Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 30-03-11, 19:22

MNIAM MNIAM - Osle kochany, a nie dopuscilbys czasem konia do tych mniamosmakowitosci - no, przeciez jednego, parzystokopytnego herbu stoimy - to i nalezne "swiatynne" by sie chabecie przydalo ... no to ide sobie pobrykac ... patataj, patataj
konik

Awatar użytkownika
norbert
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 08-03-11, 23:00
Lokalizacja: Łódź / Polska
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: norbert » 31-03-11, 12:59

konik pisze:(...) no, przeciez jednego, parzystokopytnego herbu stoimy (...)
Koń jak i osioł to są zwierzęta nieparzystokopytne, bo mają jedno kopyto u jednej nogi. Bydło rogate, kozy, owce, ale również świnie - one są parzystokopytne (dwa kopyta, czy raczej racice u jednej nogi).

To tyle offtopa!


Ale i ja dołożę się z postanowieniem Wielkopostnym: lubię piwo, lecz od Środy Popielcowej nie skusiłem się... obym wytrwał do Wielkiej Nocy. Innego alkoholu też nie piłem.
--
norbert
gg: 338398

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 31-03-11, 18:01

Tak - ale parzystokopytny uzylem w sposob zartobliwy - jestem kon myslacy czyli nosze buty, a kon w butach=kon parzystokopytny :mrgreen:
Serdecznie pozdrawiam.
konik

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Bigoos » 01-04-11, 08:16

Hiobie, rozumiem że zdjęcie przedstawia twój zapas na podróż??

Ja sobie postanowiłem, że poszczę od mojego małego nałogu jakim jest Coca-Cola i przez cały post piję wyłącznie wodę. I czuję już po sobie efekty, gdyż nie ciągnie mnie to tegoż trunku. Mogę to uznać za sukces :)
Ostatnio zmieniony 01-04-11, 08:20 przez Bigoos, łącznie zmieniany 1 raz.
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Rafał'78 » 01-04-11, 08:42

W bratnim , "nadwiślańskim" portalu rekomendują lekturę o postach, nie tylko dla osiołków i koników;) http://www.katolik.pl/index1.php?st=ksiazki&id=2740 . Jakby ktoś przeczytał -podzielcie się swoimi uwagami, póki co -mi też pozostaje praktyka, okraszona tekstami Hioba, które mnie jakoś zainspirowały do podjęcia postów.
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: hiob » 06-04-11, 03:02

Rafał'78 pisze:... Jakby ktoś przeczytał -podzielcie się swoimi uwagami,...
Przeczytałem parę fragmentów i nie podoba mi się ta książka w ogóle. Jakoś mało postna i chrześcijańska, za to sporo o diecie. Nie czytałem wszystkiego, ale po prostu nie bardzo mi "leży" to, co tam autor pisze.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bibuła
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 21-10-10, 20:26
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Bibuła » 13-09-11, 21:01

Hiobie a ja mam pytanko ,bo prubuje pościć cały tydzień od słodkich rzeczy i napojów i czasami udaje mi się z 2 tygodnie ale zaraz sie na coś skusze ,aha robie wyjątek w niedziele:)Co robić aby móc dłużej wytrwać może masz jakiś dobry sposób .Z góry dzięki;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: hiob » 14-09-11, 02:01

Bibuła, nie bardzo wiem co Ci poradzić... W moim przypadku zasadniczą różnicę robi to, czy jest to post, czy dieta. Jak sobie postanawiam, że czegoś nie zjem, dla zdrowia, to zwykle bardzo szybko zapominam, albo brak mi silnej woli. Ale jak coś ślubuję Bogu, nawet, gdy jest to cicha, osobista prywatna obietnica, to po prostu tego nie robię.

Poza tym chyba łatwiej jest coś Bogu ofiarować "na zawsze", niż np. na sześć dni tygodnia. Gdy ja ofiarowałem Mu słodycze, przestałem jeść słodzone rzeczy, niezależnie od tego, czy to jest niedziela, czy Boże Narodzenia, czy moje urodziny. Po prostu postanowiłem nie jeść słodyczy i tyle, i nie zawracam sobie głowy tym, że akurat jest niedziela.

