Samochody osobowe hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
eugi
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 25-06-10, 21:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: eugi » 22-09-11, 21:37

Hiobie muszę Cię sprostować,poprzednie m3 miało silnik 343 konie ale bez turbo.Nie był seryjnej m3 z turbo.

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: nevesu » 22-09-11, 21:44

Gratulacje! Dla mnie świetne zestawienie, jeździłem poprzednią generacją A4 i baardzo sobie ten samochód chwaliłem, jedyną wadą było zawieszenie na wahaczach, tutaj przynajmniej, zwykłe sprawdza się o wiele lepiej.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-09-11, 01:26

eugi, masz rację. W USA mamy inne konie i jest pewna niewielka różnica. Na przykład moje M3 ma 414, a w Europie podają 420, mimo, że są to identyczne silniki. "Nasza" M3 E46 miała 333 KM, więc chyba były jakieś inne ustawienia silnika, albo różnica ta wynikała z trochę innego paliwa w USA. Brakuje gdzieś paru KM. :-D

Natomiast co do turbiny, to mój oczywisty błąd, zaraz poprawię poprzedni wpis.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: prot » 23-09-11, 10:52

hiob pisze:Audi A4, rocznik 2005 i pół. (Czyli po liftingu, wersja B7).
Bardzo ładne autko.
Do kompletu najlepszych sedanów klasy średniej brakuje tylko Mercedesa C (W204) ;-)

hiob pisze:Miał parę małych problemów, dwukrotnie wymieniony silnik szyby w drzwiach, wymieniane cewki, wymieniany elektroniczny moduł skrzyni biegów, ale, mamy nadzieję, teraz już się nic nie będzie psuło. Na wszelki wypadek jednak kupiliśmy dodatkową gwarancję.

Odnośnie podnośnika szyb to bardzo sporadyczna usterka.
Cewki w silnikach benzynowych (m.in. FSI) aut grupy VAG to niestety często powtarzający się problem. Z tego co mi wiadomo to problem ten rozwiązuje zainstalowanie cewek firmy BERU.
Skrzynią Multitronic - w Europie, a zwłaszcza w Polsce nie cieszy się ona zaufaniem. Być może jest to po części wadą konstrukcyjną pierwszej serii, a już napewno złymi nawykami serwisowymi i wynikającym z nich przekonaniem serwisantów, że płynu w skrzyniach nie wymienia się (tylko skrzynie - sic!).
Jednakże najczęstsza i zarazem najłatwiejsza do "wyleczenia" usterka skrzyni to właśnie sterownik elektroniczny. Na szczęście można go regenerować (cena w PL: 500-900 zł) lub po prostu wymienić (kilka tysięcy złotych).

Ewentualnych zainteresowanych tematem skrzyni CVT polecam zapoznać się z tematem "Multitronic - Encyklopedia" na forum a4-klub.pl ;-)
Ostatnio zmieniony 23-09-11, 11:00 przez prot, łącznie zmieniany 1 raz.

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Hunt3R » 23-09-11, 16:23

Z dnia na dzień coraz bardziej zaskakujesz. Dwa najpiękniejsze sedany ostatnich lat w jednym garażu. :shock: szkoda tylko, że nie quattro, albo ja czegoś nie doczytałem.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-09-11, 16:59

prot pisze:
Ewentualnych zainteresowanych tematem skrzyni CVT polecam zapoznać się z tematem "Multitronic - Encyklopedia" na forum a4-klub.pl ;-)
Dzięki za info, rady i namiary na to forum, z pewnością się tam zarejestruję.
Hunt3R pisze:Z dnia na dzień coraz bardziej zaskakujesz. Dwa najpiękniejsze sedany ostatnich lat w jednym garażu. :shock: szkoda tylko, że nie quattro, albo ja czegoś nie doczytałem.
Quattro to raczej wada, niż zaleta w naszym klimacie. Śnieg u nas jest średnio dwa dni w roku, a mamy też zimy, gdy śniegu nie ma ani płatka, a quattro zwiększa wagę samochodu i go komplikuje - więcej rzeczy do zepsucia. Dlatego w naszej sytuacji auto z napędem na jedną oś jest lepszym wyborem.
Ostatnio zmieniony 23-09-11, 17:00 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-09-11, 18:38

Jeszcze kilka fotek:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MateoMK » 23-09-11, 18:45

Hiob te fotki są jak umyłeś Audi :) no ładnie się prezentują. Pani Grażynka chciała w Automacie ja osobiście preferuje Manual jak to lubi:)

Ja nie jestem wybredny nawet i takim bym nie pogardził jak bym dostał.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-09-11, 18:55

MateoMK, Audi dopiero będzie wymyty. Mamy darmowy "detailing" u dealera, ale czekamy na poprawę pogody, bo u nas od kilku dni pada.

Jak je ustawiałem do zdjęć, przesiadając się z Audi d BMW i z powrotem, zauważyłem, jak bardzo się te auta różnią. Audi jest "babski", delikatny, mięciutki i przytulny, a M-ka warcząca, sztywna, zimna i zła. I bardzo dobrze! :lol: ;-) :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MateoMK » 23-09-11, 19:05

Można sądzić że auta odpowiadają charakterą właścicieli ??

delikatny, mięciutki i przytulny - Pani Hiobowa
sztywna, zimna i zła - Hiob

Przeciwieństwa siebie :). Jeśli uraziłem Hiob to przepraszam

Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Selgrado » 23-09-11, 19:51

MateoMK pisze:delikatny, mięciutki i przytulny - Pani Hiobowa
sztywna, zimna i zła - Hiob
Audi - dla kobiet
BMW - dla mężczyzn
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Jaruno » 23-09-11, 19:55

Selgrado pisze:Audi - dla kobiet
BMW - dla mężczyzn
Nie ! :)

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MateoMK » 23-09-11, 20:03

Jaruno pisze:
Selgrado pisze:Audi - dla kobiet
BMW - dla mężczyzn
Nie ! :)
również zgadzam się audi też jest dla mężczyzn.

Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Selgrado » 23-09-11, 20:24

@MateoMK,
rozwinąłem Twoją myśl, ale to zrozumiałe; tak samo z małymi samochodami: mogą być dla kobiet i są, ale jeżdżą nimi też faceci.
;-)
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Jaruno » 23-09-11, 21:28

Jeszcze wrócę do wypowiedzi że Audi jest dla kobiet.
Audi RS6- Wikipedia podaje że moc tego auta to 580 koni, wystarczająco żeby jechać na zakupy z koleżankami :mrgreen:

ODPOWIEDZ