Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Over the Top ....

Post autor: Bigoos » 06-11-12, 12:10

Subskrybuje Shoguna i musze przyznać że fajnie kręci swoje vlogi
rabiq, Sebastian przedstawia to tak jak on, widzi ( oczywiście tak mi się zdaje :) ) , dlatego tak wyglądają jego vlogi.
Wiadomo, wygląda to tak jak by Sebek miał niewiele zmartwień, ale wkońcu nie będziesz nagrywał wszystkiego i pokazywał światu tego :)

bigguy, a kiedy Ty zaczniesz nadawać taki vlog, bądź coś podobnego, albo czy wogóle masz taką chęć?
He taught me how to watch, to fight and pray

pacio177
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 11-04-12, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Over the Top ....

Post autor: pacio177 » 06-11-12, 12:18

btw , Sebastian włąsnie wyprowadza sie z Florydy do Houston, TX :)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Over the Top ....

Post autor: nevesu » 07-11-12, 14:49

S-U-P-E-R film, wiem co czujesz bo wyjechałem do roboty na wakacje do USA, trochę mnie poturbowało, ale żyje, silniejszy niż nigdy. Też mam już trochę dość tego kraju, studiuje, bo mam za darmo, to doje ile się da, ale za 3 miesiące pracy, mogę sobie żyć rok i w ... mam pracować tu dla jakiegoś cepa.

Powodzenia, do zobaczenia kiedyś.

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Over the Top ....

Post autor: Wolnygosc » 07-11-12, 16:47

rabiq pisze:Shogun ma kilka ciekawych filmów lecz dla mnie dużo koloryzuje i się przechwala jaki to nie fifarafo;P

Wysuwasz chyba trochę zbyt daleko idący wniosek - zawsze mnie to dziwi - a jaki ma być VLoger jeśli nie pewny siebie i chcący się pokazać z jak najlepszej strony - tej materialnej też - tak aby ludzie zechcieli oglądać jego filmy - gdyby Vloger narzekał to co wszyscy by mieli satysfakcję że mogą go pocieszyć - prawda zawsze leży po środku :-)

A tak VLogerzy tacy jak Hiob czy Shogun1978 pokazują i są najlepszym przykładem na to że warto walczyć o marzenia i iść przed siebie - BigGuy zresztą też

Ale to tylko moje skromne zdanie

BigGuy filmik super fajnie było móc przyjrzeć się Twojej historii z bliska - serdecznie Ci gratuluję sukcesu

Po zdjeciach widzę że pochodzisz z tego samego miasta więc Łodzianin pozdrawia Łodzianina ;-)

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Over the Top ....

Post autor: skrzydlaty » 08-11-12, 14:39

Wydzieliłem dyskusję na temat "Każdego człowieka należy traktować z szacunkiem" do oddzielnego wątku tutaj viewtopic.php?t=2727, bo zrobił się offtop.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 13-11-12, 19:51

Pare zdjec podziwiajac piekna polska zlota jesien w Ameryce ... hehe ... niestety sporo przepuscilem pieknych widokow bo ostatnimi razy po prostu zdarzalo mi sie zapomniec aparatu.
A w Benton, TN udalo mi sie fajnie podstawic pod docka tak ze naczepa byla zupelnie prosto pomimo ze caly czas bylem zlamany

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nie no panowie nie negujmy Sebastiana i jego vlogow, przedstawia to naprawde bardzo obiektywnie i wcale nie robi z siebie jakiegos "fifarafa", jak ktos tu napisal, po prostu przedstawia swoje zycie w USA, swoje przygody, wzloty i upadki, ma jakies marzenia, ktore stara sie realizowac i tyle i fajnie ze dzieli sie tym wszystkim poprzez swoj vlog czego przeciez nie musi robic. Marzenia sa najwazniejsze, bez nich zycie jest bez sensu. Sam mysle o zalozeniu czegos podobnego, narazie po prostu troche brakuje czasu na to a poza tym musze popracowac nad swoimi umiejetnosciami w kreceniu video i edycji bo narazie jestem w tym cienki. Jeden film juz jest zrobiony przez moja zone i ciesze sie ze sie Wam podoba, serdeczne dzieki za mile komentarze. Marzenia gora .... eye of the tiger .... !!!

