Formula 1. Kubica!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Smok
Przyjaciel forum
Posty: 112
Rejestracja: 10-03-11, 01:03
Lokalizacja: Oxenfurt

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Smok » 11-05-11, 23:46

ArturKSW pisze:Widzę że Robert na tym forum ma dużo fanów. Szkoda popełnił wielki bład startując w rajdach. Wierze że powróci szybko do zdrowia.
Tak to by spadł ze schodów i by wyszło na to samo.

Awatar użytkownika
ArturKSW
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 03-05-11, 23:57
Lokalizacja: UK\Dębica

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: ArturKSW » 11-05-11, 23:53

A ja myślę że potrafi chodzić po schodach.

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Bigoos » 12-05-11, 06:46

Można potrafić chodzić po schodach i można sobie zrobić przy tym wielkie kuku. Więc stwierdzenie że potrafi chodzić po schodach jest trochę trywialne. Przecież Robert potrafi jeździć, gdyby nie umiał nie startował by w F1. Każdemu zdarzyć się może wypadek, nawet na chodniku idąc do pracy. Miał tak mój znajomy, szedł do domu i niefortunnie się potknął na chodniku, uderzył kolanem o ziemię, kolano roztrzaskane i bardzo ciężka operacja kolana.
Ja sądzę, że wypadek Roberta mógł być znakiem od Boga, aby zwrócił uwagę na jakiś aspekt w swoim życiu.
He taught me how to watch, to fight and pray

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: prot » 30-05-11, 13:22

Jeśli jest tu jeszcze ktoś zainteresowany aktualnym stanem zdrowia RK to podsyłam link do strony niezależnego dziennikarza i wielkiego pasjonaty F1, Mikołaja Sokoła :arrow: http://sokolimokiem.tv/

wilku
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 09-03-11, 16:10
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: wilku » 01-06-11, 13:53

prot pisze:Jeśli jest tu jeszcze ktoś zainteresowany aktualnym stanem zdrowia RK to podsyłam link do strony niezależnego dziennikarza i wielkiego pasjonaty F1, Mikołaja Sokoła :arrow: http://sokolimokiem.tv/
Fajna stronka. Mikołaj to naprawdę w porządku chłop, zna się na rzeczy. Jest też przyjacielem RK.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 02-06-11, 22:49

ArturKSW pisze:Widzę że Robert na tym forum ma dużo fanów. Szkoda popełnił wielki bład startując w rajdach. Wierze że powróci szybko do zdrowia.
Trudno to nazwać błędem. Każdy ma prawo do swego hobby, do robienia tego, co mu sprawia przyjemność. W swoim wywiadzie pod koniec ubiegłego sezonu wyraźnie sam mówił o rajdach jako o swoim hobby.

Czym byłaby jego praca w F1 gdyby wiązała się z tym, że niczego ryzykownego nie wolno mu robić? Jasne, że jazda w rajdach to nie zupełnie to samo, co spacerek przed domem, ale i spacerując można się potknąć o wystającą płytę chodnika. Stało się co się stało, ale Robert wróci do F1 i jeszcze będzie wygrywał. Szybciej, niż się tego spodziewamy. zobaczycie.

A to film - wywiad z panem Robertem: http://www.youtube.com/watch?v=5vjnG67UcIM
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 25-07-11, 06:11

(Podaję za sport.wp.pl)

Na oficjalnej stronie internetowej zespołu Lotus Renault Grand Prix opublikowano odpowiedzi na pierwszą część pytań od kibiców, które ci przesyłali przez ostatnie dni. Jakie wiadomości ma do przekazania swoim fanom polski kierowca Formuły 1?

Kubica odpowiadając na pytania dziennikarzy rozwiał wątpliwości dotyczące stanu swojego zdrowia i tego, do jakiego zespołu wróci, kiedy będzie już zdolny do jazdy w F1. Z wypowiedzi Kubicy można wywnioskować, że nie należy pytać czy, ale kiedy znów zobaczymy go w najsłynniejszej serii wyścigowej świata.

Jak się czujesz pod względem fizycznym i mentalnym?

Robert Kubica: mentalnie - nie ma żadnego problemu. Fizycznie - wciąż jestem słaby, ale mój ogólny stan jest całkiem dobry. Moja waga wróciła na normalny poziom, a od kilku tygodni mogę już chodzić samodzielnie. Koniec końców czuję się całkiem dobrze.

