Kierowcy zawodowi zapraszamy

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Syriusz
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 04-02-15, 15:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Syriusz » 18-12-15, 03:27

Witam :)
Myślę, że nie będziecie mieli nic przeciwko temu, abym "zasilił szeregi".
Tak więc, na tą chwilę (od 2 miesięcy, tak, tak.. zaczynam) zasiadam za kółkiem busa 3,5t z 5 metrową skrzynią ładunkową otwartą. Przemierzam nasz kochany kraj.
Rozważam poszerzyć swoje horyzonty o pracę na międzynarodówce, ale sam nie wiem czy warto.

Po nowym roku wybieram się na kurs C+E.


Szerokości!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 20-12-15, 12:51

Syriusz, Jak Ci dobrze w kraju, to nawet nie myśl o Jewropie. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Trojan1000
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 03-01-17, 23:37
Lokalizacja: Łódź, Polska

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Trojan1000 » 04-01-17, 08:31

W 2008 roku krótki epizod w firmie Agromex: Scania i Renault Premium

Od 2012 roku tramwaje (Konstal 805N) a od 2013 roku autobusy. Volvo modele: B10L, 7000, 7700, Solaris 12 metrów i 18 metrów, Mercedesy Conecto i raz nawet się trafił Ikarus 280 :)

Może to mało ciężarówkowa historia, ale jestem zawodowcem ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 06-01-17, 10:30

Trojan1000, witaj. Jasne, przecież to nie chodzi o to, by jeździć ciężarówką. Tym bardziej, że praca kierowcy autobusu jest i bardziej odpowiedzialna i trudniejsza od pracy kierowcy trucka. Mój towar nie narzeka, nie skarży się i w ogóle, prawdę mówiąc, to już nie żyje, więc się nim tak bardzo nie muszę przejmować. W autobusach jest trochę inaczej... ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Trojan1000
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 03-01-17, 23:37
Lokalizacja: Łódź, Polska

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Trojan1000 » 07-01-17, 10:33

Hiob. Dla mnie jazda tramwajem, ciężarówką czy autobusem to taka sama odpowiedzialność. Każdym pojazdem można zrobić krzywdę drugiemu człowiekowi. A chodzi o to by nasza praca dawała trochę radości innym ludziom. :) Lubie patrzeć na uśmiechnięte osoby które wsiadają do autobusu i jadą jakoś miło spędzić dzień. Za to rano jest tak jak śpiewał śp. Bohdan Smoleń "Ludzie, kochani. Coście tacy smutni? Przecie jedziecie do pracy."



Smutasy i Mazgaje

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: macieks79 » 27-01-17, 20:51

2016 zaowocował zrobieniem prawa jazdy i kwalifikacji i zmiany pracy w tymże kierunku ;) obecnie jeżdżę dla Biedronki w CD Skarbimierz ;) Codziennie w domu, trasy 100-120 km od bazy.
Jest to moja pierwsza praca na "dużych" więc póki co nie oceniam, aczkolwiek nie jest źle :)
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy cię nie zdradzi!
Polo: jak dorosnę, będę Passatem! :)

Magik90
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 18-10-16, 16:58
Lokalizacja: Polska,Małopolska,Chrzanów
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Magik90 » 28-01-18, 19:22

Witam serdecznie :)

Jestem kierowca zawodowym od 2014 roku, na trasach między narodowych, aktualnie Czechy, Słowacja, wyjazdy na cały tydzień, chwile i przemijane kilometry spędzam jeżdżąc Mercedesem Actrosem. Na forum i YouTube jestem często, jednak grzecznie się przywitam, i idę zająć miejsce z tyłu, ponieważ dużą odpowiedzialnością jest prowadzić zestaw. Pisać i zwracać duża uwagę na ekran komputera czy tabletu to u mnie nie przejdzie, już trochę widziałem na drodze. Więc jeśli tylko będę mógł, chętnie włączę się do rozmowy z wami. Pozdrawiam i życzę przyczepności, niech nasz Pan Bóg da nam bystre oko i pewna rękę przed każdą przeszkodą.

ODPOWIEDZ