Oczywiście każdy ma inny charakter, inną osobowość i inaczej do tego podchodzi. Trochę nam też zawsze jest żal... Jak to "na zawsze"? Ale przecież są inne, naturalne słodycze, owoce, miód itp, więc jak naprawdę muszę coś słodkiego zjeść, a nie jest to mój "chlebowy" dzień, to zawsze można zjeść słodkie winogrona, czy pyszne jabłuszko.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bibuła
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 21-10-10, 20:26
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Bibuła » 15-09-11, 20:23

Bardzo dziękuje za odpowiedż nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś za niedługo zaczynam zobaczymy jak to bedzie :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: hiob » 20-02-12, 22:56

Niedawno zrobiłem sobie gruntowne badania lekarskie. To już ponad półtora roku od czasu, gdy zacząłem pościć o chlebie i wodzie przez sześć dni w tygodniu i moja zatroskana żona wysłała mnie do lekarza.

Wyniki mam, szczerze mówiąc, rewelacyjne, z wyjątkiem dwóch drobiazgów. Mam niedobór witaminy B12 i D. Pierwszą zatem otrzymuję w postaci zastrzyku, raz w miesiącu, drugą biorę doustnie, raz na tydzień. Poza tym wszystkie inne wyniki są "podręcznikowe".

Czuję się doskonale i jestem zdrowy jak koń.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Jaruno » 20-02-12, 22:59

Ale jednak chleb i woda to nie jest najlepsza dieta. Organizm potrzebuje weglowodanow, bialka itd

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: hiob » 20-02-12, 23:39

Jaruno, to nie jest dieta, tylko post.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: Jaruno » 21-02-12, 00:06

Ale tak juz ponad rok, 6 dni w tygodniu ? Powaznie Hiobie potrzeba organizmowi wartosci odzywczych ktorych chleb nie jest w stanie zaspokoić w pelni

dieta/post- no tak napisalem, mam taki nawyk ;-)
Ostatnio zmieniony 21-02-12, 00:08 przez Jaruno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: hiob » 21-02-12, 02:37

Jaruno, najwyraźniej może. Taki był cel badań: Żeby sprawdzić w jakim stanie jest mój organizm i wszystko, co można zbadać przy pomocy badania krwi i moczu zostało zbadane. Wyniki mam wręcz książkowe, poza tymi dwoma witaminami. Nie ma więc co teoretyzować, że chleb nie jest w stanie czegoś zaspokoić. Najwyraźniej może, skoro wszystkie potrzeby organizmu są zaspokojone.

Co więcej, wcale nie jest powiedziane, że deficyt witaminy D jest spowodowany tym postem. Wikipedia np. podaje, cytuję:

Badania z 2005 pokazały, że u 92% zdrowych młodych kobiet (próba 420 dziewcząt) z Europy Środkowej i Północnej, poziom witaminy D jest niski (<20 ng/ml)

Całkiem możliwe, że i u mnie zawsze był deficyt witaminy D, tylko ja o tym nie wiedziałem, bo nie robiłem sobie tak dokładnych badań. Wydaje się natomiast bardzo prawdopodobne, że deficyt witaminy B12 jest spowodowany postem. To jest częste np. u wegetarianów, bo B12 znajduje się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Jednak przyjmowanie tej witaminy, zwłaszcza w postaci zastrzyku, jest bardzo skutecznym środkiem zlikwidowania jej deficytu w organizmie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Post o chlebie i wodzie - pytania techniczne

Post autor: KubaCh » 14-03-12, 15:26

hiob pisze: Badania z 2005 pokazały, że u 92% zdrowych młodych kobiet (próba 420 dziewcząt) z Europy Środkowej i Północnej, poziom witaminy D jest niski (<20 ng/ml)

Całkiem możliwe, że i u mnie zawsze był deficyt witaminy D, tylko ja o tym nie wiedziałem, bo nie robiłem sobie tak dokładnych badań
No że jesteś z Europy Środkowej i Północnej to wiedziałem. Ale o to, że jesteś młodą kobietą to Cię nie podejrzewałem :mrgreen:

Choć z tego co pamiętam, to był na ten temat jakiś felieton ;-)

ODPOWIEDZ