Do poczytania

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 07-04-13, 12:46

No, no Anteasie - jezeli juz tak, to czemu nie Polska graniczaca z Chinami :-D
konik

Anteas

Post autor: Anteas » 07-04-13, 13:47

Jak ostatnio patrzyłem na mapę świata, to Polska graniczyła z Chinami. I nie tylko z Chinami, ale też z Izraelem, Argentyną, Republiką Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Indiami i wieloma inszymi krajami, których wymieniał nie będę, bo by mi do wieczora zeszło. Oczywiście graniczy przez morze (i kilka oceanów).

Jeszcze chciałem wam zaprezentować kilka ciekawych rzeczy do poczytania;

Ten link opowiada o historii Kościoła, ale ze względu na poruszane w nim sprawy postanowiłem go ocenzurować, aby nie gorszyć nieletnich i ludzi słabej wiary. Oczywiście ja się nie zgorszyłem, bo nie o takich rzeczach wiem.

To Polacy najpier zdobyli Moskwę, a dopiero potem Rosjanie Warszawę. Ale gdyby polscy politycy byli mądrzy i przewidujący, to Rosjanie nigdy by Warszawy nie zdobyli. No ale czy ktoś widzał mądrego i przewidującego polskiego polityka?
Podobno widzieli. Na Wyspach Bergamuta.

Ten link chciałem wkleić, żeby żaden cymbał nie pomyślał że wojna jest wspaniała. Da żołnierzy to może i jest (jak przeżyją oczywiście), ale dla ludności cywilnej, to plaga gorsza niż wszystkie plagi egipskie razem wzięte. Ale ze względu na drastyczne sceny, mogące spowodować skrzywienie psychiczne, postanowiłem Wam tego oszczędzić.

I jeszcze jeden. Po jaki Złoty Tron ateista posyła swoje dziecko do szkoły katolickiej? Pewnie czytał artykół o którym pisałem w poprzednim akapicie i skrzywił sie psychicznie. Najprawdopodobniej dość poważnie. Ale nie ma problemu, w Kobierzynie są podobno wolne miejsca. Jedno zarezerwowano dla mnie. Podobno.
Ostatnio zmieniony 07-04-13, 13:50 przez Anteas, łącznie zmieniany 2 razy.

Anteas

Post autor: Anteas » 12-04-13, 19:58

Czy wiecie co to takiego małżeństwo? Pewnie nie, no bo i skąd byście mieli wiedzieć.
No to raz się dowiecie!
I niech Was Bóg ma w swojej opiece!
Zwłaszcza jeśli macie jakieś nienowoczesne i oparte na jakiś nietolerancyjnych katolickich przesądach wyobrażenie o małżeństwie jako związku dwóch osób płci przeciwnych.

Czasami ludzie umierają. Czasami ludzie umierają wbrew wysiłkom lekarzy. A czasami umierają w skutek wysiłków lekarzy. To właśnie się przydarzyło pewnemu obywatelowi. Pozostaje mi życzyć Wam, abyście nigdy nie umarli w skutek ich wysiłków.
Ostatnio zmieniony 12-04-13, 20:04 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 12-04-13, 20:37

Anteas pisze:Jak ostatnio patrzyłem na mapę świata, to Polska graniczyła z Chinami. I nie tylko z Chinami, ale też z Izraelem, Argentyną, Republiką Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Indiami i wieloma inszymi krajami, których wymieniał nie będę, bo by mi do wieczora zeszło. Oczywiście graniczy przez morze (i kilka oceanów).
Niestety nie! Tak by było gdyby wszystkie wody morskie były eksterytorialne a tak nie jest. Polska graniczy przez morze co najwyżej ze Szwecją i Danią.

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony 12-04-13, 20:38 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Anteas

Post autor: Anteas » 31-05-13, 15:04

Wyrażam oburzenie taką niechrześcijańską postawą Katolików, którzy nie szanują już żadnych świętości! Nawet ścieżki rowerowej jaśnie Pani poseł. Skandal!

Kościół powinien zrobić z tym porządek i ekskomunikować winnych tego haniebnego czynu!

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 31-05-13, 20:57

Tak wiec mamy "swieta" Pania Posel :?: Nie mam smialosci napisac "poslanka", gdyz brzmi niezbyt dyplomatycznie i traci meskim szowinizmem ... a w dodatku brzmi prawie jak lezanka ...
I na tym serdecznie konczac pozdrawiam :->
konik

Anteas

Post autor: Anteas » 09-06-13, 21:59

Sam nie bardzo wiem co o tym myśleć.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 10-06-13, 21:54

Drogi Anteasie - a o czym nie wiesz (sam :-D) co masz myslec?
konik

Anteas

Post autor: Anteas » 11-06-13, 15:58

O artykule, Koniku.
_______________

Zanim przeczytacie te cztery artykuły to weźcie sobie na uspokojenie. I pamiętajcie że na własną odpowiedzialność czytacie. Nie biorę odpowiedzialności za żadne nieszczęśliwe wypadki, z zejściami śmiertelnymi włącznie, spowodowane lekturą tych tekstów.

