Dlaczego 25 grudnia? 2010

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 06-04-11, 09:25

Witam serdecznie.
Pozwol Cleaner, ze taki niezbyt rozgarniety kon od czasu do czasu zarzy cos w temacie (no, jak zwykle oczywiscie na poziomie zenujacym, bo i w Boga wierzy, no i Bogu tez wierzy - no, taki kon zacofany) 8-)
Widze, ze kilka osob bardzo logicznie odpowiada na Twoje wywody.
Widze rowniez, ze masz pretensje do Stworcy, ze stworzyl lud swoj wolnym (kazdy moze wybrac dobro , albo drwic z dobra i wybierac zlo, i Bog ten wybor szanuje).
Widze takze, ze idealnym dla Ciebie rozwiazaniem bylyby roboty (jeden sztampowy program i zero wolnosci) - no, i tu moze byc problem, gdyz Ty sam robotem byc nie chcesz.
Przypuszczam, ze masz dzieci (moze sie zle domyslam z Twoich odpowiedzi?), ale raczej domyslam sie, ze dzieci Twoje nie wychowujesz , jak roboty , ale dajesz im jakis obszar wolnosci, przez co zdarza sie latoroslom dokonac wyboru takiego, ze czasem zeby zgrzytaja.
A wiec jak to jest?
Izraelici powinni byc robotami -
Ty i czlonkowie Twej rodziny jak najdalej od robotow -
czy dobrze sie domyslam, ze tesknisz za swiatem, w ktorym wszyscy powinni przytakiwac Twoim "odkryciom", bo jesli tego nie robia to wtedy ... w tym miejscu wpisz sobie wszystkie swoje wypowiedzi, to sie dowiesz, co wtedy :idea:
Ale ten kon tepy - takie piekne klapki na oczy mu sie proponuje, a on jak nosil Jezusowe, tak i je nosi i mowi , ze swietnie leza.
Acha - logika myslenia (nawet wsrod koni) nie polega na jednostronnym mnozeniu pewnych stwierdzen, przy tendencyjnym pomijaniu innych, rownie logicznych.
Acha nr.2 - logika, choc bardzo kojarzy sie z naukami przyrodniczymi(ktore mozna udowadniac za pomoca mikroskopu, termometru, przymiaru itd.) nie jest z tego dzialu - nalezy do kanonu abstrakcji i sluzy do rozumowania w innych dzialach - jest wspolna dla matematyki i dla wiary rowniez.
Acha nr.3 - na uczelni (no co za kon - nawet tam zagalopowal, i bywaly takie chwile, ze nie tylko w oslej lawce siedzial) - uczono konia pewnych zasad logicznego "rozmyslania" -
polega to min. na tym, ze : zaczynamy "znecac" sie nad jakims zalozeniem, teza, hipoteza - aby moc dojsc do wyartykulowania pierwszej zasady danej teorii, drugiej zasady ( albo do zbicia jakiegos argumentu w danym zasobie argumentow/zasady) ... no, zawsze zaczyna sie tak:
czy to , co rozpatrujesz, jest prawda - uzasadnij
czy to, co rozpatrujesz, jest nieprawda - uzasadnij
Tak zaczyna sie kazda prawdziwa nauka. Jezeli pominiesz te poczatki w swojej "naukowosci" , to tak, jakbys nie nauczyl dziecka chodzic.
No coz, pridumajem - "nauka", ktora nie zaczela "chodzic" wyglada, jak "nauka" - ale nie potrafi chodzic, i dlatego w swoim poznawaniu swiata nie potarfi wyjsc poza swoje ciasne rozumowanie.
No i to by bylo na tyle w mojej zenujacej wypowiedzi.
Priwiet!
konik

Cleaner

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Cleaner » 06-04-11, 13:13

Czemu roboty a ujawnienie się oznacza zabranie możliwości wyboru?? :shock:
Ktoś mówi Ci, że istnieje niewidzialny sklep i że możesz najeść się w nim czego chcesz i ile chcesz za free jednak nikt nigdy go nie widział są tylko pogłoski o kimś kto wszedł 2tys. lat temu do tego sklepu i wyszedł po czym znów do niego wrócił i słuch po nim zaginą.

Więc co robisz:
a) wyruszasz na poszukiwanie niewidzialnego sklepu
b)zastanawiasz się czy takie coś może istnieć i próbujesz to zbadać
c)mówisz, że to głupota i śmiejąc się odchodzisz

Przy czym Ci którzy wierzą w niewidzialni sklep mówią Ci, że jeżeli nie będziesz go szukał razem z nimi to możesz go nie znaleźć co jest straszną tragedią dla CIebie bo nie najesz się za free. I, że zostaniesz ukarany jeśli zrobisz zakupy w innym sklepie niż niewidzialny.

