Biblia audio online

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Biblia audio online

Post autor: hiob » 14-09-08, 01:20

Biblia w plikach MP3

Witaj na stronie zawierającej Biblię w formie plików audio. Dzięki temu możesz wsłuchiwać się w słowa Biblii w dowolnym miejscu, dysponując komputerem lub odtwarzaczem MP3. Nagrania zawierają Biblię w przekładzie znanym jako Biblia Tysiąclecia - będącym oficjalnym tłumaczeniem liturgicznym Kościoła Katolickiego w Polsce.

Pliki zostały znalezione w internecie, a nagrane zostały przez Bibliotekę dla Niewidomych w 1982 roku. Nagranie udostępniamy za zgodą Biblioteki. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Biblioteki Teresie Dederko za życzliwość i za umożliwienie nam tego zadania.

Poszczególne księgi publikowana są w dwóch wersjach - cala księga jako jeden (czasem bardzo długi) plik oraz księga podzielona na kilka plików, o długości 30-40 min (dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na komfort przesłuchania za jednym razem całej księgi). Zapraszamy do słuchania - ewentualne uwagi proszę przekazywać na adres kuba@choinski.pl.

Stary Testament

Nowy Testament Uwaga! Gdyby powyższe linki nie działały, to proszę kliknąć na ten link: http://www.biblia-mp3.pl ... i tam można posłuchać Biblii, lub ją ściągnąć do swego komputera.
Ostatnio zmieniony 17-04-16, 15:16 przez hiob, łącznie zmieniany 8 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Biblia audio online

Post autor: hiob » 15-09-08, 23:46

Poniższy tekst jest już nieaktualny. Jednak zostawiam go, jako "historyczny ślad". Nagraliśmy Biblię inaczej, o czym piszemy w innym miejscu na forum. Expressivo, a raczej twórcy programu "Ivona" zezwolili mi na darmowe skorzystanie z ich serwera i programu, by nagrać Biblię, ale ponieważ udało nam się inaczej ten projekt wykonać, nagrywanie przy pomocy "Ivony" zostało odłożone na czas nieograniczony. A to oryginalny post, jaki napisałem przed paru miesiącami:

Ponieważ wiele piszę tu o Biblii, zaglądam do Niej cały czas. Mam tradycyjną, "papierową" Biblię, mam program w komputerze z Jej tekstem i korzystam też ze stron internetowych, które mają Jej tekst i komentarze. Jednak z takich źródeł mogę korzystać tylko wtedy, gdy jestem w domu, lub odpoczywam w trucku po pracy. Lecz ja większość czasu spędzam jadąc, a jadąc nie bardzo mogę czytać Słowo Boże. Mam więc także Biblię w wersji audio i słucham podczas prowadzenia trucka. Po polsku mam jednak tylko Nowy Testament.

Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina nam, że
"Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa" (to św. Hieronim) i że "Nowy Testament jest ukryty w Starym, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym" (to św. Augustyn). Dobrze jest więc także dobrze poznać Stary Testament. W końcu, gdy święty Paweł mówił:

Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. (2 Tm 3,16-17)

… miał na myśli właśnie Stary Testament, bo Nowy jeszcze nie był napisany. A te fragmenty, które już powstały, nie zostały jeszcze powszechnie uznane za natchnione Słowo Boże.

Szukając w necie Starego Testamentu w formie audio nigdzie nie mogłem znaleźć Tysiąclatki. Prawdę mówiąc znalazłem tylko ST w tłumaczeniu biskupa Romaniuka nagrany przez program Expressivo. To mi nasunęło pomysł, by samemu nagrać sobie Stary Testament.

Ja także mam program Expressivo, więc poświęciłem ostatni weekend na nagrywanie Biblii. Nie jest to doskonały program, ma swoje wady, ale jest na tyle wyraźny, że da się słuchać. A po przyzwyczajeniu się do trochę sztucznej intonacji, słucha się całkiem przyjemnie.

Utworzone przez siebie pliki umieściłem na serwerze ... (te informacje są usunięte, bo straciły zupełnie na aktualności) ... gdzie są linki do poszczególnych Ksiąg Starego Testamentu. Natomiast gdyby kogoś interesowały inne programy biblijne i Nowy Testament w formie audio, to znajdzie wiele pożytecznych linków klikając TUTAJ.

