FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: hiob
29-11-08, 15:08
Linki do radia
Autor Wiadomość
hiob 
Administrator

Wysłany: 02-08-04, 01:00   Linki do radia

Zamieściłem kilkanaście linków do różnych programów radiowych. Polskich i angielskojęzycznych. Są tam zwykłe, komercyjne rozgłośnie i programy chrześcijańskie, zazwyczaj katolickie, ale nie tylko.

Adventures in Odyssey to programy dla dzieci i młodzieży produkowane przez protestantów, Evangelical Christian, ale bardzo ciekawe i pouczające i polecam je serdecznie. Zwłaszcza tym, którzy albo mają dzieci uczące się angielskiego, albo same są takimi dziećmi. Także audycje "Let My People Think" są produkowane przez apologetę i filozofa Ravi Zachariasa, Hindusa mieszkającego w USA, należącego do niezależnego nurtu chrześcijaństwa i niezwiązanego z żadnym "historycznym" Kościołem. Jednak jego programy są na tyle wartościowe, że uważałem, że warto się z nimi zapoznać. Pamiętać tylko trzeba, że nie zawsze jego poglądy muszą być zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Inne audycje są produkowane przez katolików. O rozgłośni EWTN już pisałem niejednokrotnie, tu zamieściłem linki zarówno do stacji radiowej jak i do telewizyjnej. Inne katolickie rozgłośnie, jak Ave Maria Radio, czy Spirit FM także często transmitują programy EWTN, więc czasem ich programy się pokrywają.

Catholic Answers to codzienna audycja apologetyczna, którą na żywo można słuchać przez EWTN, codziennie o północy polskiego czasu, ale pod własnym linkiem można słuchać archiwalnych programów. Polecam zwłaszcza programy wtorkowe i czwartkowe, są to programy typu "otwarty mikrofon", słuchacze zadają pytania na różne tematy związane z naszą wiarą, często są to protestanci i Jimi Akin i Karl Keating odpowiadają na nie. Pierwszy z nich jest dyrektorem, drugi założycielem organizacji "Catholic Answers", ich strona to www.catholic.com i na niej można znaleźć wiele doskonałych materiałów apologetycznych. Obaj są byłymi protestantami o doskonale potrafią wytłumaczyć naszą wiarę, protestantom i katolikom. Organizacja ta także produkuje codzienną audycję radiową "The Doctor Is In", gdzie psycholog odpowiada na pytania słuchaczy.

Biblioteka audio rozgłośni EWTN ma w swych archiwach tysiące programów, a osobno zamieściłem link do programów ze Scottem Hahnem, moim ulubionym teologiem. Ale także w archiwach EWTN są jego audycje.

Linki do polskich programów są dla wygody Polaków mieszkających na obczyźnie. Ja sam dzięki nim mogę słuchać Lata z Radiem, czy Trójki. Zamieściłem link do Radia Maryja, choć z oporami, nie wszystko mi się w tej rozgłośni podoba. Ale też wiele jest dobrych rzeczy, zalecam tylko rozwagę.

Na samym końcu jest link, przy pomocy którego można ściągnąć wiele fajnych kabaretów, od prawdziwej klasyki polskiej rozrywki: Dudka, Egidy, Grześkowiaka, Fedorowicza i innych, po nowsze teksty i wykonawców, którzy zaistnieli dopiero po moim wyjeździe z kraju. Gorąco polecam.

Gdyby ktoś miał ciekawy link, zwłaszcza do katolickiej rozgłośni, chętnie zamieszczę. Jeden z linków otwiera stronkę, na której jest ponad 200 różnych stacji radiowych, ale nie wszystkich można słuchać przez internet.

Mam nadzieję, ze te linki ułatwią Polonii słuchanie polskiego słowa, a Polakom znającym język angielski i interesujących się teologią i apologetyką dostęp do ciekawych materiałów angielskojęzycznych.

Arturo 
Moderator

Wysłany: 27-06-14, 19:54   

Wiele lat minęło od wpisu Hioba na który odpowiadam :-)

Znalazłem link do internetowej telewizji EWTN on line na Europę.
Oczywiście po angielsku nadają, więc może to być impuls do nauki tego języka.

http://www.ewtn.com/live/...lse&feed=ukirln

Pozdrawiam
Artur

Odpowiedz do tematu