Fiat 126p

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Cajene
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 17-11-13, 15:20
Lokalizacja: Z Polski

Fiat 126p

Post autor: Cajene » 17-11-13, 16:35

Witam,

Bardzo przyjemnie ogląda się Pana filmy z Fiatem 126p, sam mam podobnego, te patenty garaż, obliczanie spalania itp ciekawa sprawa.
Będzie Pan jeszcze dodawał takie filmy?
Mam jeszcze pytanie co do odcinka kiedy to Pan tankował benzynę "No etanol" 100% gasoline
przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem bo mam wrażenie, że Pan gazem go tankował czy jak ? ; )

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17-11-13, 16:37 przez Cajene, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 18-11-13, 17:20

Z tego co wiem to słowo "gasoline" oznacza właśnie w USA benzynę. Mimo iż w słowie tym występuje "gas" co przyznaję, może być mylące.
A to że jest to "no ethanol" oznacza, że jest to benzyna bez dodatków etanolu.
Dodawanie etanolu do benzyny to taki pomysł na tak zwane "biopaliwa". Etanol to po naszemu nic innego jak spirytus. A dlatego nazywa się to "bio" bo robiony przez fermentację i destylację z produktów roślinnych.

Pozdrawiam
Artur

Cajene
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 17-11-13, 15:20
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Cajene » 19-11-13, 20:14

Dzięki, teraz już wiem. u nas w Polsce jest jedyna stacja z benzyną z etanolem w warszawie postawili ją na próbę czy się przyjmie, ja co prawda jestem z wrocławia i nie miałem okazji jej próbować.

Jeszcze mam pytanie do do Pana co kręci filmiki z maluszkiem na you tubie, kiedy następny filmik? ; )

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fiat 126p

Post autor: hiob » 21-11-13, 15:07

Cajene pisze:Witam,

Bardzo przyjemnie ogląda się Pana filmy z Fiatem 126p, sam mam podobnego, te patenty garaż, obliczanie spalania itp ciekawa sprawa.
Będzie Pan jeszcze dodawał takie filmy?
Na pewno, ale muszę nakręcić coś ciekawego. Nie ma sensu w kółko pokazywać ciągle to samo.
Mam jeszcze pytanie co do odcinka kiedy to Pan tankował benzynę "No etanol" 100% gasoline
przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem bo mam wrażenie, że Pan gazem go tankował czy jak ? ; )

Pozdrawiam
Tak, jak napisał wcześniej Arturo, gasoline po angielsku to po prostu benzyna. Nawet powiem więcej,w potocznym języku skraca się to słowo i na benzynę mówi się "gas", a stacja benzynowa to "gas station". Wpisz tę nazwę w google i kliknij na "grafikę" - zobaczysz sam. Mimo, że zwykle nie sprzedaje się tam żadnego gazu, każda stacja benzynowa w USA to gas station.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 22-11-13, 09:15

Odnośnie gazoliny warto zajrzeć do cioci Wiki. :-)
Trochę wyjaśnia różne znaczenia tego słowa.

W Polsce gazolina ma nieco inne znaczenie niż w USA. To także produkt przeróbki ropy ale lżejszy od benzyny. Ciągle jest produkowana i ciągle tak się nazywa. :-)
Taka ciekawostka:
Kiedy pracowałem jeszcze w rafinerii to starsi pracownicy opowiadali mi, że kiedyś gazolina była dostępna do kupienia w rafinerii dla indywidualnych odbiorców i to taniej niż benzyna. Więc niektórzy jeździli na gazolinie zamiast na benzynie i dało się ... dopóki nie wypalili zaworów w silnikach swoich pojazdów.
:-)
Na szczęście hiob może w USA spokojnie jeździć na ich gazolinie, bo to inny produkt (to po prostu nasza benzyna) niż ten, o którym napisałem wyżej, choć nazywa się prawie tak samo.
Ostatnio zmieniony 22-11-13, 09:28 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 3 razy.

Katolik
Przyjaciel forum
Posty: 12
Rejestracja: 20-02-09, 12:46
Lokalizacja: Warszowice POLSKA

Post autor: Katolik » 24-01-14, 12:46

silniczek z PF126p chyba jako jeden na calym swiecie ma pompe oleju umieszczona poza miska olejowa, na bloku silnika... :-D

ODPOWIEDZ