Pomoc przy sklejaniu filmów.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-06-17, 12:31

Przeglądam trochę pliki do "ciekawostek" i widzę pewne problemy. To znaczy nie wątpię, że sobie poradzisz, Dominik, jak się za to zabierzesz, ale nie będzie to łatwe, bo czasem nie wiadomo "co poeta miał na myśli".

Jeśli jest to nagranie z rejestratora, to często, choć nie zawsze, interesujący moment będzie na kilka/kilkanaście sekund przed końcem pliku. Wynika to z faktu, że mój rejestrator tak działa, że co prawda nagrywa chyba trzyminutowe fragmenty, ale gdy jakiś plik chcę zabezpieczyć, to po prostu po naciśnięciu w kamerce czerwonego guzika nagrywa jeszcze parę sekund i kończy ten plik - niezależnie od tego ile go było wcześniej. Ma to swe zalety - łatwiej potem znaleźć fragment, który chciałem zachować, ale ma też wady - może się zdarzyć, że to, co chciałem zachować było na poprzednim pliku, a tu mamy tylko te kilka sekund.

Czasem zmieniam nazwę pliku na czas, gdzie coś jest ciekawego, np 050.mp4 oznacza, że koło 50 sekundy filmu jest coś interesującego.

Czasem na filmie nie wygląda to tak jak w realu, np. jazda autem - skręcając zarzucam tyłem, ale kamerka na przedniej szybie nie oddaje tego, co się czuje w aucie. Tu nie wiem, czy po pierwsze, w ogóle warto to zamieszczać w ciekawostkach, a po drugie, gdy się zdecydujesz na to, czy jest możliwość uwypuklenia tego poślizgu, np. przez zwolnione tempo, czy powiększenie obrazu, czy coś takiego.

Tak czy inaczej po wysłaniu Radiostrady postaram się wysłać "surówkę" na Ciekawostki. Jak znajdziesz tam jakiś plik na którym nie zobaczysz nic ciekawego, wywalaj śmiało, bo takie pliki też są - np. przy montażu rejestratora w trucku zabezpieczają się czasem pliki przez pomyłkę. Ja się postaram trochę poprzeglądać je przed wysyłką, ale nie wszystko zauważę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 14:09

Uwypuklenie momentu jasne że jest możliwe, zwolnione tempo czy powiększenie obrazu.

Zdaje sobie sprawę, że montaż ciekawostek jest najtrudniejszy, właśnie ze względu że niewielki procent materiału jest przeznaczony na YT. Jak się nie jest tym poetą, to szukaj wiatru w polu o co tutaj chodzi :-).

Wątpię czy kolejne ciekawostki dam radę montować, ale mogę się mylić. Przesłuchiwanie kilku minut nagrania w poszukiwania kilku sekund razy setki plików może przyczynić się do wyrzucenia komputera przez okno. To tylko poeta umie.
Zobaczymy, jedne ciekawostki spróbuje posklejać.

MiłoszM0
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 19-06-17, 11:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: MiłoszM0 » 30-06-17, 16:23

Kończę dziś Charlotte Auto Fair 2, zaklepuję Radiostradę wakacyjną.
Rz 10, 9-10: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 17:46

MiłoszM0, hiob obecnie wgrywa materiał na moją chmurę Google, chomik nie podołał plikom o rozmiarze 4GB.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-06-17, 20:12

Jeszcze się wysyła, komputer mówi o 3 h 45 minutach... Ja muszę iść dziś do pracy, więc pewnie nic nie zrobię. Materiały na Radiostradę postaram się wysłać, choć chyba nie jest zbyt dobrym pomysłem wysyłanie równocześnie do dwóch zakładek - nie wiem, czy to się nie "pogryzie", albo czy nie spowolni znacznie wysyłki.

Na razie jednak idę kosić trawę, bo mi żona kazała. :witam: :płacze:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 20:35

Dwie części z czterech Charlotte Auto Fair 3 już są na YT (jako prywatne), ale poczekajmy na Charlotte Auto Fair 2 od MiłoszM0, by zachować kolejność,,, chyba że ją olać :-).

Właśnie MiłoszM0, jak udostępnisz swój efekt pracy? Może wgraj to na chomika hioba, co Ty na to?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-06-17, 21:12

Dominik pisze:... chyba że ją olać :-).
Kolejność można olać, w sumie to nie tworzy jakiejś historii i nie ma różnicy co oglądamy najpierw. No i, rzecz jasna, dziękuję. :witam:

Wysyłka plików z Radiostrady idzie jak krew z nosa. Wyniki badania prędkości:


Download Speed: 64511 kbps (8063.9 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 655 kbps (81.9 KB/sec transfer rate)

To oczywiście mierzone w momencie wysyłania plików na chmurę. Ciągle pokazuje 3 h 50 minut. :-/
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 30-06-17, 21:30

Jeśli na chomikuj idzie szybciej, to proponuje żeby podzielić 4GB pliki w jakimś programie na mniejsze.
Są programy co szybko taką operacje przeprowadzą, ja dziś nie polecę żadnego. Lecę spać.
Ostatnio zmieniony 30-06-17, 21:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

