Radio satelitarne

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Crunck
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 23-01-10, 19:32
Lokalizacja: Polska

Radio satelitarne

Post autor: Crunck » 14-02-10, 20:08

Witam Hiobie

Pytanie moje dotyczy radia satelitarnego którego używasz:

Jakiego modelu używasz ?
Czy trzeba opłacać jakiś abonament ?

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Radio satelitarne

Post autor: hiob » 15-02-10, 07:10

Crunck pisze:Witam Hiobie

Pytanie moje dotyczy radia satelitarnego którego używasz:

Jakiego modelu używasz ?
http://www.xactcommunication.com/Sirius ... it-94.html

Czy trzeba opłacać jakiś abonament ?
Tak, Sirius jest płatnym radiem, działa podobnie jak telewizja satelitarna. Tu masz przykładowe ceny, które zależą od tego, co się wybierze: http://www.sirius.com/packages
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Crunck
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 23-01-10, 19:32
Lokalizacja: Polska

Re: Radio satelitarne

Post autor: Crunck » 17-02-10, 02:05

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Są tam jakieś polskie kanały ?? Bo u Ciebie czasami słychać w samochodzie polskie kawałki, a na liście kanałów nie wiedzę nic polskiego :/

fatherek
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-09, 02:22
Lokalizacja: New Jersey, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: fatherek » 20-05-10, 01:53

U mnie takie radio mam fabrycznie w samochodzie. Jest dużo kanałów. Polskich nie ma. Jest za to katolicki.

A radio polskie najlepiej słuchać w internecie. Sam włączam jedynie słuszną stację na dalszych podróżach. Koronkę, czy różaniec można odmówić z ludźmi z Polski. Podłączam telefon (Droid) do radia przez AUX. Sieć Verizon ma niezłe "pokrycie" więc nie zrywa połączenia. To sieć CDMA czy coś w tym stylu, więc albo przesył głosu albo danych. Więc jak ktoś dzwoni - wszelkie opcje internetowe się rozłączają.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Radio satelitarne

Post autor: hiob » 20-05-10, 17:22

Crunck pisze:Dziękuję za szybką odpowiedź.

Są tam jakieś polskie kanały ?? Bo u Ciebie czasami słychać w samochodzie polskie kawałki, a na liście kanałów nie wiedzę nic polskiego :/
Tak jak wspomniał fatherek, nie ma tam żadnych polskich kanałów. Jest "International Radio", albo przynajmniej kiedyś było, które, po angielsku, nadaje półgodzinną audycję informacyjną PR dla Zagranicy. Ja jednak tego nie słucham.
fatherek pisze:U mnie takie radio mam fabrycznie w samochodzie. Jest dużo kanałów. Polskich nie ma. Jest za to katolicki.
Masz Siriusa, czy XM? W Siriusie są dwa katolickie, EWTN, którego ja często słucham i "Catholic Channel", ich własny kanał katolicki, który jest, jak dla mnie, zbyt liberalny i "wesołkowaty". Jest tam wiele dobrych rzeczy też, ale sama ramówka, typu niekończące się talk shows, gdzie trzeba zabawić słuchacza swą elokwencją i poczuciem humoru - nie bardzo mi odpowiadają.
A radio polskie najlepiej słuchać w internecie. Sam włączam jedynie słuszną stację na dalszych podróżach. Koronkę, czy różaniec można odmówić z ludźmi z Polski. Podłączam telefon (Droid) do radia przez AUX. Sieć Verizon ma niezłe "pokrycie" więc nie zrywa połączenia. ...
Interesujące. Ja także mam "droida", ale w moim radiu nie mam wejścia "aux". Mogę jednak bezpośrednio słuchać przez słuchawki, albo użyć dodatkowych głośników, których używam w laptopie.

Mówiąc o droidzie, ja używam aplikacji o nazwie "A Online Radio". Tam mam wśród ulubionych niemal wszystkie polskie katolickie i komercyjne rozgłośnie. Jedyne, których się nie da słuchać w droidzie to takie, które używają wyłącznie Media Windows Playera i dlatego Jedynki PR i Radia Maryja mogę słuchać jedynie za pośrednictwem jakiejś strony internetowej. To także można robić w telefonie, jednak różnica jest taka, ze słuchając przez "A Online Radio" mogę np. iść na jakąś stronę, czy włączyć jakąś grę, albo używać telefonu jako modemu, a słuchając przez stronę internetową, gdy tylko z niej wyjdę, tracę połączenie i podsłuch stacji radiowej.

