Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
koni2305
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-12-14, 12:10
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: koni2305 » 28-12-16, 13:16

Ostatnio zmieniony 28-12-16, 19:44 przez koni2305, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LinGruby
Przyjaciel forum
Posty: 81
Rejestracja: 01-03-15, 08:29
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: LinGruby » 28-12-16, 22:17

Hiob coś dla Ciebie ;-)
Jak zauważają naukowcy, zaćmienie całkowite, które wystąpi 21 sierpnia 2017 r. będzie niezwykłe chociażby z tego względu, że będzie widoczne na rozległym obszarze Ameryki Północnej. Na mapie poniżej czerwona linia wyznacza pas całkowitego zaćmienia w USA.
Więcej na:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 2,1,0.html
Obrazek
Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! (2Tm 2, 3)

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Jak zrobić prawo jazdy na ciężarówkę w USA oraz zmiany zawod

Post autor: JJacek » 30-12-16, 16:16

NA kanale bezruch pojawił się pewien film, https://www.youtube.com/watch?v=3cbqKkskiA8&t=895s w opisie do filmu jest napisane coś takiego:
Filmik Konrada który polecam znajduje sie tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=HtQYslfxEls

Firma Experior Transport znajduje sięt utaj:
http://www.goexperior.com/new-drivers-2/index.html

Mają też fejsbuka tutaj:
https://www.facebook.com/TelewizjaPolvi ... 704933518/

Generalnie rzecz ujmując, sponsoring na zieloną kartę w Usa jako kierowca jest możliwy z innymi firmami transportowymi również. Experior polecam bo akurat tam byłem i oni o tym mówia oficjalnie. W zasadzie jest to kwestia dogadania się z konkretna firmą i zapłacenia prawnikowi. Szczególy o tej ścieżce pojawią sie wkrótce w specjalnym filmiku.

Nauka z tego filmiku jest taka. Kierowca w stanach ma dwa rekordy: MVR i PSP. MVR to tzw Motor Vehicle Record. Jest to historia wszystkich mandatów kierowcy. PSP to tzw Pre Employment Screening Program czyli historia 5 lat wstecz wypadkow oraz 3 lata wstecz inspekcji drogowych. O oba rekordy warto dbać jak sie okazuje :) Takie jest moje zrozumienie na chwile obecną.
Nie wiem jak to działa, ja tylko pozwoliłem sobie zamieścić to co znalazłem :)
Obejrzyjcie i wypowiedzcie się na ten temat, co myślicie o tym :)
Ostatnio zmieniony 30-12-16, 16:18 przez JJacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LinGruby
Przyjaciel forum
Posty: 81
Rejestracja: 01-03-15, 08:29
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: LinGruby » 09-01-17, 17:45

Obrazek

i tak cały czas oglądam przez http://vaughnlive.tv/hiob

Programy blokujące reklamy wyłączona od prawie roku na stronie i wszystkich podanych przez screen

Też tak macie?
Obrazek
Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! (2Tm 2, 3)

Awatar użytkownika
koni2305
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-12-14, 12:10
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: koni2305 » 09-01-17, 17:55

LinGruby od czasu do czasu się tak zdarza, trzeba wtedy:
1) odświeżać stronę aż załapie w końcu.
2) naciskasz na czarny ekran przenosi cię na stronę voughn live i tam jest obraz
3) przenosisz na stronę voughn live i równocześnie w drugiej zakładce otwierasz katolik.us i powinno załapać wtedy na katoliku (można wtedy stronę voughn wyłączyć)

Pawel88
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 20-07-16, 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Pawel88 » 09-01-17, 18:35

koni2305 pisze:od czasu do czasu się tak zdarza, trzeba wtedy:
1) odświeżać stronę aż załapie w końcu.
2) naciskasz na czarny ekran przenosi cię na stronę voughn live i tam jest obraz
3) przenosisz na stronę voughn live i równocześnie w drugiej zakładce otwierasz katolik.us i powinno załapać wtedy na katoliku (można wtedy stronę voughn wyłączyć)
U mnie to nie działa dlatego jadę na dwie strony :D ;)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 14-01-17, 01:58

Ogarnijcie czy hiob mógł by na twichu nadawać i wstawić na forum obraz z kamerki.
Za tydzień można by spróbować.