MiłoszM0
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 19-06-17, 11:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: MiłoszM0 » 30-06-17, 23:41

Do jutra rano(w Polsce) wrzucą się na chomika dwie części z Charlotte Auto Fair 2 po ok. 20 min, więc będzie można zachować logiczną kolejność. Jutro(w Polsce, tzn. 1.06) zabieram się za Radiostradę jak będzie już cała.
Ostatnio zmieniony 01-07-17, 16:04 przez MiłoszM0, łącznie zmieniany 2 razy.
Rz 10, 9-10: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 02-07-17, 18:59

Dzięki za Waszą pomoc. Doba ma zdecydowanie za mało godzin i na wszystko mi brak czasu. Już trzeba by iść spać, a tu plan na weekend nie wykonany ani w połowie. Jednak postaram się wysłać na chmurę Dominika jakieś filmy na "ciekawostki". Proszę tylko Was, byście pamiętali o paru rzeczach:

1. Filmy z bazy, czy takie fragmenty na których widać nazwę mojej firmy nie mogą trafić na YT
2. Trzeba wyciszać normalną muzykę, którą słychać w tle. Można ją ewentualnie zastąpić jakąś darmową muzyką z YT.
3. Mogą się tam trafić jakieś "prywatne" filmy z mojego domu, np. z śpiewającą teściową w tle, czy coś takiego - więc trzeba pomyśleć, czy takie coś może być puszczone w filmie. W razie wątpliwości lepiej po prostu taki fragment odrzucić.
4. Jak nie wiadomo po co coś nagrałem, to też to można po prostu pominąć.
5. Na nagraniach z rejestratora (mają zwykle taką nazwę pliku: 2017_0607_033550.MP4 coś interesującego zazwyczaj bywa pod koniec nagrania - choć bywają wyjątki. Oczywiście w nazwie pliku numerki się zmieniają, chodzi o "schemat".

Zatem wysyłam filmy i jak ktoś znajdzie czas, by pomóc Dominikowi, Miłoszowi, czy mnie, to niech się skontaktuje z Dominikiem, a on zadecyduje czy pomoc jest potrzebna i czy dana osoba może się tej pomocy podjąć.

PS. I chodzi o wybranie naprawdę ciekawych momentów. Pokazanie po raz dwudziesty radiowozu na poboczu, tylko dlatego, że mu mrugają niebieskie lampki, jest mało interesujące. Można śmiało odrzucić nawet 90% materiału, jak ktoś uzna go za nudny.

PS2. Wrzuciłem wszystko "jak leci", bez przeglądania. Sporo tam jest filmów do wywalenia. Zakładka "ciekawostki 2" się zrobiła wewnątrz zakładki Ciekawostki, bo jestem gamoniem. Filmy się będą ładować przez kilka godzin - komputer mówi o sześciu z groszami, ale "opóźnienie może się zwiększyć lub zmniejszyć".
Ostatnio zmieniony 02-07-17, 19:16 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 02-07-17, 21:51

Ciekawostki (te bieżące filmy) ja będę sklejał, przynajmniej się postaram zrobić jedną część, a potem zobaczymy.

MiłoszM0, chce sklejać stare filmy (na które chyba czeka) i Radiostrade.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 03-07-17, 20:37

Dominik pisze: MiłoszM0, chce sklejać stare filmy (na które chyba czeka) i Radiostrade.
Myślałem, że Radiostradę wysłałem już dawno... zaraz sprawdzę.

PS. no rzeczywiście, wygląda na to, że plik audio jest OK, a wideo z innej Radiostrady. Wysyłam - obraz z dwóch kamer, ale wystarczy wybrać ten, który będzie lepszy jakościowo, czy też "ujęciowo", bo kamerki te stały obok siebie. GoPro nagrywała dłuższe fragmenty niż XiaoMi, więc plików jest mniej. Będzie się to wysyłało kilka godzin - 11 plików YDXJ i 5 plików GP0

PS2: Starych filmów poszukam w weekend.
Ostatnio zmieniony 03-07-17, 20:49 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 03-07-17, 20:53

66GB materiałów do ciekawostek :-)
Pierwsze zrobiłem, ciekawostki 355, 9GB wykorzystane (łącznie z plikami które pominąłem).
Proszę o uwagi :-)

W materiałach na kolejne ciekawostki już widzę dużo więcej plików śmieci, więc raczej więcej GB wykorzystam na jeden odcinek.

Dominik

Post autor: Dominik » 04-07-17, 22:52

Do tych co sklejają filmy hioba.
Uwaga na filmy z 47,95 klatkami/sek. HitFilm traktuje te filmy jak by miały 47 klatek, bez poprawki na dźwięk. Czyli im dalej filmu, tym większe przesunięcie.
Rozwiązanie (nie testowane) to rozdzielić dźwięk od filmu, i ustawić film na 98,02% szybkości.,, albo ustawić że film ma 48 klatek, ponieważ 47,95 nie da się.

MiłoszM0
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 19-06-17, 11:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: MiłoszM0 » 05-07-17, 00:39

A może obniżyć do 30 fps?
Rz 10, 9-10: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

ODPOWIEDZ