Czy myślisz, że wypadek, jakiemu uległeś w lutym, wpłynie na twój umysł kierowcy wyścigowego?

Nie sądzę - nic nie pamiętam z wypadku, jestem jedynie świadomy jego konsekwencji. Dla mnie to tak, jak gdyby ten wypadek nigdy się nie wydarzył.

Czy myślisz, że to wszystko pomoże ci stać się jeszcze lepszym kierowcą?

- Miejmy taką nadzieję! Ale tak naprawdę nie wydaje mi się, by miało tak być. Myślę, że wrócę dokładnie taki, jaki byłem.

Do jakiego zespołu wrócisz w sezonie 2012?

- Jestem kierowcą Lotus Renault GP. Oczywiście - żałuję, że nie jestem zdolny do ścigania się w tym sezonie, ale wydaje mi się, że moja praca w Enstone (baza LRGP - przyp. WP) nie jest jeszcze zakończona.

Kiedy udzielisz dla nas wywiadu telewizyjnego?

- Jeszcze nie wiem - tak szybko, jak będę miał czas na pojawianie się w mediach. Teraz muszę się skoncentrować na mojej rehabilitacji i programie treningowym.

Jakie jest twoje zdanie na temat przejścia w F1 na silniki sześciocylindrowe od 2014 roku?

- Powiem wam, kiedy będę miał okazje je przetestować, głównie dlatego, że silniki posiadające turbodoładowanie będą zapewne miały zupełnie inną "jezdność" niż obecnie.

Czy myślisz, że system DRS (ruchome tylne skrzydło ułatwiające wyprzedzanie - przyp. WP) był dobrym pomysłem?

- Tak, jest więcej akcji na torze a zasada "jednej sekundy straty" (gdy ma się taką lub mniejszą stratę do rywala można skorzystać z DRS - przyp. WP) stwarza na torze więcej interesujących sytuacji.

Jak przebiega twoja rehabilitacja?

- Tak jak powiedziałem wcześniej - jestem z niej zadowolony. Postępy są zgodne z planem i na szczęście nie ma komplikacji, które mogłyby wpłnąć na czas potrzebny do mojego powrotu do zdrowia. Wciąż jest za wcześnie, by mieć jasny obraz i móc wskazać termin mojego powrotu, ale nie wolno się spieszyć.

Co robisz, by zachować "instynkty" kierowcy rajdowego, nie mogąc korzystać z symulatora? Czy stosujesz jakiś trening wizualizacyjny?

- Nigdy nie zapominasz, jak się jeździ na rowerze. Niczego nie potrzebuję, cieszę się z grania w gry wideo tak jak zawsze i to tyle.

Czy będziesz gotowy by w imponującym stylu wrócić do F1 w przyszłym sezonie i walczyć o tytuł mistrza świata?

- Na pierwsze pytanie odpowiadam tak. Na drugie - musimy poczekać to pierwszych testów przed sezonem 2012!

Jak oceniasz tegoroczne występy zespołu Lotus Renault GP?

- Całkiem nieźle, choć jest niewielki spadek formy, zwłaszcza w kwalifikacjach. Wiem, że na najbliższe wyścigi będą przygotowane dobre udoskonalenia bolidu i to powinno sprawić, że zespół wróci tam, gdzie był na początku sezonu. Poza tym na Silverstone sprawy pozasportowe wpłynęły na wyniki zespołu i jego konkurencyjność, którą na pewno odzyskamy w Niemczech.

Robert, kiedy wrócisz do wyścigów, co będzie pierwszą rzeczą, którą zrobisz?

Odpocznę chwilę wraz z moimi inżynierami wyścigowymi w pokoju odpraw, a potem zabiorę się do pracy.

W drugiej części wywiadu kibiców z Robertem Kubicą możemy się dowiedzieć m.in. jak kierowca Renault widzi obecny sezon F1 oraz na jakim torze ścigałby się najchętniej. Kubica zdradził też, że jego miejsce w bolidzie czeka na niego niezależnie od tego, kiedy zdecyduje się na powrót.

Jak ma się historia F1 do tego, co obecnie dzieje się na torze?

