Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 16:22

Witam. Pewnie wszyscy zauwazyliscie, ze jest nowy wyglad forum :)
Czekam na Wasze zdanie na ten temat.. Podoba Wam sie? Co by tu zmienic?


pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Harry_man » 28-06-07, 16:32

Powiem szczerze - jest do bani! Przede wszystkim przejrzystość... a raczej jej brak. Poprzedni, standardowy wygląd był dobry i mógł zostać.

Po za tym wszystkie topic'i w których były zdjęcia się porozjeżdżały. Występuje jakiś problem z kodem. Do tego jest zdecydowanie za wąsko

Guerrillero

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Guerrillero » 28-06-07, 16:33

PiotrossS pisze:Co by tu zmienic?
Umiejscowienie linku "pokaż posty od ostatniej wizyty" na dole forum jest IMHO bardzo nieergonomiczne. Czarne tło wprowadza dziwny i niespokojny nastrój.

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: miqs99 » 28-06-07, 16:37

Mi szczerze niezbyt sie podoba. Wolalem standartowy, ktory byl przejzysty :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 16:41

No coz.. 3 dni roboty poszly na marne.
Chcialem dobrze, wszystko mozna zmienic, ale jak Wam sie nic nie podoba, to wole juz sobie dac spokoj.

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Big Nasty » 28-06-07, 16:45

Chwileczke ja napisalem odp w temacie "Podrozuj..." bo nie zauwazylem tego w OT, mnie osobiscie sie spodobalo. Wiecej przyciskow nawigacyjnych tez ulatwialo by zycie a w standarcie ich nie ma

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 16:49

Big Nasty pisze:Chwileczke ja napisalem odp w temacie "Podrozuj..." bo nie zauwazylem tego w OT, mnie osobiscie sie spodobalo. Wiecej przyciskow nawigacyjnych tez ulatwialo by zycie a w standarcie ich nie ma
Dzieki, ze prznyajmniej Tobie sie podobalo :) Biore sie za przerabianie tego ;) za niedlugo skoncze moze;]

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Harry_man » 28-06-07, 16:52

PiotrossS - nie łam się. Po prostu poszedłeś za daleko do przodu. Spróbuj na początek trochę pokombinować ze standardowym wyglądem - np. dodanie jakiegoś obrazka u góry (coś podobnego do tego jaki zrobiłeś) i jakieś inne małe zmiany. Nie szalej z kolorami, bo znowu wyjdzie coś czego nie da się przeglądać. Szerokości też za bardzo nie zmniejszaj, bo będzie problem z fotkami których tutaj nie brakuje.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 17:03

Harry_man pisze:PiotrossS - nie łam się. Po prostu poszedłeś za daleko do przodu. Spróbuj na początek trochę pokombinować ze standardowym wyglądem - np. dodanie jakiegoś obrazka u góry (coś podobnego do tego jaki zrobiłeś) i jakieś inne małe zmiany. Nie szalej z kolorami, bo znowu wyjdzie coś czego nie da się przeglądać. Szerokości też za bardzo nie zmniejszaj, bo będzie problem z fotkami których tutaj nie brakuje.
No dzieki za slowa otuchy, ale posluchaj.
Forum w standardowym szablonem nie wyglada za dobrze i malo jakie logo bedzie pasowac, bo jest mala rodzielczosc 200x90 chyba..
Co chodzi o szerokosc, to jest do ustawienia, a fotki, to kwestia tego, ze tam jest inne programowanie nie (link)[/img](link)[/img] tylko samo
Obrazek i aby bylo takie jak wczesniej, to wystarczyloby tylko usunac te nie potrzebne URL :)

Zaczynam przerabiac tamten szablon, aby Wam sie spodobalo:)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: miqs99 » 28-06-07, 17:08

