Fiat 126P w USA - projekt hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 20-06-13, 18:45

Mibars pisze:Zastanawia mnie ten emblemat "126 made by FSM" i "Fiat" z przodu zamiast "Polski Fiat" - Czy to jest wersja eksportowa?
Fachowcy poinformowali, że eksportowe wersje miały inne numery VIN. Ja mam autko krajowe, ale emblematy z wersji eksportowej: http://rezerwa126p.pl/forum/viewtopic.php?t=9942
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 21-06-13, 01:35

Na którymś z filmów mówiłeś, że będą problemy z rejestracją tego pojazdu. Jak to wygląda? Dlaczego teraz możesz jeździć na krakowskich tablicach?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-06-13, 07:54

price pisze:Na którymś z filmów mówiłeś, że będą problemy z rejestracją tego pojazdu. Jak to wygląda?
Do rejestracji samochodu jest wymagane kilka dokumentów plus życzliwość urzędnika. Na przykład jest wymagany jakiś dowód własności, ale ja mam tylko kopię, bo dowód rejestracyjny ktoś gdzieś zapodział w transporcie. Urzędnik może uznać kopię za wystarczającą, albo może żądać oryginału. Na razie muszę wszystkie wymagane dokumenty przetłumaczyć, auto też musi zobaczyć inspektor, by sprawdzić numer seryjny i być może jakieś inne rzeczy. To będzie w następną środę.
Dlaczego teraz możesz jeździć na krakowskich tablicach?
Bo samochód jest traktowany jako pojazd turysty będącego z wizytą w USA. Jest to podobna sytuacja, jakbym przywiózł swoje auto z USA do Polski - wtedy też mógłbym nim jeździć z amerykańską rejestracją.

Poza tym zrobiłem mu tu przegląd i wykupiłem ubezpieczenie OC, więc do roku mogę go użytkować bez zmiany rejestracji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 21-06-13, 23:43

hiob pisze:(...)
Poza tym zrobiłem mu tu przegląd i wykupiłem ubezpieczenie OC, więc do roku mogę go użytkować bez zmiany rejestracji.
Po tym czasie, nawet gdybyś znów wykupił mu ubezpieczenie jest konieczność zarejestrowania go w Stanach?

Musisz zrobić sobie podobne zdjęcia, fajne było by porównanie :D :D

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-06-13, 09:19

price pisze: Po tym czasie, nawet gdybyś znów wykupił mu ubezpieczenie jest konieczność zarejestrowania go w Stanach?
Tak, przynajmniej takie informacje udało mi się znaleźć w Necie. To i tak długo, bo prawo jazdy trzeba zmienić po 6 miesiącach.
Musisz zrobić sobie podobne zdjęcia, fajne było by porównanie :D :D

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Dobry pomysł, trzeba będzie spróbować.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

DragonsLord
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 03-09-11, 22:57
Lokalizacja: Polska, Mrągowo

Post autor: DragonsLord » 22-06-13, 23:29

Witaj Hiobie
Mam trzy pytania do Ciebie związanych z Maluchem.

1.) Czy jak będzie trzeba naprawiać Małego (odpukać w nie malowane) masz już jakiś warsztat na oku czy będziesz próbował sam się z ewentualnym problemem uporać? A może oddać do GMP ;-) mieli by dość duże wyzwanie takiego cuda jeszcze nie mieli na warsztacie.

2.) Nie obawiasz się że Wiktoria zapragnie upomnieć się swoją własność szczególnie po stwierdzeniu : "Z takim autem tata znajdzie nową żonę bez problemu, to prawdziwy chick magnet". ;-D W jej przypadku to będzie magnes na mężczyzn ;-)

3.) Na pierwszym filmie z Maluchem w USA Twoją pasażerką jak sądzę jest właśnie Wiktoria?

Pozdrawiam Serdecznie
Paweł "dragonsLord"

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 23-06-13, 07:58

DragonsLord pisze:Witaj Hiobie
Mam trzy pytania do Ciebie związanych z Maluchem.

