Nowa praca Hioba?

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 10-12-11, 15:29

Przede wszystkim zaznaczam, że to na razie plany, z których może nic nie wyjść. Jednak planuję poważną zmianę w mojej pracy. Po dwudziestu pięciu latach jeżdżenia swoją własną ciężarówką i po czterech latach firmy Totus Tuus Trucking zamierzam powrócić na etat.

Sprzedałbym teraz swój zestaw i poszedł do pracy w firmie rozwożącej nowe Freightlinery i Western Stary do dealerów w całych Stanach i Kanadzie. Nie likwidowalibyśmy jeszcze naszej firmy i gdyby mój pomysł okazał się niewypałem, za pół roku zakupilibyśmy nową ciężarówkę i powróciłbym do tego, co robię teraz.

Dlaczego takie plany? Na pewno nie ze względów finansowych. Firma Totus Tuus przynosi zysk i będzie trudno zarobić tyle samo pracując dla kogoś. Jednak, mam nadzieję, po roku, czy dwóch, mógłbym tam zarobić mniej-więcej tyle samo, co zarabiam teraz.

Zalety nowej firmy:

1. Jazda tylko nowymi samochodami. (Zestaw składający się z paru sczepionych nowych ciągników zostawia się u dealera i wraca się samolotem po nowe auta)

2. Podróże. Każda trasa w inne miejsce, każdy powrót lot samolotem, więc człowiek czuje się trochę jak na niekończących się wakacjach.

3. Frequent Flyer Miles. Nie wiem jak to się nazywa po polsku, chodzi o przelatane mile za które można otrzymać darmowe przeloty. Ponieważ lata się tam bardzo dużo, to możliwość darmowego przelotu np. do Polski staje się bardzo realna.

4. Noclegi w hotelach. w tej firmie nie wolno spać w ciężarówce, płaci ona za noclegi w hotelach. A to się wiąże ze wszystkimi luksusami z tym związanymi: Wygodne łóżko, łazienka, każdego ranka gorący prysznic.

5. Ubezpieczenie zdrowotne. Firma płci za ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika i jego rodziny.

6. Płatne święta (10 dni w roku), płatny urlop (tydzień po roku, dwa tygodnie po dwóch latach, trzy po dziewięciu, cztery po piętnastu), plus jeden dodatkowy dzień w roku na spawy osobiste.

7. Plan emerytalny. Firma oferuje i całkowicie za niego płaci własny plan emerytalny, do którego nabywa się praw po pięciu latach pracy. Z pewnością nie będą to wielkie pieniądze, ale niezależnie od tego ile tego będzie, zawsze to będzie coś.

8. Safety bonus. Za każdą milę przejechaną bez wypadku firma pod koniec roku płaci jednego centa. Zatem można "na gwiazdkę" dostać co roku prezencik w wysokości tysiąca dolarów z groszami.

Wady:

Jedyną wadą tej firmy jest to, że ma bazę w San Antonio w Teksasie, a to dość daleko do domu. Zatem mogą być problemy z dostaniem się do domku. Firma będzie się starała dawać zlecenia w stronę rodzinnego domu, ale nie wiem jak to będzie działać w praktyce. Być może trzeba będzie te zaoszczędzone mile wykorzystywać na swoje przeloty do domu, albo po prostu czasem kupować bilet samemu. Poza tym czas spędzony w domu będzie ograniczony do trzech - czterech dni po trzech - czterech dni po dwóch-trzech tygodniach w trasie.

Tyle teorii, a jak to będzie w praktyce okaże się w styczniu. Jeżeli mnie przyjmą i jeżeli ja się zdecyduję na tę zmianę.

PS. A co z transmisją, z kamerą w samochodzie? Myślę, że nadal będzie, choć będą pewne ograniczenia. Cały system musi być "przenośny", więc pewnie będzie tylko jedna kamera, ale poza tym nic się chyba nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Endriunh2 » 10-12-11, 16:07

Życze ci powodzenia zeby ci sie udalo w nowej pracy

z mojej strony to ja wole zebys mial cale te eldorado niz to co teraz zza kolkiem krecisz juz nie nowym trakiem.

