Świadectwo Konika

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 16-04-14, 21:41

Bardzo serdecznie witam cala brac forumowa ( o ile zajrzy ktos tu jeszcze to przeczytac przywitanie owe konskie raczyc zdola :->).
Pragne poinformowac czyli zaznajomic z najnowszymi doniesieniami na niwie konskiej doli na tym lez padole ( bo raz na gorze na siana furze, a inszym jakos razem w glebokim dole ).
Koncze juz te wiersze skladac i do rzeczy biegne gadac :-D
W dniach od 28marca do 30marca kon odbyl rekolekcje w przeoracie Bractwa sw.PiusaX ( tak, to owi "lefebvrysci", podczas ktorych zostal przyjety do postulatu w IIIZakonie Bractwa sw.PiusaX i zostal "milicjantem" ( "Militia Immaculata" tradycyjnej obserwancji - czyli tak, jak to sam sw. Maksymilian Kolbe w statutach okreslil, czyli zachowujac zapis o nawroceniu zydow, masonow, schizmatykow i heretykow do jedynego prawdziwego Kosciola Rzymsko-Katolickiego). Czyli po prostu przystapilem do Rycerstwa Niepokalanej ( i pomyslec, ze bylem kiedys protestantem, co to przeciwko Bozej Matce protestowal :oops:)
Jest to czas dla konskiego zycia wspanialy i blogoslawiony - w modlitwie ( przepiekne w Mszale rzymskim chocby), z Rozancem ... i radoscia trwania na Bozej sciezce.
Niech Pan wszystkim blogoslawi.
Ps: a jesli ktos ciekawy szczescia i radosci ( nawet gdy diabel utrapienie zsyla) to zachecam pod opieke i wstawiennictwo Matki Bozej - nasz Zbawiciel tez u Niej zaczynal swoja kariere. :angel:
Ostatnio zmieniony 16-04-14, 21:45 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

Awatar użytkownika
mikalosz
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 07-02-14, 13:45
Lokalizacja: Kocham Cie !! Moja ojczyzna w Niebie.

Re: moje swiadectwo

Post autor: mikalosz » 18-04-14, 13:17

( i pomyslec, ze bylem kiedys protestantem, co to przeciwko Bozej Matce protestowal :oops: )
a co cie zmieniło ?

Przeciw czemu konkretnie protestowałęś przeciw Maryi ?

czy raczej przeciw Pielgrzymka do Cudownych obrazów/figur i różańcowi oraz objawieniom ?

Bo to drugie to sprawa podejscia do kultu tylko ;)
kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.....

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Re: moje swiadectwo

Post autor: Andriej » 18-04-14, 20:37

No konik nabrales rozpedu. Tak calkiem prywatnie popieram ( nie moge za toba nadazyc bo mam podobne zamiary) - raduje sie moja duszewnaja :-D

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: moje swiadectwo

Post autor: MRC » 18-04-14, 23:43

Witaj Koniu.

1:41 godziny mi zabrałeś od początku tej Swojej wątkowej twórczości ....... ale było warto poświęcić tyle czasu :-D

Pozdrawiam Cię życząc Ci dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz pięknych Świąt Wielkiej Nocy.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje swiadectwo

Post autor: Marek MRB » 19-04-14, 03:31

Wyrazy ubolewania, Koniku. Mam nadzieję, że wrócisz jeszcze do pełni jedności Kościoła.
Ostatnio zmieniony 19-04-14, 03:37 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: moje swiadectwo

Post autor: Twin » 28-04-14, 17:21

W porozumieniu z MarkiemMRB i Konikiem przeniosłem dyskusję dotyczącą Bractwa św. Piusa X do tematu Kącik Tradycjonalisty viewtopic.php?p=55173#55173 . Ponieważ temat Bractwa jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny i mamy bardzo odmienne zdania, nie wszystkim nam służy dyskutowanie o nim tutaj. Zgodziliśmy się aby dyskutować o nim w Apologetycznej części forum. Tutaj natomiast niech będzie miejsce na świadectwa przy czym świadczmy tutaj o naszej jedności w Kościele Katolickim aby budować innych. Wszelkie kontrowersje odstawiamy do innych działów. Jest to prośba i jednocześnie warunek tego aby temat świadectw nie stał się polem dyskusji.
Na prośbę konika zamykam temat na okres jednego miesiąca aż opadną emocje z nim związane. Wszelkie dalsze dyskusje prowadzimy tutaj viewtopic.php?t=2721
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

w imieni konika

Post autor: Andriej » 09-12-14, 10:36

Konik byl wcziera w swieto maryjne w kosciele u ksiezy franciszkanow na Mszy Swietej z blogoslawienstwem maryjnym. Byla w rycie NOM, odprawiona z wielka godnoscia. Bralo udzial kilka grup ( Legio Mariae, odnowa, tradycyjni, grupa polska, mlodziez, neokatechumenmat) ...
Nie do wiary, jak sie wspolnota modlila. Na koniec bylo modlitwa wstawienna kaplana nad kazdym, wystawienie N.Sakram. i blogoslawienstwo z sypaniem kadzidla do kadzielnicy ofiarnej ( kazdy to dielal samoj ).
No, ciezko z Handy ( to zn. w polskomy to tel.komorkowy) czytac .
Prienbaczajtzie, ale konczu ja. Pozdraliwju od konika i mnie toze.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: moje swiadectwo

