TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
MrRogalik
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 11-03-12, 21:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Minęły dwa miesiące

Post autor: MrRogalik » 21-03-13, 15:18

hiob pisze:
A jak to się przekłada na zarobki? Jak nietrudno obliczyć, średnio zarobiłem nieco ponad tysiąc dolarów tygodniowo. Nie są to więc jakieś oszałamiające sumy, podobnie zarabiałem rozwożąc towar do sklepów Dollar Tree, ale...
Tysiąc dolarów tygodniowo to nie są jakieś wielkie sumy? W Polsce 1600zł miesięcznie to jest stawka ,którą bierze się z pocałowaniem ręki :O

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Minęły dwa miesiące

Post autor: hiob » 21-03-13, 15:59

MrRogalik pisze:
Tysiąc dolarów tygodniowo to nie są jakieś wielkie sumy? W Polsce 1600zł miesięcznie to jest stawka ,którą bierze się z pocałowaniem ręki :O
Ale tu nie chodzi o porównywanie się do Polski. Przecież w wielu krajach ludzie zarabiają nie więcej, niż sto dolarów miesięcznie.

Tysiąc dolarów na tydzień w USA dla kierowcy to nie jest mało, wielu kierowców zarabia mniej, po 700, ale są i tacy, co zarabiają 1500. A tak w ogóle to w USA kierowcy zarabiają średnio powyżej średniej krajowej, w Polsce - poniżej, więc dodatkowo ta różnica zarobków między Polską a USA się powiększa.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lawnowerman
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 18-03-12, 11:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Lawnowerman » 08-04-13, 15:54

Hiobie, na YT pokazujesz filmy z pracy. Pisałeś kiedyś, że pracodawca nie pozwala na używanie RTV w trucku - czy się mylę?
pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 08-04-13, 18:30

Lawnowerman pisze:Pisałeś kiedyś, że pracodawca nie pozwala na używanie RTV w trucku - czy się mylę?
Mylisz się. Pracodawca nie pozwala na korzystanie z telefonu w czasie jazdy, nawet, gdy się ma słuchawkę, czy urządzenie głośnomówiące. Wolno jednak używać CB radia, czy też słuchać zwykłego radia.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Mariusz1973
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 31-03-13, 14:16
Lokalizacja: Rydzyna. Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Mariusz1973 » 09-04-13, 01:12

Witam zawód kierowcy jest tak piękny i urozmaicony że normalnemu człowiekowi trudno to sobie wyobrazić. Nawet stojąc w supermarkecie z koszykiem zakupów nie myśli o tym że ktoś ten towar musiał przywieść, w nocy gdy miasto spało a za oknem szalała śnieżyca te człowiek walczył z czasem i warunkami matki przyrody,ale to tylko moja obserwacja

Awatar użytkownika
myszaty
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 01-05-12, 21:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: myszaty » 19-05-13, 15:00

Bardzo ciekawa wystawa "historia przemysłu samochodowego w USA".
Uwielbiam auta starszej daty; mają duszę w sobie :)

Pavel86
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 10-06-11, 18:39
Lokalizacja: centrum PL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Pavel86 » 10-06-13, 04:20

Hiobie chciałbyś kiedyś przejechać się w takim duecie? ;)
Obrazek
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Szubert » 10-06-13, 17:44

W takim duecie to zgranie to podstawa :D jeden w jedną, drugi w druga stronę i BIG WyWROTKA na asfalcie ; p
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: skrzydlaty » 11-06-13, 22:41

To niemożliwe. Może to fotomontaż?

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Arturo » 15-06-13, 19:06

Szubert pisze:W takim duecie to zgranie to podstawa :D jeden w jedną, drugi w druga stronę i BIG WyWROTKA na asfalcie ; p
Kierowcy tych trucków są zapewne odpowiednio przeszkoleni, żeby podczas transportu nie zrobić takich "myków" że się rozjadą :-). Jest to do zrobienia. Już zapewne ta firma co zleciła taki transport o to zadbała. Tak to widzę.
Do Skrzydlatego. Niekoniecznie to musi być fotomontaż. Takie wielkie maszyny istnieją (ja na oczy nie widziałem, ale jestem w stanie uwierzyć że są) i jakoś trzeba je przewozić.

Artur
Ostatnio zmieniony 15-06-13, 19:09 przez Arturo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: brunatny » 15-06-13, 23:08

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Twin » 16-06-13, 00:11

Arturo pisze:Do Skrzydlatego. Niekoniecznie to musi być fotomontaż.
Kiedy patrzę na tę fotografię to zastanawiam się ile może ważyć ta ciężarówka. Oglądałem jakiś czas temu w TV film o dużych ciężarówkach gdzie wspominano, że puste ważą ponad 200 ton. Ta ze zdjęcia nie ma zamontowanej skrzyni ale podejrzewam, że skrzynia choć ciężka to nie stanowi połowy wagi pojazdu. Przyjmijmy jednak, że skrzynia waży 70 ton (około 1/3 wagi pojazdu), czyli zostało by ponad 130 ton na te dwie ciężarówki transportujące pojazd. Pytanie czy można przewozić ładunki o takiej masie (wychodzi ponad 75 ton na jedną ciężarówkę). Tak czy inaczej ciężar jest olbrzymi. W oglądanym przeze mnie filmie wspomniano, że tę mega ciężarówkę o której film mówił montuje się na miejscu przeznaczenia ze względu na brak możliwości jej transportu w całości.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Anteas » 16-06-13, 12:57

Twin pisze:[Oglądałem jakiś czas temu w TV film o dużych ciężarówkach gdzie wspominano, że puste ważą ponad 200 ton.
Alistair MacLean wspomina o takich przerośniętych ciężarówkach w książce pt. "Athabaska"

Awatar użytkownika
myszaty
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 01-05-12, 21:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: myszaty » 20-12-13, 17:38

Hiobie, kiedy będzie jakaś aktualizacja fotografii w tym temacie :?:

grzesław
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 03-12-11, 01:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: grzesław » 30-12-13, 11:10

Dołączam sie do pytania Andrzeja :)

ODPOWIEDZ