TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Adam1067
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-03-12, 21:37
Lokalizacja: Lębork

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Adam1067 » 18-06-12, 07:29

Na 13 fotce znowu "wiejski" tuning :-)

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Kapsiu » 18-06-12, 15:27

Nie ma opcji gdzieś na bazie drapnąć spojlerów do tego "twojego" Fredka?

Adam1067
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-03-12, 21:37
Lokalizacja: Lębork

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Adam1067 » 18-06-12, 16:53

O jakie spojlery chodzi?

Endriu
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 28-12-07, 20:22
Lokalizacja: Kasina Wielka
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Endriu » 18-06-12, 21:27

i "mój" Freightliner Cascadia
to który to szary czy czerwony? Jaką masz opinię lepiej się jezdzi niż Peterbiltem a może i Volvem?

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: JJacek » 19-06-12, 15:06

Endriu pisze:
i "mój" Freightliner Cascadia
to który to szary czy czerwony? Jaką masz opinię lepiej się jezdzi niż Peterbiltem a może i Volvem?

Endriu czerwona Cascadia jest Hioba , hiob jeździł peterbiltem i do gustu mu nie wpadła nawet filmiki są o peterbiltach , którymi jeździł wadą są trzęsące się lusterka podczas jazdy.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Kapsiu » 19-06-12, 17:41

Adam1067 pisze:O jakie spojlery chodzi?
Nawet same owiewki boczne, o międzyosiowych nie wspominając. Na ostatnim filmie z bazy widziałem, że te co szły na sprzedaż miały spojlery, a cascadia bez owiewek wygląda tak trochę goło.

Awatar użytkownika
crook
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 04-10-11, 11:37
Lokalizacja: Mońki
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: crook » 20-06-12, 17:28

hiob pisze:rejestracja "CROOKS" z dedykacją dla naszego forumowicza, Crooka
hehe dzięki Hiobie, ja to raczej Tobie takiej niespodzianki w postaci blach naszych krajowych z nazwą HIOB to raczej nie zrobię.
Dzięki Hiobie za pamięć.

Pozdrawiam i życzę szerokości.
Z Bogiem.
Ostatnio zmieniony 20-06-12, 17:30 przez crook, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 21-06-12, 03:24

Kapsiu pisze:Nie ma opcji gdzieś na bazie drapnąć spojlerów do tego "twojego" Fredka?
No właśnie... Nie dość, że nowe Fredki w naszej firmie mają "gołe" zbiorniki paliwa, to nawet nie mają przedłużeń za kabiną, zmniejszających przerwę między ciągnikiem, a naczepą. A to powoduje większe zużycie paliwa. Ciekawe ile zaoszczędzili, kupując taką ubogą wersję samochodów.

Kolejna porcja fotek. Billboard przypomina, że musimy się wszyscy narodzić na nowo. Lincoln Town Car, bardzo popularna rzecz w meksykańskich samochodach: Wizerunek Matki Boskiej z Guadalupe. Hummer H2 i jakieś wypadki na drodze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 21-06-12, 05:17

Jakiś gabaryt, staruszek spotkany w drodze, nasza baza, KW W 900 i stary International Cabover, "Almost Free Toyotas", zamglone centrum Jacksonville i knajpa w kształcie starego parostatku w Saint Augustine na Florydzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: price » 22-06-12, 22:47

hiob pisze:
Kapsiu pisze:Nie ma opcji gdzieś na bazie drapnąć spojlerów do tego "twojego" Fredka?
No właśnie... Nie dość, że nowe Fredki w naszej firmie mają "gołe" zbiorniki paliwa, to nawet nie mają przedłużeń za kabiną, zmniejszających przerwę między ciągnikiem, a naczepą. A to powoduje większe zużycie paliwa. Ciekawe ile zaoszczędzili, kupując taką ubogą wersję samochodów.
(...)
To oznacza, że US Express kupuje ubogie wersje ciężarówek? Czym różnią się te wersje? Być może i banalne pytanie, ale nie mam pojęcia jak to jest w ciężarówkach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Huka » 23-06-12, 11:14

Chodzi przede wszystkim o osłony aerodynamiczne np:
Cascadia
Ten takie posiada na zbiorniku paliwa, oraz za kabiną kierowcy redukujące odległość pomiędzy ciągnikiem, a naczepą dzięki czemu są mniejsze zawirowania powietrza na tym obszarze, więc także mniejsze spalanie (opór działający na auto powyżej 60km/h pochodzi wyłącznie od oporu aerodynamicznego), a teraz goła i wesoła Cascadia Hioba:
Cascadia Hioba
Poza tym Hiob nie ma dolnego okienka, tylko klapkę wentylacyjną
Ostatnio zmieniony 23-06-12, 11:16 przez Huka, łącznie zmieniany 1 raz.

Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Tartaruga » 23-06-12, 13:35

Pewnie różnice też występują w wyposażeniu, lub w silniku.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: price » 23-06-12, 20:01

Faktycznie, ta na pierwszym podanym przez Ciebie zdjęciu wygląda dużo lepiej, niż ta którą jeździ hiob. Zastanawia mnie fakt, czy są jakieś różnice w wyposażeniu samochodu, fotele, sypialnia i jakość plastików, czy innych rzeczy. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? :)

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Huka » 23-06-12, 20:37

Faktycznie, ta na pierwszym podanym przez Ciebie zdjęciu wygląda dużo lepiej, niż ta którą jeździ hiob. Zastanawia mnie fakt, czy są jakieś różnice w wyposażeniu samochodu, fotele, sypialnia i jakość plastików, czy innych rzeczy. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? :)
W zasadzie to wygląda to tak jak w samochodach osobowych, są wersje bogate ze skórą itd. i budżetowe ze zwykłą tapicerką, najlepiej jak sam zobaczysz na przykładzie Kenwortha w900:
Broszura
Na stronie 11 masz porównanie wnętrz różnych wersji, a na ostatniej specyfikacje.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 23-06-12, 23:37

Taki powinien być każdy tydzień. Nie był perfekt, ale było blisko. Weekend w domku, do samego poniedziałku. A w poniedziałek - rozładunki w Charlotte i okolicy. Po rozładunkach powrót do domu i koło południa wyjazd na bazę po kolejny ładunek. Ten także do Charlotte, więc po rozładunkach w środę kolejna noc w domku, we własnym łóżku. W czwartek powrót na bazę i następny wyjazd na południe, Floryda. St. Augustine i Orlando. Czyli - niemal wakacje. Gdyby nie te 20 ton do rozładunku...

Jedyne, co nie wyszło, to powrót w piątek do domu. Niestety rozładunki miałem w takiej kolejności, że zabrakło mi czasu. Najpierw bowiem musiałem pojechać do St. Augustine, później do Orlando i przez to spałem w trucku w noc z piątku na sobotę. Ale w sobotę przed południem byłem już w domu.

Nie ma jednak tego złego, co by nie wyszło na dobre. W sobotę byłem świadkiem zabawnej sytuacji, która mogła się tragicznie skończyć, ale, na szczęście, nie stało się nic złego. W samochodzie jadącym przede mną odpadło koło, a mnie udało się to uwiecznić na filmie i zdjęciach. Film, rzecz jasna, powędrował od razu na YouTube, zatem zapraszam do obejrzenia:

<iframe width="853" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/yWbNECJtiDU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Zdjęcia z mojej trasy, jak zwykle, są na forum, w temacie Tour de USA. Zapraszam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