1.) Czy jak będzie trzeba naprawiać Małego (odpukać w nie malowane) masz już jakiś warsztat na oku czy będziesz próbował sam się z ewentualnym problemem uporać? A może oddać do GMP ;-) mieli by dość duże wyzwanie takiego cuda jeszcze nie mieli na warsztacie.
Myślę, że sam podwinę rękawy i naprawię u siebie w garażu. To naprawdę proste autko, a do tego na takich stronkach jak http://rezerwa126p.pl/ są miliony informacji, instrukcji i życzliwych fachowców z darmowymi poradami.
2.) Nie obawiasz się że Wiktoria zapragnie upomnieć się swoją własność szczególnie po stwierdzeniu : "Z takim autem tata znajdzie nową żonę bez problemu, to prawdziwy chick magnet". ;-D W jej przypadku to będzie magnes na mężczyzn ;-)
Victoria już się upomina o lekcje jazdy - dzieci nie uczyły się jeszcze jeździć z manualną skrzynią. Myślę jednak, że jak spróbuje jak taki cymes smakuje, to jej szybko przejdzie. :lol:
3.) Na pierwszym filmie z Maluchem w USA Twoją pasażerką jak sądzę jest właśnie Wiktoria?
Tak, pasażerką i operatorką kamery.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Błażej
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 12-11-12, 23:37
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna

Post autor: Błażej » 23-06-13, 14:30

Poważnie mówisz, że Kuba i Wiktoria nie umieją jeździć na manualnej skrzyni ?
A ten pontiac to też był automat ? taurus też ?

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Poet of de Fall » 23-06-13, 18:01

Błażej pisze:Poważnie mówisz, że Kuba i Wiktoria nie umieją jeździć na manualnej skrzyni ?
A ten pontiac to też był automat ? taurus też ?
Ponad 90% samochodów w USA ma automaty, więc nic dziwnego, że ludzie nie widzą potrzeby nauki obsługi manuala. Po co utrudniać sobie życie?

W tym linku podany jest udział manuali na runku amerykańskim w ciągu ostatnich 10 lat http://content.usatoday.com/communities ... cca1ZwXdQQ
Ostatnio zmieniony 23-06-13, 18:09 przez Poet of de Fall, łącznie zmieniany 1 raz.

DAWID 91
Przyjaciel forum
Posty: 55
Rejestracja: 16-04-12, 12:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: DAWID 91 » 24-06-13, 11:34

Fajny maluszek ;-) najlepsze było to jak ten kierowca co go przywiózł na lawecie nie mógł go odpalić za pierwszym razem :mrgreen: uroki fiata 126p i inna technologia nie to co samochody w USA, hiobie a nakręcisz jeszcze jakieś filmiki z udziałem maluszka ??

Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

Post autor: Badi » 24-06-13, 17:10


Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 24-06-13, 18:25

DAWID 91, na pewno będą jeszcze jakieś filmiki. Jest to dobra reklama mojego kanału na YT i naszego forum, a przy okazji można tam przemycić parę wartościowszych filmów. Choć z oglądalnością nie ma porównania, te "religijne" nie mają szans w porównaniu z tymi o maluszku.

Badi, sporo innych portali zamieściło filmy o maluszku. Wiem to choćby ze statystyk oglądalności. Na dzisiaj, po czterech dniach od publikacji, część pierwszą filmów o maluszku zobaczyło 75 tys osób, drugą 13 tys, trzecią 63 i czwartą 8 tys widzów. A np. filmy "Ciekawostki" mają po 3-5 tys widzów po kilku tygodniach na moim kanale.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: Mibars » 25-06-13, 08:39

hiob, Tyle, że ten filmik został skopiowany i ponownie wgrany na "wrzutę", więc do statystyk na YT się nie wlicza.

Awatar użytkownika
dutra
Przyjaciel forum
Posty: 32
Rejestracja: 25-06-13, 13:00
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: dutra » 25-06-13, 13:47

A może coś takiego:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25-06-13, 17:31 przez dutra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 25-06-13, 16:59

Mibars pisze:hiob, Tyle, że ten filmik został skopiowany i ponownie wgrany na "wrzutę", więc do statystyk na YT się nie wlicza.
Na wrzutę? Masz jakieś namiary? Nic nie wiem o tym, by był na wrzucie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