FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Tematy na Radiostradę
Autor Wiadomość
Szaweł79 

Wysłany: 03-02-17, 03:23   Tematy na Radiostradę

Witam.
Dzisiaj Hiob poprosił o propozycje tematów na audycje i zaproponował założenie wątku na forum.
Nie wiem czy dział właściwy.
Moje propozycje:
1. Podróże
2. Góry
3. Książki czytelnictwo w Polsce i USA.

Przy dobrych wiatrach, co sześć tygodni mam tak zmiany w pracy ustawione, że zbiegają się z audycją i miałbym możliwość zadzwonić i coś powiedzieć w tych tematach. Choć mam wadę wymowy i mało radiowy głos i tremę przed audytorium.

hiob 
Administrator

Wysłany: 03-02-17, 17:14   

Szaweł79, dzięki. Czekam na dalsze propozycje - i to, może, jakieś bardziej szczegółowe. :-D

mamamondfa 
Administrator

Wysłany: 05-02-17, 14:07   

Przyłączam się do apelu denka. Uważam, że temat jest jak najbardziej warty dyskusji.

Dodatkowo jeszcze, za naszym kolegą Marcinem MRC, chcę zaproponować temat:

Kryzys rodziny i małżeństwa - szeroko pojęty kryzys ojcostwa i macierzyństwa, męskości i kobiecości - temat rzeka, ale dotyka chyba każdego z nas.

JJacek 
Administrator

Wysłany: 05-02-17, 14:40   

Również przyłączam się do apelu Denka jak i Mamymondfy, gdyż są to bardzo poważne sprawy XXI wieku, które coraz częściej można zaobserwować

MRC 

Wysłany: 08-02-17, 09:43   

Z "lekkich" tematów na dwie czy trzy audycje proponuje coś o zdrowiu. Zasady funkcjonowania służby zdrowia tu i tam etc, poprzez dietę, zdrowy styl życia etc. To mogła by być bezpośrednia kontynuacja smogowego tematu. W najbliższym wydaniu ogólnie o zdrowiu porozmawiać, a na kolejny odcinek wypadający w poście tematykę rozszerzyć o dietę/post.

skrzydlaty 
Administrator

Wysłany: 08-02-17, 23:10   

Temat, tytuł: "Daję słowo".
Czy dzisiaj przyrzeczenie, obietnica, przysięga jaszcze coś znaczą?
Przysięga małżeńska nie jest dotrzymywana, a ci co jej dotrzymują budzą zdziwienie.
Politycy obiecują i obietnic nie dotrzymują, a jak znajdą się tacy co zaczynają dotrzymywać to powodują powszechne oburzenie.
Czy są okoliczności gdy słowa nie powinno się dotrzymać?
Dlaczego by dotrzymywać słowa, gdy nikt nie jest w stanie tego sprawdzić?
Czy dawniej częściej dotrzymywano słowa, a teraz rzadziej?
Czy warto dotrzymać słowa danego samemu sobie?
itd.

Dominik 
Administrator

Wysłany: 09-02-17, 20:49   

Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.

hiob 
Administrator

Wysłany: 26-02-17, 20:07   

Dominik napisał/a:
Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.

Mamy tu znajomych, którzy niedawno kupili dom wart ponad milion dolarów. Mam znajomych na Florydzie, którzy także mają dom wart tyle pieniędzy. Ci z Florydy to lekarze, ale ten znajomy z Charlotte zaczynał od "gumiarza", naprawiał opony w firmie truckerskiej. Mam nadzieję, że zgodzi się, bym odwiedził go z kamerą i pokazał jego dom - z pewnością jego historia będzie bardzo ciekawa dla wszystkich.

A wracając do Radiostrady, myślę, że w najbliższy czwartek powinniśmy porozmawiać o Wielkim Poście, o tym, jak się przygotowujemy do tego okresu, czy on coś znaczy w naszym życiu, czy też w dzisiejszych czasach jest to już tylko jakiś archaizm, coś, co odeszło do historii i nie ma żadnego znaczenia w codziennej rzeczywistości.

hiob 
Administrator

Wysłany: 09-03-17, 21:11   

Wracając "do adremu", to chciałbym, byśmy porozmawiali

1. O nietolerancji, a konkretnie o tym, czy na pewno tolerancja jest zaletą i czy powinniśmy być tolerancyjni;

2. O cukrze i o tym, że cukier nas zabije.

Odpowiedz do tematu