POWODZENIA!

Awatar użytkownika
redy19
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 12-03-11, 01:29
Lokalizacja: łódź

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: redy19 » 10-12-11, 16:38

Jeżeli byś miał jeździć tymi wszystkimi zabawkami komputerami itd. to osobiście dla mnie by to było męczące co chwila wszystko przenosić i zastanawiać się czy czegoś nie zapomniałem ja bym wolał jeden pojazd na stałe ale tobie życzę trafnie podjętej decyzji ;)
Mateusz z łódzkiego (Daf xf 105 ssc + naczepa "firanka")

migar
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 28-05-11, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: migar » 10-12-11, 20:48

Hiobie no to powodzenia w nowej pracy. Ja też już od poniedziałku zaczynam nowy etat. Zoabczymy jak będzie choć w głowie cały czas kanada... Masz pozdrowienia od Kasi ja również pozdrawiam i powodzenia...
vanitas vanitatum et omnia vanitas

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: brunatny » 11-12-11, 00:24

Mam nadzieję że główny Dyspozytor wszystko dobrze zaplanował
Powodzenia
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Kłodex
Przyjaciel forum
Posty: 139
Rejestracja: 26-07-11, 21:02
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Kłodex » 11-12-11, 19:12

Hiobie no to powodzenia. Miejmy nadzieje że kamerki nadal będą ;-)
No plusów ta praca ma dużo ale myślę że z tymi powrotami do domu to problemów nie będzie. Myślę, że będzie to najwyżej powrót mało wymagający i autobusem bądź nawet żona będzie mogła po ciebie przyjechać 8-)
Ostatnio zmieniony 11-12-11, 19:14 przez Kłodex, łącznie zmieniany 1 raz.
Dajemy radę

Baboon

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Baboon » 11-12-11, 19:52

Zerknąłem na mapę i widzę że miałbyś pół kraju do pracy :shock:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 12-12-11, 04:20

Baboon pisze:Zerknąłem na mapę i widzę że miałbyś pół kraju do pracy :shock:
Ja już pracowałem w Houston i w Saint Paul, w Minnesocie i w Nowym Jorku i Chicago i w kilku innych miejscach. To, gdzie jest główna baza nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ważniejsze jest to jak często będą ładunki do Północnej Karoliny.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 12-12-11, 08:19

Widzę, że ogromne zmiany nadchodzą.
Czy można wiedzieć skąd w ogóle taki pomysł aby zastanawiać się nad zmianą? Oczywiście jeżeli to tajemnica :)
Chodzi mi o to, że jeżeli to nie kwestia finansowa, to czy chodzi o to, że nie martwisz się szukaniem ładunków, czy chęć zmiany na coś nowego - tak po prostu?


Poza tym trzymam kciuki, jeżeli taki jest Twój plan to mam nadzieję że się spełni :)
Ostatnio zmieniony 12-12-11, 08:21 przez Bigoos, łącznie zmieniany 1 raz.
He taught me how to watch, to fight and pray

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 12-12-11, 09:37

Wszedłem na stronę którą podałeś, wspaniała praca się wydaje, zobaczymy co sam powiesz:)
Ale teraz, jako że robię drugi post,za co przepraszam, ale nie zdążyłem już edytować poprzedniego, widziałem listę narzędzi jakie musisz mieć ze sobą. Małą walizeczkę trzeba wozić za każdym razem widzę. I ciekawe jak będzie wyglądał pierwszy tydzień jazdy z trenerem , po tylu latach jazdy samemu człowiek ma swoje zwyczaje, automatyczne zachowania w aucie, a tu - pasażer na całą trasę :)
He taught me how to watch, to fight and pray

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Endriunh2 » 12-12-11, 11:41

Hiob a jak to jest z tą nową robotą pracodawca chce cie przyjąć ale ty się zastanawiasz czy poprostu bęziesz tam składać CV??

lub jako 3 opcja niewiadomo czy będą nowych pracowników przyjmować tam ??

