Plantacje drzew. Biopaliwa

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 05-05-13, 13:33

Zajrzyj np. pod haslo "petycja oregonska".
Nie ma jednoznacznej zgodnosci co do zrodel ( i rzeczywistego zaistnienia) ocieplenia klimatu ...
Opinie sa rozne i bardzo rozwarstwione - ostatnio ( choc jeszcze niesmialo ) zaczyna sie wspominac o oziebieniu ...

Co do kwestii popularnosci tezy o katastrofie klimatycznej z powodu ocieplenia - instytuty naukowe i komisje walcza o dotacje dla siebie w skali globu rzedu ok. 30 miliardow $ - a te sa przyznawane nie wedlug klucza naukowego, lecz ideologicznego ...
W tej chwili taka ideologia glosi ocieplenie i walke z CO2 - i tylko w sluzbie tej ideologii mozna liczyc na dotacje i granty na dzialalnosc ...
Coz - naukowcy tez ludzie ... i tez splacaja kredyty, na ktore potrzeba nieraz duzo pieniedzy :-?
Wpisz rowniez haslo: spory o globalne ocieplenie - zimna wojna klimatyczna
Ostatnio zmieniony 05-05-13, 13:40 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

gclury
Przyjaciel forum
Posty: 88
Rejestracja: 14-04-12, 22:36
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: gclury » 07-05-13, 12:18

No niestety często prawda przegrywa z pieniędzmi, nawet wśród naukowców.
Dziękuje bardzo za informacje i pozdrawiam.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: hiob » 08-05-13, 06:07

Ja osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich rewelacji na temat gazów cieplarnianych, które rzekomo powodują zmiany klimatyczne. To wszystko nie są nawet teorie, ale wręcz spekulacje, z którymi wielu naukowców się nie zgadza.

Faktem jest, że cale straszenie globalnym ociepleniem stało się potężnym biznesem - mówimy tu o miliardach dolarów. Od uniwersytetów po producentów samochodów tysiące ludzi czerpie potężne zyski dzięki założeniu, którego nikt nie udowodnił.

I nawet, gdy przyjmiemy za fakt, że klimat nam się ociepla, nikt nie wykazał ponad wszelką wątpliwość, że przyczyną tego jest działalność czlowieka. Nie jest też wcale udowodnione w żaden sposób, że ocieplenie to musi nam przynieść ujemne skutki.

Popatrzmy na przykład na problem topnienia wiecznych lodów. Od lat jesteśmy straszeni, że gdy lody stopnieją, miliony hektarów lądów znajdą się pod wodą. Czytałem tak katastroficzne wizje, że można je porównać chyba tylko do końca świata - zalane pół Europy i cala wschodnia część USA. Tymczasem wszystkie te teorie są wierutną bzdurą. Nie ma tyle lodu na świecie, zwłaszcza, że tylko lód na lądzie może podnieść poziom wody w oceanach. Zamarznięte oceany, gdy się całkiem roztopią, nie podniosą swego poziomu ani o milimetr.

Poza tym sam proces topnienia lodowców jest tak wolny, że miną wieki, może tysiąclecia, zanim się one roztopią, a w międzyczasie globalne ocieplenie zmieni się w globalne ochłodzenie i wszystkie spekulacje wezmą w łeb. Dlatego ja się wcale nie przejmuję tym, że jest globalne ocieplenie i, szczerze mówiąc, całkiem marznę tegorocznej wiosny, a tak mroźnej zimy w Krakowie, jak ubiegłoroczna, nie pamiętam w ogóle.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: skrzydlaty » 08-05-13, 08:57

Glob ziemski stygnie. Planeta Ziemia jako taka stygnie. Podobno gdy powstała była gorącą kulą. Teraz tylko wnętrze ziemi jest gorące i coraz bardziej stygnie. Powoli ale stygnie. To może lepiej, że następuje ocieplenie (jeśli rzeczywiście następuje)? Może to spowolni proces stygnięcia ziemi?
:-)

gclury
Przyjaciel forum
Posty: 88
Rejestracja: 14-04-12, 22:36
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: gclury » 08-05-13, 13:58

Koniec świata nie nastąpi przecież przed czasem, tylko wtedy kiedy to Bóg zaplanował czyli w najlepszej, najwłaściwszej możliwej chwili jaka może być. Dlatego chyba nie trzeba się jakoś panicznie przejmować zagładą ziemi i ludzkości wynikającą z niszczącej działalności człowieka, gazów cieplarnianych, ociepleniem czy tam ochłodzeniem.

