Przeciw ateistom. 52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty"

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 21-08-17, 10:29

purpureus pisze:
Marek MRB pisze:Czym innym jest dowodzenie istnienia Boga, a czym innym definicja Boga. Ta subtelna zmiana znaczeń pozwala Ci purpureusie zanegować potrzebę apologetyki - co jest oczywiście bzdurą na resorach.
Czy Ty czasem nie zazdrościć Lewandowskiemu? ;)
Ażeby dowodzić istnienia czegokolwiek wpierw należy to zdefiniować. Czego mam mu zazdrościć?
Kolejna demagogia.
Nie posiadanie pełnej wiedzy o czymś/komś/Kimś nie oznacza niemożności dowiedzenia Jego istnienia.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

purpureus
Przyjaciel forum
Posty: 267
Rejestracja: 22-01-11, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: purpureus » 21-08-17, 14:45

Marek MRB pisze:Kolejna demagogia.
Nie posiadanie pełnej wiedzy o czymś/komś/Kimś nie oznacza niemożności dowiedzenia Jego istnienia.
Definiowanie jest demagogią? Oryginalne podejście. :-D

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 21-08-17, 23:12

Nie pisałem że "definiowanie jest demagogią" - widać, że brak CI argumentów, skoro musisz posuwać się do przekręcania mojego zdania po to, by z nim dyskutować ;)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

purpureus
Przyjaciel forum
Posty: 267
Rejestracja: 22-01-11, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: purpureus » 22-08-17, 11:13

Marek MRB pisze:Nie pisałem że "definiowanie jest demagogią" - widać, że brak CI argumentów, skoro musisz posuwać się do przekręcania mojego zdania po to, by z nim dyskutować ;)
Ja od poczatku piszę o definiowaniu, więc albo piszesz nie na temat bo nie zrozumiałeś o co mi chodzi, albo rozmydlasz temat intencjonalnie.
Ostatnio zmieniony 22-08-17, 11:14 przez purpureus, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 22-08-17, 17:38

Temat? Ten pusty hejt jaki uprawiasz nazywasz dyskusją na temat?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

inquisitio
Przyjaciel forum
Posty: 92
Rejestracja: 14-01-13, 13:54
Lokalizacja: Chelm

Post autor: inquisitio » 23-08-17, 13:54

Przeczytałem książkę. Dobra :-)
Serviam

Błażej91
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 17-08-17, 18:34

Post autor: Błażej91 » 23-08-17, 15:58

kurczę, gdzie kupić. Ledwo wydana i nie ma :cry:
:-D

yanco
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 10-02-18, 21:21
Lokalizacja: Polska skierniewice

Post autor: yanco » 01-03-18, 13:26

purpureus pisze:
Marek MRB pisze:Czym innym jest dowodzenie istnienia Boga, a czym innym definicja Boga. Ta subtelna zmiana znaczeń pozwala Ci purpureusie zanegować potrzebę apologetyki - co jest oczywiście bzdurą na resorach.
Czy Ty czasem nie zazdrościć Lewandowskiemu? ;)
Ażeby dowodzić istnienia czegokolwiek wpierw należy to zdefiniować. Czego mam mu zazdrościć?
Chcesz definicji Boga ? To może zaczniemy od czegoś prostszego . Może zdefiniuj mi jaki ma kształt woda , nieograniczona żadnym naczyniem . :-)

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 01-03-18, 18:30

«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

yanco
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 10-02-18, 21:21
Lokalizacja: Polska skierniewice

Post autor: yanco » 04-04-18, 00:52

marek2122 pisze:Mniej więcej taki - http://beta.chem.uw.edu.pl/people/AMysl ... 3/h2oa.htm :lol:
No trochę mnie przechytrzyles gratuluję . Ale mnie nie o to chodziło i pewnie dobrze wiesz o co chodzi . A co powiesz na kształt cieczy nieograniczonej naczyniem ?

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 04-04-18, 09:53

Powiem - kształt dowolny.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

yanco
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 10-02-18, 21:21
Lokalizacja: Polska skierniewice

Post autor: yanco » 04-04-18, 13:31

marek2122 pisze:Powiem - kształt dowolny.
czyli nie da się powiedzieć czy to jest kwadrat albo sześcian albo kula czy jakaś inna okreslona figura bryła. Widzisz nie możesz zdefiniować opisać kształtu wody która widzisz, możesz dotknąć . A tu chcieli by zdefiniować Boga a przecież Boga nikt nie widział to Syn nas o Bogu pouczył . Tu w tym wątku wymagali zdefiniowania Boga ktory nie mieści się w naszych wyobrażeniach . Wymagali rzeczy niemożliwej

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 04-04-18, 21:24

To są dwa różne stwierdzenia.
Jedno to takie, że nie jesteśmy w stanie zdefiniować Boga, który nas nieskończenie przerasta. I to jest stwierdzenie prawdziwe.
Drugie - które jak widzę, usiłuje się wywieść z poprzedniego - mówi, iż NIC nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Oczywiście jest to twierdzenie fałszywe i nie wynika z poprzedniego. Bóg wiele rzeczy o Sobie nam objawił.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

marek2122
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 03-02-16, 21:57
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marek2122 » 04-04-18, 21:50

yanco pisze:czyli nie da się powiedzieć czy to jest kwadrat albo sześcian albo kula czy jakaś inna okreslona figura bryła. Widzisz nie możesz zdefiniować opisać kształtu wody która widzisz, możesz dotknąć . A tu chcieli by zdefiniować Boga a przecież Boga nikt nie widział to Syn nas o Bogu pouczył . Tu w tym wątku wymagali zdefiniowania Boga ktory nie mieści się w naszych wyobrażeniach . Wymagali rzeczy niemożliwej
Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś - może przybrać kształt dowolny, tak więc i kwadratu i sześcianu i kuli itd.
«Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham» J 21,17

yanco
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 10-02-18, 21:21
Lokalizacja: Polska skierniewice

Post autor: yanco » 05-04-18, 07:38

marek2122 pisze:
yanco pisze:czyli nie da się powiedzieć czy to jest kwadrat albo sześcian albo kula czy jakaś inna okreslona figura bryła. Widzisz nie możesz zdefiniować opisać kształtu wody która widzisz, możesz dotknąć . A tu chcieli by zdefiniować Boga a przecież Boga nikt nie widział to Syn nas o Bogu pouczył . Tu w tym wątku wymagali zdefiniowania Boga ktory nie mieści się w naszych wyobrażeniach . Wymagali rzeczy niemożliwej
Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś - może przybrać kształt dowolny, tak więc i kwadratu i sześcianu i kuli itd.
Czy kula jest sześcianem? Ty masz wagę masę głowę nogi wszystko określonej wielkości i twoja głowa ma kształt zbliżony do kuli ale nigdy nie będzie ostrosłupem . Dowolność to nie jest coś określonego . Jeśli powiem Ci rób co chcesz będzie równoważne tym jeśli powiem byś podrapał się dużym palcem u nogi za lewym uchem? Widzisz to jest tak to Twoje dowolny kształt to jak słowo Bóg . A mój kwadrat kula to definicja Boga . W słowie Bóg jest wszystko a każda definicja uszczegółowienie ubranie w ramy będzie ograniczeniem Boga jego imienia , tego kim jest. Każda definicja Boga będzie niepełna .
Ostatnio zmieniony 05-04-18, 07:40 przez yanco, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