Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Post autor: asm » 08-10-17, 20:25

Cieszę się bardzo, że tak wielu wczoraj włączyło się w Różaniec do Granic. W grupie siła :)

Kochani, prośba o modlitwę za Rositę mamę kilkumiesięcznej dziewczynki, zapalenie opon mózgowych, szpital i zero kontaktu z dzieckiem. Proszę wspomnijcie ją w modlitwie...
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 11-10-17, 16:50

asm pamiętam w modlitwie,

Kochani prośba o modlitwę znaleziona na naszym forum

Kochani, bardzo Was proszę o modlitwę za Moją Zonę, Marzenkę.
Ma kolejny atak choroby, na którą cierpi.
Byłbym też wdzięczny za modlitewne wsparcie mnie w tej sytuacji.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 11-10-17, 23:30

Terezjusz pisze:asm pamiętam w modlitwie,

Kochani prośba o modlitwę znaleziona na naszym forum

Kochani, bardzo Was proszę o modlitwę za Moją Zonę, Marzenkę.
Ma kolejny atak choroby, na którą cierpi.
Byłbym też wdzięczny za modlitewne wsparcie mnie w tej sytuacji.
Pomodliłam się za Marzenę.

Włoska telewizja publiczna Rai dokopała Polsce za Różaniec do granic. Że to niby antyimigrancki i upolityczniony, jako że idzie po linii politycznej panów Orbana i Kaczyńskiego. Polska w pielęgnowaniu wiary katolickiej coraz bardziej osamotniona? Quo vadis bella Italia cattolica?
Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 12-10-17, 07:00

w Anglii i Niemczech tak samo . jak powiedzialem jednemu ze zgodnie z Pismem czeka swiat 3 i pol roku glod bieda i nedza to mi odpowiedzial ze kupi se na zapas zarcie w domu towarowym .

dzisiaj na TELEPACE od okolo godz 22.40 bezposrednia transmisja z Fatimy .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 12-10-17, 23:04

asm, Terezjusz, pomodlone! A Was, Grupo, bardzo proszę o modlitwę za Angela, synka mojej znajomej; dziecko jest chore od dwóch lat, a lekrze nie postawili do tej pory diagnozy, białko i krew w moczu, od paru dni silna gorączka i ból brzuszka. W dodatku mamę Angela zostawił mąż i wcale nie dąży do zgody, niedługo sprawa rozwodowa, oboje mama i dziecko przeszli bardzo wiele trudnych chwil, westchnijcie proszę do Maryi w ich intencji!
gossia pisze:Kochani z bólem serca postanowiłam odejść z róży. Będę teraz modlić się w róży za kapłanów siostry i braci zakonnych i nie dam rady z 3. różami. Oczywiście w październiku zostanę z wami tak jak się zadeklarowałam ale w listopadzie już mnie tu nie będzie. Wszystkim życzę Wiary Nadziei i Miłości
Gosia, ja się z Tobą nie żegnam! :-D ;-)
magda68 pisze:Włoska telewizja publiczna Rai dokopała Polsce za Różaniec do granic. Że to niby antyimigrancki i upolityczniony, jako że idzie po linii politycznej panów Orbana i Kaczyńskiego. Polska w pielęgnowaniu wiary katolickiej coraz bardziej osamotniona? Quo vadis bella Italia cattolica?
W Polsce, niestety, w środowiskach katolickich też nie każdemu Różaniec do Granic wydaje się akcją wartościową. Dziś czytałam artykuł, którego autorka, deklarująca się jako katoliczka (ale taka raczej nie odmawiająca Różańca), pokusiła się o krytykę inicjatywy RdG sprowadzając ją do kólka wzajemnej adoracji osób, których wiara jest na pokaz, a którzy sam różaniec traktują jako amulet i sposób na połechtanie własnej katolickiej tożsamości... :-(
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 13-10-17, 05:10

