Jak odzyskać niewidoczne zdjęcia i filmy?

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Jak odzyskać niewidoczne zdjęcia i filmy?

Post autor: hiob » 18-11-15, 20:20

Mój komputer postanowił, że zabierze mi prawa administracyjne i da je komuś innemu, dzięki czemu nie mogę już oglądać niektórych swoich filmów i zdjęć. Co prawda znalazłem sposób na to, by go przekonać, by je oddał, ale jest to cholernie pracochłonne i wymaga kilkunastu kliknięć dla każdego pliku. Próbowałem to zrobić "ogólnie", to znaczy dla całej zakładki, ale nie działa. Muszę robić to dla każdego zdjęcia i każdego filmu osobno. Może ktoś zna jakiś lepszy sposób?

Pokażę Wam o co tu chodzi. Zdjęcia i filmy mam na zewnętrznej pamięci i jak ją otworzę, wygląda to tak:

Obrazek

Nie mam pojęcia dlaczego mi się pojawiły te kłódeczki, ale ciągle większość z nich jest widoczna. Niektóre zawsze były, inne już odzyskałem. Są jednak takie, których nie mogę zobaczyć. Na przykład tutaj te ikonki z kadrem z filmu już odzyskałem, ale te, które mają "kwiatek" nie chcą się otworzyć.

Obrazek

Gdy kliknę na taką ikonkę, program, w którym chcę to zobaczyć, informuje mnie, że nie mam praw do oglądania tego zdjęcia:

Obrazek

Zatem zaczynam swój 14-punktowy maraton, by odzyskać prawo do oglądania własnych fotek.

Krok 1. Klikam prawym klikaczem na ikonkę i wybieram "properties".

Obrazek

Krok 2. Wybieram zakładkę "Security", klikam na "Advanced"

Obrazek

Klikam na "Continue" i zaznaczam siebie, czyli "hioba". Mam tam opcję "administrator" i "hiob", wybieram to drugie, bo nie chcę, żeby zdjęcia były widoczne tylko dla administratora.

Obrazek

Klikam na OK i pojawia mi się okienko mówiące, że właśnie stałem się właścicielem swojego własnego zdjęcia i teraz mogę sobie pozmieniać właściwości, czyli nadać sobie samemu prawo do jego oglądania.

Obrazek

Klikam OK i na "Continue"

Obrazek

... i otwiera mi się okienko, w którym mogę przeczytać, że prawa do oglądania mojego zdjęcia ma "SYSTEM" i ktoś, kto się nazywa S-1-5-21-329949.... Nigdy kogoś takiego nie znałem i nie wiem skąd on się znalazł w moim kompie, ale faktem jest, że tam siedzi. :mrgreen:

Obrazek

Klikam zatem na "add", czyli "dodaj" i w nowym okienku wpisuję "hiob"

Obrazek

Klikam obok na "check names" i wyświetla mi się imię, pod którym mnie mój komputer zna:

Obrazek

Teraz już mam z górki, jak ten, co miał bardzo dobre połączenie:

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fBfQgcLvg-c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Klikam na OK, w nowym okienku zaznaczam opcję "allow" i "full control" i klikam OK

Obrazek

wyświetla mi się potwierdzenie, że oprócz S-1-5-21-329949.... hiob ma także prawa do oglądania zdjęć:

Obrazek

...klikam na OK, OK i OK i już mogę sobie obejrzeć kolejny swój film, lub fotkę:

Obrazek

Mam nadzieję, że istnieje jakiś lepszy, prostszy sposób, ale ja go nie znam. Jeśli ktoś wie, jak to zrobić i podzieli się tu z nami, chętnie się go nauczę. ;-)
Ostatnio zmieniony 18-11-15, 20:21 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 18-11-15, 21:14

wyląda na to, że nie jesteś z jakiegoś powodu Administratorem komputera, choć niby jesteś. Może gdy wejdziesz w panel administracyjny użytkownicy czy tam konta użytkowników będziesz ty i oni. Wejdź na siebie i zaznacz że chcesz mieć pełną kontrolę. Nie daję gwarancji, ale może zadziała spróbować warto
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-11-15, 22:24

Mazi pisze: Może gdy wejdziesz w panel administracyjny użytkownicy czy tam konta użytkowników będziesz ty i oni. Wejdź na siebie i zaznacz że chcesz mieć pełną kontrolę.
Wiesz, do mnie to trzeba gadać jak do pięciolatka, inaczej nic nie rozumiem. Poza tym dlaczego część plików działa, a część jest ukryta? Gdybym nie miał jakiś praw, to nie mógłbym zobaczyć żadnych plików, prawda? Dlaczego komputer sobie ubzdurał, by ukryć przede mną tylko niektóre zakładki?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 18-11-15, 22:32

Mazi, to nie to Mazi :-)
takie cyrki dzieją się, nawet nie wiem za bardzo kiedy, chyba po reinstalu systemu, czasem niektóre folderu mogą się tak popsuć.

