Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Over the Top ....

Post autor: MRC » 29-07-16, 22:11

Pewnie w tle jakaś muzyka była. Musiał byś to edytorem youtuba obrobić i wyczyścić dźwięk momentami
Ostatnio zmieniony 29-07-16, 22:12 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 05-08-16, 20:29

poprawilem .... polityka youtuba .... hehe .... nonsens .... przekrety na kazdym kroku ...
https://youtu.be/amHnekBf7C4
Ostatnio zmieniony 05-08-16, 20:29 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Over the Top ....

Post autor: MRC » 06-08-16, 08:45

bigguy pisze:poprawilem .... polityka youtuba .... hehe .... nonsens .... przekrety na kazdym kroku ...
https://youtu.be/amHnekBf7C4
Dobra tam olać sfrustrowanego drivera terminal tractor, powiedź lepiej ile $$$$ wpadnie z racji zakupu VW :D Dostałeś już od nich jakąś rekompensatę czy dopiero czekasz na zasilenie konta?

Zastanowiłem się chwilę nad problemem i dopisuje:

Wrzucił byś taki filmik opisany po polsku afera spalinowa VW dla użytkowników marki w USA (albo coś o podobnym tytule) gdzie opisał byś co się tam dzieje w tej sprawi. Dealerzy wysyłali jakieś pisma do Was informując o tej aferze czy nie, jakie profity już dostałeś w zw. z powyższym i co otrzymać jeszcze możesz...
Ostatnio zmieniony 06-08-16, 08:52 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Over the Top ....

Post autor: WebTom » 06-08-16, 11:00

MRC pisze:
bigguy pisze:poprawilem .... polityka youtuba .... hehe .... nonsens .... przekrety na kazdym kroku ...
https://youtu.be/amHnekBf7C4
Dobra tam olać sfrustrowanego drivera terminal tractor, powiedź lepiej ile $$$$ wpadnie z racji zakupu VW :D Dostałeś już od nich jakąś rekompensatę czy dopiero czekasz na zasilenie konta?

Zastanowiłem się chwilę nad problemem i dopisuje:

Wrzucił byś taki filmik opisany po polsku afera spalinowa VW dla użytkowników marki w USA (albo coś o podobnym tytule) gdzie opisał byś co się tam dzieje w tej sprawi. Dealerzy wysyłali jakieś pisma do Was informując o tej aferze czy nie, jakie profity już dostałeś w zw. z powyższym i co otrzymać jeszcze możesz...
Ale czy ta afera nie dotyczyła tylko samochodów z dieslami? Z tego co słyszałem Ci już jakieś tam dostali profity.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Over the Top ....

Post autor: MRC » 06-08-16, 13:01

Skoro ci od TDI dostali $$$ - obniżając tym samym koszt zakupu swego pojazdu to dlaczego ci od TSI mieli by nie dostać jakiegoś wyrównania za spadek prestiżu marki przy późniejszej odsprzedaży? Jak taki właściciel TDI dostanie kilka tysięcy $ to potem takie auto może sprzedać za bezcen, a ten co kupił TSI dostanie po 4 literach bo wartość rynkowa jego modelu pójdzie w dół.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 06-08-16, 16:21

No z tego co wiem to tylko wlasciciele dieselkow dostaja zwrot .... jakis koles na kempingu mi mowil ze 1000 dolarow .... ale z silnikami TSI chyba nie .... postaram sie cos do wiedziec .... jakby byl jakis zwrot to ja sie pierwszy ustawiam w kolejce .... hehe ... mnie nie trzeba przekonywac.

No wlasnie i z tego co wiem to jedynie 1000 dolcow bylo zwrotu a wersja TDI to jak dobrze pamietam byla okolo $4500 drozsza tylko ze wzgledu na silnik, zakladajac pozostale parametry/wyposazenie takie samo.
Ostatnio zmieniony 06-08-16, 16:23 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 30-10-16, 16:41

Wyglada na to, ze niedlugo nas nie beda potrzebowac ....


https://youtu.be/QeXxseSjSgk

Awatar użytkownika
koni2305
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-12-14, 12:10
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Over the Top ....

Post autor: koni2305 » 30-10-16, 17:46

Musieli by czujniki mocno przerobić i jaką nową rewolucję wprowadzić bo te co dziś działają nie są zbyt dopracowane. Widać to choćby na ciężarówce, którą jeździ Hiob. Ma tam zamontowany radar, który jak się zbliżasz na jakąś odległość do auta poprzedzającego, a działa w tym czasie tempomat to zwalnia. Tylko że jak pada śnieg lub bardzo intensywny deszcz to wyłącza całość i przestaje jechać na tempomacie. Hiob już kilka razy musiał się z tego powodu zatrzymywać i czujnik wycierać.

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Over the Top ....

Post autor: WebTom » 01-11-16, 22:42

To jest żenada. Jeżdżę regularnie samochodem z tymi czujnikami różnymi. Ile razy już hamował bez powodu, bo ktoś stał na pasie obok, albo barierkę zobaczył, nie zliczę. Że jeszcze nikt we mnie nie wjechał - też nie wiem jakim cudem, chyba mam szczęście. Raz się zagapiłem, nie zahamował, na szczęście sam w porę zareagowałem. Jak na razie to muszę się mocno pilnować, żeby przypadkiem go nie zapomnieć wyłączyć. Jeżeli tak to ma działać, to ja podziękuję.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Over the Top ....