Zapraszam.
Ostatnio zmieniony 12-01-09, 03:19 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: hiob » 25-10-08, 06:44

(Edit. Ten post z kolei mówi o naszym innym, nowym projekcie, który wyparł pomysł nagrania przez Expressivo. Owocem tego projektu są linki widoczne w pierwszym poście w tym temacie.)

Stary Testament nagrany przez Bibliotekę dla Niewidomych w 1982. roku. Nagranie udostępniamy za zgodą Biblioteki. Serdecznie dziękuję pani dyrektor za życzliwość i za umożliwienie nam tego zadania. Pliki mp3 znaleźliśmy w Internecie i nie wiemy, kto je tam zamieścił. Jednak prawa do nich należały do Biblioteki dla Niewidomych i dlatego tam zwróciłem się z prośbą o zgodę na ich zamieszczenie.

Znalezienie plików to był dopiero początek zadania. Każdy rozdział Biblii był na osobnym pliku. Trzeba je było jakoś połączyć. Poza tym są one niekompletne, brakuje co najmniej jednej całej Księgi, a niektóre są najwyraźniej niekompletne. W tych przypadkach nagramy sami brakujące fragmenty.

Chciałem podziękować tu Kubie Choińskiemu za wielką pracę, jaką wykonał (i dalej wykonuje) łącząc te pliki i umieszczając je na specjalnej stronie, którą założył:

www.biblia-mp3.pl

Chciałbym także podziękować Vulowi, czyli Januszowi Rydlakowskiemu, za pomoc iza dogrywanie brakujących fragmentów. Podziękowania także należą się wszystkim pozostałym przyjaciołom, szczególnie "Artkowi" i "Zbyszkowi Michałowi", oraz wszystkim innym, którzy wspomagają ten projekt pomocą, uwagami, zakładaniem "siostrzanych stron" i modlitwą.

Oprócz strony Kuby nagrania te są także dostępne na stronie Artka, http://www.biblia-audio.pl/ i na www.audiobiblia.info Jedna tylko uwaga. Nagrania te zawierają także wstęp, rodzaj komentarza na temat Ksiąg. Chciałem więc przypomnieć, że te komentarze nie są częścią natchnionego Słowa Bożego i nie wszyscy bibliści, teolodzy i historycy zgadzają się z zawartymi tam opiniami.

Zapraszamy do słuchania, pobierania tych plików, udostępniania innym. Darmo otrzymaliśmy, darmo dajemy. Jedyne ograniczenie z naszej strony to prośba by zamieszczać informację o źródle ich pochodzenia (tzn link do strony www.biblia-mp3.pl czy też do tego forum) i prośba, by w żaden sposób nie czerpać korzyści majątkowych z rozpowszechniania Słowa Bożego. Biblia powinna być, naszym zdaniem, dostępna dla każdego i brak pieniędzy nie może być przyczyną która broniłaby dostępu do Niej.

Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Re: Biblia audio online

Post autor: zs » 24-08-09, 13:09

Serdeczne dzięki za Biblię w mp3 składam w imieniu żony, wnuczki, znajomego księdza-pallotyna, swoim oraz tych osób, które w przyszłości zwrócą się do mnie o nagranie na płycie.
Nie przypuszczałem, że tu spotkam "sprawców" tych nagrań.
Przyznaję, że kilka miesięcy temu ściągnąłem z http://www.biblia-mp3.pl na komputer i nagrałem na kilka płyt.
Nie zauważyłem zastrzeżeń dotyczących nagrywania i rozpowszechniania pośród bliskich
i znajomych. Jeżeli to zastrzeżone, to proszę mnie powiadomić. Zwłaszcza w takiej sprawie nie wypada piratować.
Bóg Wam zapłać za tak chwalebną pracę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: hiob » 24-08-09, 15:03

zs pisze:...
Nie zauważyłem zastrzeżeń dotyczących nagrywania i rozpowszechniania pośród bliskich
i znajomych. Jeżeli to zastrzeżone, to proszę mnie powiadomić. Zwłaszcza w takiej sprawie nie wypada piratować.
Bóg Wam zapłać za tak chwalebną pracę.
Z tego co wiem, to nie ma żadnych zastrzeżeń, poza tym, że nie wolno tego odsprzedać. Ale rozdawać za darmo - jak najbardziej. Sami za darmo otrzymaliśmy, a czas, jaki poświęcili na posklejanie tych nagrań i udostępnienie ich w przystępnej formie moi przyjaciele jest podarunkiem od nich.