Nie łatwiej byłoby gdyby było jasne tu jest sklep {z szyldem niewidzialny} Twoja wolna wola i ochota czy do niego wejdziesz czy nie?
Po co komu ta zabawa w ciuciubabkę?

Cleaner

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Cleaner » 06-04-11, 13:18

A i jeszcze jedno kult Mithry rozpoczął się w I w. Hipolit Urodził się ok.170 roku wniosek: kult Mithry istniał w rzymie minimum 70 lat przed narodzeniem Hipolita. Jeśli ktoś skopiował pewien schemat to nie Mithra od Jezusa... ale to tylko taka analogia {25 grudnia}. Ja i tak obchodzę święta konsumpcjonizmu z czego jestem bardzo zadowolony ;-) Oby więcej takich świąt :-)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 06-04-11, 14:22

Co tu jest na temat - chcesz sie probowac w pluciu?
Zaloz swoje forum, to wtedy sie zobaczy, co masz do powiedzenia - ttutaj nie ma jak do tej pory uczciwej checi z Twojej strony do wymiany pogladow.
A czepianie sie chrzescijan, ze wierza - nic nowego pod sloncem. Nawet kult mitry jest wtorny wobec Twojego zapatrzenia w siebie :shock:
konik

Cleaner

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Cleaner » 06-04-11, 15:35

konik pisze:A czepianie sie chrzescijan, ze wierza - nic nowego pod sloncem.
Bawisz jak zawsze :mrgreen: Chodzi mi o wyjaśnienie potrzeby Boga {bo chyba potrzebna mu do czegoś ta wiara na słowo}. A jak dla mnie to można sobie wierzyć i w kapeć na ścianie jeśli ma się taką wolę i ochotę.

A po co mam zakładać swoje forum skoro jest to? :-|
Czy to jest forum polegające na wzajemnym potwierdzaniu wspólnych założeń i żadna dyskusja z kimś o odmiennym zdaniu nie może mieć miejsca? :shock:
PS. koniku jeśli nie potrafisz udzielić jakiejś konstruktywnej odpowiedzi poza {nie pasujesz tutaj} to prosiłbym Cię o nie zabieranie głosu.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: skrzydlaty » 06-04-11, 16:58

Cleaner pisze:to prosiłbym Cię o nie zabieranie głosu.
Póki co nie Ty o tym decydujesz.
Jesteś tu gościem, jak większość z nas, i zachowuj się jak na gościa przystało.

Cleaner

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Cleaner » 06-04-11, 19:19

konik pisze:Zewnetrzne podobienstwo jest u Ciebie dowodem na cos - o to w takim razie jestes Hitlerem - no, nie wypieraj sie, ilu ludziom reke podales, ha - zupelnie jak pan z wasikiem imieniem Adolf (on uwielbial podawac czule reke). I kto by pomyslal, zes taki nazista ...
Widzę zmasowany atak na wroga... skrzydlaty jako mod mógłbyś chociaż udawać, że jesteś obiektywny :-/

A ja nie kazałem mu nie odpisywać tylko prosiłem jeśli nie widzisz różnicy to nie moja wina :-|
Jesteś tu gościem, jak większość z nas, i zachowuj się jak na gościa przystało.
Bardzo chętnie ale jak inny użytkownik mnie wyprasza to nie będę tego ignorował.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 06-04-11, 19:54

Cleaner - no, tutaj jak by nie bylo, dobry humor tez przyda sie :mrgreen:
konik

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: skrzydlaty » 06-04-11, 21:46

Nie będę próbował być obiektywny.
Nie jestem i nie będę obiektywny.
Zawsze jestem subiektywny.
A jak masz zastrzeżenia proszę pisać do któregoś admina.
Ostatnio zmieniony 06-04-11, 21:49 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 3 razy.

