TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
wheelbuilder
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 27-02-10, 00:46
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: wheelbuilder » 28-04-12, 10:13

Hiobie pilnuj Key West'u. Zakochałem się w tej wysepce i czekam na relację z wyprawy :-D
Aha- zrób jakieś fotki jak będziesz pomykał autostradą 1 (od Miami do Key West) 8-)
Ostatnio zmieniony 28-04-12, 10:16 przez wheelbuilder, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 28-04-12, 12:33

Rafał'78 pisze:Hmm Hiobie, może to szkolenie Maurice'a to jednak też i jakiś dowód uznania ze strony Twoich przełożonych, wszak niedawno zaczynałeś sam poznawać tę robotę, a już dziś uczysz jej kogoś nowego w US X. Czyli zgłębiłeś szybko to nowe rzemiosło, dobrze wykonujesz swoją obecną pracę i możesz wiedzę przekazać nowicjuszowi, czyli stanowisz dobry przykład ;)...
W pewnym sensie tak, ale też trudno tu mówić o jakimś wyróżnieniu. Raczej co najwyżej stwierdzenie faktu, że potrafię przekładać z miejsca na miejsce pudełka. :lol: Po prostu "tak wypadło", bo był nowy pracownik i akurat znalazłem się ja - z ładunkiem, ale bez godzin do jazdy. Więc on pojechał, a ja mu pokazałem nasze procedury.
skrzydlaty pisze:A może to okazja aby dać Mauricowi świadectwo i zachęcić go do przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela?
Z tym zawsze trzeba być ostrożnym, by kogoś nie zrazić. Wydaje mi się, że taka "ewangelizacja", jaką np. stosują Świadkowie Jehowy ma znikomą skuteczność. Lepiej jest najpierw kogoś dobrze poznać, zaprzyjaźnić się i potem świadczyć, swoim życiem i, gdy trzeba, słowem. Jednak jadąc z nim słuchałem ciekawych audycji apologetycznych w katolickim radiu, co spowodowało, że Maurice szybko zaczął chrapać. :lol:
wheelbuilder pisze:Hiobie pilnuj Key West'u. Zakochałem się w tej wysepce i czekam na relację z wyprawy :-D
Aha- zrób jakieś fotki jak będziesz pomykał autostradą 1 (od Miami do Key West) 8-)
Jak na razie powtórzyli obietnicę, ale prawdy dowiem się we wtorek.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Dobry tydzień

Post autor: hiob » 29-04-12, 20:24

Właśnie minął mi doskonały tydzień w pracy. Udało się rozładować cztery naczepy, a to przekłada się na konkretne pieniądze. Ja otrzymuję 170 dolarów brutto za każdą naczepę, więc za cztery to jest $680. Do tego oczywiście dochodzą pieniądze za przejechane mile, których zwykle jest mniej-więcej drugie tyle. To jednak zmienia się zawsze, w zależności od odległości sklepów od bazy. Gdy sklepy są daleko, jest więcej pieniędzy "z jazdy", ale nie da się wtedy rozładować więcej niż trzy, a czasem tylko dwie naczepy.

W przyszłym tygodniu mam obiecany ładunek do Key West na Florydzie. To ponad tysiąc km od bazy, a ponieważ nie da się tam jechać cały czas autostradą, to nie jest możliwe dojechanie w ciągu 11-godzinnego dnia pracy. Trzeba po drodze zrobić 10-godzinną przerwę. Zatem w przyszłym tygodniu będą tylko dwa ładunki: Po weekendzie rozładunek w Charlotte i okolicach, a w czwartek Key West. Przejadę około 1850 mil, więc nie zarobię tyle, co w tym tygodniu, ale będzie przyjemna wycieczka. Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie.

Nakręciłem jakiś film w ubiegłym tygodniu, pokazujący jak wyglądała moja praca. Wkrótce będzie na YouTube. Część pierwsza: http://youtu.be/wROB0fhJico
Ostatnio zmieniony 30-04-12, 03:24 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 30-04-12, 02:40

Caterpillar przestał produkować silniki do ciężarówek, ale zaczął produkować ciężarówki. Na zdjęciu pierwszym właśnie truck marki Cat. Poza tym amerykańska betoniarka, dwa stare cabovery, dwa klasyki Paccara, dwie rozbite ciężarówki, dwie fotki Dodge'a Magnum, florydzkie palmy i billboardowa ewangelizacja.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A to Snyder ST600-C, czyli chińska wersja Daewoo Matiza po diecie. Stracił jeden cylinder i jedno koło, a silnik mu wpadł do bagażnika. :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Szubert » 30-04-12, 13:11

