FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia od/dla małego.
Autor Wiadomość
MRC 

Wysłany: 28-01-15, 20:07   Biblia od/dla małego.

Witajcie.
Proszę Was o to abyście polecili najmilsze waszym zdaniem uchu dziecka fragmenty Pisma Świętego. Córka zafascynowana jest Księgą Jonasza, a i Syna Marnotrawnego w skupieniu wysłuchała. Jakie fragmenty Nowego lub Starego Testamentu warto przeczytać najmłodszym? Wiem że na rynku są wydania Biblia dla dzieci etc (sam chyba taką mam u rodziców), jednak chciał bym wprowadzić dzieci w "prawdziwy" świat Pisma (nawet jeśli każdy przeczytany fragment będzie wymagał szczegółowego wytłumaczenia każdego pojawiającego się w nim zagadnienia) a nie pokazywać im "bajkowe", bogato zdobione książeczki (w zamian za to wyszykujemy wspólnie obrazków np. roślin tak jak to drzewko dla Jonasza etc w necie).

skrzydlaty 
Administrator

Wysłany: 28-01-15, 23:13   

Dla mnie najpiękniejszym fragmentem jest rozmowa Nikodema z Jezusem: J 3, 1 ...
Dla mnie najpiękniejszy przez intymny nastrój tego spotkania.
Ale nie jestem pewien czy to będzie ciekawe dla dziecka.

Jeśli masz Biblię dla dzieci to w niej jest wybór fragmentów dla dzieci i wystarczy odczytać je z Biblii dla dorosłych.
Ostatnio zmieniony przez skrzydlaty 28-01-15, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  

MRC 

Wysłany: 29-01-15, 08:14   

skrzydlaty napisał/a:
Dla mnie najpiękniejszym fragmentem jest rozmowa Nikodema z Jezusem: J 3, 1 ...
Dla mnie najpiękniejszy przez intymny nastrój tego spotkania.
Ale nie jestem pewien czy to będzie ciekawe dla dziecka.

Jeśli masz Biblię dla dzieci to w niej jest wybór fragmentów dla dzieci i wystarczy odczytać je z Biblii dla dorosłych.

Biblia dla dzieci jest ale >1300 km od miejsca w którym się znajduję :) Przy sobie mam jedynie Nowy Testament i internet w którym mogę wyszukać wszelkie fragmenty Pisma Świętego.
Powyżej napisałem w "" prawdziwego w takim zamyśle że jeszcze jest oryginał PŚ, którego z racji na swój anty talent językowy zapewne nigdy nie przeczytam w oryginale.

Arturo 
Moderator

Wysłany: 29-01-15, 20:33   

Może tak ogólnie, wszystkie te fragmenty Ewangelii gdzie Jezus naucza w przypowieściach.

Dodatkowo Z Ewangelii Św. Jana o spotkaniu Jezusa z Samarytanką i o cudzie w Kanie Galilejskiej.

Pozdrawiam
Artur

MRC 

Wysłany: 01-02-15, 09:31   

Arturo napisał/a:
Może tak ogólnie, wszystkie te fragmenty Ewangelii gdzie Jezus naucza w przypowieściach.

Dodatkowo Z Ewangelii Św. Jana o spotkaniu Jezusa z Samarytanką i o cudzie w Kanie Galilejskiej.

Pozdrawiam
Artur

Arturo, a jak byś coś podlinkował albo konkretne tytuły przypowieści z jakich ewangelii pochodzą podał to by było super.

Arturo 
Moderator

Wysłany: 01-02-15, 13:09   

MRC napisał/a:

Arturo, a jak byś coś podlinkował albo konkretne tytuły przypowieści z jakich ewangelii pochodzą podał to by było super.

Wiesz, nie wiem co konkretnie dla dzieci polecić bo przypowieści jest dużo. Myślę że na podstawie każdej przypowieści można by z dziećmi porozmawiać.

Na pewno cały 15-sty rozdział Ewangelii wg Św Łukasza. Tam są trzy najpiękniejsze przypowieści.
Polecam też 4-ty rozdział Ewangelii Św Marka.

Znalazłem też link do spisu treści książki o przypowieściach. Są tam skróty biblijne do chyba wszystkich przypowieści.

http://biblista.pl/index....a-cz-1&catid=85

Polecam internetową wersję Pisma Świętego z dobrą wyszukiwarką.

https://wbiblii.pl/

A rozmowę Jezusa z Samarytanka pamiętam, że miałem wydrukowaną na początku książeczki do I Komunii Św. wiec dlatego skojarzyło mi się że będzie odpowiednia dla dzieci.

https://wbiblii.pl/szukaj/J%204

Pozdrawiam
Artur

eutych 

Wysłany: 06-02-15, 23:19   

Moja córka lubi opowieści o cudach.
Nie wiem czemu, najchętniej wracała do opowieści o wskrzeszeniach Eliasza i Elizeusza.
Poza tym przypowieści lubi słuchać, więc głównie Łk - po przeczytaniu razem szukamy znaczenia.
Już niezła w tym jest. :-D

Acha - to wszystko z Biblii dla dzieci czytamy.
Ostatnio zmieniony przez eutych 06-02-15, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

Strzelec
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-15, 01:26   Re: Biblia od/dla małego.

MRC napisał/a:
Witajcie.
Proszę Was o to abyście polecili najmilsze waszym zdaniem uchu dziecka fragmenty Pisma Świętego. Córka zafascynowana jest Księgą Jonasza, a i Syna Marnotrawnego w skupieniu wysłuchała. Jakie fragmenty Nowego lub Starego Testamentu warto przeczytać najmłodszym? Wiem że na rynku są wydania Biblia dla dzieci etc (sam chyba taką mam u rodziców), jednak chciał bym wprowadzić dzieci w "prawdziwy" świat Pisma (nawet jeśli każdy przeczytany fragment będzie wymagał szczegółowego wytłumaczenia każdego pojawiającego się w nim zagadnienia) a nie pokazywać im "bajkowe", bogato zdobione książeczki (w zamian za to wyszykujemy wspólnie obrazków np. roślin tak jak to drzewko dla Jonasza etc w necie).

Polecam Księgę Rodzaju Rozdział 33, ktory mówi nam o spontanicznych uczuciach, prawdziwej braterskiej miłości, o wybaczaniu doznanych krzywd, o hojności w stosunku do ludzi którzy nawet nie bardzo na to zasługują.

Życzę przyjemnej lektóry
Pozdrawiam

darok 

Wysłany: 17-06-15, 10:34   

Myślę, że cały nowy testament nadaje się do systematycznego czytania dziecku po kolei.

Odpowiedz do tematu