W środę aktualizacja forum sprawdźcie czy macie aktualne hasło, gdyż po aktualizacji nastapi utrata hasła!!!!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedstaw się!
Autor Wiadomość
hiob 
Administrator

Wysłany: 10-09-07, 07:17   

lamax napisał/a:
WITAM... I am 16 male from town of Jicin in the Czech Republic...

Hi, Lamax. Great, that you came here. Especially for you I took some pictures in Texas, showing signs of big Czech community there. I think you will enjoy it ;) :

Witam też wszystkich pozostałych gości na tym forum. Cieszę się, że przybyliście i życzę dobrej zabawy.

lamax

Wysłany: 10-09-07, 15:08   

Yummy :)

boih
Gość
Wysłany: 20-09-07, 02:00   

*

...z sercem w rozumie...

...z rozumem w sercu...

Szczęść Boże!-w Czasie ŻNIW

email
20 września 2007 godz.:23:30 host:85.221.165.215

Proximuss

Wysłany: 24-09-07, 02:58   

Witaj Hiob

No więc po długim czytaniu postanowiłem się zarejestrować :wink: . Bardzo podobają mi się twoje zdjęcia z podróży po USA no i oczywiście lubię patrzeć w kamerkę jak jedziesz. Zobaczymy może czasem tutaj napisze coś mądrego na tym forum :D . Teraz trochę o mnie :arrow:
Mam na imię Adam, mam 19 lat i mieszkam w Nałęczowie koło Lublina, aktualnie będę zaczynał studia w Lublinie na kierunku fizjoterapia :wink: i jednocześnie mam zamiar zposzukać sobie jakiejś pracy :wink: . Interesuję się sportem, komputerami, motoryzacją, lubię posłuchać dobrej muzyki no i oczywiście jestem praktykującym Katolikiem :wink: .
No i chyba byłoby na tyle nie będę więcej przynudzał :wink: i tak często gadamy na czacie kamerki :lol:

Pozdrawiam

Anka
Gość
Wysłany: 25-09-07, 02:00   

Mam pytanie odnośnie ostatniej Twojej pracy, Piotrze i bardzo proszę o odpowiedź.

Podczas liturgii Słowa są trzy czytania: fragment ze ST, fragment z NT oraz Ewangelia. Na jakiej zasadzie dobierane są te fragmenty i czy zmieniają się co roku, czy też są odczytywane w tym samym czasie roku liturgicznego, czyli rok temu było to samo czytanie co w tym roku? Kto zajmuje się wyborem poszczególnych fragmentów?

Pozdrawiam serdecznie.

email
25 września 2007 godz.:17:12 host:83.168.111.109

hiob
Gość
Wysłany: 26-09-07, 02:00   

Kościół ustalił konkretne czytania na konkretne dni. Niedzielne są ułożone w cyklu trzyletnim, mamy tzw. rok A, B i C, tak więc na przykład czytanie w piątą niedzielę zwykłą w tym roku powtórzy się za trzy lata. Natomiast czytania na mszach codziennych powtarzają się w co drugi rok. Ktoś, kto chodzi na codzienną mszę świętą usłyszy zatem w ciągu dwu lat niemal całą Biblię.

Nie wiem, kto konkretnie dobrał te czytania, ale był to zapewne jakiś komitet złożony z teologów i biskupów. I czytania są identyczne w całym Kościele. Inaczej mówiąc gdy my idziemy na mszę w USA słyszymy te same czytania, co Wy w Polsce i te same, które są we wszystkich innych krajach świata.

Dopuszczalne są jednak wyjątki, na przykład na mszy odprawianej w czasie ślubu, czy pogrzebu, czy lokalnego świętego itp. Ważność mszy nie zależy od tego, jaką Ewangelię usłyszymy, ale nie znaczy to wcale, że ksiądz ma prawo dobierać inne czytania bez ważnego powodu. A mądrość Kościoła w doborze czytań i zestawianiu ich razem jest doceniana przez wielu teologów i badaczy Pisma. Także wiele kościołów niekatolickich, ale mających podobną liturgię, jak kościół episkopalny, czy luterański, bardzo często zaadoptowały katolicki kalendarz liturgiczny i dobór czytań.

email
26 września 2007 godz.:16:05 host:24.74.110.175

intrepid
[Usunięty]

Wysłany: 07-10-07, 19:43   WITAM I POZDRAWIAM

Witam i pozdrawiam super forum stronka zcam na trucku jest bardzo fajnym pomyslem jeszcze raz pozdrawiam :D

Wojtek
Gość
Wysłany: 09-10-07, 02:00   

Drogi Piotrze,

Bardzo sie ciesze, ze podobal Ci sie tekst prof. Jacyny-Onyszkiewicza o Trojcy Swietej. Zajrzyj na forum apologetyczne, obok Twojego postu wpisalem swoj, z linkiem do innego artykulu profesora. Ten drugi artykul powalil mnie z nog i nie pozwalal zasnac przez kilka dni.

