Pomoc przy sklejaniu filmów.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Pomoc przy sklejaniu filmów.

Post autor: hiob » 24-06-17, 17:56

Witam.

Ponieważ mam kupę zaległości w sklejaniu filmów i brak mi ciągle czasu, to wymyśliłem, że udostępnię rożne nagrania, by każdy, kto ma ochotę i trochę czasu mógł mi pomóc w produkcji filmów.

Warunki pomocy:

Jest to na zasadzie "łańcucha ludzi dobrej woli", czyli wolontariatu. Każdy, kto stworzy film z moich materiałów może, rzecz jasna, a nawet powinien, dodać informację o sobie - imię, nazwisko, albo nicka, pseudonim, by było wiadomo kto jest odpowiedzialny za końcowy efekt i komu należą się podziękowania za poświęcony czas.

Parę słów na temat muzyki i praw autorskich:

Ja osobiście bardzo nie lubię, gdy na filmie jest w tle cały czas jakaś muzyka, zwłaszcza, gdy ktoś coś mówi, albo, co gorsze, gdy tematem filmu jest np. dźwięk silnika. Natomiast jeśli muzyka ma sens, a jest dobrana z zasobów YouTube i dopuszczalna w filmach, to każdy ma tu dowolność wyboru.

Należy też pamiętać, że jak w moim nagraniu jest w tle muzyka z radia, to trzeba ją usunąć, zastępując albo komentarzem, albo muzyką z audioteki YouTube, albo po prostu zostawić ciszę.

Myślę, że z czasem znajdę jakieś inne nagrania, np. zespołu mojego siostrzeńca, które będzie można dodać bez narażania się na gniew YouTube.

Konto na chomikuj.pl to FilmyHioba a hasło podam każdemu, który się zobowiąże do pomocy - proszę o PW, lub maila na peterjaski@gmail.com
Ostatnio zmieniony 24-06-17, 18:09 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 24-06-17, 19:46

Dodam że logując się na to konto możemy pobierać filmy bez zużywania transferu :-), za który chomik każe sobie sporo płacić (ponad 1zł za 1GB).

Nie wiem jak chomik się zachowa jak kilka osób będzie jednocześnie na niego zalogowana. Zobaczymy w praktyce.
Jak coś to mam chmurę na google drive, za 2$ kupiłem, bez limitu miejsca, i dożywotni termin ważności. Pomimo że nie wiadomo jak długo będzie ona funkcjonować, myślę że przy większej liczbie chętnych do obróbki filmów hioba warto przemyśleć to rozwiązanie.

Dominik

Post autor: Dominik » 24-06-17, 20:37

Zaklepuje filmy hioba od GOPR0158.MP4 do GOPR0187.MP4, HitFilm poszedł już w ruch :-)
Nie jest to dużo, pewnie z 10min materiału.

Właśnie, piszmy w tym temacie kto co robi, żebyśmy się nie dublowali.

MiłoszM0
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 19-06-17, 11:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: MiłoszM0 » 27-06-17, 14:21

Kolega Dominik zaklepał Charlotte Auto Fair :cadillac: - niestety jedyne dostępny film, spróbuje też go zmontować szczególnie, że nie ma nic innego. Hiob wybierze co mu się bardziej podoba :D.
Rz 10, 9-10: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

Dominik

Post autor: Dominik » 27-06-17, 15:40

Już jest mój film na YT udostępniony.

Super że wyrażasz chęć do montażu, w piątek może radiostrada będzie do zrobienia.
Trzeba powiedzieć hiobowi by więcej wrzucił na chomika filmów do zrobienia :-)

Dominik

Post autor: Dominik » 27-06-17, 16:24

Pogadałem właśnie z hiobem, ma sporo rzeczy do montażu.
Np. stare filmu, można by jeszcze raz zmontować, w lepszej trochę jakości.
Hiob będzie wysyłał kolejne materiały do sklejania.