Jeżeli chodzi o ocieplenie a nawet i ochłodzenie to cały czas mówi się o skali globalnej, a mi się wydaje, że rożnie wygląda w różnych rejonach globu, zmiana kierunku wiatru, jakieś zawirowania jeżeli chodzi prądy morskie itp., takie rzeczy pewnie się działy w przeciągu wieków i to nic strasznego. Raz tutaj chłodniej, raz tam cieplej, w jednym miejscu lodowiec się topi w drugim zamarza.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Andriej » 09-05-13, 22:01

Gazy z pewnoscia jakies zmiany powoduja ( przykladem sa ogromne ilosci gazow wyrzuconych przy wielkich wybuchach wulkanow (np. po Krakatau zmiany klimatyczne byly odczuwalne przez kilkanascie lat w skali globu) ... podaje sie, ze w przeciagu ok. czterech tysiecy lat dzialalnosc ludzi wyemitowala ilosc gazow porownywalnych do okolo dwoch takich wybuchow, jak Krakatau. Jednak sa w tym przypadku zaistniale zmiany odwracalne.
Wieksze szkody wyrzadza niszczenie zielonego plaszcza lasow - a tu produkcja biopaliw potrafi poczynic ogromne szkody i spowodowac trudno odwracalne zmiany ... a jesli odwracalne, to w skali czasowej dopiero kilklu tysiecy lat.
Dochodzi do tego brak wody ( arealy pod biopaliwa to wiecznie nienasycona gabka, ktora nie daje zwrotu pobranej wody, gdyz masa biopaliwowa ulega przemianie na pare nie tam, skad pobrala wode do wzrostu, zas sama para to roztwor kwasnych mgiel, chmur i deszczy zabojczych dla zycia roslinnego.

Anteas

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Anteas » 10-05-13, 20:30

hiob pisze:Ja osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich rewelacji na temat gazów cieplarnianych, które rzekomo powodują zmiany klimatyczne. To wszystko nie są nawet teorie, ale wręcz spekulacje, z którymi wielu naukowców się nie zgadza.
Jeśli było by globalne ocieplenie, to skąd do ciężkiego globalnego ocieplenia wzięła się zima, co pół roku trwała? IMHO to nawet nie są spekulacje tylko bujdy na kółkach!
hiob pisze:Faktem jest, że cale straszenie globalnym ociepleniem stało się potężnym biznesem - mówimy tu o miliardach dolarów. Od uniwersytetów po producentów samochodów tysiące ludzi czerpie potężne zyski dzięki założeniu, którego nikt nie udowodnił.
Szarlatani na wszystkim mogą zbić interes. Zastanawiam się nad przekwalifikowaniem, ale ja po prostu jestem zbyt kiepskim kłamcom na to, aby ludziom ciemnotę do głów wciskać.
Ostatnio zmieniony 10-05-13, 22:45 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Andriej » 13-05-13, 20:33

Nie do konca masz racje Anteasie - mnostwo praw fizyki do lokalnego oziebienia potrzebuje lokalnego ocieplenia ( np.lodowka dziala wedlug tego schematu).
Naduzyciem jest prawdopodobnie ze zjawisk lokalnych tworzenie modelu globalnego.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 13-05-13, 22:27

Ojej - ale sie kreci, jak nasz glob.
Niektore konie powiadaja, ze ziemia dlatego sie kreci, bo nie wie, czy juz jest ocieplenie klimatu ( to obraca sie odpowiednia strona do tego paskudnego sloneczka, coby nie ocieplalo), czy wlasnie akurat nastepuje oziebienie ( to wowczas obraca sie do tego kochanego slicznosci sloneczka, coby troszke podgrzewalo te paskudy co to oziebiaja).
No, ale zeby od razu wymyslec lodowke :idea:
konik

Anteas

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Anteas » 14-05-13, 17:37

Andriej pisze:Nie do konca masz racje Anteasie - mnostwo praw fizyki do lokalnego oziebienia potrzebuje lokalnego ocieplenia ( np.lodowka dziala wedlug tego schematu).
Ja wiem że dla lokalnego ochłodzenia trzeba lokalnego ocieplenia. Tylko nie wiem jak to jest że razem z globalnych ociepleniem występuje globalne ochłodzenie. I zdaje mi się że to z punku widzenia praw fizyki jest całkowitym bezprawiem :-)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 15-10-13, 14:21

