Pomoc przy sklejaniu filmów.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 05-07-17, 07:16

Dominik, a skąd taka ilość klatek? I czemu to nie sprawia żadnego problemu programie Adobe? Ja mam chyba ustawienia w kamerkach 30, albo 60 klatek na sekundę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 05-07-17, 07:47

MiłoszM0 pisze:A może obniżyć do 30 fps?
Niech hiob nagrywa jak mu pasuje :-) my damy sobie rade. Obniż sami, jasne że możemy. Tylko musimy uważać by film się nie wydłużył o ponad 50%, a dźwięk pozostał bez zmian.
W przypadku HitFilm myślę że lepiej użyć opcji unlink, następnie speed/duration, ustawić na dźwięku i video taką samą długość z osobna.

Trochę motam, kręcę, ale myślę że jak ktoś używa tego typu programu to się domyśla o co mi chodzi. Nagram kiedyś film o tym.
hiob pisze:Dominik, a skąd taka ilość klatek? I czemu to nie sprawia żadnego problemu programie Adobe? Ja mam chyba ustawienia w kamerkach 30, albo 60 klatek na sekundę.
Mi pokazuje 47,95 klatek na filmach z kuguara (GOPR0690 do 692), z przeglądu maluszka (GOPR0684 do 687) i z robienia chałwy z miodkiem (GOPR0688 do 689).
Wszystkie te filmy były nagrywane po sobie, na to wskazuje numeracja od GOPR0684 do 692.
Z tego wynika że GoPro kombinuje :-)

Adobe sobie z tym radzi ponieważ, właśnie. W HiFilm nie wiem dlaczego, ale pozwalają na ułamki przy 59,94, a 47,95 już nie, nie rozumiem tego. Dlaczego nie może tego HitFilm sam przeliczyć by było ok, dziwne.
Ostatnio zmieniony 05-07-17, 08:05 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 11-07-17, 21:13

MiłoszM0 pisze:Kończę dziś Charlotte Auto Fair 2, zaklepuję Radiostradę wakacyjną.
Super, ale nowa Radiostrada już w czwartek.... Podobno miałeś skończyć w niedzielę? dzisiaj jest wtorek. Jeśli nie masz czasu, czy ochoty, by to szybko zrobić, powiedz po prostu. Ja to zrobię, to nie jest trudne zadanie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 11-07-17, 22:48

MiłoszM0, proponuje żebyś sklejał na razie tylko stare filmy hioba, a przynajmniej ich część. Przy tym spokojnie będziesz mógł dłubać tygodniami, ale też bez przesady. Lepiej zaklepać mniej i zrobić małą porcje.

Radiostrada wymaga żeby ją zrobić jak najszybciej. Jeśli nadal masz chęć pomocy w sklejaniu filmów, a brakuje Ci czasu to napisz. Na pewno coś wymyślimy.
Może umiesz robić czołówki do filmów, albo podkłady muzyczne?

Dominik

Post autor: Dominik » 13-07-17, 17:59

To ja w takim piszą się na dzisiejszą radiostradę. Myślę że szybko ją zrobię.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 14-07-17, 10:54

Dominik, dzięki. Już wysyłam, jak tylko przypomnę sobie gdzie jest ta chmura. :-D

PS. Znalazłem chmurę, wysyłam pliki, są zdublowane, z dwóch kamerek, wystarczy wykorzystać jedną, ale pomyślałem sobie, że gdybyś np. wykorzystał obraz z GoPro, to mógłbyś (gdyby Ci się chciało tym bawić) podkleić dźwięk z XiaoMi, zwłaszcza na początku audycji, gdy były podobno jakieś problemy z jakością połączenia. Ale jak Ci się nie chce, a nagranie z radia jest zrozumiałe (chodzi o jakość techniczną, a nie sens mojej wypowiedzi ;-) ), to pewnie można zostawić jak jest.

Wysyłam teraz GoPro i plik audio - audio zaczyna się pewnie z pół godziny przed audycją, a potem doślę XiaoMi. Zakładka Radiostrada 14 VII
Ostatnio zmieniony 14-07-17, 11:28 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 14-07-17, 15:11

To lecimy z montażem :-), a dźwięk, wystarczy ten z radia.
Wszystko wystarczająco dobrze słychać, by Cie zrozumieć hiobie. Wycinanie raz redaktora z nagrania mp3, a raz Ciebie z nagrania z kamerki raczej mijało by się z celem.
Zresztą, jeszcze to sprawdzę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-07-17, 15:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 14-07-17, 21:15

Dominik, dzięki. To ja się łapię za tę starą Radiostradę i potem postaram się wrócić do Portugalii.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 15-07-17, 18:09

Stara Radiostrada zrobiona, poza tym naprawiałem Maluszka przez 10 godzin i pewnie nic więcej nie zrobię. :-( Ale jeszcze mi trochę czasu zostało - może filmik z tej "naprawy"? Hmmm...
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 15-07-17, 21:29

Hiobie, poproszę o logo ER które dajesz na radiostrade :-) nie mogę go znaleźć w google.

Ostatnią radiostradę zrobię w dwóch częściach. Dwa razy przy 55% i 60% miałem crasha przy renderingu, może mam za mało miejsca na dysku na tak długi jeden film. Po niedzieli wezmę się za porządki.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-07-17, 06:56

Dominik pisze:Hiobie, poproszę o logo ER które dajesz na radiostrade :-) nie mogę go znaleźć w google.
Wysłane na adres gmail z forum.
Ostatnią radiostradę zrobię w dwóch częściach. Dwa razy przy 55% i 60% miałem crasha przy renderingu, może mam za mało miejsca na dysku na tak długi jeden film. Po niedzieli wezmę się za porządki.
Nie ma problemu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-07-17, 07:17

Dominik, czy już skleiłeś jakąś czołówkę od nowych Ciekawostek? Jeśli nie, to ja rezerwuję sobie numer 357 - może zdążę dziś posklejać "Ciekawostki 357 - jak nie naprawiać samochodu Fiat 126p"
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 16-07-17, 10:00

Coś tam zacząłem montować z tego materiału co mi jeszcze został, żadnego numerka jeszcze nie ustaliłem.
Nie patrz na mnie, w takim razie.
Moje ciekawostki pewnie będą w okolicy czwartku.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-07-17, 16:23

Dominik, dzięki. Ja już moje skończyłem. Może podeślę więcej materiału na chmurę? Coś się tam uzbieralo w ubiegłym tygodniu.

Oczywiście jak Ci się nie będzie chciało, czy braknie Ci czasu, nie przejmuj się. To tylko "Ciekawostki", mogą zaczekać.
Ostatnio zmieniony 16-07-17, 17:03 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Post autor: Dominik » 16-07-17, 21:00

Jasne, możesz podesłać coś do ciekawostek. Do końca miesiąca zrobię jeszcze parę części ciekawostek, radiostrade z 27 lipca, potem w sierpniu będzie różnie z moim czasem. We wrześniu przepadnę, nic nie będę montował.

ODPOWIEDZ