Wcześniej nagrałem całą Biblię w programie expressivo, ale właśnie ponieważ nie miałem praw do publikacji tych nagrań, musiałem usunąć tę wersję. Na szczęście pani dyrektor Biblioteki dla niewidomych okazała się bardzo życzliwą osobą, znalazło się kilku wolontariuszy i cały projekt się udało zakończyć.

Jeżeli więc ponagrywasz jakieś płyty i porozdajesz znajomym, to tylko nam pomożesz, bo naszym celem jest jak najszersze rozpowszechnianie Słowa Bożego.

Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

marynia555
Przyjaciel forum
Posty: 149
Rejestracja: 23-02-10, 21:13
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia audio online

Post autor: marynia555 » 22-04-10, 12:45

Niech Wam Pan Bóg błogosławi, za to wszystko. Mam mało miejsca na komputerze ale stopniowo będę nagrywała , baaardzo potrzebowałam Biblii z dużym drukiem,a teraz bez problemu będę mieć do wysłuchania po zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt (oby tylko szło sprawnie, Panie Boże pomagaj)

Saileh
Przyjaciel forum
Posty: 360
Rejestracja: 18-08-09, 18:27

Re: Biblia audio online

Post autor: Saileh » 17-07-11, 15:41

Benedyktyni zamie¶cili na swojej stronie Bibliê audio:
http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?page_id=2033
- jak widaæ na dole, uczynili to za Wasz± zgod±.

Mam jedno pytanie - czy znajduj±cy siê na stronie http://www.biblia-mp3.pl/ tekst:
!!! Uwaga !!! Strona jest ca³y czas w budowie. Biblia jest kompletna. Pozosta³o dogranie wstêpów do niektórych ksi±g i wci±¿ trwa kontrola jako¶ci. Poprawki bêd± siê pojawiaæ sukcesywnie.
Nie jest anachronizmem? Wydaje mi siê, ¿e wszystko jest skoñczone.
Ostatnio zmieniony 17-07-11, 15:43 przez Saileh, łącznie zmieniany 2 razy.
Ps 18,29 Bo Ty, Panie, każesz świecić mojej pochodni:
Boże mój, oświecasz moje ciemności.

http://adoracja.bielsko.opoka.org.pl/ - kopalnia wiedzy o Eucharystii

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: KubaCh » 12-08-11, 08:58

Mały update - wczoraj storna została wyłączona przez providera (a dokładniej - pracownika supportu z Indii) z powodu "performane issues". Próbują mi wcisnąć nowy plan hostingowy i wyłączenie strony jest najprawdopodobniej elementem "kampanii marketingowej" - więc póki zaprotestowałem i czekam na reakcję. Jeśli jej nie będzie do jutra, to w niedziele przeniosę stronę na inny serwer. A póki co nie działa - jak zacznie, to zaktualizuję tę wiadomość.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: hiob » 13-08-11, 05:44

Hmm... to niezbyt dobra wiadomość, KubaCh, zwłaszcza z perspektywy planu przeniesienia naszego forum na jeden z Twoich serwerów. Ale może masz ich tyle, że zawsze się znajdzie jakiś pewny? ;-) Daj znać jak się sprawy potoczą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

porres
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 01-10-10, 20:22
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biblia audio online

Post autor: porres » 15-08-11, 11:41

W takim razie jest jakaś strona gdzie można pobrać czytania BIBLII???
Najważniejsza jest MIŁOŚĆ!!!

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: KubaCh » 15-08-11, 12:10

Strona już działa :-)

Ale niebawem planuję przeprowadzkę na nowy serwer, więc mogą jeszcze zaistnieć jakieś przejściowe kłopoty.

elvis000
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 06-07-10, 09:07
Lokalizacja: Działdowo POLSKA

Re: Biblia audio online

Post autor: elvis000 » 11-10-11, 13:22

Witam a mam pytanko czy na te św mp3-jki jest nałożone jakieś prawo autorskie odnośnie rozpowszechniania tzn czy mogę nagrać na płytkę DVD i dać komukolwiek ??
Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium...

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biblia audio online

Post autor: KubaCh » 11-10-11, 13:51

Pewnie że możesz - byle byś na tym nie zarabbiał. Choć jak na przykład dasz jakiejś niewieście, a ona upiecze Ci ciasto, to taka sytuacja jest chyba dozwolona :-)

ODPOWIEDZ