Awatar użytkownika
LinGruby
Przyjaciel forum
Posty: 81
Rejestracja: 01-03-15, 08:29
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: LinGruby » 14-01-17, 13:52

koni2305 pisze:LinGruby od czasu do czasu się tak zdarza, trzeba wtedy:
1) odświeżać stronę aż załapie w końcu.
2) naciskasz na czarny ekran przenosi cię na stronę voughn live i tam jest obraz
3) przenosisz na stronę voughn live i równocześnie w drugiej zakładce otwierasz katolik.us i powinno załapać wtedy na katoliku (można wtedy stronę voughn wyłączyć)
Nic nie działa mam pecha i tyle

Obrazek


A przyszło mi do głowy może serwer na którym stoi forum ma jakieś filtrowanie i jak komuś się uda to ma live a jak nie to nie ;-)

________



A mnie tak naszło i poszukałem i teraz jest kwestia się do dogadania się

http://perfectfilm.co/index.php/pl/

Rąbię realizację OGIEŃ DLA NAS I DLA ŚWIATA i SDM Realizacja cyklu oficjalnych spotkań po SDM 2016 to może jakby dobrze zagadać ( to może Hioba Live Stream by przygarnęli ) a firma jest w Krakowie to może by przygarnęli
Ostatnio zmieniony 14-01-17, 16:02 przez LinGruby, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! (2Tm 2, 3)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 21-01-17, 22:54

Znacie jakieś fajne strony z muzyką creative commons, taką której facebook, czy youtube nie zablokuje?
Przydało by się ułożyć że trzy playlisty, takie dwugodzinne, wtedy podczas retransmisji hiob by mógł coś puszczać,,, tylko pytanie czy coś się znajdzie dobrego do słuchania.

tak rzucam pomysłem, za plecami hioba :-)

Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Selgrado » 22-01-17, 12:59

Można szukać na stronach takich jak Jamendo, Incomptech albo SoundCloud...
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

SZyBA
Przyjaciel forum
Posty: 47
Rejestracja: 27-08-13, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: SZyBA » 22-01-17, 18:54

Bez stresu o porysowanie o lakier, że to ponad 1mln złotych, że to gwiazda że AMG. Można można :)

Obrazek
Jestem normalny czyli dla wielu inny.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 23-01-17, 07:02

LinGruby pisze:Hiob coś dla Ciebie ;-)
Jak zauważają naukowcy, zaćmienie całkowite, które wystąpi 21 sierpnia 2017 r. będzie niezwykłe chociażby z tego względu, że będzie widoczne na rozległym obszarze Ameryki Północnej. Na mapie poniżej czerwona linia wyznacza pas całkowitego zaćmienia w USA.
Więcej na:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 2,1,0.html
Wiem, wiem i nawet myślę o wzięciu wolnego dnia. Co prawda są spore szanse, że jechałbym w tym dniu po obszarze zaćmienia, ale nie ma pewności, a jak będę miał wolne, to sobie podjadę w środek "czerwonej kreski" - to tylko godzinka na południe od domu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 23-01-17, 07:05

Chyba zrobię drobną zmianę w transmisji LIVE - to znaczy skrócę ją o godzinkę. Nie wiem jeszcze kiedy - pewnie najlepiej będzie rano, tzn. zamiast zaczynać o 10, zacznę o 11. Głównie chodzi mi tu o brak czasu na słuchanie radia i "samodokształcanie się". Powiedzcie tylko, czy ma sens w tym czasie włączanie samego video bez głosu? Albo z głosem z karty graficznej kompa, tzn. byście też słyszeli to, czego ja słucham? To będzie po angielsku...
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 23-01-17, 09:29

Video z angielskim głosem, raczej nie ma sensu.

Można by zrobić sztuczkę. Ty sobie słuchasz z komputera czego chcesz, a OBSem nadajesz obraz z kamerki, a dźwięk nie z mikrofonu, lub to co karta dźwiękowa nadaje, a z pliku mp3.
Czyli w skrócie:
- źródło obrazu to kamerka
- źródło dźwięku to plik mp3

tylko że ta mp3 musiała by mieć 60min długości :-), i musiało być by kilka takich składanek, by się nam nie znudziły, ale to na pewno są programy co robią taką mp3 automatycznie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 23-01-17, 21:32

Dominik, problem może polegać na tym, że ja właśnie z komputera słucham mp3 z nagraniem audycji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