Propozycje zmian na forum

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Propozycje zmian na forum

Post autor: price » 22-12-12, 00:06

Witajcie,

chciałbym przedstawić kilka propozycji odnośnie zmian na forum.
Zaczniemy od najważniejszego, czyli stylu forum. Ten zielony został zmieniony w związku z awarią forum, to dlaczego nie został przywrócony? Według mnie zielony wyglądał o wiele lepiej. W związku z tą zmianą proponował bym zmienić też logo, jest tutaj kilka propozycji:
viewtopic.php?t=2158

Druga sprawa to działy.
PYTANIA DO HIOBA - z tego co zauważyłem, to na pytania odpowiadają też inni użytkownicy jak i oczywiście hiob, ale nie we wszystkich przypadkach. Tak że proponuje zmianę nazwy na "PYTANIA" albo "PYTANIA I PROBLEMY" czy coś w tym rodzaju.
FILMY HIOBA NA YOUTUBE - proponował bym tu umieścić link do konta hioba na YT, tak aby przekierowało to bezpośrednio na YouTube. Wiem, że jest tam podpis "ciekawsze filmy", ale chyba każdy filmik hioba jest ciekawy, więc....?
Zapraszam do interaktywnej mapy z pozycją mojej ciężarówki i kamerką - wiele osób w dalszym ciągu może pomyśleć, że działa kamera live i przez to rodzą się kolejne pytania. Wypadało by trochę to uaktualnić.

To chyba wszystko. Jak coś mi się przypomni to dopisze. To tylko moja opinia, czekam co o tym sądzicie.

Pozdrawiam,
z Panem Bogiem i Wesołych Świąt!

Anteas

Post autor: Anteas » 22-12-12, 18:34

Ja jestem za.

Natomiast taka jedna uwaga techniczna. Z tego co mi wiadomo, wprowadzaniem tego typu zmian zajmuje się Vul. A Ten, jak powszechnie wiadomo ostatnio jest nieco niedysponowany. Tak więc myślę że jeśli nasze władze zaaprobują zmiany, to przyjdzie nam nieco poczekać na ich wprowadzenie.

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 26-02-12, 07:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Paradoks » 23-12-12, 00:08

Styl forum można wybrać. To że w tej chwili nie działa to zwykła usterka.
Filmy na Youtube myślę że powinny zostać w tej formie co są (aczkolwiek chętnie bym widział tu również felietony i generalnie niemotoryzacyjne filmy). Można dzięki temu komentować bez potrzeby zakładania konta na YouTube.
Pytania do hioba po sugerowanej zmianie stałyby się tożsame z Hyde Parkiem.
Jedyna rzecz co do której się zgodzę to usunięcie (czy raczej zarchiwizowanie) działu o nadawaniu na żywo.

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 23-12-12, 14:25

Paradoks, ostatni post z działu Filmy na Youtube jest z maja a do tego nie ma tam wszystkich filmów, więc nie lepiej skomentować to bezpośrednio na YT?

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 23-12-12, 23:09

Link do map został zarchiwizowany i nie jest widoczny. Styl SubTrail (zielony) można teraz wybrać również po zalogowaniu jednak w tym stylu nie wczyta się ShoutBox. Póki co, coś za coś jeśli ktoś woli zielony :-) . Co do poważniejszych zmian i usprawnień, wskazana jest modlitwa w intencji zdrowia Tego, Który może ich dokonać czyli naszego Vula.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: hiob » 24-12-12, 03:51

price pisze:... proponował bym zmienić też logo, jest tutaj kilka propozycji:
viewtopic.php?t=2158
Logo po tylu latach stało się naszym "zastrzeżonym znakiem towarowym" o niemalże historycznej już wartości. Na razie nie widzę potrzeby na jego zmianę, tym bardziej, że żadna z kontrpropozycji mnie nie zachwyciła.
Druga sprawa to działy.
PYTANIA DO HIOBA - z tego co zauważyłem, to na pytania odpowiadają też inni użytkownicy jak i oczywiście hiob, ale nie we wszystkich przypadkach. Tak że proponuje zmianę nazwy na "PYTANIA" albo "PYTANIA I PROBLEMY" czy coś w tym rodzaju.
Każdy może pytać każdego na forum, np. w Hyde Parku, zakładając nowy temat. Ten wątek to konkretnie pytania do mnie, choć jasne jest, że jak nie są to jakieś osobiste pytania, a inni znają odpowiedź, mogą mnie wyręczyć. Tym bardziej, że i tak mi brakuje czasu na zabieranie głosu w każdej dyskusji na forum.
FILMY HIOBA NA YOUTUBE - proponował bym tu umieścić link do konta hioba na YT, tak aby przekierowało to bezpośrednio na YouTube. Wiem, że jest tam podpis "ciekawsze filmy", ale chyba każdy filmik hioba jest ciekawy, więc....?
Jasne, taki link można by zrobić, mógłbym też uaktualnić ten dział. Prawdę mówiąc zastanawia mnie, czy nie dałoby się zamiast monitorka kamery live, której już nie będzie, wrzucić w to miejsce playera z mojego kanału na YT, który by odtwarzał na okrągło wszystkie moje filmiki. Taki podgląd na playlist.
Zapraszam do interaktywnej mapy z pozycją mojej ciężarówki i kamerką - wiele osób w dalszym ciągu może pomyśleć, że działa kamera live i przez to rodzą się kolejne pytania. Wypadało by trochę to uaktualnić.
Jak Vul wydobrzeje, na pewno to zrobi. Albo nauczy mnie, jak to zrobić. :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 31-01-13, 14:36

