Europejskie autobusy i tramwaje

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: wojtekNH » 16-09-13, 08:59

hiob pisze:Tramwaj nie jest wcale dłuższy od typowego zestawu 3 razy 105N
Istotnie tak jest, choć byli tacy co zobaczyli krzywiznę ziemi w tym tramwaju :mrgreen: Osobiście unikam korzystania z komunikacji miejskiej, ale pamiętam, że z ostatnich drzwi często wyskakuje się w buroki.. Ale faktem też jest, że nowy jamnik jest 30 ton cięższy nawet od potrójnego zestawu, a to może powodować kłopoty z torowiskiem na łukach i powoduje. Poza wszystkim to nie spotkałem tramwajarza, który by nie ponarzekał przy byle okazji, tłumacząc nietrzymanie rozkładu.
Jedno jest pewne, czas już zezłomować wysłuzone Wiedeńczyki, czy jeszcze bardziej rozklekotane Norymbergi i zastąpić je czymś wygodniejszym. A jeszcze ciekawostka : całkiem nie dawno (w tym roku) trafiłem na tramwaj typu 102Na na normarniej linii nr 20.. A podobno był już wycofany z eksploatacji wieki temu.
Jeszcze kilka zdjęć i informacji o jamniku tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/gid,14424758,ka ... leria.html
Ostatnio zmieniony 16-09-13, 08:59 przez wojtekNH, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 16-09-13, 11:57

wojtekNH, a Newaga 126N spotkałeś? Podobno Kraków dostał jednego w prezencie, by go przetestować i ewentualnie zakupić większą ilość:

http://blogtransportowy.blox.pl/2013/06 ... evelo.html
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: wojtekNH » 16-09-13, 13:44

Spotkałem. Jeździł ze dwa tygodnie po trasie nr 8, z Księstwa Borek gdzieś na Bronowice, w czerwcu tego roku. Z tego co wiem to przechodził w Krakowie homologacje czyli testy dopuszczające do ruchu, do produkcji jeszcze daleka droga. Kraków raczej ich nie kupi bo zamówił we Wrocławiu Protramy i to jest kontrakt na kilka lat i wszystkie pieniądze, poza tym w przetargu mają jeszcze przejść Bombardiery o długości 39m, czyli niewiele krótsze.'; wypis z warunków przetargu - "...Przedmiotem zamówienia jest dostawa 36 (trzydziestu sześciu) fabrycznie nowych niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych o długości minimum 39 m maksimum 43m każdy, wraz z wyposażeniem i narzędziami specjalnymi oraz usługami powiązanymi, spełniających wymagania Zamawiającego określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. , oraz wykonali dostawy co najmniej 18 sztuk tramwajów przegubowych, co najmniej 3-członowych, napędzanych silnikami prądu zmiennego, z udziałem minimum 60% niskiej podłogi..." Puki co Newag nie ma szans, jest za krótki i i nie jest bombardierem, stoi na zajezdni w Podgórzu i czeka na wszystkie papiery. Co będzie dalej to się zobaczy.
W Krakowie intensywnie budowane są nowe linie szynowe, w tym wręcz karkołomne estakady w Płaszowie i estakada na Biały Prądnik. Tam idą główne pieniądze z prostego powodu: ktoś w urzędzie wymiślił, że naród Krakowski ma jeżdzić tramwajami i wycofał duża część autobusów z centrum dokładając tramwaje, w efekcie linie tramwajowe zwłaszcza w ciągach I obwodnicy, Dietla, Starowiślna stoją w pernamentnym korku same siebie blokując. Ergo średnia prędkość przejazdu tramwajem to 17 km/h, wtym w samym centrum 5 km/h. Dlatego w piierwszej kolejności muszą powstać nowe trasy. Puki co będzie : http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Elekt ... omosc.html i http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Krako ... omosc.html . Pod te zabawki przebudowywują zajezdnię w Nowej Hucie i tak wyglądać będzie najbliższa przyszłość, bo Wodociągi nie mają więcej pieniędzy, a miasto nie może się już zadłużać
Ostatnio zmieniony 16-09-13, 13:45 przez wojtekNH, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Quif
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 28-07-13, 05:11
Lokalizacja: Ustka

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: Quif » 17-09-13, 01:50

Zdjęcia Newaga 126N z Testów w Krakowie:

http://phototrans.pl/15,303334,73.html
"Bo ja tak sobie lubię czasami
być nieobecnym, zupełnie nie znanym
anonimowym,
zakręconym człowiekiem
w przyszłość wpatrzonym"

welpa24
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 14-02-14, 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: welpa24 » 19-04-14, 10:06

Tramwaje Elbląskie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Iveco Irisbus Crealis Neo

Post autor: MRC » 25-05-14, 20:27

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: PiterSV » 25-05-14, 20:41

Ale cudo, jak jest w środku ? Masz jakieś fotki środka ?
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Van Hool A600

Post autor: MRC » 25-05-14, 22:19

PiterSV pisze:Ale cudo, jak jest w środku ? Masz jakieś fotki środka ?
niestety nie mam zdjęć wnętrza, żabojad dziwnie się patrzył jak z zewnątrz foty robiłem, a co dopiero jak bym do środka wszedł :D . To jest relatywnie nowy pojazd i na stronie producenta winny być materiały.

A teraz kilka fotek busów belgijskiej fabryki Van Hool. Seria A 600. Producent ten jest również znany w USA

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: PiterSV » 26-05-14, 12:15

No teraz ja się pochwalę. Tym cudeńkiem jechaliśmy na obóz strażacki. Jest to Volvo 9700. Chyba się tutaj nadaje. Ma ciekawą historię. Najpierw jeździła normalnie dla przewoźnika. Ten podarował ją potem dla PSP. Autobus wozi MDP na obozy strażackie.
Obrazek
Źródło mój kolega
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Podróby

Post autor: MRC » 28-05-14, 13:08

Tata z logiem MAN i MB :)

Obrazek

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: PiterSV » 28-05-14, 14:13

Yyy troszeczkę do siebie podobne :mrgreen:
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Van Hool ekspozycja

Post autor: MRC » 25-07-14, 17:55

Dzisiaj trochę więcej niż zazwyczaj :)
Wszedłem do środka i zrobiłem dodatkowe foto :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: wojtekNH » 16-08-14, 16:36

Prawdziwy, żywy i jeżdżący na regularnej linii 102N wiatrówka. Produkowany w latach 60`
Obrazek Obrazek
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 17-08-14, 21:01

wojtekNH pisze:Prawdziwy, żywy i jeżdżący na regularnej linii 102N wiatrówka. Produkowany w latach 60`
Wyciągnęli staruszka z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i go męczą na stare lata. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale to chyba dobrze, bo w normalnym ruchu prezentuje się znacznie lepiej, niż w muzealnych zbiorach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: wojtekNH » 18-08-14, 19:51

A to żeś mnię hiobie zaszszszczelył!!!
No ten sam. Numer boczny się zgadza.
Jeździ teraz na nr 16 w niedziele. Ale można go też wynająć na okazję. min 4 godziny
Fantastyczne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 18-08-14, 19:54 przez wojtekNH, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

ODPOWIEDZ