Wizyta Hioba w Krakowie 2014. Koszulka forumowa.

Wszelkie wiadomości i tematy związane z wizytą w Polsce w 2015 roku.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Koszulka

Post autor: hiob » 24-04-14, 21:36

MRC pisze:
Hiobie sprawę czegoś takiego "załatwia" ramka lub sama listwa pod ramkę tablicy rejestracyjnej. Od naklejek uszkadza się dzisiejszy lakier, a na szybie nie da się wszystkiego przykleić.
Oj tam, oj tam. To taki sam mit, jak to, że genetycznie poprawiana żywność szkodzi. Na szczęście my tu, w USA, nie wierzymy w takie bujdy i ciągle przyklejamy na samochody nasze kochane "bumper stickers".

Nawiasem mówiąc widziałem parę dni temu, na jakimś pickupie należącym, przypuszczam, do żyjącego w stanie wolnym faceta, bumper sticker o treści: "IF I WANTED A BITCH...I WOULD HAVE BOUGHT A DOG!!!". :mrgreen: ( :oops: Wiem, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać). Ja sam zamówiłem sobie jeden, do nalepienia na Maluszka, ale, rzecz jasna, o innej treści. Na moim będzie taki tekst: "Don't honk, I'm pedaling as fast as I can!" czyli "Nie trąb. Pedałuję tak szybko jak potrafię".

Zamówiłem też nalepki o wymiarze ok. 215 x 35 mm z napisem "www.katolik.us". Czarny napis na białym tle - i na pewno zmieści się na każdej szybie samochodu (jeśli ktoś się będzie martwił o lakier na swoim zderzaku). Nalepki gratis, gdy tylko ktoś obieca, że je przylepi, a nie wywali do śmieci.
Anteas pisze: Jednocześnie nadmienić chciałem, że nadal nie jestem pewny swojej obecności na spotkaniu z Hiobem i z Wami.
Jak to? :shock: Przecież ja specjalnie po to jadę do Polski, żeby Ci natrzeć uszu. Twin z Arturo będą Cię trzymać, a ja będę nacierał. :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszulka

Post autor: Arturo » 25-04-14, 15:09

hiob pisze: Jak to? :shock: Przecież ja specjalnie po to jadę do Polski, żeby Ci natrzeć uszu. Twin z Arturo będą Cię trzymać, a ja będę nacierał. :lol:
Potwierdzam! Deklaruję się jako trzymacz!
:-)
A na poważnie, to oczywiście że koszulkę mogę Ci odebrać. Ale zrób wszystko tak Anteasie żebyś dał radę przyjść!

Pozdrawiam

Anteas

Re: Koszulka

Post autor: Anteas » 26-04-14, 12:27

hiob pisze:
Anteas pisze: Jednocześnie nadmienić chciałem, że nadal nie jestem pewny swojej obecności na spotkaniu z Hiobem i z Wami.
Jak to? :shock: Przecież ja specjalnie po to jadę do Polski, żeby Ci natrzeć uszu. Twin z Arturo będą Cię trzymać, a ja będę nacierał. :lol:
No i właśnie dla tego nie jestem pewny swojej obecności :mrgreen:
Arturo pisze:A na poważnie, to oczywiście że koszulkę mogę Ci odebrać. Ale zrób wszystko tak Anteasie żebyś dał radę przyjść!
Dziękuję z twoją propozycję, Arturo. Zaś co do drugiej sprawy, to nie wszystko zależy ode mnie. Jako że regulamin zabrania biadolenia, pozwolę sobie tylko na ciężkie westchnienie :-P

mati97Trucker
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 07-10-11, 20:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: mati97Trucker » 03-05-14, 09:33

Witaj Hiob bd na 100% a koszulkę to bym prosił M
:-)

agasto
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 16-04-14, 18:35
Lokalizacja: Poland

Post autor: agasto » 04-05-14, 12:12

Witam poproszę więc o rozmiar L lub kolor niebieski jeśli to możliwe

Kulavy
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 18-02-14, 16:22
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kulavy » 04-05-14, 16:51

Witam wszystkich poprosze rozmiar L, kolor obojętny. Deklaruje się na spotkanie z Hiobem i na rajd rodzinny z Hiobem i Artusiem :) Pozdrawiam :)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 04-05-14, 21:14

Wybraliśmy się dziś na "wizję lokalną" do miejsca spodziewanego spotkania w czerwcu w Zabierzowie. Cały obiekt wygląda dość zachęcająco, przynajmniej jak na mój gust. No i jak na spotkanie z bądź co bądź amerykańskim truckerem to miejsce świetnie pasuje :-). Niestety było dziś dość pusto więc i nie było z kim rozmawiać o ewentualnej rezerwacji. Panią Manager lokalu gdzieś wywiało, nikt nie wiedział gdzie, więc dostałem tylko do niej namiar (który już i tak miałem ze strony internetowej). Niestety dziś była nieuchwytna więc spróbuję jutro.
Okolica całkiem przyjemna choć problemem mogliby być Indianie, którzy najwyraźniej postanowili się tutaj osiedlić :-P :
Obrazek Obrazek
Na szczęście wygląda na to, że szeryf czuwa i woda ognista jest ściśle reglamentowana, tak więc kłopotów być nie powinno :-)
Obrazek

Miejsca jak na zwykły dzień jest sporo, wnętrze lokalu, parasolki, ławki dookoła grilla więc pewnie w zwykłych warunkach obyłoby się bez rezerwacji:
Obrazek Obrazek Obrazek
Trzeba jednak wziąć poprawkę na odbywające się zakończenie Rodzinnego Rajdu Samochodów Klasycznych, co może nieco ograniczyć wolną przestrzeń.