magda68

Dziś natknąłem się na coś takiego https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater może jeszcze nie jest tak źle a ten nasz różaniec to iskra która zapali Europę :)
Ostatnio zmieniony 13-10-17, 05:13 przez Mariuszz, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 14-10-17, 10:33

moherkowa pisze:asm, Terezjusz, pomodlone! A Was, Grupo, bardzo proszę o modlitwę za Angela, synka mojej znajomej; dziecko jest chore od dwóch lat, a lekrze nie postawili do tej pory diagnozy, białko i krew w moczu, od paru dni silna gorączka i ból brzuszka. W dodatku mamę Angela zostawił mąż i wcale nie dąży do zgody, niedługo sprawa rozwodowa, oboje mama i dziecko przeszli bardzo wiele trudnych chwil, westchnijcie proszę do Maryi w ich intencji!


W Polsce, niestety, w środowiskach katolickich też nie każdemu Różaniec do Granic wydaje się akcją wartościową. Dziś czytałam artykuł, którego autorka, deklarująca się jako katoliczka (ale taka raczej nie odmawiająca Różańca), pokusiła się o krytykę inicjatywy RdG sprowadzając ją do kólka wzajemnej adoracji osób, których wiara jest na pokaz, a którzy sam różaniec traktują jako amulet i sposób na połechtanie własnej katolickiej tożsamości... :-(
Będę pamiętać w modlitwie o Angelu i jego rodzicach.

Nie rozumiem, jak można deklarować się katolikiem i jednocześnie uznawać modlitwę różańcową / Różaniec, w tym RdG jako "kółko wzajemnej adoracji" / amulet.
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 14-10-17, 10:59

Terezjusz pisze:magda68

Dziś natknąłem się na coś takiego https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater może jeszcze nie jest tak źle a ten nasz różaniec to iskra która zapali Europę :)
to rzeczywiście cudowana wiadomość :angel:
Wiem, że jest wielu Włochów żyjących wiarą, niestety niektóre media (nie jestem w stanie sprawdzić ile i czy wszystkie) uznające się za katolickie we Włoszech także np pismo Famiglia Cristiana poszły po linii krytyki.

http://niedziela.pl/artykul/31601/Wlosk ... a%E2%80%9D

W nagraniu które mną wstrząsnęło i spowodowało, że napisałam wcześniejszy post, redaktor RAI porównał RdG z ISIStowskim cytowaniem Koranu w trakcie ataków terrorystycznych. Ów redaktor oba przykłady ocenił jako przejaw radykalizmu prowadzącego do przemocy. Sorry dla mnie było tego za wiele. Napisałam pod linkiem do filmu na gloria.tv komentarz. Kilku Włochów zamieściło komentarz krytykujący wypowiedź redaktorka. A ta brzmiała jak wyuczona lekcja, której treść już nieraz można było usłyszeć. Tak sobie myślę i zadaje retoryczne pytanie: Czyli kaska p. Sorosa dotarła też i na Saxa Rubra? (Saxa rubra - rzymska siedziba RAI)

Jeśli chodzi o Różaniec, to niedawno byłam świadkiem małego cudu, niesamowite działanie Matki Bożej :-)

Mariusz mam pytanie. Nie wiedzę wątku różane pogaduszki. Został wykasowany?
Magda

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 15-10-17, 19:36

Magda, Różane pogaduszki są scalone z wątkiem Grupa Różańcowa, bo jedni piszą tu, drudzy tam, a jak jest w jednym poście z potwierdzeniem czy intencją, to nie mam jak przenieść.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 18-10-17, 20:33