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Wojciech_Domini » 06-04-11, 22:51

Czemu roboty a ujawnienie się oznacza zabranie możliwości wyboru??
Ktoś mówi Ci, że istnieje niewidzialny sklep i że możesz najeść się w nim czego chcesz i ile chcesz za free jednak nikt nigdy go nie widział są tylko pogłoski o kimś kto wszedł 2tys. lat temu do tego sklepu i wyszedł po czym znów do niego wrócił i słuch po nim zaginą.
Ten sklep widziało wiele różnych osób, jedne dalej jadąc tramwajem, inne bliżej stojąc przy nim. Reasumując każda cywilizacja była w oparcią o religię gdyż człowiek nie ma wątpliwości iż nie jest sam na świecie. Ateizm to niejako odprysk filozofii "materializmu" który zniknie za pewien czas(Islamizacja Europy, postęp zielonoświątkowców w Ameryce Łacińskiej czy Katolików w USA oraz brak postępów Ateizmu w III Świecie daje takie a nie inne rezultaty).
Więc co robisz:
a) wyruszasz na poszukiwanie niewidzialnego sklepu
b)zastanawiasz się czy takie coś może istnieć i próbujesz to zbadać
c)mówisz, że to głupota i śmiejąc się odchodzisz
Odpowiedź B w tym wypadku prowadzi do odpowiedzi A natomiast na odpowiedź C...
Sprawia iż pozbywamy się smakołyków na zawsze bo taki "rabat" nie trwa wiecznie ;)
Przy czym Ci którzy wierzą w niewidzialni sklep mówią Ci, że jeżeli nie będziesz go szukał razem z nimi to możesz go nie znaleźć co jest straszną tragedią dla CIebie bo nie najesz się za free. I, że zostaniesz ukarany jeśli zrobisz zakupy w innym sklepie niż niewidzialny.
Prawde mówiąc tak mówią? Nie.... Bo żałowac to można faktu że nigdy się tego sklepu nie znajdzie...To jest (zostawiając metaforyczny przykład na bok) coś co nazywamy "piekłem"
Nie łatwiej byłoby gdyby było jasne tu jest sklep {z szyldem niewidzialny} Twoja wolna wola i ochota czy do niego wejdziesz czy nie?
Po co komu ta zabawa w ciuciubabkę
Jest powiedzenie "Tonący brzytwy się chwyci" więc siłą rzeczy kazdy widząc twarzą w twarz nie chciał by wpaść do piekła....
A i jeszcze jedno kult Mithry rozpoczął się w I w. Hipolit Urodził się ok.170 roku wniosek: kult Mithry istniał w rzymie minimum 70 lat przed narodzeniem Hipolita. Jeśli ktoś skopiował pewien schemat to nie Mithra od Jezusa... ale to tylko taka analogia {25 grudnia}. Ja i tak obchodzę święta konsumpcjonizmu z czego jestem bardzo zadowolony Oby więcej takich świąt
Prawdę mówiąc dziwi mnie Twoja pewność zważywszy iź źródla pisane związane z mitraizmem nie istnieją żadne a ustanowienie święta Sol Invictus zostało dopiero ustanowione za czasów... Lucjusz Domicjusz Aurelian, Lucius Domitius Aurelianus (ur. 9 września 214 w Mezji lub Sirmium, zm. jesienią 275 w okolicach Byzantion, obecnie Stambuł).... Weźmy pod uwagę że już w późniejszym czasie Mitra był znany jako ten zabijający byka więc porównanie do Jezusa żadne...
Bawisz jak zawsze Chodzi mi o wyjaśnienie potrzeby Boga {bo chyba potrzebna mu do czegoś ta wiara na słowo}. A jak dla mnie to można sobie wierzyć i w kapeć na ścianie jeśli ma się taką wolę i ochotę.
Nikt Cię do niczego nie zmusza.
po co mam zakładać swoje forum skoro jest to?
Czy to jest forum polegające na wzajemnym potwierdzaniu wspólnych założeń i żadna dyskusja z kimś o odmiennym zdaniu nie może mieć miejsca?
PS. koniku jeśli nie potrafisz udzielić jakiejś konstruktywnej odpowiedzi poza {nie pasujesz tutaj} to prosiłbym Cię o nie zabieranie głosu
Może mieć ale ono nie polega na obrażania kogoś kto wyraża swoje zdanie i to głownie nie twoja decyzja kto pasuje do tego forum a kto nie a jedynie Admina... Świetny przykład domagania się poszanowania dyskusji i odmiennym założeń a zarazem personalne uwagi w stosunku do tych co myślą nieco odmiennie. Nie fajnie...

Widzę zmasowany atak na wroga... skrzydlaty jako mod mógłbyś chociaż udawać, że jesteś obiektywny

A ja nie kazałem mu nie odpisywać tylko prosiłem jeśli nie widzisz różnicy to nie moja wina
Ja tu za to dostrzegam brak wielopłaszczyznowego kojarzenia koniecznej do rozumienia metafor...

