Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: MateoMK » 20-08-11, 20:24

Zieloną Kartę z Loterii można mieć ale Polska nie bierze udziału :-?. W taki sposób albo stały pobyt.

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Morgoth » 20-08-11, 20:56

Karol, wystarczy wiza pracownicza (głównie z grupy H). Do dłuższego pobytu jest potrzebna GC

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Anaheim » 21-08-11, 08:41

Morgoth pisze:Karol, wystarczy wiza pracownicza (głównie z grupy H). Do dłuższego pobytu jest potrzebna GC
Tylko na tak pospolitą prace jak kierowca ciężarówki raczej nie dostaniesz. Pracodawca musi udowodnić że nie może znaleźć w Stanach pracownika jakiego potrzebuje i jakim ty jesteś żebyś dostał taka widzę ;)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: nevesu » 21-08-11, 22:16

W Kanadzie poszukują kierowców na gwałt, nawet wszystkie koszta opłacają ;-)

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Morgoth » 21-08-11, 23:11

@Nevesu - jaki jest minimalny wiek do zdawania tam prawka? Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale tam też jest CDL? Jak z zarobkami?

@Anaheim - no niestety trzeba się z tym liczyć. Ale wszystkiego się dowiem wkrótce (jak będę planował jechać na wakacje pracujące, gdzie chciałbym zdać na prawko i CDLa, a po pół roku na rok pojechać)
KubaCh zwrócił uwagę, że mój nick może kojarzyć się z siłami zła. W życiu nie przyszłoby mi to na myśl, ale oświadczam, że nazwa Morgoth nie ma nic wspólnego z tym. Po prostu fajnie brzmi ;)

Awatar użytkownika
rower
Przyjaciel forum
Posty: 172
Rejestracja: 06-02-09, 21:25
Lokalizacja: Sanok

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: rower » 22-08-11, 14:07

Mi też się przydadzą te informacje ponieważ też mam zamiar na Kanadę uderzyć. Szkoda że nie jestem trochę starszy... :-(

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: nevesu » 22-08-11, 14:09

Tutaj więcej info : http://areksm7.blogspot.com/2011/08/kan ... nnych.html

Tylko uwaga, bez doświadczenia nie ma co startować ;-)

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Morgoth » 23-08-11, 20:46

nevesu pisze:Tylko uwaga, bez doświadczenia nie ma co startować
Fajnie, tylko gdzie je zdobyć? ;)
KubaCh zwrócił uwagę, że mój nick może kojarzyć się z siłami zła. W życiu nie przyszłoby mi to na myśl, ale oświadczam, że nazwa Morgoth nie ma nic wspólnego z tym. Po prostu fajnie brzmi ;)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: nevesu » 24-08-11, 11:41

W pracy w Europie, są firmy, które biorą bez doświadczenia, chociażby VOS i Skat ;-)

Jak byś chciał u siebie na miejscu, to do niedawna firma mojego brata szukała kierowcy, byleby uprawnienia miał. Holland flower :-P
Ostatnio zmieniony 24-08-11, 11:50 przez nevesu, łącznie zmieniany 1 raz.

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Morgoth » 24-08-11, 12:30

Aha. A takie doświadczenie liczy się w USA i Kanadzie?

O pracy myślę tylko na czas wakacji, ponieważ nie byłbym w stanie pogodzić pracy z nauką w trakcie roku akademickiego.
KubaCh zwrócił uwagę, że mój nick może kojarzyć się z siłami zła. W życiu nie przyszłoby mi to na myśl, ale oświadczam, że nazwa Morgoth nie ma nic wspólnego z tym. Po prostu fajnie brzmi ;)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: nevesu » 24-08-11, 15:10

Wiem, że firmy szukają tutaj pracowników, z doświadczeniem i ściągają do siebie. Jak wygląda sytuacja na miejscu to zależy od pracodawcy. Poza trochę innymi wielkościami, skrzynią biegów i prawem to wielkich różnic nie ma.

Na wakacje pracy nie znajdziesz, chyba, że po znajomości. W 3 miesiące nie masz szans nawet dobrze nauczyć się jeździć. Pracodawcy szukają pewnej osoby. No chyba, że chcesz skłamać i się zwolnić po tym okresie, ale nie masz co potem szukać pracy za rok w tym miejscu.

Poza tym, wakacje to okres największego zastoju w transporcie międzynarodowym i z pracą jest wbrew pozorom najtrudniej.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 15-09-11, 04:48

MateoMK pisze:Zieloną Kartę z Loterii można mieć ale Polska nie bierze udziału :-?. W taki sposób albo stały pobyt.
Już bierze... Wydzieliłem z tego wątku temat loterii wizowej. Kliknij TUTAJ. Sprawa jest pilna, podania można składać tylko od 4 października do 5 listopada 2011.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: MateoMK » 15-09-11, 08:21

hiob pisze:
MateoMK pisze:Zieloną Kartę z Loterii można mieć ale Polska nie bierze udziału :-?. W taki sposób albo stały pobyt.
Już bierze... Wydzieliłem z tego wątku temat loterii wizowej. Kliknij TUTAJ. Sprawa jest pilna, podania można składać tylko od 4 października do 5 listopada 2011.
Dziękuję za informację nie widziałem ze tak szybko będziemy brać w loterii.

Baboon

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Baboon » 16-09-11, 15:58

Mam pytanie do osób, które latają za ocean. Jak zapłacić jak najmniej za bilet Polska-NY-Polska? Jakimi liniami, z jakimi przesiadkami (czy bez), czy pora roku ma wpływ na cenę? Chodzi mi o maksymalną możliwą oszczędność.
Ostatnio zmieniony 16-09-11, 16:28 przez Baboon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 16-09-11, 16:36

Baboon, pora roku ma olbrzymie znaczenie, rozpiętość cen "w sezonie" i "poza sezonem" może być nawet trzykrotna. W Necie jest wiele stron wyszukujących tanie bilety, z możliwością wybrania opcji "bez przesiadki", "jedna przesiadka" itp. Dobry agent w biurze turystycznym też pomoże znaleźć najtańsze połączenie.

LOT zwykle nie należy do najtańszych, ludzie często latają przez Skandynawię, czy Pragę, bo taniej. Nawet przez Rzym bywa taniej, niż bezpośrednio, ale jedyną pewną zasadą jest to, że tu nie ma żadnych pewnych zasad.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