Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 01-04-18, 17:45

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich.

Ojcze Placydzie dziękuję za życzenia.

Mariusz. Maurizio pisze, że wysłał Ci na FB życzenia, jakbyś ich nie otrzymał. to i tu Ci życzy "Buona Pasqua". :angel:
Magda

Ola82
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 01-07-17, 14:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ola82 » 02-04-18, 10:33

potwierdzam na kwiecień :-)

-o zdrowie dla Marty i Otylii
-o potrzebne łaski w pracy i na studiach
-w intencji Jacka,o trzeżwość i przemianę serca

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Post autor: beti2503 » 03-04-18, 13:22

Potwierdzam na kwiecień za siebie i Agnes. Mariusz pisałam do Ciebie sms ale nie wiem czy doszedł bo nic nie odpisałeś. Mam ostatnio problemy z dostępem do internetu.

Wszystkim życzę, rownież sobie, by Zmartwychwstały Chrystus wyciągał nasze dusze i ciała z grobu grzesznych skłonności i prowadził ku nadziei i radości, byśmy byli żywymi świadkami Jego Miłości ❤ "Zmartwychwstał już Chrystus Pan mój i nadzieja..." :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 03-04-18, 16:45

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo i świąteczne życzenia.

Kochani, mam nadzieję, że czas Triduum i Świąt był dla Was błogosałwionym czasem i przypominam, że to nie koniec świętowania - trwajmy w radości Zmartwychwstania Pańskiego każdego dnia, a szczególnie w okresie Wielkanocnym! :)

Przypominam także linki do przydziału Tajemnic i formatki z intencjami:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej

--
magda68 pisze:Mariusz. Maurizio pisze, że wysłał Ci na FB życzenia, jakbyś ich nie otrzymał. to i tu Ci życzy "Buona Pasqua".
Magdo, podziękuj Maurizio za życzenia i przekaż że mam nadzieję, że czas świąt był dla niego pięknych duchowo czasem. Dostałem wiadomość na Fb, ale Maurizio nie tłumaczy w tłumaczu przed wysłaniem, a ja nie zawsze mam jak, zwłaszcza jeśli korzystam z Fb przez telefon nie mam jak tłumaczyć jego wiadomości i moich odpowiedzi, żeby mu odpisać. Poproś Maurizio, aby był tak dobry i przetłumaczył w googlach najpierw to, co chce napisać, będę wdzięczny.
beti2503 pisze:Potwierdzam na kwiecień za siebie i Agnes. Mariusz pisałam do Ciebie sms ale nie wiem czy doszedł bo nic nie odpisałeś. Mam ostatnio problemy z dostępem do internetu.
Dostałem MMSa z jakimś załącznikiem do pobrania, ale nie otwieram na telefonie nieznanych załączników, a nie mam Twojego numeru na nowym telefonie, więc nie wiedziałem od kogo. Oznaczę sobie Ciebie i Agnes na razie jako potwierdzone na stałe, bo wiem że Ty raczej nie zrezygnujesz z modlitwy bez słowa, więc nie ma problemu, a i potwierdzeń Agnes pilnujesz. Do listy intencji dopisuję od niedawna "we wszystkich Bogu wiadomych intencjach Róży", bo nie wszyscy intencje podają, więc też nie ma problemu, gdybyś z powodu problemów z komputerem nie miała jak napisać.

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 06-04-18, 19:22

Kochani, przed świętami zakończyła się zbiórka charytatywna na Filipka Jachniewicza. Przepraszam, nie miałam jak wcześniej napisać... Zbiórka zakończyła się kwotą 750zł, 29 marca przelałam pieniądze na konto Stowarzyszenia Zespołu Williamsa w imieniu Róż Pustyni oraz Grupy Różańcowej im. św. Jana Pawła II. Potwierdzenie przelewu wyślę tym z Was, którzy dołączyli do zbiórki, na priv, ponieważ forum pozwala na wstawienie bardzo małych załączników i screen jest nieczytelny. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę, serdecznie dziękuję także w imieniu rodziców Filipka,
niech Wam Bóg wynagrodzi po tysiąckroć!
♥ Słodkie uśmiechy dla Was od Filipka. :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 09-04-18, 15:14

