Rozmowy głosowe

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Crow
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 10-09-10, 13:54
Lokalizacja: moge wiedziec kim jestem

Rozmowy głosowe

Post autor: Crow » 16-01-12, 13:11

Wpadł mi do głowy taki pomysł, a gdyby tak na tej stronie założyć serwer głosowy ? , wtedy nie tylko Pan Hiob ale także i my wszyscy moglibyśmy wspólnie rozmawiać, o naszych szczęściach, smutkach, taka wzajemna wymiana informacji i wydaje mi się że byłby to doskonały pomysł tylko wymagałby trochę pracy oraz funduszy, na początek można by kupić serwer głosowy ventrilo 2.1.4 a cena takiego serwera to mniej niż 10 zł miesięcznie , wyznaczyć jednego lub dwóch zaufanych ludzi z tego forum aby posiadali prawa admina na tymże serwerze głosowym, uważam że było by to znacznie poręczniejsze niż używanie Shoutbox'a a przy okazji moglibyśmy się słyszeć, może chociaż część osób tego forum posiada słuchawki z mikrofonem.Jeśli mój pomysł to niewypał to go po prostu odrzuccie, ale wydaje mi sie że mogło by się udać.

truckerpol
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 16-06-11, 11:01
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: truckerpol » 16-01-12, 13:18

Jak dla mnie pomysl trafiony. Ale wdl mnie mozna nawet zalozyc poprostu kanal na darmowym serwerze TeamSpeak i juz mamy gdzie gaworzyc;p

Kłodex
Przyjaciel forum
Posty: 139
Rejestracja: 26-07-11, 21:02
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Kłodex » 16-01-12, 15:02

Myślę, że to całkiem niezły pomysł ;-)
Dajemy radę

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Bigoos » 16-01-12, 15:45

Super, lecz niestety będzie on dostępny dla osób które mają stabilne i szybkie łącze. Cała reszta już sobie nie pogada :)
A poza tym siedząc w pracy będę głupawo wyglądał siedząc przy kompie i z nim rozmawiać :D - chyba że słuchawkę telefonu przyłożę do ucha i będę udawał że mam cały czas rozmowę przez telefon :D
He taught me how to watch, to fight and pray

Sality
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 14-02-11, 16:09
Lokalizacja: Stamtąd ;d

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Sality » 16-01-12, 16:36

Bigoos pisze:Super, lecz niestety będzie on dostępny dla osób które mają stabilne i szybkie łącze. Cała reszta już sobie nie pogada :)
A poza tym siedząc w pracy będę głupawo wyglądał siedząc przy kompie i z nim rozmawiać :D - chyba że słuchawkę telefonu przyłożę do ucha i będę udawał że mam cały czas rozmowę przez telefon :D
Niekoniecznie. Problemem może okazać się lokalizacja takiego serwera Ventrilo/TeamSpeak. Jeżeli będzie w Polsce, to ludzie z Polski komfortowo będą mogli się porozumiewać, problem może się pojawić u Hioba, ze względu na dużą odległość USA > Polska i mogą występować opóźnienia (tzw. Ping). Ale wszystko można przetestować. :)
Ostatnio zmieniony 16-01-12, 16:38 przez Sality, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
norbert1232
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 09-11-11, 20:31
Lokalizacja: tarnów

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: norbert1232 » 16-01-12, 18:36

Mi podoba się ten pomysł. 8-)
Norbert.G.

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Wolnygosc » 16-01-12, 18:52

O ile dobrze kojarzę kwestia TeamSpeak nie jest nowa i przewijała się już przez forum na początku mojej bytności na stronie i nie odbiła się szerokim echem
np pod tym linkiem viewtopic.php?t=1914

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kubiczek20
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 01-03-10, 19:03
Lokalizacja: Tarnów/Dublin

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: kubiczek20 » 16-01-12, 22:44

Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy, prosta sprawa. Potrzebna jest tylko osoba która będzie się w tym temacie dość sprawnie poruszać, aby móc poinstruować innych jak się za to zabrać i jak rozwiązać ewentualne problemy które mogą wystąpić. Moim zdaniem pomysł z rozmowami głosowymi na 5+ :)
Dziń dybry :)

Crow
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 10-09-10, 13:54
Lokalizacja: moge wiedziec kim jestem

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Crow » 02-03-12, 23:12

Co nie co wiem o serwerach głosowych bo posiadam swój klan w pewnej grze komputerowej i tam bardzo się liczy komunikacja.Ale musicie hioba poprosić żeby taki serwer kupił dla nas, najlepiej zrzutkę zrobić na ts'a

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Jaruno » 03-03-12, 14:48

Po co placic hajs ? Mozna za darmo takie cos zrobic, sam kiedys duzo gralem i prowadzilem klany, wiec wiem ze to nie jest duzy problem, zeby ogarnac darmowy serwer, ale mysle ze to przerost formy nad trescia

DamianPL
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 15-03-12, 16:24
Lokalizacja: Krzczonów

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: DamianPL » 09-04-12, 21:38

Pomysł jak najbardziej trafiony. Sam mogę wam wykupić taki serwer, jeżeli chcecie, ale musi być zgoda Hioba :)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: price » 10-04-12, 13:37

Ja także uważam, że jest to pomysł trafiony. Nawet jakby serwer był w Polsce, to może i dobrze bo większość osób jest z Polski także było by to ułatwienie, ale hiob pewnie też mógłby się połączyć bez problemu, bo przecież skoro my oglądamy go na kanale live i nie ma z tym dużych problemów to powinno to działać także w drugą stronę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: hiob » 15-04-12, 20:30

Cóż, ja nie uważam, by to był dobry pomysł, bo gdy zacznie na raz mówić sto osób to i tak nie da się prowadzić konwersacji.

Ale możecie spróbować, ja do tego nie jestem wcale potrzebny, przynajmniej na początku. Są chyba jakieś tego typu serwisy, darmowe, gdzie nie trzeba zaczynać od kupowania własnego serwera.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: Szubert » 15-04-12, 22:17

Moim zdaniem taki pomysł nie jest zły, no ale jest 1 problem też grałem w kilka gier i korzystałem z takich programów i było na nim kilka osób i był chaos. Hiob ma racje bo tak patrzyłem na statystyki ile osób podróżuje z Hiobem to jest to wszystko około 100 os. to na prawdę będzie ciężko coś powiedzieć jak każdy na raz by chciał. Na Shoutbox'ie to jak sie pisze to lista powstaje i po koleji a na Ventrillo czy coś w tym stylu to ciężko będzie się przebić.
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

prawnik
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 19-05-11, 15:32
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmowy głosowe

Post autor: prawnik » 18-04-12, 02:34

To ja polecam Wam serwis Spikeria.pl. Jest to czat głosowy, gdzie można założyć pokój (chyba można zabezpieczyć hasłem, aby ktoś z zewnątrz nie przychodził). Każdy zgłasza się do dyskusji, jest limit czasu określający jak długo jedna osoba może mówić. Czas (chyba 2 minuty) mija i zaczyna mówić kolejna osoba w kolejce. Można włączyć też video. Jeżeli sam serwis nie przypadnie Wam do gustu, to na pewno rozwiązanie, które tam jest wprowadzone do utrzymania porządku, aby kilkanaście osób nie mówiło w jednym momencie, jest godne polecenia. Do tego dla mniej śmiałych, albo ze słabym łączem jest czat pisemny. Ja z tego serwisu już kilka lat nie korzystam i szczegółów nie pamiętam, ale na pewno kiedyś spełniał swoje zadanie.

ODPOWIEDZ