Obrazek Obrazek
<object width="560" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/cDZOGcPsboQ?version=3 ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/cDZOGcPsboQ?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

W ostateczności Hiobie masz jeszcze półtora miesiąca na zrobienie prawka na ten oto amerykański wehikuł:
Obrazek Obrazek
Pożyczymy go i w trasę :-).

Na chwilę obecną myślę, że można mówić o około 20 osobach na spotkanie (tyle osób reflektuje na koszulki) i na tyle zamierzam dokonać rezerwacji. Ewentualnych niezdecydowanych uprasza się o zdecydowanie wtedy dokonamy korekty :-) . Tak naprawdę dopiero rozmowa z Panią Manager wyjaśni czy uda się zrobić rezerwację w terminie tego rajdu czy to już termin zaklepany na spontaniczne imprezowanie.

Dla zmotoryzowanych podaję jeszcze link do mapy z lokalizacją miejsca spotkania:
https://goo.gl/maps/UJyCC
<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1 ... 9231563520" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0"></iframe>
Ostatnio zmieniony 04-05-14, 21:27 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 05-05-14, 10:16

Twin, serdeczne dzięki. Mam nadzieję tylko, że Herz się wkrótce odezwie, bo czas nieubłaganie leci, a po naszym "szefie od koszulek" słuch zaginął. :mrgreen:

Ja załatwiłem sobie już wypożyczenie dziecka, a nawet całą trójkę. :lol: Kulavy w SB zgodził się pojechać na rajd swoim maluszkiem, ale w związku z tym, że załoga się powiększyła, tata wypożyczonych dzieci szuka większego klasyka na rajd. Tak czy inaczej mam nadzieję, że ja rozpocznę dzień 21 czerwca od udziału w rajdzie, potem spotkamy się na Rancho, a cały dzień pewnie zakończy się gdzieś nad Wisłą na pokazie sztucznych ogni.

Będzie też chyba możliwość jakiegoś spotkania się w Beskidach. Planuję wyjazd do Żabnicy, połączony z wyjazdem do Czech i być może zwiedzeniem muzeum Tatry. Chciałbym tam pojechać z Grażynką, więc w grę wchodzi tylko termin czwartek - piątek 26-27 czerwca, lub 30, poniedziałek. Grażynka ma inne plany na wcześniejszy okres naszego pobytu w Polsce. Wcześniej za to mógłbym się zjawić w Warszawie, jeśli tylko jakiś Warszawiak by zaprosił... Na razie bowiem nie ma żadnych konkretnych planów.
Ostatnio zmieniony 05-05-14, 10:21 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: herz » 05-05-14, 10:44

Hiobie i uzytkownicy.Nie martwcie sie koszulkami.
Mam je w firmie w kartonie. A druk jak pisalem w miare szybko trwa.
A ze teraz sporo zamieszania i w firmie i u mnie(otwieram wlasna firme) wiec temat troche stanal z braku finalnego projektu
na tyl koszulek.Ja dzis wracam do domu z wyjazdow.Skoncze projekt dzis lub jutro i zlecam druk. Bez obaw :)
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 05-05-14, 13:27

Herz, dzięki. Twin, mógłbyś napisać jak tam najlepiej dojechać? Jak się dostać samochodem, a jak komunikacją miejską? O ile wiem, to chyba z Bronowic idzie tam jakiś podmiejski autobus i jeżdżą tam też jakieś busy, ale nie znam szczegółów i nie wiem skąd jadą busy i gdzie trzeba wysiąść w tym Zabierzowie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 05-05-14, 17:30

Rozmawiałem dziś z Panią Manager, mamy zarezerwowane 20 miejsc na 21 czerwca od godziny 13:00. Zakończenie Rodzinnego Rajdu i związana z tym impreza przewidziane są w godzinach 13:00-18:00 dlatego wybrałem 13:00.

Co do dojazdu to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest jednak własny pojazd. Autobusy co prawda tam kursują (linie nr 238, 248, 258 z Bronowic Małych przez Rondo Ofiar Katynia), ale częstotliwość jest wysoce niezadowalająca. Nie zdążysz to czekasz 1,5 godziny, tym bardziej, że to będzie sobota. Co do busów, nie wiem jak one kursują i gdzie się zatrzymują ale trzeba wziąć poprawkę na długi weekend. Pewnie rozkład będzie lekko zmieniony. Tak przynajmniej dzieje się na trasie, którą uczęszczam na co dzień. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tych busach. Co do miejsca gdzie trzeba wysiąść w Zabierzowie to pewnie trzeba by kierowcy zapytać bo szczerze mówiąc sam nie wiem którędy konkretnie jaki bus/autobus jedzie.