Historia F1 jest bardzo interesująca, ale tak wiele elementów się zmienia, szczególnie w zakresie technologii, jak i przepisów, że ciężko jest przełożyć przeszłość na teraźniejszość. Ważne jest, aby wykorzystać swoje własne doświadczenie z poprzednich wyścigów, by sprostać wymaganiom kolejnych weekendów wyścigowych.

Robert, ja i mój kolega będziemy studiować mechatronikę. Może moglibyśmy pomóc nieco w F1? Nasze pomysły są lepsze niż te Newaya! (Adrian Neway - Uważany jest za jednego z najlepszych współczesnych techników w Formule 1 - przyp. WP). Co o tym myślisz?

To naprawdę dobra wiadomość. Mogę was skontaktować z naszymi pracownikami Działu Badań i Rozwoju. Na pewno z chęcią zapoznają się z waszymi pomysłami.

Patrząc na dotychczasowy przebieg obecnego sezonu, myślisz, że Sebastian Vettel niebawem zapewni sobie tytuł?

Wygląda na to, że w tym sezonie walka toczy się nie o pierwsze miejsce, ale o drugie. Ale nigdy nic nie wiadomo. Od wielu sezonów losy tytułu warzyły się do ostatnich wyścigów. Poczekamy, zobaczymy.

Jakie to uczucie jechać bolidem F1 uliczkami Monako?

Osobiście bardzo lubię ten wyścig, ponieważ wymaga on, by każdy fragment toru przejechać z ogromną precyzją. Szczególnie dotyczy to kwalifikacji, podczas których masz wrażenie, że bardziej niż rozumem, kierujesz się instynktem.

Jak wiele wyścigów tego sezonu obejrzałeś. Czy były one dla ciebie ciekawe, czy nudne?

Widziałem wszystkie! Mówiąc ogólnie, wszystkie były ciekawe i wydaje mi się, że wprowadzone zmiany w regulaminie wyścigów uatrakcyjniły show.

Czy to prawda, że powrócisz już na GP Brazylii?

Zobaczymy jak będzie przebiegała moja rehabilitacja w następnych miesiącach i w międzyczasie będziemy podejmować decyzje. Co jest ważne, mój Team trzyma dla mnie miejsce w bolidzie, niezależnie od tego kiedy będę go potrzebował.

Na jakim torze, który nie znajduje się w kalendarzu F1, chciałbyś się ścigać?

Zdecydowanie na torze w Jerez - ten tor znam znakomicie ze względu na ilość testów F1 tam przeprowadzanych. A jeśli mowa o torach spoza F1, wybrałbym Macau.

Jakie cele stawiasz przed sobą po dojściu do pełni sprawności?

Dokładnie takie, jakie miałem wcześniej. Moje cele się nie zmieniły.

Robert, spędziłeś dzieciństwo w Polsce i młodość we Włoszech. Z Formułą 1 podróżujesz po całym świecie, masz apartament w Monaco. Czy jest jakieś miejsce, które możesz nazwać "domem"?

Mój dom jest tam, gdzie są moi przyjaciele i moje osobiste interesy - to jest dla mnie najważniejsze. Ważne jest też, by w pobliżu było lotnisko ...

Ile czasu zajmie twoja rehabilitacja?

Ciężko jest przewiedzieć czas procesu, który jest w dużej mierze zależny od praw natury. Ale dobra wiadomość jest taka, że mój stan stale się poprawia i wcześniej czy później będę w stanie określić czas mojego powrotu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Olo
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 03-04-08, 22:17
Lokalizacja: Górny Śląsk

nowe wiadomosci

Post autor: Olo » 01-08-11, 09:08

(podaje za onet sport)
W niedzielę odbył się wyścig o GP Węgier. Na Hungaroringu było znacznie mniej Polaków niż zwykle, ale było to zrozumiałe, ponieważ nie startował Robert Kubica. Polski kierowca wraca do zdrowia po wypadku w rajdzie Ronde di Andora, do którego doszło w lutym. Jednak fani krakowianina mogą mieć powody do radości, ponieważ serwis motorsportal.hu podał informację, że kierowca Lotus Renault GP odzyskał sprawność w ręce, którą miał złamaną.

