Tematy na Radiostradę

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Szaweł79
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 16-11-16, 17:10
Lokalizacja: Teraz pod Gliwicami

Tematy na Radiostradę

Post autor: Szaweł79 » 03-02-17, 03:23

Witam.
Dzisiaj Hiob poprosił o propozycje tematów na audycje i zaproponował założenie wątku na forum.
Nie wiem czy dział właściwy.
Moje propozycje:
1. Podróże
2. Góry
3. Książki czytelnictwo w Polsce i USA.

Przy dobrych wiatrach, co sześć tygodni mam tak zmiany w pracy ustawione, że zbiegają się z audycją i miałbym możliwość zadzwonić i coś powiedzieć w tych tematach. Choć mam wadę wymowy i mało radiowy głos i tremę przed audytorium.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 03-02-17, 17:14

Szaweł79, dzięki. Czekam na dalsze propozycje - i to, może, jakieś bardziej szczegółowe. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

mamamondfa

Post autor: mamamondfa » 05-02-17, 14:07

Przyłączam się do apelu denka. Uważam, że temat jest jak najbardziej warty dyskusji.

Dodatkowo jeszcze, za naszym kolegą Marcinem MRC, chcę zaproponować temat:

Kryzys rodziny i małżeństwa - szeroko pojęty kryzys ojcostwa i macierzyństwa, męskości i kobiecości - temat rzeka, ale dotyka chyba każdego z nas.

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Post autor: JJacek » 05-02-17, 14:40

Również przyłączam się do apelu Denka jak i Mamymondfy, gdyż są to bardzo poważne sprawy XXI wieku, które coraz częściej można zaobserwować

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 08-02-17, 09:43

Z "lekkich" tematów na dwie czy trzy audycje proponuje coś o zdrowiu. Zasady funkcjonowania służby zdrowia tu i tam etc, poprzez dietę, zdrowy styl życia etc. To mogła by być bezpośrednia kontynuacja smogowego tematu. W najbliższym wydaniu ogólnie o zdrowiu porozmawiać, a na kolejny odcinek wypadający w poście tematykę rozszerzyć o dietę/post.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 08-02-17, 23:10

Temat, tytuł: "Daję słowo".
Czy dzisiaj przyrzeczenie, obietnica, przysięga jaszcze coś znaczą?
Przysięga małżeńska nie jest dotrzymywana, a ci co jej dotrzymują budzą zdziwienie.
Politycy obiecują i obietnic nie dotrzymują, a jak znajdą się tacy co zaczynają dotrzymywać to powodują powszechne oburzenie.
Czy są okoliczności gdy słowa nie powinno się dotrzymać?
Dlaczego by dotrzymywać słowa, gdy nikt nie jest w stanie tego sprawdzić?
Czy dawniej częściej dotrzymywano słowa, a teraz rzadziej?
Czy warto dotrzymać słowa danego samemu sobie?
itd.

Dominik

Post autor: Dominik » 09-02-17, 20:49

Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 26-02-17, 20:07

Dominik pisze:Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.
Mamy tu znajomych, którzy niedawno kupili dom wart ponad milion dolarów. Mam znajomych na Florydzie, którzy także mają dom wart tyle pieniędzy. Ci z Florydy to lekarze, ale ten znajomy z Charlotte zaczynał od "gumiarza", naprawiał opony w firmie truckerskiej. Mam nadzieję, że zgodzi się, bym odwiedził go z kamerą i pokazał jego dom - z pewnością jego historia będzie bardzo ciekawa dla wszystkich.

A wracając do Radiostrady, myślę, że w najbliższy czwartek powinniśmy porozmawiać o Wielkim Poście, o tym, jak się przygotowujemy do tego okresu, czy on coś znaczy w naszym życiu, czy też w dzisiejszych czasach jest to już tylko jakiś archaizm, coś, co odeszło do historii i nie ma żadnego znaczenia w codziennej rzeczywistości.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 09-03-17, 21:11

Wracając "do adremu", to chciałbym, byśmy porozmawiali

1. O nietolerancji, a konkretnie o tym, czy na pewno tolerancja jest zaletą i czy powinniśmy być tolerancyjni;

2. O cukrze i o tym, że cukier nas zabije.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