Post autor: Nafteta » 24-12-14, 10:36

Na tym miejscu składam wszystkim Forumowiczom życzenia świąteczne i Szczęśliwego Nowego Roku,
pozdrawiam ciepło i serdecznie
Nafteta

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje swiadectwo

Post autor: Marek MRB » 24-12-14, 11:12

Nafteta!
Jak dobrze Cię czytać!
Życzę Ci najbardziej cieplutkich (jak to zawsze piszesz) i Bożych Świąt Bożego Narodzenia!
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 14-03-15, 20:27

Zawitac co jakis czas do watkow przez konia rozpoczetych koniowi wypada :->

Chcialem podzielic sie malenka refleksyjka - otoz przebywajac na wypasie u CK Josepha Franza ostatnimi czasy spostrzegac poczalem przyrost wiary ( choc moze to sie wydawac nie do wiary) ... Wiecej mlodych ludzi chce miec cos wspolnego z Kosciolem.

Tydzien temu bylo wspaniale nabozenstwo o przelamanie uzaleznien duchowych. Kosciol nabity ... a widac rowniez ogromny powrot do tradycyjnych form kultu. Byc moze jednak warto sie nad tym zastanowic - przynajmniej kon ( choc sianem karmiony) zauwaza, ze dostojenstwo liturgi hartuje do dawania swiadectwa w codziennosci, a zanik takiego dostojenstwa ... sklania i w zyciu do bylejakosci. Jesli kon glupoty pisze, to uzadnic prosze zyczliwie, a na konia plucia j nie uskuteczniac z tego powodu ;-)
Kon zreszta to wielblada kuzyn (ponoc),. taki i od kuzyna to sie tez pluc nauczyl, no a co ;-)
Pozdrowienia ze stajni tradycyjnie tradycyjnej.
konik

Władysław
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 04-04-14, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje swiadectwo

Post autor: Władysław » 31-03-15, 17:54

Koniku to naturalna kolej rzeczy. To co oferuje "cywilizacja śmierci" jest [ocenzurowano]. Wcześniej czy później ludzie zaczynają rozumieć, że ten Bóg to jednak musi istnieć, że wiara czyni cuda, a przede wszystkim ludzie potrzebują Boga w swoim życiu.

Niestety jednak dla Zachodniej Europy jest już za późno. To co widzisz to są ułamki procentów ogólnej populacji krajów Europy Zachodniej. Rządy promują cywilizację śmierci na każdym kroku, a pranie mózgu zaczyna się już w przedszkolach. Liczba wierzących drastycznie spada, a kościoły są likwidowane. Ich miejsce zajmują meczety z mnożącymi się w postępie geometrycznym muzułmanami.

Skończy się to na tym, że w Europie Zachodniej za 20-30 lat muzułmanie przejmą w demokratyczny sposób władzę, bo będą stanowić większość. A dla wielu z nich prawo to szariat.

Szansa cywilizacji chrześcijańskiej i europejskiej jest w tym, że większość z muzułmanów zamieszkujących Europę to nieroby żerujące na socjalu. W chwili gdy doprowadzą któreś z tych państw do upadku gospodarczego, to albo uciekną z niego, albo stanie się ono państwem III Świata. Po prostu ktoś z naszej części Europy będzie musiał na nowo kolonizować pustkowia zachodu, albo tworzyć sobie kolonie ekonomiczne.

2000 lat rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej jest rozwalane przez 200 lat idei "oświeceniowej i postępowej" i jakichś 60 lat działania cywilizacji śmierci.
Łowca trolli internetowych, biczownik gimbo-ateistów, pogromca głupoty w internecie.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 31-03-15, 21:43

Nooo ooo jeeej
Drogi Wladyslawie - ponad chmura pesymizmu Twego od zawsze i na zawsze jasnieje Duch Swiety. I chocby nie wiem co, Jego jest zwyciestwo.
Ps: moja sasiadka , ktora jest muzulmanka, co jakis czas podkarmia konia obiadkiem ... no nie wiem czemu, bo jej krzyz na scianie nie przeszkadza.
Kon tez dla niej uprzejmy .... A Pan Bog kocha ludzi ... i moze konie tez.
Ps numer 2: aby ktos sobie nie nakrecil wlasnego filmu o koniu na tematy, o ktorych kon nie ma nawet pojecia, ze moznaby o koniu nakrecic, oswiadczam, ze muzulmanka przekroczyla juz dosyc dawno wiek emerytalny ( kon nie zdazy, jak tak zaczna przesuwac granice tego wieku :-( )) i kon po prostu muzulmance po chrzescijansku zarowki produkcj polskiej na ten przykladowy przyklad wymienia w lampie produkcji francuskiej kupionej w sklepie w Austrii, w ktorym obsluga przyjechala z Azji.
I to by bylo na tyle ... ihaha
Ostatnio zmieniony 31-03-15, 21:45 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

ODPOWIEDZ