Cleaner

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Cleaner » 07-04-11, 09:56

skrzydlaty pisze:Nie będę próbował być obiektywny.
Nie jestem i nie będę obiektywny.
Zawsze jestem subiektywny.
A jak masz zastrzeżenia proszę pisać do któregoś admina.
Szkoda gadać.
Wojciech_Domini pisze:Ten sklep widziało wiele różnych osób, jedne dalej jadąc tramwajem, inne bliżej stojąc przy nim. Reasumując każda cywilizacja była w oparcią o religię gdyż człowiek nie ma wątpliwości iż nie jest sam na świecie. Ateizm to niejako odprysk filozofii "materializmu" który zniknie za pewien czas(Islamizacja Europy, postęp zielonoświątkowców w Ameryce Łacińskiej czy Katolików w USA oraz brak postępów Ateizmu w III Świecie daje takie a nie inne rezultaty).
Tak widziało 2tyś. lat temu co zostało napisane w tylko w 1 książce ... jakoś wiarygodności to niczemu nie przysposabia. Tiaa islamizacja europy, Francuzi już chcą zrobić replay z rumunów ciemnym dzikusom co sobie getta zakładają, to samo w Niemczech, i UK. Brak postępu ateizmu w III świecie no tu mnie rozbrajasz :mrgreen:
Zauważ jacy ludzie są zwolennikami tej doktryny, ateizm nie daje złudnych nadziei ani nie ma w nim fajnych historyjek w stylu zabili go i uciekł, są tylko naukowe teorie których nie zrozumieją ludzie, którzy wcześniej wróżyli z wnętrzności kurczaka... za to religia świetnie się w taki układ dopasowuje.
Ateizm rozwija się w krajach wys. rozwiniętych z zaawansowanym szkolnictwem.
Wojciech_Domini pisze:Odpowiedź B w tym wypadku prowadzi do odpowiedzi A natomiast na odpowiedź C...
Sprawia iż pozbywamy się smakołyków na zawsze bo taki "rabat" nie trwa wiecznie ;)
ok czyli wierzysz w niewidzialny sklep który wymyśliłem na poczekaniu... bez komentarza :mrgreen:
Wojciech_Domini pisze:Prawde mówiąc tak mówią? Nie.... Bo żałowac to można faktu że nigdy się tego sklepu nie znajdzie...To jest (zostawiając metaforyczny przykład na bok) coś co nazywamy "piekłem"
szukaj szukaj kiedyś znajdziesz tylko z daleka od biedronki!! inaczej pohańbisz czcigodny niewidzialny sklep :mrgreen:
Jest powiedzenie "Tonący brzytwy się chwyci" więc siłą rzeczy kazdy widząc twarzą w twarz nie chciał by wpaść do piekła....
Ja mówię, że to wymyślanie sobie Boga to głupota a Ty coś piszesz o brzytwach :mrgreen:
Wojciech_Domini pisze:Prawdę mówiąc dziwi mnie Twoja pewność zważywszy iź źródla pisane związane z mitraizmem nie istnieją żadne a ustanowienie święta Sol Invictus zostało dopiero ustanowione za czasów... Lucjusz Domicjusz Aurelian, Lucius Domitius Aurelianus (ur. 9 września 214 w Mezji lub Sirmium, zm. jesienią 275 w okolicach Byzantion, obecnie Stambuł).... Weźmy pod uwagę że już w późniejszym czasie Mitra był znany jako ten zabijający byka więc porównanie do Jezusa żadne...
Ło masz nie było dokumentów na czczenie Mithry to wejdź na wiki i poszukaj w źródłach... zresztą whatever Ty i tak wiesz lepiej bo wierzysz w swoje niepokalane dowody :mrgreen:
Wojciech_Domini pisze: Może mieć ale ono nie polega na obrażania kogoś kto wyraża swoje zdanie i to głownie nie twoja decyzja kto pasuje do tego forum a kto nie a jedynie Admina... Świetny przykład domagania się poszanowania dyskusji i odmiennym założeń a zarazem personalne uwagi w stosunku do tych co myślą nieco odmiennie. Nie fajnie..
Pretensjonalne uwagi "gadasz oczywistą nieprawdę tu masz dowody..." odmienne założenia w przypadku konika: jesteś Hitlerem ...
Aż się nogi uginają jak bym atakował jakiegoś guru w jego melinie zmasowany atak, żeby wypędzić niewiernego :mrgreen:

