Nasze Maszyny.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
olte
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 03-11-11, 00:56
Lokalizacja: North Carolina

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: olte » 07-12-16, 13:34

Kupiłem tego Leafa jeden miesiąc / 1000 mil temu.

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Poet of de Fall » 07-12-16, 14:32

Tak czy inaczej ktoś nim jeździł od nowości 5000 mil rocznie, co wydaje mi się trochę bez sensu.

Awatar użytkownika
olte
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 03-11-11, 00:56
Lokalizacja: North Carolina

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: olte » 07-12-16, 15:05

To był leasing, więc miał ograniczenie przebiegu. Cóż - lepiej dla mnie :-)

Awatar użytkownika
olte
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 03-11-11, 00:56
Lokalizacja: North Carolina

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: olte » 08-12-16, 11:35

Kolejny samochód, który posiadałem ale już nie posiadam. Jedno z najfajnieszych autek jakimi jeździłem.

Seicento Abarth rocznik 2003, jeździłem nim od 2003 do 2007, zrobiłem nim 53 tysiące km, raz się zepsuł - alternator padł. Posiadał pełne wyposażenie oprócz skórzanych foteli i ABS. Z rzeczy w miarę rzadko spotykanych w Seicento w owym czasie:

- klimatyzacja
- wspomaganie kierownicy

oraz trochę rzeczy częściej spotykanych, jak elektryczne szyby, centralny zamek itp. Felgi zostały zmenione na widoczne na zdjęciach - te oryginalne Abarth nie są najpiękniejsze, poza tym w owym czasie, prawdopodobnie z powodu bliskości fabryki, pół miasta jeździło na abarthowskich :-)




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek


A tutaj wersja zimowa na kołach 13 cali:

Obrazek Obrazek Obrazek

DawGad
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-11-16, 02:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: DawGad » 29-12-16, 11:56

Witam. To mój poprzedni samochód Lexus IS200. Przed Lexusem miałem Fiata 126p, Opla Astrę F, nieststy nie posiadam zdjęć, jak się znajdą to wrzucę.

Lexus z 2001 roku, zakupiony pod koniec 2012r, jeździłem nim niespełna 4 lata, sprzedany w lipcu 2016r. Bardzo dobry i bezawaryjny samochód z rzędowym sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 1988ccm, i mocy 155hp. W moim przypadku, dużą wadą tego samochodu była korozja, samochód miał już wcześniej kilka przygód stąd ta rdza...
Na pierwszym zdjęciu opcja zimowa na 16" kołach, lato na pozostałych 17" własnoręcznie wypolerowane

Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Ostatnio zmieniony 29-12-16, 12:32 przez DawGad, łącznie zmieniany 2 razy.

DawGad
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-11-16, 02:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: DawGad » 29-12-16, 12:29

Oto samochód który posiadam obecnie. Lexus GS430 trzeciej generacji z jednym z najlepszych, najmniej awaryjnych silników jakie kiedykolwiek powstały czyli 3UZ-FE V8 (cała seria silników UZ-FE zasługuje na to miano). Samochód z 2005 roku, w mim posiadaniu od lipca 2016r.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Ostatnio zmieniony 30-12-16, 02:56 przez DawGad, łącznie zmieniany 3 razy.

DawGad
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-11-16, 02:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: DawGad » 29-12-16, 13:39

Oprócz samochodów mogę się pochwalić galerią motocykli które posiadałem, na wszystkie sam zapracowałem.

Pierwszym motocyklem był motocykl marki MZ 251 z początku lat '90, bardzo dobrze wspominany przeze mnie, jeździłem nim krótko bo około 6 miesięcy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Sprzedałem MZ w jedno popołudnie nie zyskując i nie tracąc. Kupiłem Suzuki GS500e z 1992r dosiadany przez 4 lata.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Suzuki służyło bez awaryjnie, z nie wielkimi wyciekami oleju :P, po dwóch wywrotkach... sprzedałem z zamiarem kupna czegoś większego.
Kupiłem Kawasaki ZX6R z 1995r czyli z początku produkcji. Jak wchodził na rynek został okrzyknięty mianem najmocniejszej "sześćsetki" miał aż 105hp.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Motocykl bez sprzecznie szybki, nie młody ale mimo wszystko z wyglądu jak na obecne czasy nadaj atrakcyjny. Niestety okazało się całkiem przypadkowo po przeczytaniu kilku artykułów że przypadłością tych modeli były słabe ramy które lubiły pękać, moja była pęknięta prawdopodobnie już przed zakupem... pękały od środka czego nie dało się zauważyć od razu. Silnik za to pracował idealnie, bardzo dobra konstrukcja miał dwie chłodnice: "wody" i oleju. Sprzedałem oczywiście informując następnego właściciela o pękniętej ramie...
Kupiłem coś na co od większego czasu miałem ochotę ale nie miałem pieniążków...
Kawasaki ZX12R... lokomotywa wśród motocykli... prawie 200hp, filtry K&N, przelotowy układ Akrapović z tytanu i wiele dodatków...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Pierwsze zdjęcie następnego dnia po zakupie czyli 12 listopada 2011r. Jak jechałem po ten motocykl do Zielonej Góry temperatura nie przekraczała 5stC a wracałem na motocyklu :)
Motocykl skasowałem w lipcu 2012r, odbudowałem na wiosnę 2013r i posiadam do dnia dzisiejszego.