Jeśli chodzi o dojazd własnym samochodem to na wcześniej wysłanej mapce z lokalizacją widać konkretne położenie lokalu. Myślę, że każdy kierowca bez problemu ułoży sobie sam trasę (a w praktyce, pewnie i tak zrobi to GPS :-) ) Można kierować się wprost do Zabierzowa a na miejscu kierować się w stronę Lotniska Balice . Można też najpierw kierować się na Lotnisko Balice i stamtąd jechać w kierunku Zabierzowa. Jak komu pasuje, w obu przypadkach nie da się nie przejechać obok Rogatego Rancza.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Post autor: Anteas » 05-05-14, 17:53

Zważywszy że każdy przyjedzie własnym czołgiem zastanawiam się czy będzie tam tyle miejsca, co by taki batalion pancerny zaparkować. Zwłaszcza w obliczu rajdu starych aut, które też pewnie będą chciały gdzie stanąć.
Co do autobusów to chciałem nadmienić jeszcze że ostatnimi czasy MPK zmienia rozkłady jazdy prawie tak często, jak ja zmieniam skarpetki (czyli prawie codziennie). Zmiana rozkładu jazdy takiego autobusu w ostatniej chwili, przy planie podroży ustalonym "na styk" może świętego z równowagi wyprowadzić, jeśli nie przewidzi takiego "dowcipu" ze strony naszego "ukochanego" MPK.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 05-05-14, 18:11

Faktycznie. Komunikacją miejską czy busową, trochę niezręcznie się tam dostać, ale da się. Jedyny autobus MPK który tamtędy jeździ to 258 z okolic Pętli tramwajowej na Bronowicach Małych. Odjazd w sobotę o 12:25. Koszt 4 zł - trzeba kupić bilet aglomeracyjny. Tylko że przy tym ranczo nie ma przystanku i trzeba by wysiąść w Zabierzowie, zaraz jak autobus skręci z szosy na Trzebinię w lewo w szosę na Balice. Trzeba by przejść około 750 metrów na nogach.

Pomocną może być strona:

http://jakdojade.pl?tn=Miejsce+spotkani ... 7&cid=5000


Trasa w linku już częściowo wypełniona przeze mnie jako miejsce docelowe, trzeba tylko miejsce startu sobie dodać samemu.

Busy, to wszystkie co do Krzeszowic jeżdżą by pasowały. Jeżdżą z ul. Pawiej przy dworcu PKP Kraków Główny. Można je również łapać na Nowym Kleparzu, na przystanku na takim łączniku między Alejami a ul. Prądnicką. Powinny co około 20 minut w soboty jeździć. Tyle że wysiąść trzeba by najlepiej na przystanku co nazywa się "Zabierzów Sklep" (koło zabierzowskiej Biedronki). A stamtąd do rancza około kilometra na nogach będzie.
To samo się tyczy autobusów 238 i 248 z Bronowic Nowych. Jadąc nimi też trzeba by wysiąść na przystanku "Zabierzów sklep".


Dla osób z aglomeracji śląskiej którzy by chcieli pociągiem, najbliżej jest przystanek KRAKÓW BUSINESS PARK. Musicie tylko sprawdzić czy wasz pociąg się tam zatrzymuje. No i z tego przystanku tez nieco ponad kilometr na butach trzeba by przejść.

Ja osobiście, chyba uśmiechnę się do Anteasa, żeby mnie autkiem zgarnął :-) Do paliwa się dołożę.

Artur
Ostatnio zmieniony 05-05-14, 18:34 przez Arturo, łącznie zmieniany 2 razy.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 05-05-14, 18:41

Anteas pisze:zastanawiam się czy będzie tam tyle miejsca, co by taki batalion pancerny zaparkować.
To nie osiedle blisko centrum, jakiś parking na pewno się trafi :-) . W ostateczności trzeba będzie zaparkować gdzieś w tym Zabierzowie i podejść piechotą.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: herz » 06-05-14, 17:08

Witajcie :)
Usiadłem i podziałałem nad tyłem koszulek.
Hiobie trzymam się zadruku A4 aby nie podnosić kosztów.
Sugeruję jednak zastosowanie jednego adresu www. Jak daję dwa cała kompozycja robi się nieczytelna. Słowo "zapraszam" też zdecyduj sam czy ma być czy nie.
Tak wygląda moja propozycja:
Obrazek
lub wersja 2 :
Obrazek
Symulację robiłem tylko na kolor khaki. Ale druk będzie jednokolorowy więc na obu typach koszulek wyjdzie podobnie.
Hiobie decyduj :)
I lecimy z drukiem :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Maciek "herz"
Ostatnio zmieniony 06-05-14, 17:10 przez herz, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany