FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
TOUR DE USA! Archiwalne posty.
Autor Wiadomość
Wiktor 

Wysłany: 23-02-09, 16:23   

Ładny ten International, może zardzewiały ale mi się podoba. A na dodatek ma sleeper ;-) Podobnego Dodge miał mój wujek, nie wiem czemu ale go zezłomował, a był nawet w dobrym stanie. Dołączam się do pytania Konrad Wiliusz, jaki Hiobie miał silnik tamten Dodge ?

hiob 
Administrator

Wysłany: 23-02-09, 16:37   

Niestety nic nie wiem na temat silników tych pojazdów. Wszystkie zdjęcia zrobiłem będąc z drugiej strony ogrodzenia, więc nawet nie mogłem się im przyjrzeć z bliska.

Konrad Wilusz 

Wysłany: 24-02-09, 20:35   

Wiikiitor napisał/a:
Podobnego Dodge miał mój wujek, nie wiem czemu ale go zezłomował, a był nawet w dobrym stanie.

Spytaj Wujka, na które złomowisko. Może jeszcze tam jest? Fajnie byłoby odzyskać taką maszynę, odrestaurować ją i zrobić na wersję policyjną, taka, jaka była w "The Blues Brothers. I stąd moje pytanie do Hioba (i nie tylko): czy wiesz coś może o komisach aut policyjnych? To dzisiaj właściwie jedyna okazja np. na forda crownvictorie. Poza tym takie auta podobno są w śmisznie niskich cenach. A nóż jakiś Dodge Magnum się trafi?

Huka 

Wysłany: 24-02-09, 20:56   

Cytat:
czy wiesz coś może o komisach aut policyjnych?

Bardzo dużo policyjnych aut trafia na e bay motors i rzeczywiście większość jest w dobrej cenie, ale pewnie są wysłużone codzienną służbą. Nie wiem czy to prawda ale chyba mają one wzmocnione podwozie, wyższą moc niż seryjne auta no i oczywiście lampkę na słupku "A" kierowcy ;)

hiob 
Administrator

Wysłany: 24-02-09, 22:32   

Dopiero teraz się zorientowałem, że mówicie o osobowym Dodge'u, nie o pickupie za płotem. :oops: :mrgreen: Ale ciągle nie wiem jaki miał silnik. Na pewno nie była to policyjna wersja, bo ma dwoje drzwi, a policja zawsze używała czterodrzwiowych samochodów.

Jeśli chodzi o zmiany, to zwykle ograniczały się do sztywniejszego zawieszenia, większej chłodnicy, czasem także dodatkowej chłodnicy oleju plus większy akumulator. Był okres, gdy policyjne Crown Victorie miały pięć, czy dziesięć KM więcej niż cywilna wersja, ale to praktycznie nie miało znaczenia. Były (i są) cięższe i mniej opływowe, więc zazwyczaj cywilna wersja jest szybsza.

Wśród dzisiejszych radiowozów Crown Vic, Impala i sześciocylindrowy Charger osiągają 60 mil (96 km/h) w około osiem sekund. Ośmiocylindrowe Dodge są dwie sekundy szybsze. Ale takie osiągi mają także sześciocylindrowe Accordy, Camry, Mazdy 6 i Altimy, czyli najpopularniejsze tutaj rodzinne samochody. Dlatego policja bardziej polega na radiu, niż na osiągach samochodów. Nikt jeszcze nie przegonił Motoroli.

Ostatnia porcja fotek przed Wielkim Postem. Nic rewelacyjnego, nie było nic ciekawego na drodze, ale kilka fotek i tak jest. Wózek widłowy znanej firmy Tusk. Czyżby pan premier dorabiał sobie na boku? Nawiasem mówiąc Tusk to marka należąca do popularnej w USA japońskiej firmy Komatsu.

Mówiąc o radiowozach Dodge, to właśnie minąłem jednego. I dalej prosta droga do domku.

Jeszcze jeden stary Freightliner z lampami jak w Peterbilcie.

A to już prawie dom. Jakaś "drabina" jadąca na sygnale, Mercedes, którego kiedyś szczegółowo obfotografowałem i dalej stoi tam, gdzie stał (jest do sprzedania) i interesująco pomalowany Jeep... cóż, są różne gusty. Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. :-D

Owocnego poszczenia w Wielkim Poście, ja z tej części forum znikam. Do usłyszenia za siedem tygodni z hakiem. W międzyczasie można mnie znaleźć w "religijnej" części forum. Zapraszam. ;-)

maza 

Wysłany: 03-03-09, 23:27   

Witam Hioba i wszystkich czytelników.
Jestem nowozarejestrowanym czytelnikiem na tym forum. Mam na imię Maciek, mieszkam w Krynicy Górskej. Trochę jeżdżę tirem, trochę pracuję w hotelu. Z racji obowiązków zawodowych wszystkie strony tego forum czytałem chyba z 10 miesięcy. No ale skończyłem i teraz mogłem się zarejestrować - tak sobie zakładałem po przeczytaniu kilku pierwszych stron. Lepiej przeczytać wszystko niż zadawać jakieś głupie pytania. A pytania przychodziły mi do głowy w trakcie czytania. Tylko po 10 miesiącach nie pamiętam wielu rzeczy o które miałem pytać, a i to co w trakcie się wyjaśniło później zostało zapomniane. ;-)
Tobie Hiobie gratuluję pięknych zdjęć i pozdrawiam. :-)

hiob 
Administrator

Wysłany: 01-12-10, 03:25   

Powtórzę to, co napisalem na początku tego wątku.

Fotosik okazał się niesolidną i kłamliwą firmą. Nie tylko drogą i dającą marną usługę za spore pieniądze, to jeszcze zarzucającą moją skrzynkę pocztową reklamami, mimo, że posiadałem płatne konto. Raz zablokowane zdjęcia nie były przywracane mimo, że limit transferu nie był przekraczany i musiałem zrezygnować z takiej "usługi"

Spowodowało to jednak to, że bardzo dużo zdjęć na forum jest niedostępnych. I najprawdopodobniej nigdy nie będą dostępne na fotosiku. Odzyskaliśmy wiele z nich i umieszczamy je na www.picturepush.com

Zapraszam do nowego tematu z opisem trasy, gdzie są zdjęcia z picturepush, czyli tutaj: http://katolik.us/viewtopic.php?t=1747

A te stare, niewidoczne fotki z fotosika dotrą na forum i tak i będą zamieszczane w tym wątku: http://katolik.us/viewtopic.php?t=1748

Odpowiedz do tematu