W między czasie w mojej głowie urodził się pomysł na przebudowę motocykla, zakupiłem Yamachę YZF1000R 150hp
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Po przerobieniu wyszło coś takiego
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Nie każdemu się podobał, dużo słów krytyki padło... ważne że mnie się podobał. Pojeździłem dwa lata i sprzedałem. Tak czy inaczej jak jechałem na nim to przykuwał uwagę
Ostatnio zmieniony 30-12-16, 03:01 przez DawGad, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: hiob » 29-12-16, 16:20

DawGad, dzięki, kapitalna relacja. Motorki OK, ale najlepszy ten pierwszy. :D

:nutki: Jazda na ETZ-cie to najlepsza jazda na świecie... :nutki:

Mój szwagier niedawno kupił Lexusa 200 IS. Jak dotąd jest z niego bardzo zadowolony.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

DawGad
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-11-16, 02:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: DawGad » 30-12-16, 11:13

hiob pisze:DawGad, dzięki, kapitalna relacja. Motorki OK, ale najlepszy ten pierwszy. :D

:nutki: Jazda na ETZ-cie to najlepsza jazda na świecie... :nutki:

Mój szwagier niedawno kupił Lexusa 200 IS. Jak dotąd jest z niego bardzo zadowolony.
Dziękuję, ETZ super motocykl, bardzo wdzięczny jak się psuł to zawsze blisko domu :)
Z Lexusa IS200 byłem super zadowolony, gdyby nie rdza i parę innych rzeczy to bym się nie pozbywał, teraz troszku lepszy sprzęt wiec nie ma co narzekać.
Z tymi motocyklami u mnie jest tak jak z Twoimi samochodami, jak mnie kiedyś będzie stać i będę miał miejsce to kupie ETZ i parę innych motocykli.

Awatar użytkownika
zbyszek17
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 17-11-15, 15:38
Lokalizacja: Piaseczno / okolice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: zbyszek17 » 08-01-17, 16:58

Moje wynalazki którymi się czasami przemieszczam Lincoln Town Car 4.6 v8 z 2005 roku
, Pontiac Firebird 3.1 z 91 roku niestety Mustanga już nie posiadam,pozdrawiam zbyszek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1226
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1536
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 2213%2C876
Ostatnio zmieniony 08-01-17, 21:49 przez zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: hiob » 09-01-17, 07:37

zbyszek17, czy Town Car dorabia sobie jako limuzyna?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: WebTom » 09-01-17, 23:14

zbyszek17 pisze:Moje wynalazki którymi się czasami przemieszczam Lincoln Town Car 4.6 v8 z 2005 roku
, Pontiac Firebird 3.1 z 91 roku niestety Mustanga już nie posiadam,pozdrawiam zbyszek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1226
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1536
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 2213%2C876
Jak długo ten Pontiac jest już w Twoich rękach?

Awatar użytkownika
zbyszek17
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 17-11-15, 15:38
Lokalizacja: Piaseczno / okolice

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: zbyszek17 » 11-01-17, 20:47

Town Car nie dorabia nie mam czasu a i brak chętnych :( to zwykłe auto do jazdy oprócz fiata pandy taki do pracy diesel i do stania w korkach i zakupy itd... właśnie jest po naprawie alternatora to Lincoln ma teraz zastępstwo, na wsi trzeba mieć dwa auta.
A co do Pontiaca to go mam od 2013 r
Ostatnio zmieniony 11-01-17, 21:13 przez zbyszek17, łącznie zmieniany 3 razy.

Kadyr007
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 16-08-14, 22:51
Lokalizacja: POLSKA

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Kadyr007 » 15-01-17, 17:57

Witam, po Fordzie i Seacie nadeszła kolejna zmiana autka. Tym razem wybór padł na Subaru Legacy 2.5 Boxer Automat pełne wyposażenie, grzanie tyłka itp. Całkiem przyjemne autko, ciekawie się zbiera a napęd AWD robi robotę, samochód przybył do Polski prosto z Zurychu :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: WebTom » 16-01-17, 00:38

zbyszek17 pisze:Town Car nie dorabia nie mam czasu a i brak chętnych :( to zwykłe auto do jazdy oprócz fiata pandy taki do pracy diesel i do stania w korkach i zakupy itd... właśnie jest po naprawie alternatora to Lincoln ma teraz zastępstwo, na wsi trzeba mieć dwa auta.
A co do Pontiaca to go mam od 2013 r
Pytam, bo znajomy właśnie mniej-więcej wtedy sprzedał identycznego. Płacze po nocach i żałuje do dziś. Ciekawe samochody. Swoją drogą spotkać Town Cara w wersji krótkiej w Polsce, to jest sztuka. Same lymuzyny.

ODPOWIEDZ