Religia pokoju co za bullshit :mrgreen:
Opiera się na założeniu albo z nami albo przeciwko nam... i zaczynam rozumieć krzyżaków na waszym przykładzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 07-04-11, 10:44

Czolem Cleaner.
Nie jestes Hitlerem - az sie nogi uginaja, ze nie pojmujesz tak prostych metafor.
Ten sklep - widzialem i odwiedzilem osobiscie (reszta w "swiadectwie konika"). Nie tylko konik nabyl w ostatnich latach produkty z tego sklepu. Jak dlugo bedziesz mi wmawial, ze mnie tam nie bylo?
Zycze milego dnia.
konik

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Wojciech_Domini » 07-04-11, 13:31

Tak widziało 2tyś. lat temu co zostało napisane w tylko w 1 książce ... jakoś wiarygodności to niczemu nie przysposabia. Tiaa islamizacja europy, Francuzi już chcą zrobić replay z rumunów ciemnym dzikusom co sobie getta zakładają, to samo w Niemczech, i UK. Brak postępu ateizmu w III świecie no tu mnie rozbrajasz
Zauważ jacy ludzie są zwolennikami tej doktryny, ateizm nie daje złudnych nadziei ani nie ma w nim fajnych historyjek w stylu zabili go i uciekł, są tylko naukowe teorie których nie zrozumieją ludzie, którzy wcześniej wróżyli z wnętrzności kurczaka... za to religia świetnie się w taki układ dopasowuje.
Ateizm rozwija się w krajach wys. rozwiniętych z zaawansowanym szkolnictwem.
Wiara Chrześcijańska jest jako jedyna w pełni racjonalna. Tłumaczyłem to w tym jak i w innym temacie ale jak widzę ciężko dojść z Tobą do porozumienia bo jak nie masz argumentów to zaczynasz szydzić. Prawdę mówiąc ani Brytyjczycy, Niemcy czy tym bardziej Francuzi nie wiele zrobią. Moga jedynie wyrzucić nielegalnych imigrantów a większości nic nie zrobią. Powód? Za czasów kolonializmu każdy kto był w koloniach "evolue"(mówił biegle po francusku) był uważany za francuza i obdarowywany obywatelstwem. Oczywiście sami imigranci niekoniecznie muszą się za francuzów uważać, wystarczy iż demograficznie się rozrosną i zaczną tworzyć własne społeczności(sytuacja bardzo podobna do Imperium Rzymskiego u kresu)... Wiadomo że stronnictwa prawicowe ubarwiają problem poprzez tworzone przez siebie badania statystyczne wiec ten proces potrwa bardzo długo ale nie zmienia faktu iż islamizacja jest faktem.
Ps. Ci "Ciemni Rumuni" to nie są Rumuni(którzy są narodem romańskim czyli bliżej im do Francuzów niż nam Polakom) ale Cyganami czyli narodem pochodzącym z Indii. Widzę że silisz się na bunt a mimo to wszelakie stereotypowe myślenie zasysasz jak gąbka.

Krytykujesz religię nie robiąc rozróżnienia. To odpowiem tak, skoro w wodzie można kogoś utopić to może nie powinniśmy jej pić? Co do zasad etycznych to nie znam jeszcze "katolika" będącego alkoholikiem który stając się ateistą naglę bez kuracji rzucił nałóg. Natomiast w drugą stronę jest mnostwo ludzi którzy w jednej chwili zmienili swoje życie na lepsze.
Co do naukowych teorii to powiem tak. Od Kościoła ma początek organizacja czegoś co zwiemy Uniwersytetem jak i cała zachodnia nauka... Co do niby rozwoju ateizmu wraz z zaawansowanym rozwojem państwa. Myśle o Emiratach Arabskich albo o USA gdzie w obydwu miejscach religia przeżywa swój Boom.


ok czyli wierzysz w niewidzialny sklep który wymyśliłem na poczekaniu... bez komentarza
Powiedziałem tak? Raczej nie. To nie moja wina że wolisz szydzić zamiast doszukać się metafory i zacząć myśleć wielopłaszczyznowo.


szukaj szukaj kiedyś znajdziesz tylko z daleka od biedronki!! inaczej pohańbisz czcigodny niewidzialny sklep
Na rzecz czego? Liedla?

Ja mówię, że to wymyślanie sobie Boga to głupota a Ty coś piszesz o brzytwach
Znowu brak wyobraźni.... Miałem na myśli fakt iż stojąc twarzą w twarz z Bogiem ludzie siłą rzeczy by umarli. Umarli dla tego świata bo tak bardzo pragnęli by sie tam dostać(że generalnie nie mieliby wyboru tak jak teraz).