Temat juz troche muzealny, ale warto go chyba troche odswiezyc.
Ostatnio obserwuje sie, ze obszar lodu w Arktyce przez ostanie trzy lata powiekszyl sie o ok.40%.
Coraz wieksze grono naykowcow opiniuje o ochlodzeniu, a nie ociepleniu klimatu.
Rowniez od lat obseruje sie ciekawe zjawisko, ktorego przyczyny sa nieznane nauce - strefa deszczow monsumowych pasa podzwrotnikowego stale i regularnie przesuwa sie na polnoc ( powyzei linii rownika) , z predkoscia ok.40km/rok. Jesli skala tego zjawiska nie ulegnie zmianie. wowczas w przeciagu nastepnych 50lat Sahara znajdzie sie w strefie deszczow i bedzie nawodniona na okres ok. 1500 lat, a strefa sucha przesunie sie w kierunku Europy i oprze az na Alpach. Takie zmiany klimatyczne byly juz ok.10 000 lat temu, kiedy to przez jakis 2500 lat obszar Sahary porastaly geste lasy, a dzisiejsz srodziemnomorze to byly obszary pustynne i polpustynne.
To tyle na razie nowinek :-D
konik

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Arturo » 15-10-13, 18:29

Pojawiają się w internecie informacje jakoby najbliższa zima i kilka kolejnych miały by być bardzo mroźne. Że niby Bałtyk ma zamarznąć i wszystkie rzeki. Niektórzy piszą że ma być tak zwana mała epoka lodowcowa. Ponoć rosyjscy naukowcy tak twierdzą.

Próbowałem poszukać w internecie informacji na ten temat, ale trafiłem na kilka mało wiarygodnych moim zdaniem stron. Dlatego linków nie podaję, żeby nie było że jakąś sensację chce przemycać na forum. Sami sobie poszukajcie i oceńcie wiarygodność tych informacji.

Ja uważam że jest to jak najbardziej możliwe, ale daleki jestem od wiary że tak na prawde będzie. Czy tak będzie to już za kilka miesięcy się okaże

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Szubert » 17-10-13, 16:42

Ja w to zbytnio nie wierzę, bo jak by miało tak być to by teraz temperatura była niższa a jest taka jak zawsze :D jesień :D Ale pożyjemy, poczekamy xd
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: hiob » 21-10-13, 14:18

Arturo pisze:Pojawiają się w internecie informacje jakoby najbliższa zima i kilka kolejnych miały by być bardzo mroźne. Że niby Bałtyk ma zamarznąć i wszystkie rzeki. Niektórzy piszą że ma być tak zwana mała epoka lodowcowa. Ponoć rosyjscy naukowcy tak twierdzą.

Próbowałem poszukać w internecie informacji na ten temat, ale trafiłem na kilka mało wiarygodnych moim zdaniem stron. Dlatego linków nie podaję, żeby nie było że jakąś sensację chce przemycać na forum. Sami sobie poszukajcie i oceńcie wiarygodność tych informacji.

Ja uważam że jest to jak najbardziej możliwe, ale daleki jestem od wiary że tak na prawde będzie. Czy tak będzie to już za kilka miesięcy się okaże

Pozdrawiam
Artur
Ja też czytałem, w aplikacji wp.pl w telefonie. Pożyjemy, zobaczymy. Tak czy inaczej i tak nie odczujemy jakiś bardzo widocznych zmian w czasie jednego naszego życia, a zimy były, są i będą na zmianę ciepłe i mroźne, suche i z opadami. Ja sam pamiętam takie, gdy śniegu nie było ani na lekarstwo i takie, gdy się chodziło wręcz w tunelach śniegowych. Pamiętam zimy, gdy można było w sweterku przechodzić cały czas i takie, jak choćby moja ostatnia zima w Krakowie, gdy było po minu 30. Pamiętasz, Arturo? :D Marzliśmy razem. ;)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anteas

Re: Plantacje drzew. Biopaliwa

Post autor: Anteas » 21-10-13, 18:45

hiob pisze:takie, jak choćby moja ostatnia zima w Krakowie, gdy było po minu 30. Pamiętasz, Arturo? :D Marzliśmy razem. ;)
Jeśli będzie to dla Was jakieś pocieszenie, to powiem że nie tylko Wy :lol: Choć wtedy nie było mi aż tak do śmiechu :saint:

ODPOWIEDZ