Przez "A Online Radio" można także słuchać dowolnego kanału z internetowego radia www.polskastacja.pl

A ja, jak znajdę czas, zacznę chyba kiedyś osobny temat o aplikacjach, jakie można ściągnąć do swojego droida. Zdumiewające, ile telefon potrafi zrobić. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20-05-10, 17:23 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

fatherek
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-09, 02:22
Lokalizacja: New Jersey, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: fatherek » 20-05-10, 18:19

Więc mam aplikację RadioTime. Kosztuje to $2.99. Działa bardzo dobrze. Chyba najlepszy player radia internetowego. Radio Maryja właśnie przez to odtwarzam. No ale nie ma Jedynki.

W Chevroletach nie montują Sirius'a. Mam XM Radio. EWTN jest na 118 kanale. Zasadniczo możliwości są spore, jeśli chodzi o dostęp do stacji radiowych po polsku. Tu w okolicach NYC mamy dodatkowo "Polskie Radio Chicago/Nowy Jork" oraz (mniej dostępne) "Radio Rytm".

Admirał
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 10-12-13, 14:05
Lokalizacja: Wołosate
Kontakt:

Re: Radio satelitarne

Post autor: Admirał » 10-08-14, 18:51

Ja korzystałem przez jakiś czas z TuneIn...

Jamick
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 29-07-14, 08:15
Lokalizacja: Hlucin

Re: Radio satelitarne

Post autor: Jamick » 10-08-14, 19:10

Jako aplikacja na Androida Tunein radio jest świetna. Można wyszukiwać tematycznie wg muzyki kraju czy języka. http://tunein.com/

gun
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 14-09-14, 09:12
Lokalizacja: Polska

Re: Radio satelitarne

Post autor: gun » 14-09-14, 17:13

Wyjaśni mi ktoś czy takie cuda też są w Polsce? I jak ono działa jak auto jest cały czas przecież w ruchu. A to nie musi być ustawiona antena na jakąś satelitę tak jak w tv satelitarnej?

gun
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 14-09-14, 09:12
Lokalizacja: Polska

Re: Radio satelitarne

Post autor: gun » 04-02-15, 16:58

odświezam

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: Olasek » 04-02-15, 20:34

Nie, antena jest malych rozmiarow (takie pudeleczko) i nie musi byc skierowana na satelite bo wlasnie nie jest to antena kierunkowa. Poniewaz nie jest kierunkowa wiec ruch nie odgrwa roli. Za radio satelitarne placisz miesieczna/roczna oplate. Byly plany aby wpowadzic satelitarne radio do Europy ale nie wiem co z tego wyszlo, moze ktos inny wie. Wiem ze przynajmniej jedna taka proba wprowadzenia radia satelitarnego do Europy zakonczyla sie bankructwem takiej firmy ale nie wiem czy byly inne proby.
Ostatnio zmieniony 04-02-15, 20:50 przez Olasek, łącznie zmieniany 1 raz.

gun
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 14-09-14, 09:12
Lokalizacja: Polska

Re: Radio satelitarne

Post autor: gun » 05-02-15, 11:24

W jakim celu sie płaci? I z jakiej satelity konkretnie odbiera to muzyke?
Ja myśłałem że jak satelitarne to taki talerz jest jak od tv i szczerze mówiąc to nie wiem jak to działa jak nie jest skierowane na konkretną satelitę. Ustawiajac satelitę wystarczy cm w nie tą strone co trzeba i już sygnał zanika.

Dominik

Re: Radio satelitarne

Post autor: Dominik » 05-02-15, 11:36

gun, jak to po co się płaci, po co się płaci za NC+, Polsat Cyfrowy? sygnał musi być kodowany widocznie, bo tak po co by Hiob płacił.

Nie jest to antena kierunkowa, nie musi być talerz skierowany na satelitę.
wystarczy coś takiego

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05-02-15, 11:39 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: Olasek » 05-02-15, 20:28

gun pisze:W jakim celu sie płaci
Ktos musi placic nie sadzisz??
Ja w USA place za kablowa TV, mialaby by byc za darmo??

Albo reklamy albo odbiorca placi, radio satelitarne prawie wogole nie ma reklam albo ma ich bardzo malo tylko na wydzielonych kanalach.

A antena nie potrzebuje byc kierunkowa, talerzowa bo sygnal z tego satelity jest mocny, byc moze gdzies mozesz przeczytac na ten temat dlaczego sygnal z satelitow ktore nadaja TV jest duzo slabszy, ja nie ma tej wiedzy. Jest w sumie 9 satelitow (XM i Sirius), do tego sa tzw 'repeaters' na ziemi ktore sa w stanie wzmocnic sygnal z satelity w niektorych regionach - byc moze wlasnie dlatgo nie potrzebujesz takiej samej anteny jak do TV.
Ostatnio zmieniony 05-02-15, 21:09 przez Olasek, łącznie zmieniany 3 razy.

gun
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 14-09-14, 09:12
Lokalizacja: Polska

Re: Radio satelitarne

Post autor: gun » 06-02-15, 10:24

W Polsce coś takiego działa?

ODPOWIEDZ