Hej Kochani! Chciałbym się z Wami podzielić moją wielką radością jakiej wczoraj doświadczyłem. Pierwszy raz było mi dane być w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Ach co za miejsce. Przepiękna Masz Święta w Sanktuarium, wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 no i oczywiście odwiedziny Kaplicy Klasztornej z cudownym obrazem Jezu Ufam Tobie i grobem Św. Faustyny. Niestety ludzi było tak wiele, że wizyta w Kaplicy musiała być skrócona jedynie do przejścia przed cudownym obrazem i ucałowania relikwi św. Faustyny bez możliwości choć krótkiej modlitwy. Przeżycie nie do opisania (tym bardziej, że św. Faustyna to moja najukochańsza Święta). Na pewno będe tam wracał. Tylko może już w zwykły dzień a nie w Świeto Bożego Miłosierdzia gdyż ludzi na prawdę były tysiące i ciężko było się skupić. Jesli ktoś nie był to polecam. Na prawdę warto.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 18-04-18, 10:02

zakonczyla sie audycja na BIBEL-TV " in touch " , ktora prowadzil Dr Charley Stanley . Bog daje wiele , jednak gdy przez grzech utracimy czujnosc mozemy miec niezle przechlapane . wtedy przyjmijmy Jezuza za naszego ratownika .

zauwazam ze blogoslawienstwo na zakonczenie Apelu Jasnogorskiego coraz czesciej jest po lacinie . to kolejna bron przeciwko szatanowi . i tak trzymac .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 18-04-18, 11:35

dzis rano w RM Siostra Faustyna zapodala przepis na schab zapiekany z warzywami .
https://megawrzuta.pl/download/121cf5a6 ... c564b.html
ja juz wiem co robie dzis na obiad . a pozostali z naszej Rozy ?
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 18-04-18, 19:43

Ja to akurat od dziś zaczynam dietę. Przekroczyłem setkę na wadze, także czas na zmiany i o schabie mogę pomarzyć...

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 18-04-18, 21:50

Wielki Post byl okazja do schudniecia .

niemieckie katolickie Radio Horeb . za chwile czyli o 22.00 modlitwy na uleczenie - " Heilungsgebete " .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 20-04-18, 09:35

Dariusz-555 pisze:zauwazam ze blogoslawienstwo na zakonczenie Apelu Jasnogorskiego coraz czesciej jest po lacinie . to kolejna bron przeciwko szatanowi . i tak trzymac .
Błogosławieństwo po łacinie ma większą moc niż po polsku?

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 20-04-18, 13:20

szatan robi sie taaaaki malutki jak slyszy lacine . nie tylko blogoslawienstwo . modlitwy po lacinie a przede wszystkim Msza Trydencka .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

planar
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 07-04-16, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: planar » 20-04-18, 14:51

Nie zależy w jakim języku mówimy, tylko CO mówimy. Modlitwy po łacinie są "bardziej modlitwami"? A co z obrządkami wschodnimi? Msza jest uobecnieniem ofiary Chrystusa niezależnie od rytu i języka. Ryt, czy język nie powoduje, że Msza "ma większą moc".

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 20-04-18, 15:12

Dariusz-555 pisze:szatan robi sie taaaaki malutki jak slyszy lacine . nie tylko blogoslawienstwo . modlitwy po lacinie a przede wszystkim Msza Trydencka .
A skąd takie myślenie, że robi się malutki, kiedy słyszy błogosławieństwo po łacinie?

A dlaczego nie po grecku, hebrajsku albo aramejsku? Dlaczego akurat po łacinie? A Msza św. dlaczego akurat w rycie trydenckim, a nie w jakimś wcześniejszym czy późniejszym? Co sprawia, że jęz. łaciński jest wyjątkowy wśród innych języków? I co sprawia, że Msza św. w rycie trydenckim jest taka wyjątkowa?
Ostatnio zmieniony 20-04-18, 15:15 przez o. Placyd Koń, łącznie zmieniany 1 raz.

planar
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 07-04-16, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: planar » 20-04-18, 15:27

o. Placyd Koń pisze: I co sprawia, że Msza św. w rycie trydenckim jest taka wyjątkowa?
Z przymrużeniem oka - czasem może to być poczucie przynależności do ekskluzywnej grupy. (sprawia to oczywiście, że dany ryt jest bardziej wyjątkowy - w naszych głowach) Miałem tak. Wyleczyłem się :)
Ostatnio zmieniony 20-04-18, 15:29 przez planar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