Post autor: MRC » 02-11-16, 08:10

Bardziej przekonuje mnie wariant elektryczno autonomiczny gdzie taki trok będzie jeździł po pasie albo z ładującą szyną albo naziemną trakcją gdzie prąd będzie czerpał za pomocą pantografu. Wtedy robiąc coś na zasadzie dzisiejszego bus pasa było by i bezpieczniej i bardziej bezproblemowo. Za jakiś czas zapewne i tak zrobią jakieś centra rozładunkowe na obrzeżach miast a z tego miejsca wszystko będzie eko pojazdami dostarczane pod konkretny adres

lskx
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 27-09-17, 09:44

Re: Over the Top ....

Post autor: lskx » 03-10-17, 15:49

bigguy pisze:Wyglada na to, ze niedlugo nas nie beda potrzebowac ....


https://youtu.be/QeXxseSjSgk
Cześć! Przebrnąłem przez cały wątek nie omijając nawet posta. Fascynujące :). Jakieś nowe wieści? Jeździsz na tej samej trasie? Kupiłeś kolejne nieruchomości?

Pozdrawiam!

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 08-10-17, 17:36

No wlasnie dawno mnie tu nie bylo znow .....
Wiec tak; kupilem kolejna nieruchomosc , jak na ponizszych zdjatkach ,,,, zadna rewelacja, zwykly segment, z ang: townhouse lub czasem tez na to mowia duplex. Z zamiarem wynajmu oczywiscie lecz najpierw bedziemy tu zamieszkiwac przez troche. Zakladam 2-3 lata i potem jak kupie kolejna nieruchomosc to townhouse zaczne wynajmowac. Ogolnie nie spiesze sie z tym wszystkim bo staram sie trzymac jakas rownowage w zyciu, wiec czesto tez pieniadze sie rozchodza na jakies przyjemnosci. Teraz mam w planach inwestowac w Polsce w mieszkania pod wynajem wiec bede sie koncentrowal na tym bardziej w tu w Stanach troszke sfolguje. Choc mam zamiar kupic cos w przyszlym roku i dodac tu 3 juz nieruchomosc do swojej kolekcji no ale to zalezy jeszcze od wielu czynnikow.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


A w dalszym ciagu jezdze w tej samej firmie. Nic sie nie zmienilo. Po za tym, ze firma juz nie jest tak efektywan jak byla i nie ma takich dobrych ladunkow. Wysylaja w takie miejsca jak ponizej na zdjeciu. W samym sercu Atlanty gdzie mnie rozladowywuja na ulicy i na dobra sprawe nie mozna tam wjezdzac z naczepami 53". Ale ogolnie ja tez juz znacznie mniej jezdze. W tej chwili od marca moja srednia to jedynie 3.5 kolka w miesiacu. Podczas gdy wczesniej mialem srednia 4.5 kolka/miesiac. A niebawem pewnie zejde na 3 kolka lub nawet 2.5, zwlaszcza jesli wejda w grudniu przymusowe e-logbooki. Truckerka powoli idzie na psy a z ELD to juz w ogole bedzie lipa na maksa. Zreszta jak to powtarzam juz od dawna ze zadna praca na etacie nie ma sensu. Praca na etacie to jedno z najwiekszych oszustw skorumpowanego systemu. Wielu ludzi sie co prawda ze mna nie zgodzi, a to wynika tylko i wlacznie z ich nie wiedzy. Trzeba uciekac w inwestycje bo innego wyjscia nie ma. Inaczej praca na etacie do konca zycia. Ironia losu bedzie jak wroce do Polski. Chodz musze tu napisac, ze "wracac" jedynie mam na mysli pod wzgledem finansowym a nie fizycznym. Fizycznie caly czas zostaje w Stanach a w Polsce mam zamiar jedynie inwestowac w nieruchomosci. Z racji tego bym tez zaczal czesciej do Polski wpadac i wiecj czasu tam spedzac.

ObrazekObrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-10-17, 17:38 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Over the Top ....

Post autor: JJacek » 08-10-17, 20:47

U mnie nie widać zdjęć :-(

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 09-10-17, 03:08

no tak ... jakby to nie bylo ... kolejna strona blokuje zdjecia bo chca zeby im placic miesiecznie abonment, najpierw daja za darmo jakis czas a potem koniec i plac teraz ... sorry ale ode mnie sie nie doczeka zadna strona jakichkolwiek oplat w postaci miesiecznego abonamentu.

Musze poszukac nowych stron gdzie mozna zdjecia ladowac

a tym czasem juz dawno temu zmontowany filmik z pola kempingowego w Arizonie

https://youtu.be/1KNOCV7pTfA

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Over the Top ....

Post autor: MRC » 10-10-17, 20:28

Witaj BG - na fotosiku (fotosik.pl) 150 sztuk za free możesz umiejscowić, dodatkowo google też daje jakieś możliwości z publikacją zdjęć. Wklejaj, opisuj etc BigGuy bo Hiob co rusz Cię na streamach reklamuje i poleca by ludzie tu wchodzili i czytali tą historię ;-)

ODPOWIEDZ