FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Od piosenki na youtube do Hajle Syllasje
Autor Wiadomość
mamamondfa
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-17, 12:28   Od piosenki na youtube do Hajle Syllasje

Witam,
przesłuchując czeluści YouTube natrafiłam na taki utwór
Ras Luta - "Dzięki Bogu". Od razu moją uwagę zwrócił dziwny symbol - Gwiazda Dawida z wpisanym w nią krzyżem. Wsłuchałam się w tekst - taki całkiem mądry, z dobrym przesłaniem, ale usłyszałam:
Cytat:
Król Selassie, żywy Bóg na moim firmamencie
. Król Selassie? kto to taki? pierwszy raz mój malutki rozumek zarejestrował takie określenie, więc zaczęłam drążyć temat i znalazłam sporo artykułów na temat Hajle Syllasje, określanego jako Wybraniec Boga, prorok i jeszcze jakoś tam, Rastafarianie wierzą, że był mesjaszem.
Doczytałam coś jeszcze o Kościele Etiopskim i że tam Arka Przymierza niby jest ta prawdziwa...

sporo informacji na raz jak dla mnie :oops: i to artykuły takie czasami jakieś cyniczne, szydercze i strach się bać je czytać...

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat?

No i zastanawia mnie, bo wiadomo - przestrzega się młodych ludzi przed różnymi sektami, satanizm, joga, Harry Potter i inne takie, ale nigdzie nie spotkałam się żeby ktoś ruchami rastafariańskimi straszył. Oni tacy weseli, pozytywni, radośni, pokojowo nastawieni do wszystkich i z miłością do każdego człowieka, a tam chyba zło pod postacią baranka się czai? Czy się mylę?
Ostatnio zmieniony przez 06-01-17, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu