Biblia w telefonie komórkowym

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: hiob » 02-05-11, 19:20

Ponieważ się załapałem na nową komórkę, zacząłem szukać programu z Biblią. W starym telefonie miałem ciekawy program z czytaniami na każdy dzień, nazywa się on Evangelizo, ale to były tylko czytania liturgiczne z dnia, nie cała Biblia. W nowej komórce długo się nie chciał zainstalować, ale po kilkunastu próbach zaczął w końcu działać.

Obydwa telefony są "androidami", stary miał wersję 1.5, nowy ma 2.2.

Pojawiła się jednak inna aplikacja, z pełnym tekstem Tysiąclatki. Nazywa się po prostu "Pismo Święte PL" Tekst wraz z tytułami rozdziałów, co jest, moim zdaniem, wadą, ale po prostu można je ignorować.

Także aplikacja o nazwie Biblie.is ma polską wersję Biblii, ale jest to Biblia Gdańska, protestancka wersja i do tego z roku 1632, więc napisana dość archaicznym językiem. Zaletą tego programu jest to, że ma także wersje audio, ale niestety nie dotyczy to polskiego tłumaczenia. Tylko trzy angielskie wersje Biblii audio.

Oczywiście nasze pliki mp.3 można ściągnąć do komórki i słuchać potem Słowa Bożego.

Mam jeszcze parę innych wersji programów z tekstem Biblii, ale te nie mają polskiej wersji. Nie ma problemu ze znalezieniem angielskojęzycznych Biblii na komórkę. Dobrze, że zjawiła się w końcu aplikacja po polsku. A sądząc po komentarzach (mój jest drugi i na razie więcej nie ma), jest to całkiem nowy program.

Natomiast nic nie wiem o programach działających w innych telefonach niż droid, ale może ktoś z Was coś wie i podzieli się z nami tą informacją.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: koterba » 03-05-11, 01:26

witaj,

zajrzyj tutaj, do folderu biblijne programy

http://chomikuj.pl/e-Biblia

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: hiob » 03-05-11, 03:45

Dzięki, koterba, ale nic z tego chomika nie rozumiem. Czy tam są aplikacje na komórkę z polskim tekstem Biblii? I na jaki to system operacyjny?

Ja jestem za głupi, nic tam nie potrafię znaleźć, co by wyglądało jak aplikacja z Biblią na telefon komórkowy. A może po prostu to nie są programy na droida? :-/
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Smok
Przyjaciel forum
Posty: 112
Rejestracja: 10-03-11, 01:03
Lokalizacja: Oxenfurt

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: Smok » 03-05-11, 12:03

Hiob sekunda. Ważne pytanie: czy masz w domu Biblie Tysiąclecia w wersji książkowej albo dowolnej innej?
Dlaczego są dostępne Biblie protestanckie? Bo Pallotinum ma prawo do przekładu i trzyma na nim łapę. A tamte są udostępnione. Więc jak chcesz mieć legalnie to zgodnie z naszym prawem jak masz kupione to OK.
Dalsze instrukcje na priv

***
http://students.mimuw.edu.pl/~ja235896/ ... wnload.php
Ostatnio zmieniony 03-05-11, 12:11 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: hiob » 03-05-11, 17:14

Smok Eustachy pisze:Hiob sekunda. Ważne pytanie: czy masz w domu Biblie Tysiąclecia w wersji książkowej albo dowolnej innej?
Mam w domu kilka egzemplarzy Tysiąclatki. Kiedyś kupiłem ich ze dwadzieścia, bo rozdawałem je wszystkim moim znajomym.
Dlaczego są dostępne Biblie protestanckie? Bo Pallotinum ma prawo do przekładu i trzyma na nim łapę. A tamte są udostępnione.
Podobny problem jest w USA, gdzie prawa do NAB, przekładu używanego w czasie liturgii, ma USCCB, Konferencja Biskupów. Dlatego ta wersja jest niedostępna. Prawa do najlepszego angielskiego tłumaczenia Biblii, RSV CE posiada wydawnictwo Ignatius Press i też nie ma tej wersji powszechnie dostępnej. Ale oczywiście w sieci można je znaleźć, NAB na stronie Konferencji Episkopatu, RSV CE między innymi na stronie EWTN matki Angeliki.

