Uprawnienia do kierowania Camperem w USA

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Uprawnienia do kierowania Camperem w USA

Post autor: piotrek189 » 29-01-17, 20:31

Witam,

Na przełomie czerwca i lipca planuję wybrać się z familią na Zachodnie Wybrzeże USA.
Chciałbym się zapytać jak wygląda kwestia uprawnień kierowania tak dużym samochodem jakim jest Camper? Czy zwykłe polskie prawo jazdy kat. B będzie respektowane przez amerykańskich stróż prawa?
I czy w ogóle jest sens wypożyczać Campera na 3 tygodnie, bo tyle czasu planujemy spędzić za Oceanem.
Z tego co czytałem w internecie to największy problem jest z poruszaniem się po zakorkowanych dużych miastach, a także z spaniem w różnych miejscach, gdyż nie zawsze może być bezpiecznie.

Z góry dziękuję za wszelkie przydatne wypowiedzi w tym temacie.
Miłej niedzieli.

Pozdrawiam.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 05-02-17, 04:02

Najnormalniejsze prawo jazdy wystarczy.
Finansowo to raczej nie bedzie sie oplacac chyba ze wyjatkowo ci zalezy na tym stylu zwiedzania/podrozowania. Zreszta mozesz sobie to sam latwo policzyc i zobaczyc czy te koszta maja sens dla ciebie.

Kamperami zatrzymujesz sie na noc na specjalnie do tego przeznaczonych miejscach - za ktore zreszta placisz. Poruszanie sie tym po miescie moze byc faktycznie bardzo uciazliwe (zwlaszcza naprzyklad po takim San Francisco).

Kampery zaczynaja sie oplacac jak sa wypozyczane na znacznie dluzsze okresy czasu ale wtedy zreszta najlepiej kupic kampera, pojezdzic nim z rok i sprzedac.

piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotrek189 » 09-02-17, 22:01

Dzięki za odpowiedź :)

Jak wygląda sprawa z polskim prawem jazdy kat. B w Kalifornii i w sąsiadujących stanach?
Trzeba wyrabiać międzynarodowe prawo jazdy?

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 10-02-17, 03:37

Ja nic nie wiem o kat. B.
Wiem ze Polacy pokazuja zwyczajne polskie (nie miedzynarodowe) prawo jazdy i jest to uznawane w wypozyczalniach aut.

ODPOWIEDZ