Anteas pisze:Ja jestem za.
Natomiast taka jedna uwaga techniczna. Z tego co mi wiadomo, wprowadzaniem tego typu zmian zajmuje się Vul. A Ten, jak powszechnie wiadomo ostatnio jest nieco niedysponowany.
Już się powoli "dysponuje" i rozkręca. Czego główną zasługą jest Łaska Boża ofiarowana mi dzięki Waszym modlitwom. Jakbym nie był potrzebny to by mnie Bóg nie wyrwał na OIOM-ie z rąk śmierci w dzień moich urodzin :)
Twin pisze:Co do poważniejszych zmian i usprawnień, wskazana jest modlitwa w intencji zdrowia Tego
hiob pisze:Jak Vul wydobrzeje, na pewno to zrobi. Albo nauczy mnie, jak to zrobić. :lol:
Co tu dużo mówić - modlitwa czyni cuda. Czego dowodem, poza moim ostatnim ocaleniem jest to, że żyję i cieszę się życiem ze zdiagnozowaną w 2000 roku marskością wątroby :)

Odnośnie zmian
  1. price pisze:Zaczniemy od najważniejszego, czyli stylu forum. Ten zielony został zmieniony w związku z awarią forum, to dlaczego nie został przywrócony?
    Paradoks pisze:Styl forum można wybrać. To że w tej chwili nie działa to zwykła usterka.
    I tak i nie; co do usterki. Po prostu zmiany w szablonach forum jest tak dużo, ze nie zdążyłem zaktualizować stylu zielonego. Utrzymywanie więcej niż 2 stylów jest niezwykle uciążliwe. Ale uzupełnię zmiany również w stylu SubTrail, bo chyba o ten chodziło.
  2. price pisze:W związku z tą zmianą proponował bym zmienić też logo
    hiob pisze:Na razie nie widzę potrzeby na jego zmianę, tym bardziej, że żadna z kontrpropozycji mnie nie zachwyciła.
    "Roma locuta causa finita". Czyli, jak nikt nie wymyśli nic ZDECYDOWANIE lepszego to zostaje bez zmian.
  3. price pisze:PYTANIA DO HIOBA - z tego co zauważyłem, to na pytania odpowiadają też inni użytkownicy jak i oczywiście hiob, ale nie we wszystkich przypadkach. Tak że proponuje zmianę nazwy na "PYTANIA" albo "PYTANIA I PROBLEMY"
    hiob pisze:Każdy może pytać każdego na forum, np. w Hyde Parku, zakładając nowy temat. Ten wątek to konkretnie pytania do mnie, choć jasne jest, że jak nie są to jakieś osobiste pytania, a inni znają odpowiedź, mogą mnie wyręczyć.
    Czyli zostawiamy "as is".
  4. price pisze:FILMY HIOBA NA YOUTUBE - proponował bym tu umieścić link do konta hioba na YT
    hiob pisze:Jasne, taki link można by zrobić, mógłbym też uaktualnić ten dział. Prawdę mówiąc zastanawia mnie, czy nie dałoby się zamiast monitorka kamery live, której już nie będzie, wrzucić w to miejsce playera z mojego kanału na YT, który by odtwarzał na okrągło wszystkie moje filmiki. Taki podgląd na playlist.
    Monitorek z kamerką zostanie zastapiony ekranem z YT. Na razie dodałem ten link i w tytule i w opisie. Oceńcie czy to nie myli bo napis jest "dwuklikalny" ;) i podniosłem trochę wyzej (przeniosłem) temat z filmikami do kategorii: "W drodze. Tematy motoryzacyjne i nie tylko."
  5. price pisze:Zapraszam do interaktywnej mapy z pozycją mojej ciężarówki i kamerką - wiele osób w dalszym ciągu może pomyśleć, że działa kamera live
    Na liście do poprawy.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anteas

Post autor: Anteas » 31-01-13, 16:28

Vul pisze:Już się powoli "dysponuje" i rozkręca.
Ku chwale Ojczyzny!
Vul pisze:Czego dowodem, poza moim ostatnim ocaleniem jest to, że żyję i cieszę się życiem ze zdiagnozowaną w 2000 roku marskością wątroby
Pociesz się, że nie tylko Ty słabujesz na zdrowiu.
price pisze:Zapraszam do interaktywnej mapy z pozycją mojej ciężarówki i kamerką - wiele osób w dalszym ciągu może pomyśleć, że działa kamera live
Całkiem niedawno Hiob pisał na sb, że być może wróci transmisja. Nie podawał terminu, ale też pewnie nie pisał o dniu świętego Dygdy (to z dużej litery się pisze?). Może więc nie trzeba się jakoś strasznie śpieszyć z tą zmianą?