Ło masz nie było dokumentów na czczenie Mithry to wejdź na wiki i poszukaj w źródłach... zresztą whatever Ty i tak wiesz lepiej bo wierzysz w swoje niepokalane dowody
Prawdę mówiąc jak wcześniej pokazałem Ci iż Youtube czy wikipedia nie są naukowymi źródłami(do wiki się za moment odniosę) dlatego od wikipedii mam dystans a staram się jedynie Ci przedstawić jak wcześniej na podstawie bibliografii której umieściłem co nie miara w moich postach . Ale skoro sobie życzysz z wikipedii to mówisz masz....
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitraizm

w dziale "historia kultu" jest taka notka:
"Jeśli chodzi o źródła pisane związane z mitraizmem, nie istnieją właściwie żadne. Znakomita większość tego, co wiemy, wywodzi się z interpretacji przedstawień plastycznych nie opatrzonych żadnymi inskrypcjami poza krótkimi dedykacjami. A zatem interpretacje mitraizmu w znacznej mierze związane są ze spekulacjami."

Dalej będziesz się upierał przy swoim? Na temat wikipedii powiem tak, to jest fajna encyklopedia ale do wszystkiego tam zawartego należy podchodzić z dystansem gdyż każdy może tam napisać. Przypomina mi się historia roku Josepha Conrada. Władze miasta Krakowa wybiły z tego powodu mnóstwo monet z imieniem i nazwiskiem autora. Ale sprawdzając jak nasz autor miał na imię władzę spojrzały w wikipędie(do której przypadkiem wdarł się błąd) i jak to powiedzieć, władzę przez głupotę były "w plecy" mnóstwo pieniędzy. Więc pomimo tego co napisałem i co podparłem dowodami to Cleaner masz swoje tzw. "niepokalane dowody" nie po to by szukać prawdę ale by lansować światopogląd którego się trzymasz z rodem maniaka religijnego.
Pretensjonalne uwagi "gadasz oczywistą nieprawdę tu masz dowody..." odmienne założenia w przypadku konika: jesteś Hitlerem ...
Aż się nogi uginają jak bym atakował jakiegoś guru w jego melinie zmasowany atak, żeby wypędzić niewiernego
Ja np. nie szydzę w stosunku do kogoś jak Ty to zrobiłes powyżej to raz a dwa z hitlerem była metafora ale lepiej jej nie dostrzegać bo tak jest łatwiej. Ja nie zamierzam Cie wyrzucać, prawdę mówiąc dobrze się bawie. :)
Religia pokoju co za bullshit
Opiera się na założeniu albo z nami albo przeciwko nam... i zaczynam rozumieć krzyżaków na waszym przykładzie
Jeden z moich najlepszych Przyjaciół jest Muzułmaninem. Szanujemy się wzajemnie i naprawdę nie ma absolutnie żadnych zgrzytów. Powód? Nikt nie zamierza z drugiego szydzić w prostacki sposób jak to się dzieje z Twojej strony Cleaner... Jak rozmawiam z ateistami to mam wrażenie że nonsensopedia w artykule "Jak być dobrym ateistą" staję się... Encyklopedią. ;)

Awatar użytkownika
Kacper230
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 03-05-11, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Kacper230 » 26-12-11, 13:58

o. Placyd Koń pisze:Mamy dość mocne przesłanki, że 25 grudnia jest historyczną datą urodzin Pana.


Dlaczego w takim razie pasterze czuwali przy zwierzętach na pastwisku , sokoro na tamtym terenie (wzgórza liczące nawet do 800 m.) i w tamtym klimacie ( w zimę potrafi spaść śnieg) zwierzęta w zimę zawsze trzyma się pod dachem?
Humanity must have faith. Nothing unites mankind the way religion inspires unity. Religion brings hope, unification,
law and purpose. The foundations of civilisation itself.
But faith must be true, or it will lead to devastation.

Damiano
Przyjaciel forum
Posty: 450
Rejestracja: 06-05-10, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego 25 grudnia? 2010

Post autor: Damiano » 26-12-11, 14:04

Ja słyszałem, że data obchodzenia świąt Bożego Narodzenia wzięła się od dnia narodzin Mitry - boga z mitologii indyjskiej. Więc ja też nie jestem pewien, czy rzeczywiście 25 grudnia to jest data narodzin Chrystusa? No i jeszcze to co napisał kacper230.

ODPOWIEDZ