Gdyby było nas więcej do montażu to hiob by nagrywał np. przeglądy prasy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 28-06-17, 07:22

Wysyłam kolejną porcję plików na Chomika. Będzą w nowej zakładce - Charlotte Auto Fair 2. Zaczekajcie jednak chwilę, by się wszystkie załadowały - one nie wskakują tam "po kolei", więc dopóki nie skończę wysyłać, będzie bałagan. To pliki od nr GOPR0188 do GOPR0301
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 28-06-17, 08:28

MiłoszM0, działaj :-) podeśle Ci później hasło do konta chomika hioba, żebyś mógł pobrać pliki bez wykupywania transferu. Daj znać ile zaklepujesz plików, 7GB to jakieś 20min filmów, oczywiście. Może chcesz wszystkie?

Bałagan bierze się stąd że chomik wysyła pliki od najmniejszego.

MiłoszM0
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 19-06-17, 11:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: MiłoszM0 » 28-06-17, 23:24

Rezerwuję całe Charlotte Auto Fair 2. Może zrobię w kilku częściach. Będzie gotowe do soboty.
Rz 10, 9-10: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 29-06-17, 07:15

MiłoszM0, to jeszcze nie wszystkie pliki... Zaraz wyślę trzecią część.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 29-06-17, 21:44

hiob pisze:MiłoszM0, to jeszcze nie wszystkie pliki... Zaraz wyślę trzecią część.
trzecią część ja zaklepuje :-) pozwolę sobie :-) Przeniosłem folder z 3 częścią, bo był w drugiej.
3 cześć to pewnie jakieś 65min nagrań, będę chciał zrobić z tego 4 części po 15min


Hiobie, możesz śmiało nagrywać przegląd prasy, o której mówiłeś że byś nagrał jak by miał kto montować takie filmy.
Myślę że ja lub MiłoszM0 je zmontujemy, będzie to inny w jakimś stopniu montaż, może z kilku kamerek, większe wyzwanie :-).

Jutro pewnie będzie radiostrada udostępniona do montażu. Ja ją miałem montować, ale jak ktoś chętny, to oddam ją. Będzie to 120min surówki z czego ma powstać 90min filmu.
Ostatnio zmieniony 29-06-17, 22:16 przez Dominik, łącznie zmieniany 4 razy.

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 08:41

Ma ktoś pomysł jak wyciąć wiatr darmowym HitFilm? Brakuje w nim regulacji określonej częstotliwości dźwięku.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-06-17, 11:43

Radiostradę <strike>może sam posklejam. Jak mnie nie podkusi, by ją ilustrować np. starymi filmami, czy jakimiś fotkami, to nie powinno to być wiele pracy. </strike> wysyłam zaraz na Chomika - ścieżka audio i ujęcia z trzech kamer, które były obok siebie. Nie wiem, czy wszystkie nagrały wszystko, pewnie wystarczy użyć jednej z nich, np. GoPro

Wszystko zależy, czy będę musiał iść w sobotę do roboty. Mam chyba dość materiału na kolejne Ciekawostki, Dominik, chcesz wyzwanie, to pomęcz się z tym. Trzeba powycinać muzykę z tych fragmentów, w których się nagrała w tle i w ogóle wybrać to, co jest tam interesującego, bo sporo rzeczy jest tam do wyrzucenia. Do tego trzeba powycinać fragmenty, gdzie np. jest nazwa mojej firmy, czy jakieś prywatne rozmowy itp.

PS. Dobrze by było na końcu filmu zostawić 20 sekund w postaci np. logo HIOB na czarnym tle bym mógł wyświetlić tam później linki do polecanych filmów, czy playlist.
Ostatnio zmieniony 30-06-17, 12:02 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 12:01

Jak udostępnisz materiały to się pomęczę :-)
Na razie sklejam Charlotte Auto Fair 3, szybko idzie.
Problem zaczyna się przy napisach, ale je wystarczy raz dobrze zrobić, a potem kopiuj i wklej z edycją tekstu.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-06-17, 12:04

Dominik, jednak radiostradę też wyślę. Zobacz edit powyżej. A ja sam nie wiem jeszcze co mi się uda zrobić/nagrać w ten weekend. Myślę, że chyba mam już nawet nagrany stary kawalem "czaru 4 kółek", ale nie mam pojęcia gdzie. Chciałbym coś nagrać o Islamie i o słodzikach, ale to wymaga dosłownie kilku dni przygotowań.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