Zapomniałem dodać że nie wkleiłem tego bynajmniej po to, abyście to czytali, lecz abyście wiedzieli że diabeł nie śpi (cierpi na bezsenność?)

pierwszy
drugi
trzeci
czwarty

Niech Was Bóg ma w swojej opiece.
Ostatnio zmieniony 12-06-13, 15:42 przez Anteas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 11-06-13, 18:39

Anteas pisze:O artykule, Koniku.
_______________

Zanim przeczytacie te cztery artykuły to weźcie sobie na uspokojenie. I pamiętajcie że na własną odpowiedzialność czytacie. Nie biorę odpowiedzialności za żadne nieszczęśliwe wypadki, z zejściami śmiertelnymi włącznie, spowodowane lekturą tych tekstów.

pierwszy
drugi
trzeci
czwarty

Niech Was Bóg ma w swojej opiece.
Szczerze powiem, że nie czytałem tych artykułów. Kliknąłem tylko żeby się zorientować o co chodzi w linkach przesłanych przez Ciebie.

No i cóż mogę powiedzieć? Bulwersować się i dokładać jakieś kolejne złośliwe komentarze? Chyba nie tędy droga.

Róbmy swoje!
Bo ja uważam, że życie według przykazań Boga to życie w pełni. A te wymysły postępowych organizatorów życia, to ślepa uliczka. Ja nie chcę iść ślepą uliczką.

Gdzieś w internecie znalazłem takie motto pod którym się podpisuję.

"Jeśli zdecydowałeś się iść na szczyt, to nie narzekaj że jest pod górę".

A ja bym chciał dojść na ten szczyt.

Pozdrawiam
Arturo

Anteas

Post autor: Anteas » 12-06-13, 15:49

Arturo pisze:Szczerze powiem, że nie czytałem tych artykułów. Kliknąłem tylko żeby się zorientować o co chodzi w linkach przesłanych przez Ciebie.
Bardzo roztropnie czyniłeś.
Arturo pisze:No i cóż mogę powiedzieć?
Nie wiem, ale ja mógł bym powiedzieć że w dawnych dobrych czasach tak nie było, i westchnąć tęsknie za dawnymi dobrymi czasami.
Arturo pisze:te wymysły postępowych organizatorów życia,
Niech nas Ręka Boska broni przed reformatorami i ich pomysłami.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 12-06-13, 20:43

Ojej :-> drogi Anteasie. Chyba nie warto byc az tak jednostronnie przeciwko reformom, gdyz przypomina to gender z przeciwnej strony medalu ( czyli zwalczam wszystko, co nie po mojej mysli), ... no, a dzieki pewnym reformatorom doczekalismy sie reform, czyli powszechnie uzywanych gaci ( stad ich nazwa reformy) - czesc odziez skladna, zgrabna, ulatwiajaca zycie i powszechnie uzywana nawet przez antyreformistow :-D
To tyle o reformach - przegalopowuje do nastepnej kwestii ...
Jestem bardzo ciekawy, czy teraz katolicy beda wsadzani do wiezienia, gdy beda sie modlic do Matki Bozej?
Komunistom chcialo sie nazwe Czestochowy zmienic na Stalinogrod, ale ktos przytomnie zauwazyl, ze nikt nie bedzie pielgrzymowal do Matki Bozej stalimnogrodzkiej, tylko jak to drzewiej bywalo - czestochowskiej.
Stad ten zaszczytny zaszczyt przypadl na pewien czas Katowicom.
Czy ktos jeszcze wogole o tych idiotyzmach pamieta?
Nowy idiotyzm juz sie narodzil, a wiec konsekwentnie czeka go smiertelne zejscie z tego swiata (zgodnie z odwieczna regula: od narodzin do smierci).
Bez paniki - znakomicie sie do tego ustosunkowal Arturo.
konik

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 13-06-13, 18:39

Tylko że tak sobie myślę teraz, że do pewnego momentu można ignorować te ich wymysły. Jednak gdy ci organizatorzy nowego życia społecznego, zaczną włazić z buciorami w nasze życie, to przyjdzie taki moment że kiedyś trzeba będzie powiedzieć NIE!

Problem w tym, żeby zrobić to mądrze i skutecznie i w odpowiednim momencie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: brunatny » 14-06-13, 19:27

Według mnie już trzeba mówić stanowczo NIE !!!
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 14-06-13, 19:30

Przylaczam sie do "nie".

ODPOWIEDZ