PiotrossS pisze:
Harry_man pisze:PiotrossS - nie łam się. Po prostu poszedłeś za daleko do przodu. Spróbuj na początek trochę pokombinować ze standardowym wyglądem - np. dodanie jakiegoś obrazka u góry (coś podobnego do tego jaki zrobiłeś) i jakieś inne małe zmiany. Nie szalej z kolorami, bo znowu wyjdzie coś czego nie da się przeglądać. Szerokości też za bardzo nie zmniejszaj, bo będzie problem z fotkami których tutaj nie brakuje.
No dzieki za slowa otuchy, ale posluchaj.
Forum w standardowym szablonem nie wyglada za dobrze i malo jakie logo bedzie pasowac, bo jest mala rodzielczosc 200x90 chyba..
Co chodzi o szerokosc, to jest do ustawienia, a fotki, to kwestia tego, ze tam jest inne programowanie nie (link)[/img](link)[/img] tylko samo
Obrazek i aby bylo takie jak wczesniej, to wystarczyloby tylko usunac te nie potrzebne URL :)

Zaczynam przerabiac tamten szablon, aby Wam sie spodobalo:)
Spróbuj wyedytować kod forum, aby logo było większe, choć az takie duże jak było poprzednio tylko przeszkadza... :(
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Big Nasty » 28-06-07, 17:14

Maly update
logo/baner gorny byl moim zdaniem swietny , jak rowniez o wiele wieksze mozliwosci przegladania typu " zobacz posty nieprzeczytane", " zobacz posty bez odpowiedzi" itp.
Tla zawsze sa dyskusyjne , ale mozna przeciez dobrac cos neutralnego ( cos miedzy czarnym a bialym :wink: ).
Nie mialem czasu sprawdzic, czy nowa wersja miala opcje wskakiwania na ostatni przeczytany post w temacie :roll: a byloby to swietne. Tak, ze ja osobiscie czekam na upgrade z ciekawoscia.
Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Harry_man » 28-06-07, 17:23

PiotrossS pisze: Zaczynam przerabiac tamten szablon, aby Wam sie spodobalo:)
Nie musi być ładnie - dla mnie liczy się przede wszystkim przejrzystość.

Co do górnego obrazka: http://apps.volvotrucks.com/loadingramp ... lpaper.jpg - moim zdaniem ten świetnie się nadaje. Uciąć całą niepotrzebną górę, trochę dołu i coś może z tego wyjść. :wink:

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 19:05

no to wybierajcie...

ten, co podal kolega

Obrazek

czy ten, co ja zrobilem :)

Obrazek


PS. co chodzi o funkcje forum, to ja bym calkiem cos innego zrobil.. bym przeniosl na platny serwer forum. W takim przypadku byloby wszystko :)
np shoutbox itd. Nie stety to jest nie mozliwe, poniewaz fora.pl nie przesyla pliku forum, na ktorym jest wszystko zapisane tak czy inaczej nie da sie bez tego pliku forum "przeniesc"

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Big Nasty » 28-06-07, 19:11

PiotrossS
Ja glosuje za twoim jak naisalem wczesniej, czyli pierwsza wersja w nowej grafice. Bardzo ladne polaczenie symbolik.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Ksebki » 28-06-07, 19:36

PiotrossS pisze:
PS. co chodzi o funkcje forum, to ja bym calkiem cos innego zrobil.. bym przeniosl na platny serwer forum. W takim przypadku byloby wszystko :)
np shoutbox itd. Nie stety to jest nie mozliwe, poniewaz fora.pl nie przesyla pliku forum, na ktorym jest wszystko zapisane tak czy inaczej nie da sie bez tego pliku forum "przeniesc"
Rzucam taką luźną propozycję.
Jakby co niech Dyrekcja decyduje w razie czego chętnie pomogę.

Mogę udostępnić miejsce na płatnym serwerze który posiadam.
Tylko niestety faktycznie z fora.pl nie da się eskportować bazy danych obecnego forum.
Druga sprawa domena byłaby niezbyt prosta to zapamiętania coś w stylu www.ksebki.9g.pl/polonus/ chyba żeby wykupić jakąś prostszą domenę i podpiąć pod tamten adres.
Z związku z brakiem możliwości eksportu bazy danych nowe forum musiałoby startować od zera [rejestracja uczestników, nowe działy , tematy] a to się chyba Gospodarzowi nie spodobałoby.

Same postawienie forum to kwestia półgodziny zarówno dla standardowego phpBB jak i modyfikowanego przez Przemo. Bo zapewne inne fora typu punBB odpadają?

ODPOWIEDZ