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 31-01-13, 19:24

Anteas pisze:Pociesz się, że nie tylko Ty słabujesz na zdrowiu.
Nie cieszy mnie to... masz moją modlitwę zapewnioną...
Anteas pisze:Może więc nie trzeba się jakoś strasznie śpieszyć z tą zmianą?
Aha... rozmawialiśmy niedawno przez telefon ale jak się domyślasz nie o forum :) zagadałem hioba na skype, to dowiem się z pierwszej ręki co i jak. Dzięki za zwrócenie uwagi, przesunę to na koniec kolejki :)
Ostatnio zmieniony 31-01-13, 19:25 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

brosaczony
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 06-08-13, 15:51
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: brosaczony » 07-08-13, 00:18

Odświeżę troche wątek. Próbowałem zarejestrować się na forum przy pomocy tableta. Udało mi się to dopiero za trzecim razem. Moje emocje jeszcze nie opadły. To nie jest forum, na którym rozgrywają się największe tajniki ludzkości, a rząd USA nie planuje tutaj III WŚ. W związku z tym proponuje zmniejszyć zabezpieczenia.
- Po pierwsze, skoro jest Captcha to po co dodatkowo zabezpieczenie tekstowe. Np. Pyt: Na jakim forum jesteś? (czy jakoś tak) i moja błędna odpowiedź: "katolik.us". To jak wygląda prawidłowa odpowiedź? "TruckerHiob?" "Na forum katolik.us?" "Bardzo proszę mnie przepuścić?" "Najbardziej chciałbym usłyszeć piosenkę dla dziecka..."?
- Dlaczego hasło musi mieć 8 znaków? Do konta w banku mam krótsze.
- Dlaczego jest wymagane podanie pola "skąd jesteś?" Przecież wystarczy tam wpisać Rzeczpospolita Nibylandzka.
- Dlaczego adres e-mail trzeba wpisywać w dwóch polach- przed i za małpą? Przez to nie mogę korzystać z autouzupełniania.

I jeszcze parę rzeczy się znajdzie, ale ogólnie chodzi mi o to, żeby to forum było dla ludzi.
Ostatnio zmieniony 07-08-13, 00:32 przez brosaczony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 07-08-13, 02:34

brosaczony, masz rację, tym bardziej, że nie mamy już tylu prób ataków, jak czasach kamery na żywo. Ale zdaje się Vul przygotowuje jakąś nową wersję forum, więc pewnie przyjrzy się także tym problemom.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 07-08-13, 22:22

Cześć

Dziękuję za uwagi.
brosaczony pisze:W związku z tym proponuje zmniejszyć zabezpieczenia.
Obecnie uprościłem pytania do minimum. Tylko jedno, niekrępujące i łatwe do odgadnięcia, pytanie :)
brosaczony pisze:- Po pierwsze, skoro jest Captcha to po co dodatkowo zabezpieczenie tekstowe.
Bo przez reCaptche przebijały się roboty spamujące. Swojego czasu były nasilone ataki (automatyczne i operatorskie) ataki na forum.
Np. Pyt: Na jakim forum jesteś? (czy jakoś tak) i moja błędna odpowiedź: "katolik.us".
Pytanie brzmiało: "Czy wiesz na jakim forum jesteś?" ;)
Dopuszczalne odpowiedzi to: "Tak", "Nie", "Może", "A bo ja wiem?" ;)
brosaczony pisze:- Dlaczego hasło musi mieć 8 znaków? Do konta w banku mam krótsze.
Taka długość hasła jest najczęstszą minimalną długością uznawaną za bezpieczną. Swojego czasu dochodziło do prób łamania haseł użytkowników, dlatego wprowadzone zostało takie zabezpieczenie z uwagi na trywialne hasła uczestników forum, którzy tracili swoje konta i nie mogli się zalogować.
Zmieniłem długość na min 6 znaków :)
brosaczony pisze:- Dlaczego jest wymagane podanie pola "skąd jesteś?" Przecież wystarczy tam wpisać Rzeczpospolita Nibylandzka.
Tak, można, ale wtedy nasi admini będą miały taką osobę "na oku". To też wynika z tego, że swoejgo czasu były wzmożone rejestracje na forum osób, które tylko i wyłącznie "robiły dym".
- Dlaczego adres e-mail trzeba wpisywać w dwóch polach- przed i za małpą? Przez to nie mogę korzystać z autouzupełniania.
Tak jest w szablonie forum. Nie będę teraz tego zmieniał gdyż... patrz niżej.
brosaczony pisze:I jeszcze parę rzeczy się znajdzie, ale ogólnie chodzi mi o to, żeby to forum było dla ludzi.
hiob pisze:Ale zdaje się Vul przygotowuje jakąś nową wersję forum, więc pewnie przyjrzy się także tym problemom.
Przygotowuję inną wersję forum, która będzie częścią portalu hioba. Będzie też łatwiejsza w obsłudze ze smartfonów i tabletów.
Całość będzie na Joomla! a forum Kunena ze zintegrowanym modułem Community Builder :)

Pozdrawiam. Z Panem Bogiem
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