Franekk
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 21-11-11, 12:29
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Franekk » 12-12-11, 19:06

Witam, przyłączę się do tematu ponieważ zainteresował mnie sposób transportowania tych ciągników, przeszukałem internet i znalazłem kilka filmików z podobnymi zestawami jak te na stronie firmy do której Hiob dodał link.

http://www.youtube.com/watch?v=8yLkbeIK ... er&list=UL

http://www.youtube.com/watch?v=pG0-d1AT ... er&list=UL

a tutaj widać łączenie ciągników:

http://www.youtube.com/watch?v=ag9wZynQ ... re=related

--------------------
A co do samej zmiany pracy to wydaje mi się że to będzie bardzo ciekawe.
Sam zastanawiam się jak taki zestaw się prowadzi, jak zachowuje się na drodze bo przecież to 3, 4 a nawet 5 pojazdów połączonych ze sobą, co się dzieje gdy wpadną w jakieś "falowanie", czy to się nie przewróci ?

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: skrzydlaty » 13-12-11, 08:28

Czy taki zestaw też ma obowiązek się ważyć?
:)

Awatar użytkownika
chris.fm
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 09-03-11, 19:06
Lokalizacja: Opole

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: chris.fm » 13-12-11, 10:39

Powodzenia hiobie. Czasami nowe decyzje albo wyzwania jak zmiana miejsca pracy dają wymierne i pozytywne efekty. Na pewno przestudiowałeś wszystkie "za i przeciw" i podejmiesz słuszną decyzje. Jeszcze raz trzymam kciuki i modle się za ciebie.

Waldo
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 05-12-09, 08:09
Lokalizacja: usa

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Waldo » 14-12-11, 17:28

Witaj Hiobie..
Pozwol ze dodam swoja opinie,uwazam ze pomysl nie jest zly tylko jak naprawde by to wyglodalo w praktyce,musialbys zmiescic wszystkie rzeczy w jednej walisce i moze naramiennej torbie lub plecaku ,narzedzia tez waza i waliska, tak ze niewiele wagi zostaloby na prywatne rzeczy teraz sa ograniczenia rozmiarowe i wagowe w samolotach ja np wracajac z Las Vegas do NY mialem bagaz ktory okazal sie za cieszki i doliczyli mi 15 dolarow...ale pomijajac te male przeszkody wyjazd na dwa-trzy tygodnie samoloty i tulaczka ja wiem? nie bardzo to widze jak firma okazalaby sie naprawde ok to po jakims czasie moze warto byloby dokupic jakas mala toyotke z zaczepem i uzywac ja jako transport od i do.. co nie? Jak firma placi za bilety lotnicze to i prawdopodobnie zaplaci za paliwo a moze i nawet za exploatacje autka..
Ja dosyc czesto widuje te tutaj potocznie nazywane pyggie transports ,ale nie widzialem jeszcze zeby zjezdzali na wage sie wazyc jak juz to sciagaja ich do kontroli dokumentow , przewaznie maja preepasy ktore pozwalaja im omijac wagi calkowicie.Hiobie sproboj do odwaznych swiat nalezy :mrgreen: Ja osobiscie nie chcialbym przebywac w trasie trzy tygodnie,zycie omija czlowieka prawie calkowicie,czujesz sie jak na wygnaniu ,dla mnie tydzien w trasie to juz duzo,przez moje ostatnie osiem lat pracy jako kierowca cztery lata z tego spedzam prawie kazdy weekend w domu duzo lepiej sie czuje fizycznie i wewnecznie z tego powodu, ja osobiscie niezamienilbym sie na dwa lub wiecej tygodni pracy,pieniadze to nie wszystko
a myslales Hiobie o zmiejszeniu wyjazdow do tygodnia powiedzmy?Jak by cos takiego
pracowalo dla Ciebie?

ODPOWIEDZ