Chyba odnajduje droge.

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 27-04-14, 12:27

Marku, tu tez prosze, nie zasmiecajmy. Utworz watek i powstrzymaj sie od takich atakow, bo wyrwane wersy wlozywszy w calosc wypowiedzi zmieniaj takowa wymowe ( co nie zmienia krytycznego stanowiska).
Biskupi sedewakantystyczni nie sa zwiazani z FSSPX - rownie dobrze mozna cytowac anglikanskich czy mariawiackich itp.
Serdecznie pozdrawiam.
Ps: napisalem, jak sie rzeczy maja, bo tak sie maja.
Ps 2: KAI rowniez jest agencja niezbyt obiektywna i wszystko mozna w jakims tam sosie podlac.
KAI kojarzy mi sie z Rzeczypospolita Polska, w ktorej wszyscy to rodzina np: Tuska. Jak wiemy istniej rowniez Polacy z rodziny np: Kaczynskiego - rownie polscy i rownie dobrzy.
Takie samo podobienstwo mozna wpisac wobec biskupow - sa optujacy w ta, albo w tamta strone.
I tak mozna bez konca - zycze milej i spokojnej niedzieli.
Wiecej wpisow w swiadectwach nie wrzuce, bo to nie to miejsce.
konik

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 27-04-14, 14:32

konik pisze:Marku, tu tez prosze, nie zasmiecajmy. Utworz watek i powstrzymaj sie od takich atakow, bo wyrwane wersy wlozywszy w calosc wypowiedzi zmieniaj takowa wymowe ( co nie zmienia krytycznego stanowiska).
Gwoli ścisłości, chciałbym zaprotestować. Po pierwsze Marek nigdzie nikogo nie atakuje, jedynie cytuje wypowiedzi atakujące papieża. Nie są one wyrwane z kontekstu więc muszę z przykrością powiedzieć, że sugerowanie jakoby tak było jest co najmniej nieuczciwe. Po drugie, mówienie prawdy nie jest śmieceniem, mamy obowiązek mówić prawdę nawet jeśli dla kogoś jest niewygodna. Nie możesz się wymawiać, że tutaj jest miejsce na świadectwo i nie można zwracać uwagi na obiektywne fakty i prawdę z nimi związaną. Jeśli nie chcesz się narazić na takie poprawianie to po prostu nie rozpoczynaj kontrowersyjnego tematu albo przyjmij konstruktywną krytykę z nim związaną. Krytykę TEMATU a nie krytykę CIEBIE. Marek odnosi się do tematu i cytuje wypowiedzi osób, które miały coś w tej kwestii do powiedzenia i zachęca Cię do przemyślenia sprawy a nie atakuje Cię jak to sugerujesz. Troszkę koniku to Twoje mówienie o ataku wygląda jak historia z tymi kowbojami co to najpierw strzelają a potem pytają kto idzie. Tymczasem to swój idzie i nikogo (ani Ciebie ani Andrieja nie atakuje). Odnieś się merytorycznie i konkretnie do cytatów a nie nazywaj atakiem tego co nim nie jest.
konik pisze:Biskupi sedewakantystyczni nie sa zwiazani z FSSPX - rownie dobrze mozna cytowac anglikanskich czy mariawiackich itp
Biskup Régis de Cacqueray nie jest sedewakantystą czy mariawitą ale lefebrystą więc cytat jak najbardziej uzasadniony i dotykający istoty tematu.
http://www.fronda.pl/a/regis-de-cacquer ... 31848.html
konik pisze:Ps: napisalem, jak sie rzeczy maja, bo tak sie maja.
Szkoda, że wygląda to tak jakbyś Markowi odmawiał takiego samego prawa.
konik pisze:Ps 2: KAI rowniez jest agencja niezbyt obiektywna i wszystko mozna w jakims tam sosie podlac.