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: Szubert » 13-11-12, 19:56

Ładny truck, ładna naczepa. Świetne parkowanie ;p czekam na filmiki z niecierpliwością :) A mógł bys może coś powiedzieć o tym trucku. Jaki to model i takie tam z papierków jaki moment obrotowy, jaka prędkość max itd. :) Polecam nakrecenie filmiku o trucku i nakecić taki felieton z tygodnia pracy :) I przypomnej ile zarabiasz.
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

pacio177
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 11-04-12, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Over the Top ....

Post autor: pacio177 » 14-11-12, 13:12

bigguy pisze:Minal rok .....


Wlasnie minal rok jezdzenia jako kierowca. Pora na krotkie podsumowanie.
Praca w Multigroup naprawde mi odpowiada. Jest to czwarta firma z rzedu jesli chodzi o zawod kierowcy i jak zwykle przekonuje sie o tym poraz kolejny ze warto czesto zmieniac firme, dotad dopoki nie trafi sie w ta odpowiednia dla nas. Przejechalem ogolnie 112 000 mil z czego w Multigroup 27000 mil .... z 48 stanow odwiedzilem 44 .... teraz w ostatnim miesiacu pobilem rekord zarobkow gdyz wyciagnalem 6100 usd w miesiac .... srednio w Moultigroup bede utrzymywal 3000 mil na tydzien .... jezdze nowym Volvem, ktore teraz ma przejechane 91000 mil .... makabra .... hehe .... zdecydowanie wiecej niz polowa wyjazdow jest na zasadzie drop & hook co oczywiscie zwieksza efektywnosc kierowcy, w ciagu 4 tygodni a wiec 28 dni spedzam srednio 19 dni w trasie na 9 dni wolnych .... stale trasy wyjazdowe z Chicago sa do: Atlanta, GA ... Tulsa, OK ... Birmingham, AL. Ogolnie stawki za mile w Moultigroup wygladaja nastepujace :

do 250 mil - 48 cpm
od 250 do 500 - 46 cpm
od 500 do 1150 - 44 cpm
od 1150 w gore - 42 cpm

w zeszlym miesiacu dostalem podwyzke 1 cpm ... wiec wszystkie moje kursy w zaleznosci od dystansu sa odpowiednio 49, 47, 45, 43 cpm .... po trzech miesiacach a wiec na koniec listopada jesli tylko nie bede mial zadnych mandatow, zlych inspekcji i dowoze ladunki na czas mam dostac premie 300 usd .... jak narazie jestem na dobrej drodze do otrzymania premi .... przyda sie na prezenty pod choinke.

Koniec roku fiskalnego dla portfela inwestycyjnego LGO:

Kapital inwestycyjny wzrosl o 67.82%
cash flow wzrosl o 124.54% , wiec tutaj plan nie zostal osiagniety gdyz zalozenie bylo 300%
srednia z 3 lat zwrotow z inwestycji jest na poziomie 9.87% rocznie ..... dla porownania Warren Buffett osiaga ok 20% rocznie .... wiec nie jest zle !

LGO top holdings :
Hopewell Highway Infrastructure .... Honk Kong Stock Exchange .... 28.85%
Just Energy Group .... Toronto Stock Exchange .... 10.20%

gold/silver .... 14.20%
cash .... 17.40%
te 6200 zarobione przy przestrzeganiu godzin jazd ?:)

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Over the Top ....

Post autor: skrzydlaty » 15-11-12, 17:33

pacio177, wystarczyłoby wstawić odsyłacz do wpisu, o który ci chodziło.
Pozdrawiam

Alfer
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 20-03-11, 20:34
Lokalizacja: Good'Ol South

Re: Over the Top ....

Post autor: Alfer » 22-11-12, 23:45

Co słychać Big Guy, dawno się nie odzywałeś.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 05-12-12, 16:50

No wlasnie troche sie opuscilem ale juz nadrabiam straty ... duzo pracy mam gdyz rok dobiega konca i trzeba przygotowac odpowiednia strukture podatkowa do rozliczen zeby oczywiscie jak najmniej zaplacic ...