Od dziś jest ponownie z nami w Grupie Piotr Żarski.
Piotrek, cieszę się, że do nas wróciłeś! :-)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 20-10-17, 10:02

magda68 pisze:Terezjusz napisał/a:
magda68 Dziś natknąłem się na coś takiego https://www.facebook.com/...&type=3&theater może jeszcze nie jest tak źle a ten nasz różaniec to iskra która zapali Europę

to rzeczywiście cudowana wiadomość
Wiem, że jest wielu Włochów żyjących wiarą, niestety niektóre media (nie jestem w stanie sprawdzić ile i czy wszystkie) uznające się za katolickie we Włoszech także np pismo Famiglia Cristiana poszły po linii krytyki.
Podobno we Włoszech ma być jeszcze raz organizowana akcja z Różańcem do granic, na Twitterze widziałam informację, że wprawdzie jeszcze nie ustalono daty, ale ma być. A tymczasem 8 grudnia, w święto Niepokalanej, ma się odbyć RdG w Irlandii. :)
magda68 pisze:Nie rozumiem, jak można deklarować się katolikiem i jednocześnie uznawać modlitwę różańcową / Różaniec, w tym RdG jako "kółko wzajemnej adoracji" / amulet.
Tu bardziej chodziło o to, że to takie publiczne odmawianie, a nie takie tam sobie prywatnie, za zamkniętymi drzwiami izdebki... Przyznam szczerze, że nie rozumiem fenomenu Autorki tego artykułu, lansowanej przez liczne katolickie media. Tzn. mogę zrozumieć, że ktoś nie dojrzał jeszcze do Różańca, bo wbrew pozorom nie jest to łatwa modlitwa, przypomina mi się, co powiedział śp. o.Joachim Badeni, który modlitwy różańcowej w ogóle "nie czuł", ale w tym konkretnym przypadku argumentacja była taka, że RdG to inicjatywa na pokaz. Dziwne tym bardziej, że Autorka współtworzy fundację organizującą bardzo tłumnie nawiedzane Uwielbienia, więc powinna rozumieć sens modlitwy wspólnotowej. Ale po tym, jak przeczytałam jej bardzo płytkie wnioski na temat uczestnictwa we Mszy Trydenckiej i argument, przez który obnażyła swoją niewiedzę na temt odpowiedniego ubioru na każdej Mszy, nie tylko podczas liturgii przedsoborowej, to w sumie chyba aż tak bardzo się nie zdziwiłam tym, co napisała o RdG. Niestety.

Terezjusz pisze:Od dziś jest ponownie z nami w Grupie Piotr Żarski.
Piotrek, cieszę się, że do nas wróciłeś!
Dobrze, że jesteś! :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 24-10-17, 21:47

Moi drodzy zbliża się koniec października, proszę o potwierdzenia i intencje :-)

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 27-10-17, 09:46

Potwierdzam!

- O wszelkie potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny.

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 27-10-17, 18:59

Potwierdzam na listopad, intencje stałe bez zmian + listopadowa o łaskę Nieba dla zmarłych Józefa, Konrada i Jadwigi, Romana, Ferdynanda, Agnieszki, Stefana, Katarzyny, Jerzego, Marii i Wacława, o wszelkie potrzebne łaski dla Angeliki oraz łaskę pokoju, przebaczenia, wewnętrznego uzdrowienia i pojednania z Bogiem dla Marii.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Post autor: asm » 27-10-17, 20:23

Mariusz dziękuję za przypomnienie :)

Potwierdzam moją obecność w grupie :)

Moje intencje na listopad 2017:
- o uzdrowienie mojego męża,
- dziękczynna za Romka z okazji urodzin, o dary Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej,
- dziękczynna za nasze mamy Krystynę i Dorotę z okazji urodzin, o zdrowie dla nich, miłość małżeńską, o Dary Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej,
- dziękczynna za nasze chrześniaki: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza o zdrowie dla nich,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- o wyjaśnienie trudnej sytuacji mojego taty,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy z Bożą pomocą,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- dziękczynna za wszystkich ludzi, dobre i złe doświadczenia, które dane mi było poznać, przeżyć w ostatnim czasie,
- o zdrowie dla Kubusia, o uleczenie z rzadkiej choroby,
- o pokój na świecie.

Pozdrowienia dla wszystkich :)

ODPOWIEDZ