Natomiast jeśli chodzi o prawa do tekstu Tysiąclatki, to starsze wersje tłumaczeń są już domeną publiczną. Dlatego między innymi mogliśmy udostępnić naszą Biblię Audio. Ona zawiera tekst chyba z trzeciej edycji BT, która nie jest strzeżona prawami autorskimi.
Dalsze instrukcje na priv
Dzięki, ale to nie chodzi o instrukcje dla mnie. Ja mam tekst tysiąclatki w papierowym wydaniu i w "Wordzie" i w programie w komórce, do którego podałem link wyżej. Celem tego wątku jest wskazanie innym programów, które umożliwiają zainstalowanie tekstu Biblii w telefonie.

Nawiasem mówiąc link jaki mi przysłałeś przez PW nie działa, więc nawet gdybym szukał pliku .pdf z tekstem Biblii nie byłby on mi zbyt pomocny. :-(

Znalazłem tekst pdf z Tysiąclatką tutaj: <a href=http://chomikuj.pl/Farson/Biblia+-+Prze ... 845736.pdf> KLIK </a href> Po przeniesieniu go do komórki można go tam czytać, ale z pewnością nie jest to łatwiejsza forma niż poprzez program, który wcześniej zainstalowałem. Co prawda w laptopie można od razu skoczyć do odpowiedniej Księgi, czy użyć wyszukiwarki by znaleźć jakieś słowo, ale funkcje te chyba są niedostępne w "mobilnym" Adobe Reader. Przynajmniej ja nie potrafię ich znaleźć.

Nawiasem mówiąc ten chomik ma kilka innych wersji Biblii, więc gdy ktoś preferuje inne tłumaczenie, też tam może zajrzeć.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
yaro21
Przyjaciel forum
Posty: 141
Rejestracja: 07-08-10, 19:22
Lokalizacja: Skoczów

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: yaro21 » 04-05-11, 19:53

Ja używam polskiej wersji programu GoBible, którą można znaleźć na stronie autora.
Niestety ma trochę błędów w tekście, dlatego używam go sporadycznie, lub gdy chcę skorzystać z wyszukiwarki. Sam program jest dość fajny i prosty w obsłudze, chociaż menu jest po Angielsku. Ale jeżeli ja daję radę, to znaczy, że jest prosty. Działa na moim Samsungu GT-S5620, czyli Monte. Jest to telefon raczej z dolnej półki, więc można zapomnieć o Symbianie, czy Androidzie. System operacyjny producenta, ale w swojej klasie telefon raczej dobry.
Gdy jednak chcę poczytać Pismo Święte na komórce, korzystam z tej strony.
Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii (1Kor 9, 16)

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: skrzydlaty » 04-05-11, 22:52

Ja uzywam GoBible z tekstem BT pod systemem Android.

Saileh
Przyjaciel forum
Posty: 360
Rejestracja: 18-08-09, 18:27

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: Saileh » 07-05-11, 14:41

Dziêki yaro21.
Jak dawno pobiera³e¶ ten program?
Na stronie jest informacja o poprawieniu du¿ej ilo¶ci b³êdów.
Ps 18,29 Bo Ty, Panie, każesz świecić mojej pochodni:
Boże mój, oświecasz moje ciemności.

http://adoracja.bielsko.opoka.org.pl/ - kopalnia wiedzy o Eucharystii

Awatar użytkownika
yaro21
Przyjaciel forum
Posty: 141
Rejestracja: 07-08-10, 19:22
Lokalizacja: Skoczów

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: yaro21 » 07-05-11, 19:21

Witaj Saileh.
Dokładnie nie pamiętam kiedy to było, chyba coś ponad pół roku temu. Może faktycznie trzeba by ściągnąć jeszcze raz. A przy okazji biję się w piersi, moja wina, bo przecież ja też mogłem zgłosić błędy, które zauważyłem :oops:
Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii (1Kor 9, 16)

Awatar użytkownika
ArtekER
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 20-07-16, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: ArtekER » 20-11-16, 18:21

C Czy ktoś się z Was spotkał z dobrym wydaniem Biblii w formacie epub?

Dominik

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: Dominik » 20-11-16, 20:22

Poważnie nie ma takiego?
Jeśli tak, to możemy takie sami zrobić. Wcale nie będzie trzeba linijka po linijce edytować tekstu, żeby dobrze wyglądał tekst w formacie epub. Są na to sposoby.

Mam Kindle, często książki robione na szybko źle wyglądają, a wystarczy trochę chęci i wyobraźni, żeby je dopracować.

Dominik

Re: Biblia w telefonie komórkowym

Post autor: Dominik » 21-11-16, 09:39

http://www.biblest.com.pl/NowaBibliaGdanska.html

Wygląda ok, tylko że to jest nowy przekład Biblii Gdańskiej

Obrazek

ODPOWIEDZ