Według stacji Sport1 TV Robert Kubica "w bardzo szybkim tempie, wraca do zdrowia." Na antenie wypowiedział się także lekarz Polaka, który przekazał bardzo miłe wiadomości. - Ręka, która była złamana, jest już sprawna, co potwierdziły specjalistyczne badania - powiedział lekarz.

Lotus Renault GP planuje powrót polskiego kierowcy na wyścig o GP Brazylii. Warunkiem tego, aby Kubica wystartował jest pozytywna opinia lekarzy i dobry stan fizyczny krakowianina.
Ostatnio zmieniony 01-08-11, 09:09 przez Olo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: racjonalista » 23-11-11, 11:18

Szukam i nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 24-11-11, 04:51

Cóż, wszyscy chyba byliśmy trochę niepoprawnymi optymistami. Ale dobrze, że wreszcie są jakieś konkretne informacje z samego źródła. Ja ciągle liczę na to, że Kubica wróci na tyle wcześnie do Lotusa, by przekonać ekipę Ferrari, by go zatrudniła w 2013 roku. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: racjonalista » 29-11-11, 11:42

http://www.f1wm.pl/php/news_id-24796.html#komentarze

Wg mnie plotki o Kubicy w Ferrari to nie bujdy :shock:
Szukam i nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 01-11-13, 16:26

Myślę, że warto odświeżyć ten temat i pogratulować Robertowi wspaniałego osiągnięcia - został w pierwszym sezonie mistrzem świata WRC-2.

Myślę, że gdyby taki sukces osiągną jakikolwiek inny kierowca, byłoby o tym głośno, a Kubicę ciągle traktuje się jako rehabilitanta pragnącego wrócić do F1. Pewnie słusznie, ja nie tracę nadziei, że on tam powróci, ale przecież w niczym nie zmienia to faktu, że w tym sezonie odniósł sukces co najmniej porównywalny z największymi osiągnięciami Zasady. I to niemalże "niechcący", ucząc się rajdów i szybkiej jazdy na szutrze. Co za niesamowity talent i niesamowity czlowiek!

Nic zresztą dziwnego, skoro to ziomal z mojego osiedla. :mrgreen:

Panie Robercie, gratulujemy!
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Szubert » 01-11-13, 19:28

Ja śledzę karierę Kubicy od dawna, i przeważnie jak nikt nie wierzył w niego to zaraz było głośno !! że coś osiągnął. :D A ludziom miny bledły, niedowiarki :p Ja osobiście wierzę w powrót chodź wiem, że będzie ciężko. Ale do puki Kubica wierzy to i ja wierzę.

:D P.S.
My możemy oceniać czy wróci czy nie. Nikt z nas nie może być pewny któreś z tych sytuacji. Jedyna osoba co najwięcej wie to Kubica !:D

Także trzymaj się Robert!!!!! Jesteś nadzieją polaków :D w końcu najlepszy Polski kierowca. :D
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Stig
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 14-01-14, 12:10
Lokalizacja: PL

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Stig » 27-01-14, 19:48

Mistrz powraca :-)

Pięknie pojechał w Monte Carlo, szkoda że nie ukończył, ale pokazał na co go stać :)

nie mogę doczekać się Szwecji :mrgreen:
"Łączą narodziny, łączą nas pogrzeby
Łączą nas choroby, gdy nadejdą dni biedy
Dostrzegamy wtedy, że tak na prawdę nic nie mamy
Poza mną i tobą, poza mną i wami..."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 05-04-14, 04:07

Niestety wygląda na to, że go pech nie opuszcza. Może rzeczywiście powinien on trzymać się wyścigów? Na torach wyścigowych nie ma kamieni, które by urywały koła, ani wciągających w siebie zasp śnieżnych.

Ja rozumiem, że to jest sezon "szkolny", że Robert się ciągle uczy, ale po zdobyciu mistrza świata a WRC2 w ubiegłym roku pozostaje pewien niedosyt. Chyba chce on za szybko powrócić na szczyt i zbytnio szarżuje, bo jeszcze się mu nie udało przejechać w tym sezonie rajdu bez jakiś poważnych problemów. :-(

Do końca sezonu jeszcze daleko i wierzę, że Kubica wygra jeszcze w tym roku jakiś rajd (Może Polski? :mrgreen: ), ale przyznam, że z coraz większym lękiem podchodzę do jego kolejnych startów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