To może nie podlewajmy niczego sosem, przyjmijmy FAKTY takimi jakimi są a jakimi są po prostu widać.
konik pisze:Wiecej wpisow w swiadectwach nie wrzuce, bo to nie to miejsce.
Ok, jeśli nie będzie więcej wpisów sugerujących nieistniejące ataki i odwracających kota ogonem to i ja obiecuję się powstrzymać od odpowiedzi.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 27-04-14, 20:47

Witajcie - mam male zezwolenie i dlatego pisze:
Bractwo FSSPX mialo czterech biskupow - Fellay, Gallareta, de Malleraix ( chyba bez bledu napisalem) i Williamson, ktory zostal usuniety z Bractwa. Teraz jest ich trzech i zadnych innych nie bylo.
Ja ze swej strony za wszystkie niescislosci i niedogodnosci i niegrzecznosci bardzo przepraszam. :oops:
Druga czesc odpowiedzi pasujaca do tego, co tu umiescilem, zamiescilem w moim swiadectwie ( to mtak z lenistwa, jak slusznie Anteas zauwazyl, bo nie chce mi sie drugi raz walic kopytem w klawikord) :->
Ostatnio zmieniony 27-04-14, 20:57 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 27-04-14, 21:30

konik pisze:Bractwo FSSPX mialo czterech biskupow - Fellay, Gallareta, de Malleraix ( chyba bez bledu napisalem) i Williamson, ktory zostal usuniety z Bractwa. Teraz jest ich trzech i zadnych innych nie bylo.
Tak masz rację, miałem na myśli "przełożonego" tak jak w cytowanym artykule z Frondy a napisałem biskup. Mój błąd, choć nie zmienia on w żaden sposób faktu, że jest to ktoś z bractwa, kto nie jest szeregowym członkiem i głosząc takie rzeczy wystawia temuż bractwu świadectwo.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 28-04-14, 01:10

Tak czy owak stanowisko Bractwa (oficjalne! broszura 40 stron) jest jasne, a forma jego wyrażenia wyjątkowo agresywna.
Ostatnio zmieniony 28-04-14, 18:01 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 28-04-14, 17:50

Na prośbę konika złożoną w imieniu Andrieja na razie zamykam temat.
Konik prosił aby przenieść wypowiedzi będące dyskusją do innego tematu ale takich wypowiedzi jest tutaj zdecydowana większość więc w zasadzie trzeba by przenieść cały temat. Po konsultacji z autorem wątku postaram się jakoś te posty uporządkować.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 28-07-14, 20:29

Powrot z Ukrainy oznajmiam w stanie zywym :-D .
Tak czytajac rozne rosgowory widac, jak to kazdu z nas widzi sie to, co sie chce widziec. Nu, tacy my ludiej sa. Tolko Bog Gospodin widzi tak, jak sien widzi wprawilno.
Tyle polityki i wiecej pisac nie hoczu, bo sie pozabijac mozno.
Napisal ja, co chotil w tradycyjny katolicki kosciol. I tak to ja tez hoczu teraz.
A papiez to pierwszy i najwazjniejszy w kosciele i przed Bogiem. I tak ja z nim hoczu.
W tem to wsio.
Pozdrawliaju.

Anteas

Post autor: Anteas » 28-07-14, 21:05

Cieszę się wielce iż wróciłeś i wróciłeś w jednym kawałku. Zaś co do polityki to myślę że Diabeł tam zamieszał ogonem, zresztą on non stop w tym czy owym miesza ogonem.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 30-07-14, 09:15

No, witaj Andriej. Szto w rodinu? :->
konik

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Andriej w imieniu konika

Post autor: Andriej » 09-12-14, 10:09

Na poczatek kazdy tekst mam przez konika tepier tlumaczony. My sie widieli kilka dniej skoro. I my sie takoj ugadali, co ja mu temat z forum napisze, a on mi napisze swoje wypowiedzi ( w Handy). Konik teraz ma swoj laptop zepsuty, dlategodopoki on nie bedzie z nowom laptopem, to ja mu pomogu. Ja po operacji, konik powiedzal, ze jestem cien, nie bardzo to rozumiem, ale taki idiom to chyba ze nienajlepiej i nienajgorzej.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