Szczesc Boze,

Wojtek

email
9 października 2007 godz.:20:28 host:70.20.223.8

turysta
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-07, 22:56   Powitanie

Witam Hioba, gospodarza tego forum
i jego gości.
Jestem Henryk i nie wiem, czy pasuję do tego grona jako 67-letni emeryt. Turystą to jestem raczej taki szwendaczek po internecie.
Oglądam różne strony traków, ale ta strona, to po prostu " rozpusta".
Podziwiam Cię Hiobie.

trakerek

Wysłany: 12-10-07, 22:49   

witam wlasnie sie dolaczylem i musze powiedziec fajna ta stronka czesto czytam opisy z tras i jestem pod wrazeniem.niestety mi przyszlo jezdzic tylko po elropejskich szlakach:)moim marzeniem jest przejazdzka takim trakiem po stanach.Moze moglbys jakos pomuc?Pozdrowionka do uslychu.pare slow na koniec o mnie Marcin z Ustronia zainteresowani to motoryzacja szczegolnie ciezarowki a przy okazji zwiedzanie:)

Champion
Gość
Wysłany: 13-10-07, 02:00   

Czesc.Czesto zagladam na twoja strone poniewaz wykonuje ten sam zawod co ty i interesuja mnie miejsca w ktorych nie bylem,ciekawe ciezarowki a przede wszystkim ciekawi ludzie.Roznica miedzy nami jest taka,ze ja mieszkam w Hiszpanii,jezdze po europie i dzieki tej pracy,ktora dala mi mozliwosc zobaczyc wiecej stalem sie ateista.Mimo tego ze mam inne poglady na tematy religijne,jak tylko mam przerwe i dobry zasieg internetu zagladam na chwile do ciebie chociazby po to,zeby zobaczyc gdzie jedziesz lub stoisz.Pozdrawiam.

email
13 października 2007 godz.:7:44 host:88.30.9.96

hiob 
Administrator

Wysłany: 13-10-07, 05:16   

Witam kolejnych gości. Szczególnie serdecznie "szwendaczka" po Internecie, bo wielu w tym wieku wręcz boi się włączyć komputer. Ale w sumie ja nie jestem wcale wiele młodszy, a do stałych czytelników mojej stronki należą obie moje mamy, tzn. mama i teściowa, które choć młode duchem, to jednak wiekiem są już bardzo jesienne. I nikt im nie musi otwierać stron, same sobie z tym całkiem dobrze radzą.

To jest zresztą chyba największa zaleta wirtualnych kontaktów między ludźmi. Oceniamy się wzajemnie po tym, co mamy do powiedzenia, a nie po tym, czy mamy siwe włosy. Tak więc powtórzę, że witam serdecznie wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy tutaj jest mile widziany, niezależnie od tego, czy ma osiem, czy osiemdziesiąt lat. :D :)

Natomiast jeśli chodzi o samą podróż dookoła Ameryki, to aktualizacja będzie na początku listopada. Mamy tu akcję 40 dni postu i modlitw w intencji obrony poczętego dziecka i moją formą postu jest między innymi nieobecność na niektórych stronach w necie. Na forum w miarę czasu piszę na tematy wiary, ale opis podróży chwilowo jest na "czarnej liście". Cierpliwości, listopad niedaleko. W międzyczasie możecie sprawdzić filmy na googlach, doszło kilka nowych. Pozdrawiam.

luki233 

Wysłany: 14-10-07, 17:21   

Witam wszystkich :wink:

Mam na imię Łukasz, mam 18 lat i interesuję się wieloma rzeczami m. in. Truckami ( mój tato ma firmę transportową ), USA ( za 2 latka lecę do wujka 8) , więc będę mógł wreszcie zobaczyć tamtejszą kulturę i życie. Chciałbym zostać, ale wszystko sie jeszcze okaże :P ), Elektroniką/Mechaniką ( w szkole kierunek - Mechatronika ).

Od jakiegoś czasu zaglądam na to forum i bardzo mnie zainteresowało :)
Mam nadzieję, że miło będzie z Wami rozmawiać :)

Pozdrowienia dla Hioba i Forumowiczów :D

hiob
Gość
Wysłany: 15-10-07, 02:00   

Witaj, Champion. Jeżeli to dzięki temu co zobaczyłeś stałeś się ateistą, to znaczy, że jeszcze niewiele widziałeś. Rozglądaj się dalej, a na pewno dostrzeżesz Boga. ;) :D Zapraszam jak najczęściej i zapraszam też na forum, gdzie, jak pewnie wiesz, jest wiele zdjęć z moich podróży dookoła USA.

email
15 października 2007 godz.:16:16 host:70.10.133.245

ania
Gość
Wysłany: 18-10-07, 02:00   

Błagam o modlitwę w intencji powrotu mojego męża do mnie i do córeczki. Mąż już od 2,5 roku jest z młodą dziewczyną. Mówi, że nigdy nie wróci. Niedaję już rady. Mam myśli samobójcze. Błagam o pomoc

ania

email
18 października 2007 godz.:20:23 host:80.51.144.92

Odpowiedz do tematu