Trzeba użyć poleceń takeown i icacls z wiersza poleceń, ale wiersz musi być uruchomiony jako admin.

więc zaczynami zabawe

Uruchom linię poleceń na prawach Administratora:
Obrazek

TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R /A
TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant Administratorzy:F /T
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant hiob:F /T


nie odpowiadam za szkody :-)
ponoć pomaga, zaraz odbiore sobie prawa do jakiegos i przetestuje

Dominik

Post autor: Dominik » 18-11-15, 22:42

a, bład jest, zamiast "administratorzy" to trzeba po angielsku u Ciebie Hiobie to napisać


Testy wypadły pozytywnie
usunąłem uprawnienia użytkownikom, adminom, i Dominikowi
pojawiła się kłódka, brak praw do pliku

więc dałem
TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R /A
TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant Administratorzy:F /T
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant użytkownicy:F /T
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant dominik:F /T

kłódka znikła, odzyskałem prawa.
metoda naprawia uprawnienia wszystkiego co jest w folderze

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 19-11-15, 06:14

nigdy nie zrozumiem windows vista/7/8/8.1/10 :D choć przyznam że z win 7 byłem zadowolony dopóki nie zaczęła wyświetlać komunikatów o braku mozliwości upgrade service pack :D
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Dominik

Post autor: Dominik » 19-11-15, 09:13

Mazi, wszystko da się jakość rozwiązać. Problem o którym piszesz pewnie dotyczył SP1 pewnie, było kilka metod na poradzenie sobie z tym.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 13-12-15, 16:35

Dominik pisze:a, bład jest, zamiast "administratorzy" to trzeba po angielsku u Ciebie Hiobie to napisać


Testy wypadły pozytywnie
usunąłem uprawnienia użytkownikom, adminom, i Dominikowi
pojawiła się kłódka, brak praw do pliku

więc dałem
TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R /A
TAKEOWN /F "ścieżka dostępu do folderu" /R
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant Administratorzy:F /T
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant użytkownicy:F /T
icacls "ścieżka dostępu do folderu" /grant dominik:F /T

kłódka znikła, odzyskałem prawa.
metoda naprawia uprawnienia wszystkiego co jest w folderze
:shock: Ta instrukcja jest po polsku, czy też NoHumanek nauczył cię języka ze swojej galaktyki? Bo ja nic z tego nie rozumiem. :( Zaraz zacznę eksperymentować, ale obawiam się, że tylko wszystko popsuję. :-/

/edit/ Nawet nie wiem gdzie zacząć, więc i z eksperymentowania nici. :-/
Ostatnio zmieniony 13-12-15, 16:38 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 13-12-15, 20:14

Skoro Dominik zna rozwiązanie to może przez teamviewer by pokazał Hiobowi jak to naprawić a hiob by notował instrukcję na przyszłość :->
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 13-12-15, 20:29

grzegorzw125, myślę że to będzie najlepsze wyjście :-)

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 14-12-15, 07:30

Najlepsze i najszybsze. Szkoda by było zdjęć
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-12-15, 11:16

grzegorzw125 pisze:Skoro Dominik zna rozwiązanie to może przez teamviewer by pokazał Hiobowi jak to naprawić a hiob by notował instrukcję na przyszłość :->
Dominik pisze:grzegorzw125, myślę że to będzie najlepsze wyjście :-)
Jasne, że najlepsze. Tylko... co to jest teamviewer? :shock:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

bonaldo
Administrator
Posty: 48
Rejestracja: 29-04-14, 08:56
Lokalizacja: o/Krakowa

Post autor: bonaldo » 16-12-15, 11:56

hiob pisze:
Jasne, że najlepsze. Tylko... co to jest teamviewer? :shock:
Teamviewer to program do współdzielenia pulpitu i jego kontroli przez internet.
https://www.teamviewer.com/pl/Index.Aspx
Trzeba pobrać taki program na swój komputer i udostępniając ID i HASŁO Dominikowi będzie mógł pracować na Twoim komputerze. Nie jestem pewien ale wersje programu muszą się chyba zgadzać, w tej chwili najnowsza jest wersja Teamviewer 11 ale starsze też można pobrać w zależności co ma Dominik :-)

Dominik

Post autor: Dominik » 16-12-15, 18:56

Czyli, jeszcze prościej mówiąc
To taki program, że ja będę mógł korzystać z Twojego komputera, tak jak bym przy nim siedział :-).

Program będzie mi przesyłał obraz z Twojego monitora na mój monitor, będę mógł ruszać i klikać Twoją myszką używając swojej myszki, i podobnie będzie z klawiaturą. Oczywiście Ty wszystko będziesz widział w co klikam, co oglądam na Twoim komputerze.

Nie jest to takie pewne czy ja umiem sobie poradzić z Hioba problemem :-)

ODPOWIEDZ