Ciekawy ten Snyder robiony na bacie Matiza, jak rakieta, zaokrąglony przód 1 koło i start w kosmos :)
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

patrykq12345
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 07-04-12, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: patrykq12345 » 30-04-12, 19:00

kto oglądał Maximum Overdrive, Convoy, Duel, Over the Top to te ciężąrówki które tam występowały są unikatami, zabytkami szkoda że ich nie produkują np. Western Star 4900 lub Mack z Convoy truck na początek dla mnie ale że to unikat to ich prawie już nie ma gdyby wystawiono na truckpaper 100 takich egzemplarzy to byłoby to super

patrykq12345
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 07-04-12, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: patrykq12345 » 30-04-12, 21:43

http://www.careersingear.com/jobdetails/jobid-537940
chyba znalazłem dobra firmę przewozową piszcie tak lub nie i dlaczego tak napisaliście Hiobie powiedz czy opłaca się wejść do tej firmy

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 01-05-12, 03:28

patrykq12345, trudno, by jakieś ciężarówki produkowano w nieskończoność. Co prawda Pete 389 to kontynuacja, następca Pete'a 281 z Duella, ale to jest wyjątek. Tylko Pete i KW W900 są "jeżdżącymi klasykami", niewiele zmienionymi od dziesięcioleci.

Co do firmy Hirschbach, to pracowałem dla nich ponad 20 lat temu. Albo raczej pracowałem dla Schanno, gdy Hirschbach ich wykupił. Nie poradzę Ci, czy dobrze dla nich pracować, bo nie wiem, jak to wygląda w praktyce. Płacą duży bonus za przyjęcie się, więc brakuje im kierowców, a brakuje im dlatego, że kierowcy od nich odchodzą. Dobre firmy nie płacą żadnych bonusów za przyjęcie się do pracy.

I jak masz zamiar to załatwić? Masz prawo pobytu w USA?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

patrykq12345
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 07-04-12, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: patrykq12345 » 01-05-12, 08:42

Hiobie tak mam
wyczytałem tam że będzie się jeździło nówkami truckami tak z 2 3 lata pracować i chyba kupie starego trucka i będę pracował dla firmy swoim truckiem

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Szubert » 01-05-12, 09:50

Ja się tam nie znam ale jeżeli oni dają bonus jak się ktoś przyjmie to pewnie jest coś nie tak, pewnie mają mało pracownikowi jak Hiob mówi pewnie odchodzą czyli to wygląda apetycznie ale tak pewnie nie smakuje. Poszukaj sobie jeszcze kilka firm przewozowych i porównaj. Jak masz kogoś to się spytaj kto jeździ w tej firmie na pewno tobie doradzi.
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 06-05-12, 17:13

Fotki z trasy na Key West. "Florida Keys" to koralowy archipelag na południowym krańcu Florydy, najbardziej wysunięty na południe kawałek Stanów Zjednoczonych, posiadający prawdziwie tropikalny klimat. Wraz z turystami i palmami kokosowymi. :-D Na ostatniej, zaludnionej wysepce, Key West, jest sklep Dollar Tree i raz w tygodniu także tam trzeba dowieźć towar.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 06-05-12, 17:18

Te przerwane mosty są starą drogą na Key West. Wszystkie wysepki, poza ostatnimi, niezamieszkałymi Dry Tortugas, tworzącymi park narodowy, są połączone mostami. Stare mosty są zostawione, często poprzerabiane ma deptaki dla turystów i wędkarzy, albo zamknięte dla ruchu pieszego. Zwykle mają pousuwane jedno, lub kilka przęseł, by umożliwić przepłynięcie łodzi i by nie kusiło nikogo korzystanie ze starych, niebezpiecznych mostów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 06-05-12, 17:19

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 06-05-12, 17:22

Kilka pięknych klasyków. M3 zawsze dobrze wygląda, a ten kolor jest nawet ładniejszy, niż srebrny mojego samochodu. Ale dla Lotusa pasuje pomarańczowy. A stara Corvette dobrze wygląda w każdym kolorze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 06-05-12, 17:28

Trochę mi się chronologia pokręciła, to są fotki z drogi w stronę Key West. Ten gabaryt jest za wysoki i nie mieści się pod wiaduktem. Poza tym jakieś ciekawe trucki i dwóch amatorów, którzy lekko przesadzili, siadając do pojazdów (prawie) ciężarowych. Jednego przyczepka wywaliła z drogi, drugi, nawracając, siadł na brzuchu. A trzba było podglądać policjantów: Oni zawsze przejeżdżają przez trawkę pod kątem co najmniej 45 stopni. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