Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 19:47

Ksebki pisze:
PiotrossS pisze:
PS. co chodzi o funkcje forum, to ja bym calkiem cos innego zrobil.. bym przeniosl na platny serwer forum. W takim przypadku byloby wszystko :)
np shoutbox itd. Nie stety to jest nie mozliwe, poniewaz fora.pl nie przesyla pliku forum, na ktorym jest wszystko zapisane tak czy inaczej nie da sie bez tego pliku forum "przeniesc"
Rzucam taką luźną propozycję.
Jakby co niech Dyrekcja decyduje w razie czego chętnie pomogę.

Mogę udostępnić miejsce na płatnym serwerze który posiadam.
Tylko niestety faktycznie z fora.pl nie da się eskportować bazy danych obecnego forum.
Druga sprawa domena byłaby niezbyt prosta to zapamiętania coś w stylu www.ksebki.9g.pl/polonus/ chyba żeby wykupić jakąś prostszą domenę i podpiąć pod tamten adres.
Z związku z brakiem możliwości eksportu bazy danych nowe forum musiałoby startować od zera [rejestracja uczestników, nowe działy , tematy] a to się chyba Gospodarzowi nie spodobałoby.

Same postawienie forum to kwestia półgodziny zarówno dla standardowego phpBB jak i modyfikowanego przez Przemo. Bo zapewne inne fora typu punBB odpadają?

zapewne odpadaja. Nie ma co myslec nad platnym servem :) Ten jest dobry.. trzeba tylko chciec, aby ustanowic to forum pieknym, funkcjonalnym i przejrzystym.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Ksebki » 28-06-07, 20:17

Słusznie prawisz PiotrossS.
To była tylko taka niezobowiązująca propozycja.
W sumie więcej przeciw niż za.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: hiob » 28-06-07, 20:45

Ksebki pisze: ....
Jakby co niech Dyrekcja decyduje w razie czego chętnie pomogę.
Hej, ja tu tylko zamiatam :wink: :D :twisted:

Wymagać mogą tylko ci, co płacą. Jak zrobicie zmiany na lepsze, to jestem za. Byleby forum nie straciło funkcjonalności, byleby zdjęcia się otwierały i żeby moje pięćdziesięcioletnie oczy mogły przeczytać to, co napiszę.

Tamto forum mnie osobiście się podobało, ale trzeba by poprawić zestaw kolorów. ciemna czerwień na czarnym tle była zbyt mało czytelna i trochę forum było zbyt przygnębiające. Ale kierunek słuszny. :D

Widzę, że tu jest parę osób, które się znają na tym. NoHumanek jeszcze się nie odezwał, ale on także pomoże, gdyby była potrzeba. Ja tylko bym chciał, żeby przypadkiem nie przepadło to, co do tej pory jest na forum.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 28-06-07, 20:50

Ja tylko bym chciał, żeby przypadkiem nie przepadło to, co do tej pory jest na forum.
I wlasnie.. oplacac server bym mogl (to chyba raptem 8zl na miesiac :D ) ale chodzi o to, ze wszystko przepadnie co do tej pory jest :/
Sa jednak wielkie pozytywy takiego forum :) Ustawiasz sobie kompletnie wszystko, co zechcesz...

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Ksebki » 28-06-07, 21:13

PiotrossS pisze:
Ja tylko bym chciał, żeby przypadkiem nie przepadło to, co do tej pory jest na forum.
I wlasnie.. oplacac server bym mogl (to chyba raptem 8zl na miesiac :D ) ale chodzi o to, ze wszystko przepadnie co do tej pory jest :/
Sa jednak wielkie pozytywy takiego forum :) Ustawiasz sobie kompletnie wszystko, co zechcesz...
I owszem, trzeba się tylko zastanowić, co ważniejsze treść czy forma.
Jeśli forum ma być merytoryczne to każdy bajer [w phpBB modified v 1.12.5 by Przemo jest ich ze dwieście] powoduje odwrócenie uwagi od meritum sprawy, same zaś obciążenie serwera rośnie niepomiernie zamulając jego pracę.
Kilkakrotnie próbowałem już odmiennego postępowania, brałem czyste phpBB i okrai wałem je ze wszystkich zbędnych wg mnie bajerów. Jak to ktoś określił "wiało ascetycznym chłodem" ale działało szybko i miało podstawowe funkcjonalności.

Zatem do każdego celu wiedzie sto dróg :-)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: papirus2 » 29-06-07, 13:47

Wiesz mi tan obojętne jak forum wyglądac będzie chociaż fak faktem ze cieszy oko inny wyglad.Pytanie do PiotrossS w jakim programie zrobiłeś to zjęcie Jezusa i truck Hioba??pytam bo jestem właśnie w trakcie tworzenia swojego bloga i chciałbym zrobić też jakąś fajną grafe.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 29-06-07, 14:07

papirus2 pisze:Wiesz mi tan obojętne jak forum wyglądac będzie chociaż fak faktem ze cieszy oko inny wyglad.Pytanie do PiotrossS w jakim programie zrobiłeś to zjęcie Jezusa i truck Hioba??pytam bo jestem właśnie w trakcie tworzenia swojego bloga i chciałbym zrobić też jakąś fajną grafe.
Program Adobe Photoshop CS2

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: papirus2 » 29-06-07, 14:15

Dzięki kolego :D jak skoncze to podam linka byście tez mogli poczytać sobie mojego bloga.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 30-06-07, 12:48

Teraz jak Wam sie podoba? Moze cos zmienic? kolorystyka dobra?
czekam na opinie, sugestie i uwagi ;)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Harry_man » 30-06-07, 13:09

Teraz jest bardzo dobrze :wink:

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: papirus2 » 30-06-07, 13:11

Wygląd super spisałeś się na "6+" mi się podoba połaczenie kolorów i tamatyki.Dla mnie bomba i jeśli chodzi o mnie to nic nie musisz zmieniać bo jest dobrze.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: PiotrossS » 30-06-07, 13:14

No dzieki chlopaki, jeszcze czekam na wypowiedz innych osob (dla mnie to bardzo wazne). Poza tym mysle nad Shoutboxem, pewnie wiecie co to jest (Cos w stylu Chat'a). Dzieki temu bedziemy mogli rozmawiac na forum :)

Co o tym sadzicie?

Guerrillero

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Guerrillero » 30-06-07, 13:23

Teraz jest znacznie lepiej.

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Big Nasty » 30-06-07, 14:50

Tak trzymac :D

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Nowy wyglad. Sugestie i uwagi

Post autor: Harry_man » 30-06-07, 18:42

No, a jeśli o sugestie chodzi - moim skromnym zdaniem obrazek u góry forum jest za wysoki.

ODPOWIEDZ