Mądry Polak ... przed szkodą

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Mądry Polak ... przed szkodą

Post autor: MRC » 29-12-15, 22:03

Witam
Właśnie przed chwilą zadzwonił do mnie telefon. To było coś na zasadzie puszczonego sygnału - tel. leżał 30 cm ode mnie więc wszystko widziałem w czasie rzeczywistym.
Nr tel: +224 7888287X czyli dla kogoś kto spogląda na tel. po 21 wygląda to na 1 rzut oka jak połączenie ze stolicy a to nr z Afryki z taryfą 8 zł/ min.
Oczywiście zaciekawiony tym skąd ktoś do mnie dzwoni wbiłem w google widniejący na wyświetlaczu telefonu numer i wyskoczył artykuł o oszustach http://www.pomorska.pl/kujawsko-pomorsk ... ,id,t.html
Uważajcie zatem na "sygnałki" puszczane z takimi kierunkowymi +243, +224 +225

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Metoda na forinty

Post autor: MRC » 29-12-15, 22:11

Kilka lat temu w Katowicach przydarzyła mi się taka "przygoda".
Podchodzi do mnie 50 letni chłopek twierdząc że z kolegami wrócił z roboty na zachodzie i chce się im pić % a mają tylko obcą walutę. Powiedział że ma 5 euro i sprzeda mi to za 15 zł. Powiedziałem mu OK, ale on że ich jest kilku i że za 15 zł kilku flaszek nie kupią to dodatkowo forintów by się wyzbył. Powiedział że ma ich 1000 i jak na euro spuścił te 30% to tu też niech będzie stratny i zamiast za 200 zł mi wszystko (forinty + €) za 165 zł sprezentuje. Ile był bym w plecy gdybym chwycił haczyk sprawcie sami względem kursu tej węgierskiej waluty :mrgreen:

Pamiętajcie że w życiu niemal nie zdarzają się okazję a na pewno nie na ulicy :!:

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 30-12-15, 09:55

MRC - witaj. Bardzo fajnie, ze to napisales.
Dodam, ze nie tylko w Polsce takie triki robia.
I nie kupujcie tombaku po okazyjnej cenie - np. stoi samochod i ktos pyta, gdzie tu stacja benzynowa. A potem mowi, ze mu zabraklo w tej chwili gotowki ( albo zapomnial karty do bankpomatu ) za to za pol ceny sprzeda zloty sygnet ... i ble, ble, ble :evil:
Uchodzcy tez naciagaja ... ble, ble ble

A okazje na ulicy czasem leza - kon autentycznie jakies 15 lat temu znalazl 200 zl na ulicy w blocie.
Kon sie czieszyl, a ktods sie smucil ... hmmm - chyba ze ten ktos w calym sztaplu banknotow nawet nie wiedzial, ze mu jakis pofrunal ... i tym sie kon usprawiedliwia :oops:
Serdecznie pozdrawiam w starym roku i zycze blogoslawionego Nowego Roku.
konik

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 26-09-13, 12:38
Lokalizacja: Republika Czeska

Post autor: ferdek » 31-12-15, 08:53

Rzeczywiście, oszustów wszędzie pełno. Ale powiem Wam, że najbardziej nie mogę pojąć jak ludzie mogą dać się nabierać na tę całą metodę "na wnuczka", choć ostatnio chyba zmieniła się w metodę "na policjanta". Pomysłowość oszustów niestety nie zna granic, a naiwnych ludzi nie brakuje :-?

Dominik

Post autor: Dominik » 31-12-15, 19:18

Czytałem o nowej metodzie na wnuczka.
Ktoś włamuje się komuś na fejsa i prosi jego znajomych o pożyczkę, jako ten właściciel konta, po czym kasuje wiadomości, hasła nie zmienia, żeby właściciel konta się nie kapnął o co chodzi.

Czyli podsumowując, ktoś chce kasę pożyczyć to niech to robi osobiście, przynajmniej telefonicznie.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 31-12-15, 22:17

Jechałem kiedyś służbowym samochodem z kolegą. Nagle (na terenie niezabudowanym, w polach) widzę człowieka który macha ręką jakby chciał mnie zatrzymać. Odruch ludzki jest taki: człowiek potrzebuje pomocy - trzeba się zatrzymać i zapytać w czym mogę pomóc.

Zatrzymaliśmy się. Zapytaliśmy w czym możemy pomóc. Człowiek mówi ze ma jakiś wielki problem, tak wielki że jest mi w stanie sprzedać obrączkę "złotą" przedstawiając jakąś bardzo atrakcyjną jak na złoto cenę.

Na szczęście wiedziałem wcześniej o tej sztuczce. Na 100% ta obrączka która chciał by mi sprzedać nie była by ze złota.


Pozdrawiam
Artur

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Piramida i schemat Ponziego

Post autor: MRC » 18-02-16, 15:24

Dzisiaj w ramach ostrzeżenia taki filmik.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... 20JI?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-04-16, 18:07

Kolejny przykład oszustwa na telefon.
Dwa dni temu przyszedł SMS według którego aktywowano pakiet wysyłania kawałów. By zaniechać tej usługi należało wysłać sms pod podany nr i wpisać daną treść. Oczywiście czyniąc tak zadziałamy dokładnie na opak względem tego co tam napisano i włączymy sobie otrzymywanie smsów za które policzą kilkadziesiąt złotych a i pierwsza wiadomość pochłonie nam z konta 30 kilka zł.

PietroP

Post autor: PietroP » 24-11-16, 21:06

MRC pisze:Kolejny przykład oszustwa na telefon.
Dwa dni temu przyszedł SMS według którego aktywowano pakiet wysyłania kawałów. By zaniechać tej usługi należało wysłać sms pod podany nr i wpisać daną treść. Oczywiście czyniąc tak zadziałamy dokładnie na opak względem tego co tam napisano i włączymy sobie otrzymywanie smsów za które policzą kilkadziesiąt złotych a i pierwsza wiadomość pochłonie nam z konta 30 kilka zł.
to sprytne gnidy :O

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 27-11-16, 18:49

MRC, cały kanał "Prosta Ekonomia" jest godny polecenia: https://www.youtube.com/channel/UCNT3te ... 98CSlpzxjQ
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