)
" Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." MK 3,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 29-06-11, 16:31

Drobna zmiana na gorsze w obsłudze kamery Camstreams. Sprint wczoraj zerwał ze mną kontrakt i dostałem kopa. Ja miałem "nielimitowany dostęp do internetu", ale "mały druk" mówił, że to jest 5 GB, 300 MB w roamingu. Ponieważ nie mogli mnie obciążyć na przekraczanie limitu i takie przekraczanie było tolerowane przez lata z ich strony, nie zwracałem na to uwagi. Zużywałem ok 15-20 GB miesięcznie, około 5 "roamingując".

Niestety skończyło się i teraz mam znacznie gorszy pakiet. 10 GB, 300 MB roamingu, a za przekroczenie płaci się 5 centów za 1 MB w systemie Sprinta, 25 centów roaming. Czyli przekroczenie o 1 GB limitu 50 dolarów w systemie Sprint, 250 - poza systemem.

Dlatego też nie będę w ogóle używał kamery, gdy nie będzie sieci Sprint. Ale na razie nic się nie zmienia z moim drugim połączeniem, przekazującym obraz przez Ustream. Na dodatek mój nowy Sprint może teraz używać połączeń sieci 4G, i to bez żadnego limitu. To na razie tylko kilkadziesiąt największych miast, ale z czasem sieć 4G będzie się rozszerzać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 06-07-11, 04:45

Kolejne zmiany. Padł mi całkiem laptop, a do tego modem Sprinta okazuje się niewypałem. Dlatego też teraz będzie tylko jedna kamera, korzystająca z sieci Verizon i z pośrednictwa usługi UStream. Prawdopodobnie nie będzie już więcej obrazu z kamery przekazywanego za pośrednictwem firmy Camstreams.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Adam123
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-07-11, 11:41
Lokalizacja: Zakrzów

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Adam123 » 06-07-11, 17:56

Ostatnio znalazłem taki ciekawy program w internecie do zarządzania kamerami i takich tam innych.Program nazywa się Web Cam w którym jest możliwość stworzenia strony internetowej i wyświetlania na niej obrazu.To jest tylko moja propozycja ,w ogóle się na ty nie znam i prosił bym kogoś takiego jak nohumak żeby to sprawdził.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: skrzydlaty » 07-07-11, 09:21

Adam123, problem dotyczy łącza umożliwiającego przesyłanie danych (obrazu z kamery) pomiędzy jadącą ciężarówką a Internetem, a nie witryny internetowej, na której wyświetlany ma być obraz z kamery, bo to jest i działa.

Adam123
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-07-11, 11:41
Lokalizacja: Zakrzów

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Adam123 » 07-07-11, 18:16

To ja wiem.Ale jest także możliwość stworzenia serwera FTP czy coś takiego i wysyłanie obrazu do oglądających bez pośrednictwa stron.A co do tego programu to była tylko moja skromna propozycja.

ODPOWIEDZ