Ponizej jeden ze stalych miejsc rozladunkowych w Atlancie gdzie najczesciej zabieram ladunki wychodzace z Chicago, dobre miejsce parkingowe tam maja gdzie mozna w ciszy i spokoju sie przespac bez koniecznosci szukania truck stopu o ktore zreszta ciezko w Atlancie

ObrazekObrazekObrazek

a teraz ponizej na I-24 wychodzac z Chatnoogi w strone Nashville ... bardzo fajne miejsce parkingowe gdzie czesto sie lubie zatrzymac jak mam okazje, mozna potrenowac troche poczym za jakies 3 mile od tego miejsca zjechac do wysmienitej restauracji chinskiej na dobry posilek

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 05-12-12, 17:16 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 05-12-12, 17:08

ponizej ... Laurel Springs NC .... miejsce dla kierowcow o mocnych nerwach, ciezko znalezc miejsce w ktorym sie mamy ladowac, jak sie zgubimy ciezko znalezc punkt zawrotny, telefony niedzialaja, brak zasiegu, internet ledwo co zalezy gdzie sie stanie i jesli juz sie ma sygnal to bardzo wolny, ogolnie miasteczko duchow. I tu wlasnie ladowali mi choinki ....

ObrazekObrazek

Potem w Chicagolandzie az 4 rozladunki w miejscach niesamowicie ciasnych, gdzie w zasadzie nie powinno sie wjezdzac z naczepa 53", jedynie malymi truckami. Wjezdzac musialem na taka mala plaze jak pod McDonalda albo cofac zygzakami. Jak do tej pory najciezszy kurs w MultiGroup. No ale zrobilem i narzekac nie bede, na 3 miesiace w firmie i przejechane 38000 mil jak sie trafi jeden taki trudny kurs to nie ma co sie wkurzac. Firma jest naprawde dobra wiec ja tez jestem sklonny dac cos z siebie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 05-12-12, 17:16 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesiek5000
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 01-07-11, 11:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Over the Top ....

Post autor: Grzesiek5000 » 09-12-12, 21:32

Świetne to Volvo, strasznie mi się podoba ! :)

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 23-12-12, 19:52

ostatni kurs przed Swietami i wyladowalem na east coast .... i wlasnie tak wyglada zjazd z Connecticut przez Bronx i most Grzeska Waszyngtona az do Newark, NJ po ladunek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

jakos przebrnalem przez prawie godzine jazdy w korkach, a na koniec wyladowalem w Wisconsin podczas sniezycy, doslownie w mgnieniu oka zrobilo sie tak bialo ze nie bylo widac nawet asfaltu, drogi calkowicie pokryte sniegiem ... raz utknalem po rozladunku i myslalem ze nie wyjade, no ale pobujalem sie troche jak na hustawce do przodu i do tylu po czym szybka zmiana biegu z wstecznego na piatke i jakos sie wytoczylem ...... a teraz siedze w domciu z rodzina i sie ciesze Swietami ..... i wam rowniez zycze wszystkim zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia.
Ostatnio zmieniony 23-12-12, 20:01 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: hiob » 24-12-12, 05:00

bigguy pisze: .... i wlasnie tak wyglada zjazd z Connecticut przez Bronx i most Grzeska Waszyngtona az do Newark, NJ po ladunek [...]
jakos przebrnalem przez prawie godzine jazdy w korkach, a na koniec wyladowalem w Wisconsin podczas sniezycy, doslownie w mgnieniu oka zrobilo sie tak bialo ze nie bylo widac nawet asfaltu, drogi calkowicie pokryte sniegiem ... raz utknalem po rozladunku i myslalem ze nie wyjade...
Dzięki, tego mi było trzeba... :mrgreen: Bo trochę żal, że po tylu latach "prawdziwej truckerki" teraz się kręcę dookoła komina, ale z drugiej strony wcale mi nie żal korków na Cross Bronx Expressway, ani śniegu w Wisconsin, a choć Volvo to bardzo wygodny truck, to przecież king size bed w domku, "królewskie łoże" jednak wygodniejsze. :-D
bigguy pisze: zycze wszystkim zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia.
I my Tobie także: Zdrowia i spełnienia Twoich marzeń i wszystkich ambitnych planów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